Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
andersenka Pozri príspevok
pelorik - to asi v akcii v tescu či lidli nekúpim, však? len niekde v klasickom kvetinárstve..
andersenka mne ho dcera kúpila v kauflande
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
andersenka tiez myslim ze kupa peloriku je len o nahode.ja som ho tiez dlhsie zhanala a vidis
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

v tescu by mali mat orchidky ale ne viem aké druhy a neviem presne od kedy počula som to rádiu, že dvojstonkové aj s ker. kochlom za 7,99e alebo 8,99e asi ku dňu matiek
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
andersenka mne ho dcera kúpila v kauflande
Ja nedam dopustit na baumax, ked sa tam dobre poprehrabavas, vselico sa da najst.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
To dendro nobile je taký dlhý proces a trvá od novembra, kedy som dostala jednu pahĺuzu vytrhnutú zo zeme bez koreňov ,ale mala 2 keiky s minykorienkami
celú pahľuzu som dala do pet flaše , iba keiky boli volné , ale korienky boli v jogurtovom kelímku s machom teraz som ich oddelila, lebo už mal korienky sú zasadené v malinkých kelinkoch
milka ty sa nezdáš šikulka - fakt "mičurinka"
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
heňa nie je to kritika,ale ja to proste neviem, neviem spraviť dobru fotku
urobis, coby nie, ked cvaknes viackrat, 1 sa podari, ja odfotim aj 10x, hodim do pocitaca, az tu je vidiet, ci nieje rozmazana, ked ju zvacsis
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
milka ty sa nezdáš šikulka - fakt "mičurinka"
si sikovna, mne takto odislo viac peknych kuskov, asi nemam tu trpezlivost, stale sa v nich rypem, pozorujem...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
milka - pekný úspech. Zaujímalo by ma či výhonkom nevadí, keď sa vyberú z toho prostredia, v ktorom takto pekne vyhnali a či pokračujú v raste./myslím na tie kvetné stvoly/
Majka , myslíš tie namočené? ja som ich vrátila naspäť do vody, ešte nemajú korienky,nech sú tam uvidíme čo bude dalej
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Áno, myslela som tie namočené. Pýtam sa preto, lebo mne po otvorení skleneného pohára stonka začala hniť. A ešte mám otázku aký význam má lignohumát.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
chcem Vás poprosiť - chcem vedieť, či mi ide oncidko skutočne kvitnuť, alebo si to namýšlam......foto sa mi podarilo konečne priložiť - ale iba do albumu, tak prosím kuknite a napismenkujte ako som na tom.........

myslím, že to je kvetná stonka, ale ešte treba počkať, jeden lístok to určite nie je, keď tak celá pahľuza a pri takéto veľkosti by pahľuza bola plochá a koniec by sa už začal deliť na listy
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
v tescu by mali mat orchidky ale ne viem aké druhy a neviem presne od kedy počula som to rádiu, že dvojstonkové aj s ker. kochlom za 7,99e alebo 8,99e asi ku dňu matiek
áno, v tescu boli po 8,99 v keramickom kochli, dvojstonkové, niektoré však už iba s jednou stonkou..........bola odstrihnutá ta jedna už...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Áno, myslela som tie namočené. Pýtam sa preto, lebo mne po otvorení skleneného pohára stonka začala hniť. A ešte mám otázku aký význam má lignohumát.
Neviem je to skúška , niekde som to našla,
môžem tvrdiť, že otváram často, vlastne je to pod pet flašou a tá nedolieha, takže vetrá
Naposledy upravil milka 60 : 06.05.10 at 07:43 Dôvod: doplnenie
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem. Ak sa podarí bude to zaujímavé.
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
milka 60 Pozri príspevok
Neviem je to skúška , niekde som to našla,
môžem tvrdiť, že otváram často, vlastne je to pod pet flašou a tá nedolieha, takže vetrá
milka,chcela by som vedieť,ktorý druh lignohumátu(tekutý,či práškový).Tvoja metóda ma zaujala,skúsim tiež
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Moj novy prirastok velmi sa z nej tesim, len sa chcem s Vami poradit, kedze jej vyrasta stonka rovno zo srdiecka nie je to nejaka chyba? ako potom budu rast listky? Mali ste uz takuto?
P5051153.jpg  
P5051152.jpg  
P5051151.jpg  
P5051149.jpg  
P5051148.jpg  

P5051145.JPG  
1/1
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

V sobotu konecne som si kupila dendrobium nobile. Bola pekna a dnes mi uz vyzera takto. Poliala som ju uz dvakrat,lebo som citala,ze ked kvitne tak treba viac polievat. Dala som ju do okna. V com moze byt chyba?
Ma este vela pukov a ma dve nove vyhonky. Je zasadena do kory,aspon na povrchu to ma. Trosku som sa hrabala v crepniku,ale nevidim nic zvlastne.
DSC01293.jpg  
DSC01294.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zena,je krasna.Niekto Ti urcite napise konkretnejsie,ale ja myslim ze rastlina si pomoze a mozno si vytvori dalsiu rastlinu,aby mohla pokracovat v raste.
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
V sobotu konecne som si kupila dendrobium nobile. Bola pekna a dnes mi uz vyzera takto. Poliala som ju uz dvakrat,lebo som citala,ze ked kvitne tak treba viac polievat. Dala som ju do okna. V com moze byt chyba?
Ma este vela pukov a ma dve nove vyhonky. Je zasadena do kory,aspon na povrchu to ma. Trosku som sa hrabala v crepniku,ale nevidim nic zvlastne.
Moja laicka rada je-opatrne pozriet, co je vnutri, ci ma nejake korene a presadit, ale neposluchni, kym ti niekto iny neporadi, to robim ja, ked sa neico podobne stane.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Vcera som si kupila 2 nove kusky, foto tu uz bolo, 1 encylia, co si myslite, mam tiez urobit tie bocne dierky na kvetinac? poriadne som ich osprchovala, ale dnu som nesla, vyzera to tam ok, maju korene, alebo netreba? Udajne ma rada slnko a vodu.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Vcera som si kupila 2 nove kusky, foto tu uz bolo, 1 encylia, co si myslite, mam tiez urobit tie bocne dierky na kvetinac? poriadne som ich osprchovala, ale dnu som nesla, vyzera to tam ok, maju korene, alebo netreba? Udajne ma rada slnko a vodu.
Nedalo mi to, zacala som sa rypat v tom substrate, no a z tej bielej som vybrala stonozku /nepislala, ani nespievala/, takze ich asi musim presadit, nemam taky, len koru, je to v jemnejsom pomiesanom, tak to asi dam do mikrovlnky, bolo to tam riadne natlacene. Neporadi niekto? Este som to nevybrala celkom, mam to presadit? Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať