Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
... hm, mne všetky...viď môj album....jediná, ktorá neprežila bola cambria a svokrina zosušina bez listov a bez koreňov
ty to proste tou sáčkovou metódou vieš máš nato asi nejaký svoj "grif" a funguje to, šikulka
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

janka51 Pozri príspevok
Tak toto sú moje prírastky čo som dnes kúpila v Lidli. Neviem či sa mi podarí to vložiť.
Sú krásne, aj vsetkych ostatnych, nebola som na tejto stranke dlhsie a len sa nestacim divit co stvarate s tymi orchidkami.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja som Vás vždy obdivovala ako sa snažíte. A mne sa stalo ráno keď som išla s práce stalo niečo čudné. Boli tam orchideiky za 0,99. Miesti Billa Karlovka. Až na jednu mali všetky odhnité srdiečka a korienky. Dám foto neskôr. Je zdravá ale v zlom suprtáte. Foto dám pridám neskôr. Teraz zachraňujem aj ja. Mimochodom bude to biely kvet tak ho nakoniec darujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Rozkvitla mi do rána moja prva orchidka , mám ju od októbra 2008
prva 002.jpg  
prva 001.jpg  
1/1
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Táto tiež ešte stále nie je celá ,- chýba ešte jeden stvol
orchidkavika 001.jpg  
orchidkavika 002.jpg  
orchidkavika 003.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Táto tiež ešte stále nie je celá ,- chýba ešte jeden stvol
... u mňa táto tiež nahadzuje "pučíky" nech ti dlho kvitne
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojte...vsetky vo velkom nakupujete a ja vam straaasne zavidim ale v dobrom su krasne tie vase nove aj stare prirastky

ja som svoje dendrobium nobile rozsadila po odkvitnuti a takto sa mu dari a rada by som vedela, ze co z toho bude, viete mi niekto povedat? neviem ako u dendrobkavyzera novy pucik, ked rastie, alebo co to bude...
foto1. vyrastok na dendrobku, foto2. vyrastok na druhom dendrobku, foto3 nova stonka na phale, ktora mi v januari cestou domov zamrzla, kvietky som musela hned odstranit-vyzerali ako zmoknute, no rastlinka to prezila
a este jedna otazocka- ked som kupovala dendrobko tak malo aj stare hluzy , jedna odrezana a druha taka akoby zastaven av raste, tak pri presadzani som ich tiez zasadila..bude z nich este nieco, ci nie? dakujeem a prikladam aj foto tych hluz - foto4
CIMG0003.jpg  
CIMG0005.jpg  
CIMG0011.jpg  
CIMG0016.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
[QUOTE=lesslie;1432812]ahojte...vsetky vo velkom nakupujete a ja vam straaasne zavidim ale v dobrom su krasne tie vase nove aj stare prirastky

ja som svoje dendrobium nobile rozsadila po odkvitnuti a takto sa mu dari a rada by som vedela, ze co z toho bude, viete mi niekto povedat? neviem ako u dendrobkavyzera novy pucik, ked rastie, alebo co to bude...
foto1. vyrastok na dendrobku, foto2. vyrastok na druhom dendrobku, foto3 nova stonka na phale, ktora mi v januari cestou domov zamrzla, kvietky som musela hned odstranit-vyzerali ako zmoknute, no rastlinka to prezila
a este jedna otazocka- ked som kupovala dendrobko tak malo aj stare hluzy , jedna odrezana a druha taka akoby zastaven av raste, tak pri presadzani som ich tiez zasadila..bude z nich este nieco, ci nie? dakujeem
Lesslie, podla mňa je to púčik, alebo keika, to je radosť , že
a tie pahluzy daj pod pet flašu a ros jemne substrát a čakaj
Naposledy upravil milka 60 : 19.06.10 at 15:54 Dôvod: doplnenie
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Lesslie, podla mňa je to púčik, alebo keika, to je radosť , že
a tie pahluzy daj pod pet flašu a ros jemne substrát a čakaj[/QUOTE]

juj velmi sa tomu tesim
oki, takze pod flasu...idem hned na to
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
mne sa sáčok neosvedčil, mala som tak zopár kúskov, a neprežil ani jeden.........
Ja mám jednu v sáčku už tretí mesiac a dala si konečne povedať. Vyrašilo už 5 korienkov, tak som zvedavá ako bude pokračovať ďalej. Aké veľké musia byť, aby som ju mohla zasadiť? Vie niekto poradiť?
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
ahojte,
dnes som dostala štep Ludisie. Vraj je to jedna z orchideových druhov. Ale neviem o nej nič, ak viete prosím poraďte ako ju pestovať, ako zalievať, či ju mám dať na okno ...? Je zasadená v obyčajnej rašeline. Vďaka, vďaka.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
alenad Pozri príspevok
Ja mám jednu v sáčku už tretí mesiac a dala si konečne povedať. Vyrašilo už 5 korienkov, tak som zvedavá ako bude pokračovať ďalej. Aké veľké musia byť, aby som ju mohla zasadiť? Vie niekto poradiť?
tak to už má dosť korienkov, aby si ju mohla zasadiť do kôry. Len ju nepolievaj prvých 10 dní, potom už normálne - raz za týždeň.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Baby dnesmi skoro očivypadli z jamiek,včera to tam nebolo a dnes večer pozerám orchiše, čo mám vonku a dendrobium nobile sa chystá kvitnút, na fotke to nie je dobre vidiet, ale za také 2-3 dni skúsim pridat fotku, takto sa tešákujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

A mne zas dendrobko phaleo! Jupí!!!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alenad Pozri príspevok
Ja mám jednu v sáčku už tretí mesiac a dala si konečne povedať. Vyrašilo už 5 korienkov, tak som zvedavá ako bude pokračovať ďalej. Aké veľké musia byť, aby som ju mohla zasadiť? Vie niekto poradiť?
ja si myslím, že korienkov je dosť, zasadila by som ju kedy boli korienky dlhé tak cca. 5cm, ale hlavne do malého kochla ja by som volila 0,5l PET fľašu
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

privát Pozri príspevok
ahojte,
dnes som dostala štep Ludisie. Vraj je to jedna z orchideových druhov. Ale neviem o nej nič, ak viete prosím poraďte ako ju pestovať, ako zalievať, či ju mám dať na okno ...? Je zasadená v obyčajnej rašeline. Vďaka, vďaka.
tu si pozri, potom aj foto, je to sikovna pestovatelka
http://www.orchideje.freepage.cz/ludisia/
4 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
henrietka díky.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

milka 60 Pozri príspevok
Rozkvitla mi do rána moja prva orchidka , mám ju od októbra 2008
Milka,
Ty ich mas takto vonku stale, teda myslim teraz akoze v lete?Alebo len ked ich fotis, zaujimalo by ma to, lebo dcera si dala von oncidka a ozltli jej listy, nemala ich na priamom slnku, ani vetre, ani v tieni, takze neviem co by chceli, nevies?
A este mam jeden problem, mam oncidko, ale volajako mu zacali tiez zltnut listy, od zaciatku ako ho mam tak, najskor mi vyhanalo harmonikovo poskrcane listy,dcera ma poucila, ze to ma asi malo zalievky, tak som zacala zalievat ako ostatne, nuz a zo 4 hluz mi ostala jedna, a teraz som si vsimla, ze sa zacinaju asi tlacit take male listocky, pravdepodobne z niektorej hluzy, nemala som este odvahu ho otvorit a pozriet dnu na korene.Mam?
Naposledy upravil VieraPopluharova : 19.06.10 at 21:33
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Milka,
Ty ich mas takto vonku stale, teda myslim teraz akoze v lete?Alebo len ked ich fotis, zaujimalo by ma to, lebo dcera si dala von oncidka a ozltli jej listy, nemala ich na priamom slnku, ani vetre, ani v tieni, takze neviem co by chceli, nevies?
A este mam jeden problem, mam oncidko, ale volajako mu zacali tiez zltnut listy, od zaciatku ako ho mam tak, najskor mi vyhanalo harmonikovo poskrcane listy,dcera ma poucila, ze to ma asi malo zalievky, tak som zacala zalievat ako ostatne, nuz a zo 4 hluz mi ostala jedna, a teraz som si vsimla, ze sa zacinaju asi tlacit take male listocky, pravdepodobne z niektorej hluzy, nemala som este odvahu ho otvorit a pozriet dnu na korene.Mam?
Ja by som ho pozrela určite, moje som po odkvete pozrela, orchidky nemám vonku, ale priznám sa neviem to vo vnutri nafotiť/ani vonku velmi nie/ , a vonku je svetlejšie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Ja by som ho pozrela určite, moje som po odkvete pozrela, orchidky nemám vonku, ale priznám sa neviem to vo vnutri nafotiť/ani vonku velmi nie/ , a vonku je svetlejšie
Tie čo mámvonku mám pod chranitkom, aby na ne nepršalo, iba cymbidko mám na strome
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať