Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ok ja len tak, to je tá naša posadnutosť
Zeminy sa po skusenostiach bojim, tiez by som ju presadila do kory, aby nahodou nezhnili tie krasne korene.
Ja mam 2 z tesca v kore a machu, tiez sa bojim toho machu, zajtra polievam a trosku ich zatlacim a pridam hore koru, lebo maju vela korenov..
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
ok ja len tak, to je tá naša posadnutosť
Nemám iba orchidee. Páčia sa mi aj moje sukulenty. Na balkóne mi veselo rastie banán, Mučenka obrovská a datura mi už kvitne. Má plné fialové kalichy a nádherne vonia. A na Vandy budem mať miesto vždy. Mám 4 zatiaľ. Jednu som dostala v sklenenej váze ešte sa ju odtiaľ netrúfnem dať natrvalo von. Ostatné visia. A keď sa im bude dariť budem ich mať viac a budem sa preplietať koreňmi. Tie korene sa mi na nich najviac páčia. Pre mňa za mňa nemusia ani kvitnúť
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

henrieta3 Pozri príspevok
Zeminy sa po skusenostiach bojim, tiez by som ju presadila do kory, aby nahodou nezhnili tie krasne korene.
Ja mam 2 z tesca v kore a machu, tiez sa bojim toho machu, zajtra polievam a trosku ich zatlacim a pridam hore koru, lebo maju vela korenov..
ešte som nepresádzala bojím sa toho vieš?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Chcela by som sa vyjadriť k tej "zemine". Ja mám jednu zasadenú v tom drobnom substráte na orchidey, lebo som ju potrebovala zachrániť a iný nebol. Darí sa jej dobre a už druhý krát od záchrany ide kvitnúť.
Zásadne orchidey nemáčam, len prelievam substrát, ten sypký o to menej. Niekedy čakám aj dva týždne, kým nie je preschnutý.
Zásadne nedodržiavam, že orchidey sa polievajú raz do týždňa, väčšinou im substrát zvlhčený preliatím vydrží dlhšie aj v lete.
Tiež som ešte nikdy nepresádzala orchideu hneď po kúpe aj keď bola zasadená v sebehoršom substráte. Zatiaľ len dve, ktoré potrebovali záchranu - jedna od škodcov a jedna od uhnitia (nie na základe mojej starostlivosti)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2009 Pozri príspevok
Nemám iba orchidee. Páčia sa mi aj moje sukulenty. Na balkóne mi veselo rastie banán, Mučenka obrovská a datura mi už kvitne. Má plné fialové kalichy a nádherne vonia. A na Vandy budem mať miesto vždy. Mám 4 zatiaľ. Jednu som dostala v sklenenej váze ešte sa ju odtiaľ netrúfnem dať natrvalo von. Ostatné visia. A keď sa im bude dariť budem ich mať viac a budem sa preplietať koreňmi. Tie korene sa mi na nich najviac páčia. Pre mňa za mňa nemusia ani kvitnúť
ja si na iné ako phale netrúfam, takže ja som tá čo má iba phale /cca.50ks/, kaktusy /13ks/, muškáty a prvý krát jeden kochel surfíniek, a už len jednu fialku Vandy máš úžasné iné kvety už nemám všetky som darovala, aby som mala miesto pre phale
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

lujza.j Pozri príspevok
ja si na iné ako phale netrúfam, takže ja som tá čo má iba phale /cca.50ks/, kaktusy /13ks/, muškáty a prvý krát jeden kochel surfíniek, a už len jednu fialku Vandy máš úžasné iné kvety už nemám všetky som darovala, aby som mala miesto pre phale
Tak to si potom ako ja, len ja mam aj oncidka, dedrobka a dve vandy, ale nie take krásne ako "2009",kusovo sme na tom rovnako a zistila som, ze musim robit nove miesto,uz mam vyhliadnutu jednu vandu, tak davam do prasiatka - na bud. tyzden ho uz budem moct zarezat a kupit si ju
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
VieraPopluharova Pozri príspevok
Tak to si potom ako ja, len ja mam aj oncidka, dedrobka a dve vandy, ale nie take krásne ako "2009",kusovo sme na tom rovnako a zistila som, ze musim robit nove miesto,uz mam vyhliadnutu jednu vandu, tak davam do prasiatka - na bud. tyzden ho uz budem moct zarezat a kupit si ju
Nech sa zarezanie prasiatka vydarí a potom nech sa darí vande
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Tak ju nechaj,ked odkvitne potom ju presad.Tie vzdusne ako pises nech Ta netrapia,to sa tak pestuje,nemusis za kazdu cenu kazdy koren dat do substratu.A ze ich ma celkovo vela,to je pre nu len dobre.Presadzanim cast strati.


ja chcem moju kvitnúcu presadiť preto, lebo som zistila že kôra je miestami naplesnivetá...........takže podľa mňa v tomto prípade to presadenie má opodstatnenie.........alebo?
Ide jej aj nový list počas kvitnutia, ale bojím sa, aby tá pleseň nespôsobila nejakú neplechu a neprišla som o ňu....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja chcem moju kvitnúcu presadiť preto, lebo som zistila že kôra je miestami naplesnivetá...........takže podľa mňa v tomto prípade to presadenie má opodstatnenie.........alebo?
Ide jej aj nový list počas kvitnutia, ale bojím sa, aby tá pleseň nespôsobila nejakú neplechu a neprišla som o ňu....
Ak v nej je plesen, treba ju hned presadit, zazila som to, 2 mi vdaka plesni aj odisli
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Ak v nej je plesen, treba ju hned presadit, zazila som to, 2 mi vdaka plesni aj odisli
tak cez obed.prestavku aj ihneď pôjdem kôru kúpiť a dnes presadím........ kvety síce kvitnú už mesiac, ale sú také zo zadu na nich nejaké fľaky.......a 4 puky nie a nie sa rozviť
Ten rastúci list na nej ma teší......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
tak cez obed.prestavku aj ihneď pôjdem kôru kúpiť a dnes presadím........ kvety síce kvitnú už mesiac, ale sú také zo zadu na nich nejaké fľaky.......a 4 puky nie a nie sa rozviť
Ten rastúci list na nej ma teší......
drzim palce, nech sa im po tej plesni ulavi a pekne kvitnu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
drzim palce, nech sa im po tej plesni ulavi a pekne kvitnu
Ďakujem Heni snáď to orchidka prežije aj po presadení, veď keby jej tak "zle" bolo, tak by jej nový list asi nerástol.......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence tak Vám závidím, tie vaše kvetné stonky , mne stále len listy a korene rastú a stonka žiadna.......

Aj ja chcem zažiť ten pocit radosti z novozakvitnutia orchidky od zakúpenia......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence tak Vám závidím, tie vaše kvetné stonky , mne stále len listy a korene rastú a stonka žiadna.......

Aj ja chcem zažiť ten pocit radosti z novozakvitnutia orchidky od zakúpenia......
tes sa z listov a korenov, niekedy orchi aj zakvitne a nema dobre korene, takto sa pripravuje na silne kvitnutie
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Ďakujem Heni snáď to orchidka prežije aj po presadení, veď keby jej tak "zle" bolo, tak by jej nový list asi nerástol.......
vies co, mojim narastol aj list, aj zakvitli a tak dlho som nic nezistila, su huzevnate, kludne kvitnu a vnutri moze byt zrada. Uvidis, ulavi sa jej
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

prosim vas, neboli ste nahodou cez vikend, alebo dnes v bille? spominali sa tu tie lacne orchi, len enviem, ci to bolo nahodne, alebo ich maju vsade, dakujem
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Idem na obed do Billy. Pozriem sa Ti
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
tes sa z listov a korenov, niekedy orchi aj zakvitne a nema dobre korene, takto sa pripravuje na silne kvitnutie
tak to si ma potešila tak sa teda nechám prekvapit.........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
[ foto3 nova stonka na phale, ktora mi v januari cestou domov zamrzla, kvietky som musela hned odstranit-vyzerali ako zmoknute, no rastlinka to prezila


no ja mám tiež jednu ktorá mi tak ako tebe v januári cestou omrzla.....z kvitntutia som ta veľa netešila, no možno jej ten "šok" pomohol. Už jej narástol jeden list do "dospelosti" a teraz nedávno jej vyšli 3 korene, a štvrtý sa tlačí ..............ale stonka zatiaľ žiadna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať