Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lenus Pozri príspevok
Ahojte, idem sa pochvalit phalou, ktora mi rozkvitla v den statnice, asi za odmenu a vcera som dostala takuto cambriu. viem, ze starostlivost o nu je vo fore urcite niekolkokrat spominana, ale keby sa niekomu chcelo usetrit mi hladanie, bola by som velmi vdacna. chcem sa este opytat, ci je normalne, ze v nej rastie papradie
Či je to bežné neviem ale vyzerá to pekne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak tomu nechápem. Na žltom peloriku mi mäkli listy a kvety začali schnúť.Boli vnútorne korene nahnité,a také zelené po kvetináči. Presadila som a kvety so smútkom odstrihla do vody., v tej vode úplne ožili. Predtým boli také scvrknuté. Kvitli len od 1.4 . Tak ak kvety potrebovali viac vody, prečo hnili tie korene?? Ja som už z toho jelenPolievam len keď nie je orosený kvetináč Aj vám sa stalo, že odstrihnuté stonky s kvetmi vo vode ožili, lebo uvažujem ,či som ich mala vôbec odstrihnúť
Zdeni ja si myslím, že korene zhnili preto, že substrát úplne nepreschol až do stredu aj ked orosený kochel si nemala čo môže by znamenie že treba poliať ale nie vždy je to tak. ja som minule presádzala jednu phalu už bolo veľa koreňov v kochly, ale keď som ju vybrala tiež neboli vnútorné korenie úplne ok a pri tom som ju polievala raz za 2týždne lebo substrát bol dosť jemný. preto teraz som skoro na všetky narobila diery horúcim klincom. nechcem všetko hneď presádzať a babrat do nich lebo substráty sú fakt hrozné ja ešte polievam podľa takého môjho pocitu "váhy kochla", čiže aj keď zvonku javí známky sucha, ale keď sa ma zdá, že je ešte ťažký tak počkám,toto praktizujem najčastejšie u tých ktoré majú jemný substrát a ešte som si ich ja doma nepresádzala. radšej poliať neskôr ako skôr
2 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
[QUOTE=Zdenka175;1416441]Tak tomu nechápem. Na žltom peloriku mi mäkli listy a kvety začali schnúť.Boli vnútorne korene nahnité,a také zelené po kvetináči. Presadila som a kvety so smútkom odstrihla do vody., v tej vode úplne ožili. Predtým boli také scvrknuté. Kvitli len od 1.4 . Tak ak kvety potrebovali viac vody, prečo hnili tie korene?? Ja som už z toho jelenPolievam len keď nie je orosený kvetináč Aj vám sa stalo, že odstrihnuté stonky s kvetmi vo vode ožili, lebo uvažujem ,či som ich mala vôbec odstrihnúť[/QUOTE
Zdenka, nebuď smutná, niečo podobné sa stalo aj mne! Tiež mi na orchidke začali vráskavieť lístky, tak som ju presadila. Stonky s kvietkami som ale neodstrihla, ale boli akoby zvädnuté. Tak som ich odstrihla a kvietky skončili v miske.Tam sa tiež prebrali! Teraz každý deň obzerám, či sa už lístky nalievajú.]
P1010023.JPG  
P1010022.JPG  
1/1
1 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
slubila som fotku peloriku ked bude cely rozkvitnuty.
na druhej je fotke phala ktora mi rozkvitla.ma sice len 5 kvetov a jeden puk ale tesim sa tomu lebo je zatial jedina z tych starsich.dufam ze dalsie budu nasledovat jej priklad
dnes som si vsimla ze ten tmavofialovy pelorik ma puky ako srdiecko.neviem ci to maju aj ostatne(nemam teraz s cim porovnat) ale zda sa mi to zaujimave.
DSCN0899.jpg  
DSCN0901.jpg  
DSCN0902.jpg  
1/1
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Majka, to je vynikajúce, aj ja som sa čudovala prečo zmenili farbu, tak dáme menej vody


Majka , alebo niekto iný , nemáte dendrobium stardust a nebudete deliť keiky? rada by som získala dakujem
Nie toto Dendrobko nemám, mám ich niekoľko ale radšej mám Paphiopedila, Cattleye. Tak sa veľmi po nich neobzerám.

Hlinené kvetináče sa používajú preto lebo dýchajú /kým sú nové/ ak soli upchajú póry tiež nie sú najideálnejšie. Ak dáme umelý kvetináč na slnko korene sa môžu uvariť. Ja mám takmer všetky na zatienenom mieste, takže umelina im nevadí.
Alebo videla som hlinené odparovače, na ktorých boli vyviazané orchidky. Mali stále vlhko takže ich nebolo treba rosiť, ale to je už pestovanie o inom.
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

infinityfx21 Pozri príspevok
Majka a nemôže to platiť o tých korienkoch aj pri phalách?Lebo čo mám tu mojú úžaznú Xenu,už má 2 malinké korienky,pfuj,pfuj,tak aj keď jej pred tým vyrastali,tak zoschli a ostali také čierne.ja som to sem tam aj postriekala,reku idú korienky a potrebujú vodu,ale to asi bola velká chyba.Teraz to už viem a zase som sa vďaka vám tu na porade niečo naučila.
Teda neviem. Toto som pri Phalách nespozorovala, málokedy sa stalo, že by nový korienok prestal rásť. Práve sa mi zdá, že teraz vodu priam nasávajú, korene idú ako "bláznivé", zdá sa mi, že čím viac vody tým lepšie idú, ale samozrejme myslím to primerane na pestovateľské podmienky.
Mne sa zdá, že rastovo to je úplne niečo iné ako Dendrobká.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=foza;1416515]
Zdenka175 Pozri príspevok
Tak tomu nechápem. Na žltom peloriku mi mäkli listy a kvety začali schnúť.Boli vnútorne korene nahnité,a také zelené po kvetináči. Presadila som a kvety so smútkom odstrihla do vody., v tej vode úplne ožili. Predtým boli také scvrknuté. Kvitli len od 1.4 . Tak ak kvety potrebovali viac vody, prečo hnili tie korene?? Ja som už z toho jelenPolievam len keď nie je orosený kvetináč Aj vám sa stalo, že odstrihnuté stonky s kvetmi vo vode ožili, lebo uvažujem ,či som ich mala vôbec odstrihnúť[/QUOTE
Zdenka, nebuď smutná, niečo podobné sa stalo aj mne! Tiež mi na orchidke začali vráskavieť lístky, tak som ju presadila. Stonky s kvietkami som ale neodstrihla, ale boli akoby zvädnuté. Tak som ich odstrihla a kvietky skončili v miske.Tam sa tiež prebrali! Teraz každý deň obzerám, či sa už lístky nalievajú.]
Aj mne sa to uz stalo, ale vsimla som si, ze niekedy akoby bola prerusena cesta po celej stonke az ku kvetom, mozno, ze kedze koren je mokry, odumrie kusok stonky. Preto, ked sa da do vody, preberie sa. ved sa predavaju orchi v krabickach a tie dlho vydrzia. Tu zelenu mocarinu mam aj ja, ale urcite som nepreliala, je to po mojom presadeni, je to akoby usadene hnojivo. Som to skusala so spulkou vycistit, sa tam bokom dostat, ale nakoniec som to vzdala, ved sa nic nedeje.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, asi ste to tu už riešili, ale pre istotu sa spýtam ešte raz - ak vyrástol na dendrobiu nový výhonok, treba ho oddeliť a presadiť? Tak som pochopila, že ak bude mať väčšie korienky, tak hej. Prosím, odpíšte asi aké a koľko koreňov a ako ho oddeliť? Ešte som dendrobium nepresádzala. Vďaka za rady.
DENDR.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

[QUOTE=henrieta3;1416587]
foza Pozri príspevok
Aj mne sa to uz stalo, ale vsimla som si, ze niekedy akoby bola prerusena cesta po celej stonke az ku kvetom, mozno, ze kedze koren je mokry, odumrie kusok stonky. Preto, ked sa da do vody, preberie sa. ved sa predavaju orchi v krabickach a tie dlho vydrzia. Tu zelenu mocarinu mam aj ja, ale urcite som nepreliala, je to po mojom presadeni, je to akoby usadene hnojivo. Som to skusala so spulkou vycistit, sa tam bokom dostat, ale nakoniec som to vzdala, ved sa nic nedeje.
No to zelené sa len zväčovalo a korene boli zrazu fuč.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=Zdenka175;1416627]
henrieta3 Pozri príspevok
No to zelené sa len zväčovalo a korene boli zrazu fuč.
Si ma nastrasila, nemozem stale presadzat, teraz kvitne. Zajtra to skusim nejako ocistit, bez presadzania, nieco tam vopcham a zotriem to.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
betrix Pozri príspevok
Ahojte, asi ste to tu už riešili, ale pre istotu sa spýtam ešte raz - ak vyrástol na dendrobiu nový výhonok, treba ho oddeliť a presadiť? Tak som pochopila, že ak bude mať väčšie korienky, tak hej. Prosím, odpíšte asi aké a koľko koreňov a ako ho oddeliť? Ešte som dendrobium nepresádzala. Vďaka za rady.
Podla mňa nemusíš presadzať pokial nechceš novú rastlinku dendrobia majú radi tesno
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

V sobotu som išla kúpit koberec a domov som prišla s novým prírastkom,no nekúpte ju ked stála iba 4,90. To je 1. a posledná fotka.Pridávam aj fotku mojej novorozkvitnutej, a posledná fotka je jedna keika, druhá je taká ista, tak som odfotila len jednu.
P1150005.jpg  
P1150006.jpg  
P1150008.jpg  
P1150010.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Nie toto Dendrobko nemám, mám ich niekoľko ale radšej mám Paphiopedila, Cattleye. Tak sa veľmi po nich neobzerám.

Hlinené kvetináče sa používajú preto lebo dýchajú /kým sú nové/ ak soli upchajú póry tiež nie sú najideálnejšie. Ak dáme umelý kvetináč na slnko korene sa môžu uvariť. Ja mám takmer všetky na zatienenom mieste, takže umelina im nevadí.
Alebo videla som hlinené odparovače, na ktorých boli vyviazané orchidky. Mali stále vlhko takže ich nebolo treba rosiť, ale to je už pestovanie o inom.
takže hlinené kochle s dierkami po stranách by mohli byť?
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

milka 60 Pozri príspevok
Podla mňa nemusíš presadzať pokial nechceš novú rastlinku dendrobia majú radi tesno
Aha, ďakujem.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

andersenka Pozri príspevok
dievčene prosím Vás ako sa volá mäsožravka ktorú ste tu spomínali na "odchyt" mušiek...........
V stredu majú dostať v jednom kvetinarstve mäsožravky, ale neviem jej názov
Ako Evka napísala, je to Rosička a takisto je vďačná aj tučnica : Pinguicula a vyzerá asi takto
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

[QUOTE=henrieta3;1416680]
Zdenka175 Pozri príspevok
Si ma nastrasila, nemozem stale presadzat, teraz kvitne. Zajtra to skusim nejako ocistit, bez presadzania, nieco tam vopcham a zotriem to.
Ja som ju naposledy presadila v decembri ,všetko bolo OK a teraz taký rýchly priebeh a som jej kvety radšej odstrihla, aby sa nevysilila.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Jedna phala mi odkvitla a zostala len stonka je este zelena mam ju nechat tak alebo odstryhnut nad 3 ockom? len kde nad 3 ockom zdola ked ich pocitam alebo zhora? Je nutne to stryhat?lebo sa bojim ze to potom uschne cele a ja by som bola rada aby este na tej stonke nieco bolo. Dakujem..
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre inšpiráciu
http://www.lilychartier.com/clay_vanda.htm
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Baby, ja toto závidím
Vandy v okne.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre orchidejové maniačky - opelovanie

http://www.orchidej.estranky.cz/foto...psis/opylovani
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať