Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mama Kami Pozri príspevok
takže ako nováčik vás všetkých srdečne pozdravujem , učím sa na počítači, taký samouk , dakujem za všetko , čo sa od vás naučím , pestujem orchišky, sú mojou srdcovkou , mám ich zatial 9 kusov , teraz mi 5 kvitne, 3 odkvitnuté sa rekreujú a poslednú som si preliala , tak si ju malého alkoholika , teraz liečim a mojkám !!!! vela vecí je tu pre mna španielska dedina, ale slubujem , naučím sa to a pomože mi pri tom , hlavne s fotkami nevesta , tak majte pre moje kiksy pochopenie !!!
....tak vitaj a užívaj si to medzi nami
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
...no čo k tomu dodať, darí sa jej a má dobrú starostlivosť ja som na jednej tiež raz mala takú divnú divočinu, ale čím to vniklo netuším mne napríklad skoro všetky čo idú teraz kvitnúť a už mi kvitli opakovane, tak teraz sa stonky rozkonárujú čo predtým nerobili kvety boli iba za sebou na jednej stonke
....zopár mojich "rozkonárených"
Snímka0627.jpg  
Snímka0636.jpg  
Snímka0638.jpg  
Snímka0625.jpg  
Snímka0626.jpg  

1/1
2 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

kúrnik a potom že sa nemá závidiet !!! ja si dovolím použit čast pesničky pani NADENKY URBÁNKOVEJ a tíško zanotim ----závidím kvety , závidím ich , závidím krásu až tajím dych , atd.....
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

mama Kami Pozri príspevok
takže ako nováčik vás všetkých srdečne pozdravujem , učím sa na počítači, taký samouk , dakujem za všetko , čo sa od vás naučím , pestujem orchišky, sú mojou srdcovkou , mám ich zatial 9 kusov , teraz mi 5 kvitne, 3 odkvitnuté sa rekreujú a poslednú som si preliala , tak si ju malého alkoholika , teraz liečim a mojkám !!!! vela vecí je tu pre mna španielska dedina, ale slubujem , naučím sa to a pomože mi pri tom , hlavne s fotkami nevesta , tak majte pre moje kiksy pochopenie !!!
vitaj, dalsia do poctu D vidim, ze nas je stale viaca viac zavislaciek )
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

nech ti čo najskor zakvitnú a potešia srdiečko
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

keby len závisláčka , ale ja ked prídem do obchodu k orchišám , ja ich hladkám , kvietky pobozkám a podakujem sa im za tú nádheru, čo mi poskytli pre moje oči !!!! mna už tak poznajú u nás v BILLE, TESCU , LÍDLI A KAUFLANDE ,že zo začiatku za mnou chodil nejaký SBS-KÁR, ale teraz mi už dajú pokoj ,vedia , že zas jeden tichý blázon orchišový !!! ja som si ich premenovala podla -MORTIŠA--ORCHIŠA !!!no , čo už každý máme nejakú úchylku , ale táto úchylka je stráááááááááášne kráááááááááásna !!ráno hned trielim u nás do TESCA ,od dnes majú v akcii orchiše 2 kmenné len za --- 5.99!!! uvidím , ked budú k svetu a takú farbu nemám tak určite skončí u nás !!! no nekúp , !!!!
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

mama Kami Pozri príspevok
keby len závisláčka , ale ja ked prídem do obchodu k orchišám , ja ich hladkám , kvietky pobozkám a podakujem sa im za tú nádheru, čo mi poskytli pre moje oči !!!! mna už tak poznajú u nás v BILLE, TESCU , LÍDLI A KAUFLANDE ,že zo začiatku za mnou chodil nejaký SBS-KÁR, ale teraz mi už dajú pokoj ,vedia , že zas jeden tichý blázon orchišový !!! ja som si ich premenovala podla -MORTIŠA--ORCHIŠA !!!no , čo už každý máme nejakú úchylku , ale táto úchylka je stráááááááááášne kráááááááááásna !!ráno hned trielim u nás do TESCA ,od dnes majú v akcii orchiše 2 kmenné len za --- 5.99!!! uvidím , ked budú k svetu a takú farbu nemám tak určite skončí u nás !!! no nekúp , !!!!
a odkial si? ja zatial ich nehladkam, nebozkavam, no minimalne polhodinka im je venovana vzdy baby tu pisali, ze níe su bohvieake v tescu...tak snad sa tebe postasti
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

tak ti velmi držím palce , nech sa ti to splní a zakvitne ti v plnej kráse a nádhere
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

z BLAVY , vyskúšam , možno sa mi poštastí nejaký parádny úlovoček a niečo -in-skončí na okienku v obývačke
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

takú by som brala všetkými desiatimi , je nádherná
0 0
mama Kami mama Kami

mama Kami je offline (nepripojený) mama Kami

každá jedna biela orchiška je taká jemná ,nežná a nikdy nie sú 2 podobné --každá má iný farebný stred
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

mama Kami Pozri príspevok
každá jedna biela orchiška je taká jemná ,nežná a nikdy nie sú 2 podobné --každá má iný farebný stred
mozem ti mierne poradit? ak chces reagovat na nejaky konkretny prispevok, tak klikni vpravo dole na cituj..bude potom vsetkym jasne, ku ktoremu tvoja reakcia patri
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som si všimla včera na jednej mini-phale že jej dva listy žltú - vrchny a stredný, na jednom sú aj akési škvrny tmavé......... čo s ňou robiť?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja som si všimla včera na jednej mini-phale že jej dva listy žltú - vrchny a stredný, na jednom sú aj akési škvrny tmavé......... čo s ňou robiť?
Mam 2 miniphaly, ked som ich kupila, boli zasadene v premocenom machu. Tak som ich hned presadila, 1 aj pokusne do trosku vacsieho kvetinaca, 2.do takeho od jogurtu, niekde som davala foto. Machu bolo velmi vela, bol hnily. Tak ci toto nie je tvoj problem. Zatial sa im dari, 1 ide novy listok, 2.bude opat kvitnut na starej stonke. A boli v dost zlom stave, kupila som ich zlacnene.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Mam 2 miniphaly, ked som ich kupila, boli zasadene v premocenom machu. Tak som ich hned presadila, 1 aj pokusne do trosku vacsieho kvetinaca, 2.do takeho od jogurtu, niekde som davala foto. Machu bolo velmi vela, bol hnily. Tak ci toto nie je tvoj problem. Zatial sa im dari, 1 ide novy listok, 2.bude opat kvitnut na starej stonke. A boli v dost zlom stave, kupila som ich zlacnene.
este 1 poznamka k miniphalam, vsimla som si, ze rychlo vysychaju, tak ich obcas polejem aj medzi tyzdnovym polievanim, nenamocim, len trosku dodam vlahu, ked maju take male kochliky, je vidno, ze kora rychlejsie vyschne, ale to az dost neskoro po presadeni
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mama Kami Pozri príspevok
keby len závisláčka , ale ja ked prídem do obchodu k orchišám , ja ich hladkám , kvietky pobozkám a podakujem sa im za tú nádheru, čo mi poskytli pre moje oči !!!! mna už tak poznajú u nás v BILLE, TESCU , LÍDLI A KAUFLANDE ,že zo začiatku za mnou chodil nejaký SBS-KÁR, ale teraz mi už dajú pokoj ,vedia , že zas jeden tichý blázon orchišový !!! ja som si ich premenovala podla -MORTIŠA--ORCHIŠA !!!no , čo už každý máme nejakú úchylku , ale táto úchylka je stráááááááááášne kráááááááááásna !!ráno hned trielim u nás do TESCA ,od dnes majú v akcii orchiše 2 kmenné len za --- 5.99!!! uvidím , ked budú k svetu a takú farbu nemám tak určite skončí u nás !!! no nekúp , !!!!
Vcera som si kupila v tescu 2, ale len preto, ze som ich vlastne dostala do daru a v baumaxe som nenasla nic, pisala som vyssie, vypredajove v zlom stave a normalne tiez preliate a velmi drahe. Tie v tescu nie su take velikanske a bohate, ako tu niektore damy ukazovali, ale pre mna su aj tie velke. Musim prestahovat oncidie na zapad a nemam skusenost so slnkom, musim davat pozor. neskor sa opytam nato skusenejsich.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Mam 2 miniphaly, ked som ich kupila, boli zasadene v premocenom machu. Tak som ich hned presadila, 1 aj pokusne do trosku vacsieho kvetinaca, 2.do takeho od jogurtu, niekde som davala foto. Machu bolo velmi vela, bol hnily. Tak ci toto nie je tvoj problem. Zatial sa im dari, 1 ide novy listok, 2.bude opat kvitnut na starej stonke. A boli v dost zlom stave, kupila som ich zlacnene.
ja som ju kupila mame na MDŽ,už po týždni jej kvety opadli, boli také sivé bodky na nich, presadila som ju do malinkeho črepníka,do kôry + polystyren......a aj tak akosi odchádza skúsim ju asi vybrať, ale korene v črepníčku sú zelené, tak neviem teraz, či tie žlté listy dať preč, škrvy na listoch posypať škoricou........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja som ju kupila mame na MDŽ,už po týždni jej kvety opadli, boli také sivé bodky na nich, presadila som ju do malinkeho črepníka,do kôry + polystyren......a aj tak akosi odchádza skúsim ju asi vybrať, ale korene v črepníčku sú zelené, tak neviem teraz, či tie žlté listy dať preč, škrvy na listoch posypať škoricou........
Tak to neviem, ale ked ma koren, snad vydrzi, skus ju odfotit a dat sem, mozno ti niekto poradi podla tych listov. Moja 1 ma tiez zltsie listy, ako ta 2., ale bola dlho v obchode, asi bez svetla, alebo naopak. A nemoze byt vysusena? Lebo fakt to rychlejsie vyschne, ja polejem, ked uz nevidim to orosenie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
ja som si všimla včera na jednej mini-phale že jej dva listy žltú - vrchny a stredný, na jednom sú aj akési škvrny tmavé......... čo s ňou robiť?
...skús dať foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Mam 2 miniphaly, ked som ich kupila, boli zasadene v premocenom machu. Tak som ich hned presadila, 1 aj pokusne do trosku vacsieho kvetinaca, 2.do takeho od jogurtu, niekde som davala foto. Machu bolo velmi vela, bol hnily. Tak ci toto nie je tvoj problem. Zatial sa im dari, 1 ide novy listok, 2.bude opat kvitnut na starej stonke. A boli v dost zlom stave, kupila som ich zlacnene.
pravda! ja všetky ktoré mám v menších kochloch polievam častejšie, hneď ako preschnú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať