Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jsomsak Pozri príspevok
moja nanovo rozkvitnuta phala
nádhera po akej dlhej dobe ti zakvitla?
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

po troch mesiacoch
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

sisima Pozri príspevok
[ATTACH]Príloha 58981[/ATTACH]

tuto som dostala v piatok... z Ikei za 4,99 ma cca meter na vysku... manzel akosi nema pochopenie pre orchidei, ale tato ho akosi ocarila... je naozaj zvlastna, taky mix farieb...
krasna taku som este nevidela
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
[QUOTE=Hunter82;1427818]
andersenka Pozri príspevok
kúpila som ho u nás v Žiline normalne v zahradkarstve, 500ml balenie okolo 5€ stálo......

pozri si link, v takom obale mám ja - oranžovom.....

Dakujem ti Andersenka, pohladam este aj v nejakych zahradkarstvach.
Naozaj hladaj v malých záhradníckych, kvetinových predajniach , v marketoch nie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte Baby, mam keiku, ktora ma 4listy (najvacsi ma 12cm) a 3 korene ( dva su 4,5 cm a jeden ma asi 3cm) Mam ju uz oddelit od materskej rastlinky? Zda sa mi ze ju dost unavuje, lebo ma posmutnele listy. A ak ju budem oddelovat, mam ju nozom odrezat z tej palicky alebo odstrihnut aj s palickou? Pripajam foto, aby ste si to vedeli predstavit...ospravednujem sa za znizenu kvalitu, fotim mobilom.
PS: nejake specialne rady na starostlivost po zasadeni?
Nemala som ešte keiku na phale, ale niekto píše, že to ide lahko oddeliť- odtrhnúť- snád ti dievčence poradia a daj malý kochlík, a kôru hrubú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte Baby, mam keiku, ktora ma 4listy (najvacsi ma 12cm) a 3 korene ( dva su 4,5 cm a jeden ma asi 3cm) Mam ju uz oddelit od materskej rastlinky? Zda sa mi ze ju dost unavuje, lebo ma posmutnele listy. A ak ju budem oddelovat, mam ju nozom odrezat z tej palicky alebo odstrihnut aj s palickou? Pripajam foto, aby ste si to vedeli predstavit...ospravednujem sa za znizenu kvalitu, fotim mobilom.
PS: nejake specialne rady na starostlivost po zasadeni?
ja by som ju už oddelila je narastená "učebnicovo" má dostatok koreňov a listov, vyrob si kochlíček z 0,5l fľaše od minerálky nezabudni veľa dierok, keiku oddeľ aj s kúskom stonky na ktorej rástla na každej strane môže zostať 0,5cm stonky,/ ja som to takto oddelila/ ak sú korene narastené-rozčapené do každej strany pre lepšiu manipuláciu s nimi, by som ich pre zmäknutie namočila do teplej vody a potom by som sadila.ja mám svoju zasadenú iba v kôre.pridávam foto mojej keiky dávnejšie zasadenej.
Snímka0653.jpg  
Snímka0654.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...."zdochlinka" od kolegyni asi po mesiaci v skleníku ala "Milka60"/dúfam, že si dobre pamätám "obkukanie"vynálezu/som celkom spokojná, korienčok sa tlačí a dokonca aj list
Snímka0650.jpg  
Snímka0651.jpg  
Snímka0652.jpg  
1/1
3 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Prvýkrát mojou zásluhou mi vykvitlo Oncídium, tak sa tešííím
P6130087.jpg  
P6130088.jpg  
1/1
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

zuzkahris Pozri príspevok
Prvýkrát mojou zásluhou mi vykvitlo Oncídium, tak sa tešííím
Zuzka tesim sa s tebou, je velmi velmi krasne, musis byt na seba pysna. Drzim palceky aj ostatnym orchidkam. Fakt kraaasne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Prvýkrát mojou zásluhou mi vykvitlo Oncídium, tak sa tešííím
Gratulujem k uspechu, mne sa to este nepodarilo, aj ked vyzenu bocne vyhonky, nakoniec odhniju, fakt neviem preco, kde ho mas umiestnene?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zuzkahris Pozri príspevok
Prvýkrát mojou zásluhou mi vykvitlo Oncídium, tak sa tešííím
a ako si sa zaslúžila o to?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Trošku oneskorene,ale tu je.Prvé dve foto je už úplne rozkvitnutá a ďalšie tri foto je moja najnovšia kráska.A zase sa mi vyplatilo presadenie,mala tiež nejakých chrobáčikov.Asi mi odíde Xena do nebíčka,niečo je zo srdiečkom a šuverí sa to nejak.Neviem čo s ňou.Zasypala som endiexom,ale asi to už nepomôže.

A od 17.06začína akcia v Lidli,dvojstonkové po 7,99€.
9.jpg  
9..jpg  
11.jpg  
11..jpg  
11.orch.-12.06.2010-tesco-5,99?.jpg  

1/1
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

bikam Pozri príspevok
Zdravím, chcela by som sa spýtať - vo februári som dostala orchideu, pekne sa jej darí, pustila nový lístok, pekne rastú nové vzdušné korene, pekne kvitne, má nové kvetné púčiky. Jediné čo ma trápi, je to, že kvitne len po 1 - 2 kvietkoch naraz. Ďalšie púčiky rastú, ale rozkvitnú, až keď zasychá predchádzajúci rozkvitnutý kvietok. Toto je moja prvá orchidea, takže neviem, či to tak má byť, alebo nie. Na vašich obrázkoch vidím, že mnohé majú rozkvitnuté aj 10 kvietkov naraz. Poradíte mi?
Viac ako po mesiaci sa mi spomínaná orchideika krásne rozkvitla, namiesto 1 kvietku na konci má 4-6 kvietkov. Veľmi ma to teší . Asi to bolo tým, že púšťala nové korienky (a je ich hodne nových) a začínal rásť aj nový lístok.
Snímka0198.jpg  
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Gratulujem k uspechu, mne sa to este nepodarilo, aj ked vyzenu bocne vyhonky, nakoniec odhniju, fakt neviem preco, kde ho mas umiestnene?
a toto som dnes musela urobit, lebo Klaudia zacala vadnut, ked som dala kvet do vazy, hned sa spamatal, dufam, ze sa preberie aj rastlinka
vo vaze.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
a toto som dnes musela urobit, lebo Klaudia zacala vadnut, ked som dala kvet do vazy, hned sa spamatal, dufam, ze sa preberie aj rastlinka
no mne dnes po 4 mesiacoch začína odkvitať orchidka v praci...........
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte zas potrebujem vasu radu...tuto orchideu som si kupila v aprili v baumaxe, polievam ju ako aj ostatne, len tejto uplne zvadli listy aj korene ma cele take suche, jeden spodny list jej uz zacina aj zltnut( foto 1), a popri tom zo stredu jej ine novy list aj z kvetnou stonkou ( foto 2), ma aj novy korienok (foto3) a nahadzuje aj nove puky (foto 4)
Snímka0621.jpg  
Snímka0622.jpg  
Snímka0623.jpg  
Snímka0624.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, zajtra hor sa do LIDLU na orchidejky........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte zas potrebujem vasu radu...tuto orchideu som si kupila v aprili v baumaxe, polievam ju ako aj ostatne, len tejto uplne zvadli listy aj korene ma cele take suche, jeden spodny list jej uz zacina aj zltnut( foto 1), a popri tom zo stredu jej ine novy list aj z kvetnou stonkou ( foto 2), ma aj novy korienok (foto3) a nahadzuje aj nove puky (foto 4)
ja si myslim, podla obrazku, ze jej nic vazne nie je, vzdusne korene aj ja mam suche, dokonca po case odidu, korene vnutri su ok? aj listy vyzeraju byt v poriadku, aky ma substrat? este si ju nepresadzala? ja z baumaxu radsej vzdy presadzam, ale neviem, mozno ti napisu nieco, spodny list odchadza, najma ak je zakryty. Skus rosit, mozno je teplo, ale pozor na srdiecko, to niecim zakry.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Listy ma uplne scvrknute a vsetky, a korene ma aj vnutri take zoschnute, stare..no nie nepresadzala som ju lebo sa mi zda substrat dobry, a rosim ich kazde rano a vsetky len tato je nejaka na skapanie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte zas potrebujem vasu radu...tuto orchideu som si kupila v aprili v baumaxe, polievam ju ako aj ostatne, len tejto uplne zvadli listy aj korene ma cele take suche, jeden spodny list jej uz zacina aj zltnut( foto 1), a popri tom zo stredu jej ine novy list aj z kvetnou stonkou ( foto 2), ma aj novy korienok (foto3) a nahadzuje aj nove puky (foto 4)
ja by som do kochla dorobila horúcim klincom dierky pre dobré prevzdušnenie substrátu a začala častejšie polievať ak by vädnutie listov bolo spôsobené nedostatkom zálievky. ak je zase vädnutie spôsobené preliatim substrátu tak by som vždy poriadne nechala substrát preschnúť, to už ty musíš vedieť aký máš substrát či jemný alebo hrubý - kôrový. mám mocit, že zo srdiečka ti rastie kvetná stonka to som ja zatiaľ nemala k tomu ti určite napíšu iné dievčatá. neviem aký počet listov má, ak dosť a tie spodné sú veľmi zvädnuté možno by som jeden odstránila. ja som minule tiež odstránila spodné listy, ktoré sa mi zdali, že chýbať nebudú a neboli najkrajšie a určite im to neublížilo mám pocit, že skôr naopak. ja by som ju na tvojom mieste zatiaľ nepresádzala. ak by sa listy ani neskôr nespamätali tak až potom by som pozrela či niesu korene v strede kochla nahnité určite ti ešte dievčatá napíšu
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať