Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
divokova Pozri príspevok
milka,chcela by som vedieť,ktorý druh lignohumátu(tekutý,či práškový).Tvoja metóda ma zaujala,skúsim tiež
Lignohumát som dala tekutý , ale iba K V A P K U !!!!!! naozaj
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Nedalo mi to, zacala som sa rypat v tom substrate, no a z tej bielej som vybrala stonozku /nepislala, ani nespievala/, takze ich asi musim presadit, nemam taky, len koru, je to v jemnejsom pomiesanom, tak to asi dam do mikrovlnky, bolo to tam riadne natlacene. Neporadi niekto? Este som to nevybrala celkom, mam to presadit? Dakujem.
Presadene, vycistene, dobre som urobila, korene boli uz makka, lebo 1 bola sucha, 2.preliata
a koncim, uz ma tieto krasky vycerpavaju, idem sa riadit podla teorie, cim menej starostlivosti, tym lepsie.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zena Pozri príspevok
Moj novy prirastok velmi sa z nej tesim, len sa chcem s Vami poradit, kedze jej vyrasta stonka rovno zo srdiecka nie je to nejaka chyba? ako potom budu rast listky? Mali ste uz takuto?
Gratulujem, - budeš mať aj keiku, niekto hovorí, že to nevadí, kedrastie zo srdiečka
2 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Bola som v Tescu a aspoň jednu orchideu som si musela kúpiť i keď mali viac takých,čo by sa mi páčili (mali aj pelorik).Zdalo sa mi už v predajni,že sú v črepníku už dve rastliny a doma sa mi to potvrdilo.Pridávam foto,dúfam,že to bude vidieť.
DSC01465.jpg  
DSC01467.jpg  
1/1
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

kristinagabi Pozri príspevok
V sobotu konecne som si kupila dendrobium nobile. Bola pekna a dnes mi uz vyzera takto. Poliala som ju uz dvakrat,lebo som citala,ze ked kvitne tak treba viac polievat. Dala som ju do okna. V com moze byt chyba?
Ma este vela pukov a ma dve nove vyhonky. Je zasadena do kory,aspon na povrchu to ma. Trosku som sa hrabala v crepniku,ale nevidim nic zvlastne.
Možno len odkvitá.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zena Pozri príspevok
Moj novy prirastok velmi sa z nej tesim, len sa chcem s Vami poradit, kedze jej vyrasta stonka rovno zo srdiecka nie je to nejaka chyba? ako potom budu rast listky? Mali ste uz takuto?
zena - chyba to nie je, ale nie je to ani ideálne. Zakvitne normálne, ale aby prežila musí vyhnať rastlinku zboku, pravdepodobne až po odkvitnutí. Videla som aj to, že lístky si našli cestu von okolo stonky. Čo urobí to sa už rozhodne ona sama. Inak je krásna, mám ju tiež a je to jedna z najkrajších farieb aspoň pre mňa.
1 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ma-Ba Pozri príspevok
Možno len odkvitá.
Budem ju pozorovat. Len to bolo zvlastne,ze naraz tak zvadli vsetky kvety. Dendrobium tak odkvita?
Tesima ma,ze puciky este neopadli...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Ma-Ba Pozri príspevok
zena - chyba to nie je, ale nie je to ani ideálne. Zakvitne normálne, ale aby prežila musí vyhnať rastlinku zboku, pravdepodobne až po odkvitnutí. Videla som aj to, že lístky si našli cestu von okolo stonky. Čo urobí to sa už rozhodne ona sama. Inak je krásna, mám ju tiež a je to jedna z najkrajších farieb aspoň pre mňa.
Dakujem aj mne sa velmi paci, som z nej uplne natesena. Taku som vzdy chcela, este ostro zltu nemam a az potom budem spokojna zasa na chvilku
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kristinagabi Pozri príspevok
V sobotu konecne som si kupila dendrobium nobile. Bola pekna a dnes mi uz vyzera takto. Poliala som ju uz dvakrat,lebo som citala,ze ked kvitne tak treba viac polievat. Dala som ju do okna. V com moze byt chyba?
Ma este vela pukov a ma dve nove vyhonky. Je zasadena do kory,aspon na povrchu to ma. Trosku som sa hrabala v crepniku,ale nevidim nic zvlastne.
To isté som zažila aj ja. Potom som ju VÝDATNE poliala a to pomohlo!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

divokova Pozri príspevok
Bola som v Tescu a aspoň jednu orchideu som si musela kúpiť i keď mali viac takých,čo by sa mi páčili (mali aj pelorik).Zdalo sa mi už v predajni,že sú v črepníku už dve rastliny a doma sa mi to potvrdilo.Pridávam foto,dúfam,že to bude vidieť.
Je pekna, radsej dnes pre istotu do tesca ani nevkrocim, uz musim riesit 2.okno. Ale asi ich premiestnim na lepsie slnko, vidim, ze maju rady sl. luce.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Ma-Ba Pozri príspevok
Tiež som si myslela, že pelorik je niečo "viac", ale toto ma trošku vyliečilo. Zistila som, teda aspoň pri mojich orchidkách, že ak sa pelorik rozvinie je krajší.
to je ta ista orchidka? len na tej druhej fotke rozvinuty pelorik?? ako sa da dosiahnut aby sa kvety otvorili?
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

kristinagabi Pozri príspevok
Budem ju pozorovat. Len to bolo zvlastne,ze naraz tak zvadli vsetky kvety. Dendrobium tak odkvita?
Tesima ma,ze puciky este neopadli...
ja mam to iste dendrobium a mne odkvita postupne tak ako zakvitala...nepreliala si ju az prilis??
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Silvernola Pozri príspevok
To isté som zažila aj ja. Potom som ju VÝDATNE poliala a to pomohlo!
naozaj?? to som nevedela...tak potom aspon budem aj ja vediet v takejto situacii co robit
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

lesslie Pozri príspevok
ja mam to iste dendrobium a mne odkvita postupne tak ako zakvitala...nepreliala si ju az prilis??
V sobotu som ju kupovala,bola v aute asi tri hodiny,kde bolo teplo. Na druhy den som ju trosku poliala(v nedelu) a dneska. Uz o dva dni mala take zvadnute kvety. Este som zabudla,ze mala aj tri zlte listy. Nemoze to byt od toho,ze som ju dala do okna(vychodneho) a slnko dost svietilo cely tyzden...? V obchode,alebo prenose velmi nemala slnko. Nechcela som ju presadzat,lebo teraz "kvitne".
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Silvernola Pozri príspevok
To isté som zažila aj ja. Potom som ju VÝDATNE poliala a to pomohlo!
Fakt to pomohlo? Aj ty si mala take zvadnute kvety? Nechcela by som o nu prist.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kristinagabi Pozri príspevok
Fakt to pomohlo? Aj ty si mala take zvadnute kvety? Nechcela by som o nu prist.
Áno, na druhý deň doma sa kvietky pekne-krásne porúčali. Po výdatnej zálievke (výdatnej oproti phale) sa prebrali (aj keď to už nebolo na 100% ono - furt lepšie ako ništ)
0 0
Zuzana 80 Zuzana 80

Zuzana 80 je offline (nepripojený) Zuzana 80

Máte velmi prekrásnu orchideu ale chcem sa spýtať ako tam vkladáte tie fotky pomožete mi dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
V sobotu som ju kupovala,bola v aute asi tri hodiny,kde bolo teplo. Na druhy den som ju trosku poliala(v nedelu) a dneska. Uz o dva dni mala take zvadnute kvety. Este som zabudla,ze mala aj tri zlte listy. Nemoze to byt od toho,ze som ju dala do okna(vychodneho) a slnko dost svietilo cely tyzden...? V obchode,alebo prenose velmi nemala slnko. Nechcela som ju presadzat,lebo teraz "kvitne".
Podla mna novokupene maju rady slnko, ja ich vzdy dam na slnko, a nemas nieco vnutri? Ja som vcera nasla vselico.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zuzana 80 Pozri príspevok
Máte velmi prekrásnu orchideu ale chcem sa spýtať ako tam vkladáte tie fotky pomožete mi dakujem
Zuzka, najdi citujem, tam mas odpoved, mozes napisat par slov a hore znacku spinky, vyhladas, prilozis a odosles
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Prosim o radu odbornicky, prilozim foto, osprav. sa, uz musim nabit baterie, ale je to vidiet, su to nove vyhonky na odkvitnutej stonke? Vyzera to takto? Lebo ak nie, odstrihnem ich, velmi dlho kvitla, nech sa posilni, dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať