Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja mám takýto pelorik. Takto kvitol minulý rok
P9220143.jpg  
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
a priloz aj komentar, aj ja chcem rozmnozovat, to vo flasi, napr. ma zaujima
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim poradte mi,ktore z tychto orchidey mozem dat von na balkon:brassia,bealara,dendrobium nobile,phal. Balkon mam na vychod a na miesto kam ich chcem dat do 10.00 svieti slnko.
Vandu asi nie,lebo potrebuje viac slnka?
Tiez som si asi niektoru z nich dnes kupila, ale nedam ich von, lieta tam vselico, potom budem mat pracu z kynozenim hmyzu. A v Baumaxe nemali ani 1 lepiaci trojuholnik na musky, mam ich asi v muskattoch.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
chcem Vás poprosiť - chcem vedieť, či mi ide oncidko skutočne kvitnuť, alebo si to namýšlam......foto sa mi podarilo konečne priložiť - ale iba do albumu, tak prosím kuknite a napismenkujte ako som na tom.........
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja cymbidium dám von, mala som ho aj minulý rok a zjavne mu to len prospelo ( juhozápadná strana a pravidelné denné zalievanie)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Ja mám takýto pelorik. Takto kvitol minulý rok
pelorik - to asi v akcii v tescu či lidli nekúpim, však? len niekde v klasickom kvetinárstve..
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zena Pozri príspevok
S touto orchideou som sa Vam raz uz chvalila ako krasne bez prestavky kvitne a nielenze pustila novu kvetnu stonku, este tlaci aj na povodnych stonkach nove kvietky velmi ma tesi
Prave som sa chcela opytat, ako to vyzera, lebo som odstrihla na 1 kvety, uz sa dlho vysilovala, ide jej listok, nech si oddychne a ma hore take cosi, ale mensie, ako mas na obrazku, tak par dni pockam a odstrihnem stonku, nech ma viac sil.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zena Pozri príspevok
Tak tu je ukazka aky je rozdiel medzi klasickou phalou (1.obr.) a pelorikom
mozno mam tiez 1, dnes mi rozkvitla po mesiaci, musi mat isty pocet okv. listkov, odfotim, ked rozkvitne cela.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Určitý čas som videla na koreňoch také biele bodky cez kvetináč. Ale len troška. Vyskytovalo sa to na spodku kvetináča. Úplne na spodku mám keramzit.
Rastie nový list,začala rásť kvetná stonka. Hovorím si všetko je OK. Ale trošku sa to zväčšilo, vybrala som z kvetináča a išlo ma poraziť. Hnili korene.Polovičku koreňov som odstránila. Ja som z toho jeleň.na polievanie si dávam pozor?? Žeby to bolo od toho keramzitu. Ako som to biele stisla voda z toho vytryskovala.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

andersenka Pozri príspevok
chcem Vás poprosiť - chcem vedieť, či mi ide oncidko skutočne kvitnuť, alebo si to namýšlam......foto sa mi podarilo konečne priložiť - ale iba do albumu, tak prosím kuknite a napismenkujte ako som na tom.........
Andersenka,neviem ci ti pomozem,ale mohla by si sa pozriet na moje obrazky v prispevkoch str692 - 6915 -tam mi rastie kvetna stonka
str.550 - 5500 - tam zase listy.
Ja tak vidim,ze to budes mat tiez list...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Tak toto su moje dnesne 3 eurove ulovky z Baumaxu, neviem, co to je, kto pomoze identifikovat. mali vsetko a v roznych cenach, chudatka, miniphaly celkom vususene, len biele. Ostatne aj mozno metrove. Dalo by sa vybrat, ako som uz pisala, nemali tie zlte lepenice, vlastne pre tie som tam isla.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Tak toto su moje dnesne 3 eurove ulovky z Baumaxu, neviem, co to je, kto pomoze identifikovat. mali vsetko a v roznych cenach, chudatka, miniphaly celkom vususene, len biele. Ostatne aj mozno metrove. Dalo by sa vybrat, ako som uz pisala, nemali tie zlte lepenice, vlastne pre tie som tam isla.
oprava-vysusene, nevzalo mi foto, skusim este raz
IMG_0676.jpg  
IMG_0686.jpg  
1/1
1 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Velmi pekne a za taku cenu..
Hlavne sa mi paci ta na druhom obrazku,velmi zvlastna.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
Velmi pekne a za taku cenu..
Hlavne sa mi paci ta na druhom obrazku,velmi zvlastna.
Dakujem, nevies, ako sa volaju? Dam aj obycajne foto
lesanky.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Určitý čas som videla na koreňoch také biele bodky cez kvetináč. Ale len troška. Vyskytovalo sa to na spodku kvetináča. Úplne na spodku mám keramzit.
Rastie nový list,začala rásť kvetná stonka. Hovorím si všetko je OK. Ale trošku sa to zväčšilo, vybrala som z kvetináča a išlo ma poraziť. Hnili korene.Polovičku koreňov som odstránila. Ja som z toho jeleň.na polievanie si dávam pozor?? Žeby to bolo od toho keramzitu. Ako som to biele stisla voda z toho vytryskovala.
ja keď som sa minulý rok rozhodla, že vyskúšam zasadiť phale iba do keramzitu tak som tak zasadila dve. jedna rastie ako divá-aj list, aj korene a dokonca sa niečo tlačí z "medzilistia", druhá je už v koši. aj ked snaha o záchranu bola veľkáááá. akú chybu som spravila netuším
Snímka0477.jpg  
Snímka0478.jpg  
Snímka0479.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lujza.j Pozri príspevok
ja keď som sa minulý rok rozhodla, že vyskúšam zasadiť phale iba do keramzitu tak som tak zasadila dve. jedna rastie ako divá-aj list, aj korene a dokonca sa niečo tlačí z "medzilistia", druhá je už v koši. aj ked snaha o záchranu bola veľkáááá. akú chybu som spravila netuším
No ja dávam keramzit na spodok a potom ešte mix kôra..... Samotný keramzit nedávam. Všetko závisí od stavu rastlinky.
1 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem, nevies, ako sa volaju? Dam aj obycajne foto
Nieco podobne som nasla: Encyclia cochleata. Skus sa pozriet.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim poradte mi,ktore z tychto orchidey mozem dat von na balkon:brassia,bealara,dendrobium nobile,phal. Balkon mam na vychod a na miesto kam ich chcem dat do 10.00 svieti slnko.
Vandu asi nie,lebo potrebuje viac slnka?
Von môžeš dať všetky, okrem dendrobium phal. Miesto by mohlo vyhovovať, ak nie prejaví sa to žltými listami.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zajtra budú v Kauflande orchidky phali po 6,66€
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
ja keď som sa minulý rok rozhodla, že vyskúšam zasadiť phale iba do keramzitu tak som tak zasadila dve. jedna rastie ako divá-aj list, aj korene a dokonca sa niečo tlačí z "medzilistia", druhá je už v koši. aj ked snaha o záchranu bola veľkáááá. akú chybu som spravila netuším
Samotný keramzit určite nie je najvhodnejší - "substrát". Možno fotka skresľuje, ale zdá sa mi, že ten nový list má rôzne farby.
Kdesi som čítala, že okrem vody zachytáva aj živiny, ktoré potom nekontrolovateľne dodáva rastline a má sa hnojiť opatrne radšej menej ako viac. Možno metóda - pokus - omyl. Ak Ti dlhší čas orchidka pekne prežije, zakvitne, prežije zimu znova zakvitne možno sa bude dať hovoriť o dobrej skúsenosti. Ja mám jednu ako pokus v čistom coco-chips. Je v ňom možno viac ako dva roky. Pridám foto neskôr.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať