Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
na orchidke na ktorej mi odhnilo srdiečko a odišli všetky listy, takže ma iba korene a aj to len staré, som srdiečko zasypala a dala som to na vlhky keramzit, resp. tak aby sa ho nedotýkala, ale bola nad ním, prikryla pet fľašou...............neviem či to prinesie "ovocie"......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
na orchidke na ktorej mi odhnilo srdiečko a odišli všetky listy, takže ma iba korene a aj to len staré, som srdiečko zasypala a dala som to na vlhky keramzit, resp. tak aby sa ho nedotýkala, ale bola nad ním, prikryla pet fľašou...............neviem či to prinesie "ovocie"......
Ja som sa uz vzdala ozivovanie niektorych, nic sa neda nasilu, ked chcu, tak nech idu, kupim si nove. Stoji to vela energie, tu mozem pouzit na nieco ine. Fakt som uz z nich skoro dostala depresiu.
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
andersenka Pozri príspevok
na orchidke na ktorej mi odhnilo srdiečko a odišli všetky listy, takže ma iba korene a aj to len staré, som srdiečko zasypala a dala som to na vlhky keramzit, resp. tak aby sa ho nedotýkala, ale bola nad ním, prikryla pet fľašou...............neviem či to prinesie "ovocie"......
... neprikrývala by som ju, aby nesplesnivela

... a moje najnovšie z LIDLa
kk 017.jpg  
kk 019.jpg  
kk 022.jpg  
kk 023.jpg  
1/1
3 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Tiez nakup z LIDLa Nevedela som si ale vybrat, fakt boli krasne...
Pict164.jpg  
Pict165.jpg  
Pict166.jpg  
1/1
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
... neprikrývala by som ju, aby nesplesnivela

... a moje najnovšie z LIDLa
takú peknú sýtu žltú som u nas nevidela.......a tú druhú čo máš, tak takú by som už mala mať....... pekné........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
... neprikrývala by som ju, aby nesplesnivela

... a moje najnovšie z LIDLa
niekedy tu milka60 uverejnila - mala to nad pohárom s vodou, a prikryté PET fľašou - tuším to je strane 739, tak ja som to dala vlastne nad vlhký keramzit.
Ale nemyslím, že sa mi ju podarí zachrániť, pretože nemá už ani listy, ani staré korene naporiadok a odhnité srdiečko
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja som mala odhnité srdiečko, pár korienkov a 1 zvädnutý list a ožila

... vpravo je nová kejka
du 020.jpg  
6 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
ja som mala odhnité srdiečko, pár korienkov a 1 zvädnutý list a ožila

... vpravo je nová kejka
a čo si s ňou jess robila? mala si ju zasadenú? A ako dlho trvalo kým ti takto ožila.... ??
No tie moje korene vôbec pekne nevyzeraju, majjú tmavu farbu, ale uhnité nie sú........
No ja nemam ani jeden list
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mala som ju v sáčku BEZ všetkého (na holo ), nepolievala, nerosila..iba sem-tam trošičku a mala som jemne pootvorený sáčok......trvalo to síce dlho, ale je späť a ja sa teším, kedy zakvitne...i keď jej to bude ešte dllllho trvať...nevadí, počkám si
Naposledy upravil jess : 18.06.10 at 18:19
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
mala som ju v sáčku, nepolievala, nerosila..iba sem-tam trošičku a mala som jemne pootvorený sáčok......trvalo to síce dlho, ale je späť a ja sa teším, kedy zakvitne...i keď jej to bude ešte dllllho trvať...nevadí, počkám si
mne sa sáčok neosvedčil, mala som tak zopár kúskov, a neprežil ani jeden.........
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... hm, mne všetky...viď môj album....jediná, ktorá neprežila bola cambria a svokrina zosušina bez listov a bez koreňov
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
ja som mala odhnité srdiečko, pár korienkov a 1 zvädnutý list a ožila

... vpravo je nová kejka

jess-- nie je to nový korienok?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
milka 60 Pozri príspevok
jess-- nie je to nový korienok?
nie.....ak nezabudnem foťák v robote, tak ju večer alebo cez víkend odfotím....je to kejka s dvomi lístočkami
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

foza Pozri príspevok
Beba ani môj chlap ešte nevie, že mám nový prírastok........
..no dnes som sa zastavila v lidli a kúpila som dalšiu, a manžel si ešte nevšimol tú predchádzajúcu tak neviem či si všimne aj túto, ked budem mať doma foťak tak ju cvaknem ale až budúci týždeň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
milka 60 Pozri príspevok
jess-- nie je to nový korienok?
nie je to korienok...pozrite ako sa jej darí
kou 001.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...z LIDL, tento krát, nie pre mňa, ale pre dcérinu triednu, dúfam, že sa bude páčiť
Snímka0703.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Ja som sa uz vzdala ozivovanie niektorych, nic sa neda nasilu, ked chcu, tak nech idu, kupim si nove. Stoji to vela energie, tu mozem pouzit na nieco ine. Fakt som uz z nich skoro dostala depresiu.
..tiež mám podobný názor, je síce pravda, že ak sa záchrana podarí, radosť je obrovská zachraňovanie, je asi hlavne o tom, že naberieme skúsenosti a ak sme si nehodu spôsobili samé, tak nabudúce sa to už určite budeme pamätať ja napríklad nerosím, dávam pozor, aby som nezadusila koreňe tým, že sa mi kochel "šprajcne" o keramické púzdro tak som si ja spôsobila nehody. zadusené koreňe som si všimla včas, ale ešte stále sa nespamätala. a potom je to hlavne o čase, pretože tieto "zdochlinky" vlastne rastú od začiatku no a občas mi vadí, že mi takéto zdochlinky blokujú miesto, pre zdravé, ktoré by som si mala kde dať
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

jajax Pozri príspevok
mojmu muzovi trva niekolko dni az tyzden kym zbada ze mam novu orchidku a to je pre mna vyhoda
Ani môj si nevšimne,že na parapete niečo pribudlo,len obzerá,ako krásne kvitnú.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rozborova Pozri príspevok
Ani môj si nevšimne,že na parapete niečo pribudlo,len obzerá,ako krásne kvitnú.
....zlatý
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
nie je to korienok...pozrite ako sa jej darí
Prepáč asi som zle kukala, zdalo sa mi to gulaté, Gratulujem ku keike
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať