Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dievcata, vy ich, klonujete, ci co s nimi chudatami robite?
Aj tu su pekne fotografie orchi, mozu sa aj objednat
http://www.shop.schwerter-orchideenz...sort=2a&page=2
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..kde kupuješ tie koko-chipsy, já som to minule pýtala v jednom záhradníctve a pozerali na mna ako na zjavenie
beba ja som ich chcela kúpiť v chovateľských potrebách, je to podstieľka pod plazy, ale mali iba na drobno nasekané tak som si kúpila kôru z douglasky tá mala dobrú veľkosť, ale ešte som ju neskúšala, ale vyskúšam aj drevené uhlie som si už konečne kúpila len ho musím nalámať na menšie kusy. tak si urobím mix - kôra, keramzit a uhlie
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Necham obidve vyschnut a uvidim, inak ja vzdy presadzam, najma ked kupujem nejake zlacnene, ale tato pani mi predala uz viac kvetov a boli ok.
ja som uz davnejsie pisala, ze som amal zasadene v zemine a vsetko plesnive, tak som presadzala do kory. No a tieto 2 na foto pustili korene na keramzite, potom som ich zasadila a nepacili sa mi, aj im zozltli tie listy celkom. Jemnu zmes na orchi nepoznam, myslis koru? V tej mam vsetko, len tieto zachr. sa tak akosi neujali, alebo tu zeminu na orchi pomiesanu s korou? Bola by som vdacna za odpoved, lebo mam aj oncidie, aj tie nove, zvlastne by nemali byt len v kore. Co keby som koru pomiesala so zeminou? mam tu este jemny raselinovy substrat s perlitom na posilnene rastu, porozbujam tu velku koru, neviem, lebo tie nove, najma ta encyclia by asi nemali byt v kore, ani tieto 2 mini.
Predsa mi to nedalo, lebo ten mach sa dal zmykat, vybrala som ho, ani neviem, ako tam tolko natlacili, vecer som sa s nimi pohrala, presadila som ich do kory, preosiala som jemnejsiu, ine doma nemam, dakujem za radu, asi by odhnili, keby som to neurobila. Korene im nastastie nejake zostali, aj 2 vzdusne. Necham ich dnes oddychnut a zajtra trosku polejem.
1 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

henrieta3 Pozri príspevok
Aj tu su pekne fotografie orchi, mozu sa aj objednat
http://www.shop.schwerter-orchideenz...sort=2a&page=2
Obrázky sú pekné, ale ceny nenormálne a ešte si pripočítaj balné a poštovné. Veď sú tam také po 22-25 čo bežne kupiš po 6-7 € a to ich ani nevidíš, tak nevieš aké ti pošlú. Ja by som veru neobjednávala . Je treba vidieť v akom je kvetinka stave, aké má korene ap...
3 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Dnes naozaj človek nemôže kupovať mačku vo vreci. Moja skúsenosť s uvedenou firmou je však veľmi dobrá. Veď to je na tom, že tam sa nekupuje to čo bežne dostať aj u nás.
Napr. Psychopsis Kalihi, ktorú mám stála 14,95 EUR čo je 450,- Sk. Keby som ju chcela kúpiť u nás ani ju nedostanem a keď aj nechcem si predstaviť tú cenu.
Ak chceš Jarka len pre info pozri môj album - botanika Nemecko - je tam odfotené aj balenie a rastliny boli skutočne vyberané zodpovedne až na Doritis - ktoré boli maličké a mokré. Na to, že boli posielané vo februári - klobúk dole. Nechcem robiť reklamu, iba vyjadriť, že táto firma má dobré meno a môžem povrdiť, čo mi hovorili pestovatelia, ktorí od nich brali, že sú dobrí..
Vysoká je cena za dopravu. To je fakt.
Naposledy upravil Ma-Ba : 12.05.10 at 10:34
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Len pre informáciu Psychopsis Kalihi - dnešné foto. Po presadení hneď vyhnala kvetný stvol.
Naposledy upravil Ma-Ba : 12.05.10 at 10:29
Obrázok 843.jpg  
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sorela Pozri príspevok
MA-BA posielam foto dendrobia. Dnes som ho vybrala z kvetinaca, a z vnutra do 1/3 bolo dute. Pri koreni malo dierku, akoby sa cosi do toho pustilo, tak som to odrezala, bolo to ciste, ziadny chrobak. Takze teraz neviem co s tym odrezkom. Ci ho mozem len tak dat do machu, ci do substratu, a ci hlavne zachranim to nejako. Dakujem
Či to bude tak ako u mňa to neviem.
Skús odrezať stonku tam kde je ešte zdravá. Postav to do malého prázdneho kvetináča. Spodok by sa mal zatiahnuť a hniloba by nemala pokračovať. Nový výhon si bude čerpať čo potrebuje k rastu zo starej pahľuzy. Keď vyženie korienky posaď to do machu a zalievaj.
Ja som to urobila takto, dúfam, že sa Ti to podarí.
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Jara Pozri príspevok
Obrázky sú pekné, ale ceny nenormálne a ešte si pripočítaj balné a poštovné. Veď sú tam také po 22-25 čo bežne kupiš po 6-7 € a to ich ani nevidíš, tak nevieš aké ti pošlú. Ja by som veru neobjednávala . Je treba vidieť v akom je kvetinka stave, aké má korene ap...
Ano, suhlasim, dala som to sem najma kvoli obrazkom.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Dnes naozaj človek nemôže kupovať mačku vo vreci. Moja skúsenosť s uvedenou firmou je však veľmi dobrá. Veď to je na tom, že tam sa nekupuje to čo bežne dostať aj u nás.
Napr. Psychopsis Kalihi, ktorú mám stála 14,95 EUR čo je 450,- Sk. Keby som ju chcela kúpiť u nás ani ju nedostanem a keď aj nechcem si predstaviť tú cenu.
Ak chceš Jarka len pre info pozri môj album - botanika Nemecko - je tam odfotené aj balenie a rastliny boli skutočne vyberané zodpovedne až na Doritis - ktoré boli maličké a mokré. Na to, že boli posielané vo februári - klobúk dole. Nechcem robiť reklamu, iba vyjadriť, že táto firma má dobré meno a môžem povrdiť, čo mi hovorili pestovatelia, ktorí od nich brali, že sú dobrí..
Vysoká je cena za dopravu. To je fakt.
Ale vdaka tejto stranke som asi odhalila svoju novu - Odontoglossum crispum, nevidno ju tam celu, ale kvet vyzera rovnako.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Rada by som sa vas opytala, ci mam stary mach, ktory som vyhodila z novych mini vyhodit, dala som ho susit, alebo ho nejako prepeciem a pouzijem? je to uz nanic? Neviem, este som mach nepouzivala, dakujem.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ma-Ba Pozri príspevok
Dnes naozaj človek nemôže kupovať mačku vo vreci. Moja skúsenosť s uvedenou firmou je však veľmi dobrá. Veď to je na tom, že tam sa nekupuje to čo bežne dostať aj u nás.
Napr. Psychopsis Kalihi, ktorú mám stála 14,95 EUR čo je 450,- Sk. Keby som ju chcela kúpiť u nás ani ju nedostanem a keď aj nechcem si predstaviť tú cenu.
Ak chceš Jarka len pre info pozri môj album - botanika Nemecko - je tam odfotené aj balenie a rastliny boli skutočne vyberané zodpovedne až na Doritis - ktoré boli maličké a mokré. Na to, že boli posielané vo februári - klobúk dole. Nechcem robiť reklamu, iba vyjadriť, že táto firma má dobré meno a môžem povrdiť, čo mi hovorili pestovatelia, ktorí od nich brali, že sú dobrí..
Vysoká je cena za dopravu. To je fakt.

Súhlasím s tebou Ma-Ba, lebo pestovateľka ako ty si to môže dovoliť. Si skúsená a teda aj finančne náročnejšiu orchidejku si môžeš dovoliť, lebo už vieš s ňou zaobchádzať a máš aj podmienky na pestovanie. Ja mám len niečo cez 20 kuskov a najdrahšiu mám tuším za 30, lebo stále pomaličky skúšam niečo nové, nemám podmienky, som len obyčajný panelákovy človek a tak moc riskovať nechcem. Doteraz som prišla len o 1 kus a aj to mi bolo veľmi do plaču, takže každý sa musí sám rozhodnúť. Tvoj album si rada pozriem, ak máš niečo nové.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
Aj tu su pekne fotografie orchi, mozu sa aj objednat
http://www.shop.schwerter-orchideenz...sort=2a&page=2
Sú fakt nádherné, a také, čo u nás ani nevidíš, ale sú na naše pomery s dopravou pridrahé... Možno ešte ponuka mesiaca je zaujímavá, ale s dopravou a min. obj.nad 25 Eur za rastliny, v súčte je to dosť.
Inak fakt paráda!
Občas sa však aj u nás dá natrafiť na nezvyčajné.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

henrieta3 Pozri príspevok
Ale vdaka tejto stranke som asi odhalila svoju novu - Odontoglossum crispum, nevidno ju tam celu, ale kvet vyzera rovnako.
Ja zase pre informaciu prikladam co je to Doritis,ktoru spomenula Ma-Ba.Je to phal. a momentalne vyzera takto:Ma-Ba-ten listok viditelne rastie.
Lucka a Dominika 002.jpg  
2 0
sorela sorela

sorela je offline (nepripojený) sorela

Ma-Ba este raz vdaka za radu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Normálnu zeminu ani záhradnícku rašelinu ani zmes na kvitnúce rastilny ani nič podobné v žiadnom prípade neprimiešavaj. To zbytočne zadržiava vodu. To už radšej zmes kôry, koko keksov, marhulových drvených kôstiek, trochu listovky, možno aj trošku hrubších pilín z ekologického materiálu, výborne sú napr. z drvičky konárov, ale to len málo. Ja kupujem hotové zmesi. Existujú dva druhy substrátov, hotových zmesí na orchidejky. Jeden druh má veľký podiel hrubých väčších častí ako koko-chipsy alebo kusy kôry, nájde sa tam aj dobre zotletý rašeliník, niekedy je pridaný perlit. Je dobrá pre všetky phaly a aj dendrobium phaleonopsis.sKaždý výrobca to má trošku iné, ale na omak tú hrubú štruhtúru cítiť aj cez obal. Drhý typ je skôr na orchidejky s jemnými korienkami - je viac tej rašelliny a jemnejších zložiek, na omak cez obal je to mäkké. je pre Oncídka, miltonky, paphiopedium, odontoglosum.....zlahčujú to obvykle perlitom alebo kokosovými vláknami alebo obyčajnými polystyrénovými gulôičkami. Ona je v podstate lahká, ale zároveň vzdušná a jemná. Obidva druhy bývajú označené len ako "Substrát na orchideje". Ja si to vždy chytím do ruky a cítim cez obal, aký je. Cena 3-5 litrového vrecka sa u nás pohybuje od 3,5-4,5-5 Eur za vrecko. Ale aj tu už neviem zohnať to balenie, čo som mala minulý rok, to bolo fajné. Obchodníci to nejako divne objednávajú.
K tým Tvojim chúďatkám (necháp to pomenovanie ako urážku, prosím,).- sama som mala jednu takú, šlohla som ju pred vyhynutím sestre - po očistení takmer nemala korienky. Dala som do kvetináča ten hrubý substrát, jemnučko som ju prychytila o kúsok kôry, tuším nejakou jemnou guničkou do vlasov som to o paličku prihytila a paličku som zapichla do substátu. neplandalo to, ale trebalo s tým jemne zaobchádzať. postavila som kvetináč na okno (ale nesmelo naň prieamo pražiť) a vôbec som to nezalievala, len denne niekoľkokrát som jemne rosila celú nadzemnú časť s kýptikom. Tiež som mala jedinký drobučký lístoček. Trvalo to síce takmer 3/4 roka, ale dnes už tlačí 4 krásny list a vyháňa množstvo koreňov. Onedlho dobehne otatné. Takže skús ju len rosiť, aby nemala vlhko od substrátu ale len zo vzduchu, možno sa preberie a potom tie zošuverené listy aj tak zoschnú a odstrániš ich a zasadíš už normálne hlbšie, ani nebude poznať, čím prešla. Držím palce na oboch rukách aj nohách. Odvďačí sa Ti za opateru.
Betina, prosim ta, nemas anhodou foto tej zachrannej akcie, Ako si ju gumickou prichytila o koru? Dakujem.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lusielaL Pozri príspevok
Ja zase pre informaciu prikladam co je to Doritis,ktoru spomenula Ma-Ba.Je to phal. a momentalne vyzera takto:Ma-Ba-ten listok viditelne rastie.
A vieš akej bude farby?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Ja zase pre informaciu prikladam co je to Doritis,ktoru spomenula Ma-Ba.Je to phal. a momentalne vyzera takto:Ma-Ba-ten listok viditelne rastie.
Sama si ju rozmnozila? alebo?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prikladám zopár sľúbených fotečiek mojich posledných prírastkov.
Zmenená veľkosť Otočené 2010_03_06_1425.jpg  
Zmenená veľkosť 2010_03_06_1430.JPG  
Zmenená veľkosť Otočené 2010_05_12_1458.jpg  
Zmenená veľkosť 2010_05_12_1459.jpg  
Otočené Zmenená veľkosť 2010_05_12_1460.jpg  

Zmenená veľkosť 2010_05_12_1462.JPG  
1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
Betina, prosim ta, nemas anhodou foto tej zachrannej akcie, Ako si ju gumickou prichytila o koru? Dakujem.
Žiaľ, nie, to som nenafotila, dokonca som ani nedúfala, že sa vzchopí, ale bolo mi ju lúto vyhodiť.
Normálne som vtedy zobrala takú tú najobyčajnejšiu gumičku, akou sa aj mladá cibulka v obchode predáva vo zväzku zviazaná, zobrala som ten kýptik, podla dlžky gumky som to asi 2-3 x omotala okolo kýpťa rasliny, ako ked robíš cop na vlasoch, ale som to úplne nestiahla, aby sa nezarezávala do toho kýpťa, dobre by bolo, keby bola trošku širšia a plochejšia...moja mala taký 1 asi 1 cm kratučký korienok, ten zostal voľný, ja som to len cez ten spodok rastliny, odkial normálône rastú ale bola korienky omotala, ten koirenok bol volný, nezagumičkovaný. No a potom som pomezi vrstvy gumičky jemne vopchala okrúhlu paličku, takú akú majú phaly pri kvitnutí, pod rastlinou vytrčala v dlžke asi na výšku kvetináčika, proste v takej výške, aby sa dotýkala dna kvetináča, ked rastlinka bude tesne na povrchu substrátu. a takto som to do toho substrátu pevne zapichla. Kludne použi aj 2 paličky, ak treba, každú z inej strany rastliny. A potom som ju už len rosila, aj na korienok, aj na substrát a neskôr jemne aj na lístoček, ale dávala som pozor na srdiečko, aby zostávalo suché. Neboj, nejako sa to podarí.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Betina2 Pozri príspevok
Prikladám zopár sľúbených fotečiek mojich posledných prírastkov.
Sú prekrásne - nech Ti robia radosť čo najdlhšie!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať