Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dianka2401 Pozri príspevok
ja by som sa tiez pozrela na korene ak su zhité tak ich treba odstranit a zasipat skoricou, ponechat len zdrave, zasadit do koroveho substratu a nepolievat asi tyzden
Ak ich bude menej, tak zasadiť to menšieho kvetináča alebo PET fľaše.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Táto biela mi kvitne prvý krát. A takto vyzerajú moje teraz kvitnúce. Ostatné ešte odpočívajú
P3030369.jpg  
P3030372.jpg  
1/1
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zdenka, pekne ti kvitnu
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zdeni super
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

ďakujem, cez tú zimu je to kvitnutie také poskromné
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Vyskusaj, neznie to zle ale kontrolovala si korene? ak ich je tam zoper tak ju zasad do noveho substratu
skusim to, substrat som kupila novy
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Táto biela mi kvitne prvý krát. A takto vyzerajú moje teraz kvitnúce. Ostatné ešte odpočívajú
naozaj su krasne, mne to dlhsie potrva, ak vobec, ale nevzdam sa
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
jej aj na vande mi tak idu listky - z noveho maleho ide dalsi mini listok
zmrzka tebe sa lístočky teda rozbehli, nechcem sa chválit, ale aj mne na 15-stich,ale na kvitnutie ani tuk, vlastne jeden phal zo spiaceho očka, ten odkvitol cca. 2 týždne do zadu
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dianka2401 Pozri príspevok
takze malo to byt tak :



zuzka, a to kde si kupovala za taku dobru cenu? ja som minule videla orchideje v hornbachu vo vypredaji za 5,99
Dianka, tú som kúpila v kvetinárstve k v Kauflande, inak sa oplatí pozerať aj v Baumaxe, mávajú na tých akciových stojanoch, aj kvitnúce / už som kúpila aj za 1 €, inak tam mávajú po 2 €, 3 € /. Ešte ma nikdy nesklamali, tie čo som v akcii kúpila v novembri kvitnú ešte teraz , takže mám dobré skúsenosti
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
si šikulka!!!!!
Milka ďakujem, snažím sa
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Dobrý večer.Máme nový prírastok,neodolala som v baumaxe.Ale obávam sa,že ju budem musieť hned zajtra presadiť,zdá sa mi moc preliata.Pod listami má žlté korene,prikladám foto,ale neviem či to bude dobre vidieť.Na spodku v kochlíku má síce zelené,ale neviem.A kúpila som dobrý substrát a hnojivo?Ďakujem za odpoved.A ešte som zabudla,má síce len jednu pahílku na ktorej má kvietky,ale má aj druhú,len tú jej asi už odcvakli.
P2270081.jpg  
P2270080.jpg  
P2270085.jpg  
P2270087.jpg  
P2270088.jpg  

P2270089.jpg  
P2270090.jpg  
1/1
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka tebe sa lístočky teda rozbehli, nechcem sa chválit, ale aj mne na 15-stich,ale na kvitnutie ani tuk, vlastne jeden phal zo spiaceho očka, ten odkvitol cca. 2 týždne do zadu
Na 15tich? Ja mam phalov celkovo 6 a z toho 5 idu listky. A celkovo mam 9 orchidiek.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dnes som bola v careffure pozriet na tie akciove orchidky ale mali iba bodkovane a oranzove a boli krasne zdrave ale neuputala ma ziadna. Takze nemam novy prirastok. Pockam si na inu akciu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Dianka, tú som kúpila v kvetinárstve k v Kauflande, inak sa oplatí pozerať aj v Baumaxe, mávajú na tých akciových stojanoch, aj kvitnúce / už som kúpila aj za 1 €, inak tam mávajú po 2 €, 3 € /. Ešte ma nikdy nesklamali, tie čo som v akcii kúpila v novembri kvitnú ešte teraz , takže mám dobré skúsenosti
zuzi ja som nikdy na také nenatrafila, ja ked kúpim v hornbachu, alebo baumaxe ako minule tak z 5ks som 3ks zachraňovala a to za beznú cenu cca. do 6eu. ja tak v obchodíku na sídlisku odkvitnutú za 100sk, posledná ale bola za 2eu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Na 15tich? Ja mam phalov celkovo 6 a z toho 5 idu listky. A celkovo mam 9 orchidiek.
tak to máš lepšiu štatistiku ja 15 zo 40
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Máme nový prírastok,neodolala som v baumaxe.Ale obávam sa,že ju budem musieť hned zajtra presadiť,zdá sa mi moc preliata.Pod listami má žlté korene,prikladám foto,ale neviem či to bude dobre vidieť.Na spodku v kochlíku má síce zelené,ale neviem.A kúpila som dobrý substrát a hnojivo?Ďakujem za odpoved.A ešte som zabudla,má síce len jednu pahílku na ktorej má kvietky,ale má aj druhú,len tú jej asi už odcvakli.
Je krasna a tiez lte korene su makke alebo tvrde? Na substrate v zadu je napisane ze je z piniovej kory? Tak potom je to on lebo sa mi zda ze Floria robia aj taky miesany substrat ale najlepsia je ta cista piniova kora. Aspon ja som velmi spokojna. Niektore pestuju aj v coco chipsoch ja som taky u nas nenasla takze pouzivam tu koru od Florie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Máme nový prírastok,neodolala som v baumaxe.Ale obávam sa,že ju budem musieť hned zajtra presadiť,zdá sa mi moc preliata.Pod listami má žlté korene,prikladám foto,ale neviem či to bude dobre vidieť.Na spodku v kochlíku má síce zelené,ale neviem.A kúpila som dobrý substrát a hnojivo?Ďakujem za odpoved.A ešte som zabudla,má síce len jednu pahílku na ktorej má kvietky,ale má aj druhú,len tú jej asi už odcvakli.
ja by som ju zatial nepresádzala, nechala by som ju pekne preschnút ten substrát opticky poznám,ale z vnútra neviem aké má zloženie kupujem iný, ale aj ten si preosievam, aby mi ostala len kôra možno ho dievčatá poznajú
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zuzkahris Pozri príspevok
Dianka, tú som kúpila v kvetinárstve k v Kauflande, inak sa oplatí pozerať aj v Baumaxe, mávajú na tých akciových stojanoch, aj kvitnúce / už som kúpila aj za 1 €, inak tam mávajú po 2 €, 3 € /. Ešte ma nikdy nesklamali, tie čo som v akcii kúpila v novembri kvitnú ešte teraz , takže mám dobré skúsenosti
dakujem zuzka za radu, skusim to tam teda aj ja, ja som na take doteraz fakt nemala stastie, pritom vzdy hladam, ale to je pravda, ze vacsinou pozeram v hornbachu, a tam mali aj odkvitnute za skoro 6
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka333 Pozri príspevok
Dnes som bola v careffure pozriet na tie akciove orchidky ale mali iba bodkovane a oranzove a boli krasne zdrave ale neuputala ma ziadna. Takze nemam novy prirastok. Pockam si na inu akciu.
zmrzka, a ake akcie maju v carrefoure?
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
mata10 Pozri príspevok
Ahoj ala vitaj medzi nami
Dakujem ti za privitanie.Musim sa priznat,ze ja orchidku nemam ale kupila som ju svokre a chcem aby sa jej darilo tak studujem vase rady.Ale urcite si ju kupim lebo uz viem,na koho sa obratit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať