Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Prosim o radu odbornicky, prilozim foto, osprav. sa, uz musim nabit baterie, ale je to vidiet, su to nove vyhonky na odkvitnutej stonke? Vyzera to takto? Lebo ak nie, odstrihnem ich, velmi dlho kvitla, nech sa posilni, dakujem
tu je to
vyhonok.jpg  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lesslie Pozri príspevok
to je ta ista orchidka? len na tej druhej fotke rozvinuty pelorik?? ako sa da dosiahnut aby sa kvety otvorili?
Je to tá istá orchidka, ale ako sa to dá dosiahnuť to neviem, je to ďalšia zvláštnosť, ktorú by možno vedeli vysvetliť tí, ktorí sa zaoberajú množením a krížením orchideí.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kristinagabi Pozri príspevok
V sobotu som ju kupovala,bola v aute asi tri hodiny,kde bolo teplo. Na druhy den som ju trosku poliala(v nedelu) a dneska. Uz o dva dni mala take zvadnute kvety. Este som zabudla,ze mala aj tri zlte listy. Nemoze to byt od toho,ze som ju dala do okna(vychodneho) a slnko dost svietilo cely tyzden...? V obchode,alebo prenose velmi nemala slnko. Nechcela som ju presadzat,lebo teraz "kvitne".
No v sobotu bolo dosť teplo, takže toto možno situáciu vysvetľuje. Kvety sú dosť citlivé a 3 hodiny v aute je dosť, zdá sa že sa "uvarili". Teraz keď som si obr. znovu pozrela, dovolím si tvrdiť, že je to na 90 % tak.Ja by som zvädnuté kvety odstránila a dala na svetlé, nie príliš teplé miesto, hoci v týchto dňoch môže byť na okne kdekoľvek. Teda neviem či všade ale u nás prší takmer celý týždeň.

henrieta - to uvidíš sama. Ak sa púčik zväčšuje každý deň, nechala by som ju. Ak nie urobila by som tak ako píšeš.
Naposledy upravil Ma-Ba : 07.05.10 at 08:48
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
No v sobotu bolo dosť teplo, takže toto možno situáciu vysvetľuje. Kvety sú dosť citlivé a 3 hodiny v aute je dosť, zdá sa že sa "uvarili". Teraz keď som si obr. znovu pozrela, dovolím si tvrdiť, že je to na 90 % tak.Ja by som zvädnuté kvety odstránila a dala na svetlé, nie príliš teplé miesto, hoci v týchto dňoch môže byť na okne kdekoľvek. Teda neviem či všade ale u nás prší takmer celý týždeň.

henrieta - to uvidíš sama. Ak sa púčik zväčšuje každý deň, nechala by som ju. Ak nie urobila by som tak ako píšeš.
Nezv. sa kazdy den, zblizka to skor vyzera ako suche, len som jej chcela dat sancu. Ale rastie novy listok, pockam dozajtra a odstrihnem, dakujem.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dnes som v tescu bola rano na nákup, mali vyložené aj dalšie orchidky - iné ktoré v stredu nemali. Páčili sa mi tam dve - bielo-ružová a jedna tak krásne fialová s troškou bielej, len už mali len po jednej stonke a zdali sa mi také akoby chceli už aj odkvitať a dať 9€ sa mi za také zdalo veľa........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
chcela som sa s vami podeliť o to akým som v stredu neodolala, ale stále mi nechce pridavať foto...........načítava to a nič

No pokeci foto som bez problémov pridala, na facebooku tiež problémy a tuná na porade - nemožné
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
chcela som sa s vami podeliť o to akým som v stredu neodolala, ale stále mi nechce pridavať foto...........načítava to a nič

No pokeci foto som bez problémov pridala, na facebooku tiež problémy a tuná na porade - nemožné
to je skoda, kde si nakupovala?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
to je skoda, kde si nakupovala?
v tescu som nakupovala........ takže budem sa kochať vašimi fotečkami aspoň a čítať rady..
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
v tescu som nakupovala........ takže budem sa kochať vašimi fotečkami aspoň a čítať rady..
Pojdem sa predsa len pozriet do nasho, v ramci nakupu, aj ked uz nekupim, uvidim, pokocham sa tam a vasimi fotkami.
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ma-Ba Pozri príspevok
Je to tá istá orchidka, ale ako sa to dá dosiahnuť to neviem, je to ďalšia zvláštnosť, ktorú by možno vedeli vysvetliť tí, ktorí sa zaoberajú množením a krížením orchideí.
ja mám tiež pelorik,ktorý na jednej kvetnej stonke kvitne uzavretý a na novšej stonke má zatiaľ jeden kvietok ale rozvinutý(fotky č.17 a 21)
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
andersenka skús tie fotky zmenšiť a tak pridať malo by ti to zobrať
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
ja mám tiež pelorik,ktorý na jednej kvetnej stonke kvitne uzavretý a na novšej stonke má zatiaľ jeden kvietok ale rozvinutý(fotky č.17 a 21)
na obr. 17 ho mas rozvinuty, ako to teda rozoznate? dost sa o nich da vyguglit, nechcem to sem davat, pozrite si
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
henrieta3 Pozri príspevok
na obr. 17 ho mas rozvinuty, ako to teda rozoznate? dost sa o nich da vyguglit, nechcem to sem davat, pozrite si
ja mám zatiaľ istotu,že je to z jednej rastliny,lebo kvitnú stále obe stonky
Fotografie-0164.jpg  
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Že akcia na phaly v Nr v Mlynoch,cena 17,99€.Skoro som okoktavela.Niektorí obchodníci už nevedia čo si majú za to pýtať.To v Baumaxe by som mala aj tri za tie peniaze.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

infinityfx21 Pozri príspevok
Že akcia na phaly v Nr v Mlynoch,cena 17,99€.Skoro som okoktavela.Niektorí obchodníci už nevedia čo si majú za to pýtať.To v Baumaxe by som mala aj tri za tie peniaze.
U Kullu majú teraz za 5,99 €, už mám zase dve nové
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
moje zatieľ 3 kvitnúce, ostatné sú čakajúce
orch 060520103.jpg  
orchid. 06.05. 2010.jpg  
pelorik 06.05.2010 002.jpg  
1/1
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
môj pelorik
pelorik1.jpg  
pelorik2.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ludmila12 Pozri príspevok
andersenka skús tie fotky zmenšiť a tak pridať malo by ti to zobrať
no aj som zmenšila a nič (
Ja mam vôbec problém sa sem aj prihlásiť........ zoberie meno prihlasovacie, heslo. Napíše že som prihlásená a bác - vlastne ani nie som....
Premyslam, že po práci pôjdem ešte do toho tesca kuknúť......dve mi tam padli do oka a "nedaju mi spávať"........ak budu predané - tak aj tak dobre, ak nie, poteším sa keď už tá výplata dnes prišla na účet
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

ahoj mam problem,kupila som si orchideu bola premocena tak som ju nepolievala asi 2 tyzne,tak som si vsimla ze okolo nej lietali musky, potom som ju poliala lebo mala makke listy,a teraz mi zozltli spodne listy kvety ma pekne ale neviem ci by som ju nemala presadit a pozriet sa na korene ci nahodou nehniju len neviem ci mozem presadzat ked kvitne,dakujem za radu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
zena - chyba to nie je, ale nie je to ani ideálne. Zakvitne normálne, ale aby prežila musí vyhnať rastlinku zboku, pravdepodobne až po odkvitnutí. Videla som aj to, že lístky si našli cestu von okolo stonky. Čo urobí to sa už rozhodne ona sama. Inak je krásna, mám ju tiež a je to jedna z najkrajších farieb aspoň pre mňa.

Ja so si dnes kúpila orchidku a až v práci som si všimla, že tak ako "zene" aj ja mam vyrastenú stonku zo stredu- srdiečka, je dokonca hrubšia,pevnejšia ako vyrastená z boku. A tiež na nej ide už list, ale vyšie ako "zene" (asi v 2/3 stonky) - to znamená že sa keika vytvára?
Čo s ňou teda robiť po odkvitnutí?
Ďakujem ti za odpoveď, foto by som pridala, avšak mam problemy s tým nechce mi to vôbec načítavať
Jej farba je - mne to teda aspoň pripomína ako keď sa do šlahačky dá šťava z čučoriedok a zmieša sa to.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať