Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja keď som sa minulý rok rozhodla, že vyskúšam zasadiť phale iba do keramzitu tak som tak zasadila dve. jedna rastie ako divá-aj list, aj korene a dokonca sa niečo tlačí z "medzilistia", druhá je už v koši. aj ked snaha o záchranu bola veľkáááá. akú chybu som spravila netuším
A preco ich sadite do keramzitu? Nikde som o tom necitala, ja ich v nom len zachranujem, ale sa ho nesmia dotknut, lebo udrzuje vlhkost.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
Nieco podobne som nasla: Encyclia cochleata. Skus sa pozriet.
Dakujem, pozriem sa, budem hladat.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Milka, vyzera to na dobre delenie, ale skoda, ze sa ti ruka triasla, nevidiet to dobre. Ked nechces mat rozmazane, podrz trosku spust, kym cvaknes.
Milka, nenapisala si nam, ako si delila tie orchidky
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
pelorik - to asi v akcii v tescu či lidli nekúpim, však? len niekde v klasickom kvetinárstve..
Poprosim odbornicky na ten Pelorik, nemam ho aj ja? V albume, 2.riadok, 3.kvet, Klaudia, kupila som ho len s 2 kvetmi, ale uz mi kvitne opat, je velmi pekny, dakujem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem, pozriem sa, budem hladat.
Ano, ta 1 je Encylia, 2. som este neodhalila, kvet je v tvare akokeby zvonceka. Inak, mali ich aj v beznej cene, ale boli pre mna velmi velke, vysoke.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
Poprosim odbornicky na ten Pelorik, nemam ho aj ja? V albume, 2.riadok, 3.kvet, Klaudia, kupila som ho len s 2 kvetmi, ale uz mi kvitne opat, je velmi pekny, dakujem.
sice nie som odbornicka na peloriky, no myslim, ze tvoja Klaudia nie je pelorik...pelorik nema zobacik, ma vnutorne lupienky spolu a vonkajsie do trojholnika...vyzara akoby bola stale polorozkvitnuta ... no mozno ti vacsie odbornicky napisu nieco ine...
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta - dievčence majú pravdu. Klaudia nie je pelorik, ale je pekná.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Samotný keramzit určite nie je najvhodnejší - "substrát". Možno fotka skresľuje, ale zdá sa mi, že ten nový list má rôzne farby.
Kdesi som čítala, že okrem vody zachytáva aj živiny, ktoré potom nekontrolovateľne dodáva rastline a má sa hnojiť opatrne radšej menej ako viac. Možno metóda - pokus - omyl. Ak Ti dlhší čas orchidka pekne prežije, zakvitne, prežije zimu znova zakvitne možno sa bude dať hovoriť o dobrej skúsenosti. Ja mám jednu ako pokus v čistom coco-chips. Je v ňom možno viac ako dva roky. Pridám foto neskôr.
ok, plne beriem tento názor bol to fakt len pokus, v čistom keramzite už nemám ani jeden kus, ale substrát taký mám zarobený, ale pomer asi 90% kôra, 10-5% keramzit. ak by som ju mala presádzať tak zvolím asi klasiku kôru.dobre si videla list je sfarbený, ale to som nikdy neriešila ešte stále nehojím stále nato zabudnem
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

henrieta3 Pozri príspevok
Ano, ta 1 je Encylia, 2. som este neodhalila, kvet je v tvare akokeby zvonceka. Inak, mali ich aj v beznej cene, ale boli pre mna velmi velke, vysoke.
Ta druha nie je Bealara?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Pokus - čistý coco-chips. Prvé dva obr. korene krásne prerástli chipsy. 3 obr. nové korene + kvetný stvol, 4 obr. celá rastlina- ťahá sa za svetlom.
Výhoda coco-chipsov - nemali by zhniť korene, rýchlejšie vysychá.
Nevýhoda - treba dodávať hnojivo.
Ale ešte lepší je miešaný s píniovou kôrou.
Naposledy upravil Ma-Ba : 05.05.10 at 18:56
Obrázok 820.jpg  
Obrázok 827.jpg  
Obrázok 824.jpg  
Obrázok 823.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ahojte dievčatá, niečo k mojim namočeným odrezkom, tie odrezky su z orch. , ktoré odkvitli a odrezala som ich, aby im nebolo zima- bolo, to ešte v zime- postavila som ich na polystyrén, a zakryla pet fľašou, a ešte namočila som do stimulátora a v marci som pridala lignohumát
prepáčte moje fotenie ja to proste neviem


Pelorik je mutácia, pri ktorej sa mení počet vnútorných okvetných lístkov a pyskov
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lujza.j Pozri príspevok
ok, plne beriem tento názor bol to fakt len pokus, v čistom keramzite už nemám ani jeden kus, ale substrát taký mám zarobený, ale pomer asi 90% kôra, 10-5% keramzit. ak by som ju mala presádzať tak zvolím asi klasiku kôru.dobre si videla list je sfarbený, ale to som nikdy neriešila ešte stále nehojím stále nato zabudnem
Možno som nepostrehla, ako dlho ho máš v keramzite? Neprirodzené sfarbenie listov niečo signalizuje. Možno teda práve nedostatok nejakej potrebnej živiny. Čisto môj laický názor.
Ešte k tomu substrátu- viacerí pestovatelia odporúčajú pridať aj drev. uhlie.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
henrieta - dievčence majú pravdu. Klaudia nie je pelorik, ale je pekná.
Dakujem za odpoved, nevadi, opat som mudrejsia, snad sa niekedy podari aj pelorik, je velmi zaujimavy.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Ahojte dievčatá, niečo k mojim namočeným odrezkom, tie odrezky su z orch. , ktoré odkvitli a odrezala som ich, aby im nebolo zima- bolo, to ešte v zime- postavila som ich na polystyrén, a zakryla pet fľašou, a ešte namočila som do stimulátora a v marci som pridala lignohumát
prepáčte moje fotenie ja to proste neviem


Pelorik je mutácia, pri ktorej sa mení počet vnútorných okvetných lístkov a pyskov
Ja som nechcela kritizovat, len som dobre nevidela, rada sa poucim, skoda kazdej stonky, teraz ich zasadis?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Tiež som si myslela, že pelorik je niečo "viac", ale toto ma trošku vyliečilo. Zistila som, teda aspoň pri mojich orchidkách, že ak sa pelorik rozvinie je krajší.
DSC00086.jpg  
Obrázok 603.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
chcem Vás poprosiť - chcem vedieť, či mi ide oncidko skutočne kvitnuť, alebo si to namýšlam......foto sa mi podarilo konečne priložiť - ale iba do albumu, tak prosím kuknite a napismenkujte ako som na tom.........
To foto je dosť nejasné na určenie. Dopriala by som Ti kvitnutie, ale kvetný výhon býva štíhlejší vychádza spomedzi listov a takmer hneď vidieť členenie púčikov. Aspoň na Cambriách je to tak. Toto sa mi zdá na nový výhon, vzhľadom na tvar a miesto kde rastie. Počkaj nech trošku povyrastie, alebo ak môžeš odfoť detail. Môžem sa mýliť a možno budeš mať radosť z kvetu, no uvidíme.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
To dendro nobile je taký dlhý proces a trvá od novembra, kedy som dostala jednu pahĺuzu vytrhnutú zo zeme bez koreňov ,ale mala 2 keiky s minykorienkami
celú pahľuzu som dala do pet flaše , iba keiky boli volné , ale korienky boli v jogurtovom kelímku s machom teraz som ich oddelila, lebo už mal korienky sú zasadené v malinkých kelinkoch
3 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá posielam niečo z môjho mičurínstva?
milka - pekný úspech. Zaujímalo by ma či výhonkom nevadí, keď sa vyberú z toho prostredia, v ktorom takto pekne vyhnali a či pokračujú v raste./myslím na tie kvetné stvoly/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Možno som nepostrehla, ako dlho ho máš v keramzite? Neprirodzené sfarbenie listov niečo signalizuje. Možno teda práve nedostatok nejakej potrebnej živiny. Čisto môj laický názor.
Ešte k tomu substrátu- viacerí pestovatelia odporúčajú pridať aj drev. uhlie.
v keramzite je asi od 09/2009, o drevenom uhlí som už tiež čítala, ale vždy ho zabudnem kúpit.idem na pumpu tam ho kúpim. odporúčajú pomer 5-10% zo substrátu. tiež odporúčajú aj keramzit pre dobré prevzdušnenie v pomere 10-20%, preto som vlastne skúšala zasadit do keramzitu, že substrát bude fajnový prevzdušnený
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Ja som nechcela kritizovat, len som dobre nevidela, rada sa poucim, skoda kazdej stonky, teraz ich zasadis?
heňa nie je to kritika,ale ja to proste neviem, neviem spraviť dobru fotku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať