Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
je zaujímavá!!!!!
ono sú všetky krásne keď si ich prinesieme domov...........ale až keď nanovo zakvitnú sa človek môže tešiť z úspechov, ja žial zatiaľ takúto skúsenosť nemam.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
a keby som namiesto toho tvojho spomínaného kameňa na spodu, aby sa listy ti "nepodusili" nasypala na dno keramického črepníka - keramzit a do toho vložila ten plastovy črepnik s tou cateylou /ale najskôr ju však teda pozriem, poprípade "ošetrím" choré korene/ ????
na spodok keram. kochla nedávam keramzit preto, že ten prípadnú vodu, ktorá po zálievke môže vytiecť z orchidky nasaje a opät je tam vlhko, ale kameň mi vodu nenasaje. daj tam proste dáky šuter a hotovka
Snímka0371.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
to je ona
kráásavica
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
na spodok keram. kochla nedávam keramzit preto, že ten prípadnú vodu, ktorá po zálievke môže vytiecť z orchidky nasaje a opät je tam vlhko, ale kameň mi vodu nenasaje. daj tam proste dáky šuter a hotovka
dík za radu )) tak sa sústredím na nejaké šutre teraz........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
ono sú všetky krásne keď si ich prinesieme domov...........ale až keď nanovo zakvitnú sa človek môže tešiť z úspechov, ja žial zatiaľ takúto skúsenosť nemam.....
andersenka nebuď smutná, ja napr. mám len phale, pretože sa ostatných bojím už som to tu písala vela krát, tiež by som chcela aj iné druhy ako tu majú dievčatá pretože ich majú nádherné! aj mi bolo poradené čo by som mohla skúsit. bojim sa že by som i nevedela vytvoriť vhodné podmienky v paneláku, takže mám mojich 40 kúskov phalov a s tými sa piplem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
andersenka nebuď smutná, ja napr. mám len phale, pretože sa ostatných bojím už som to tu písala vela krát, tiež by som chcela aj iné druhy ako tu majú dievčatá pretože ich majú nádherné! aj mi bolo poradené čo by som mohla skúsit. bojim sa že by som i nevedela vytvoriť vhodné podmienky v paneláku, takže mám mojich 40 kúskov phalov a s tými sa piplem
no lenže mne odchádzajú aj phaly........ale ako som to tu prednedávnom preberala s Ma-BA tak zrejme dôvod bude ten že mam v izbe dosť chladno..........to bude zrejme tým. Aj sáčkova metoda akosi zlyháva........ ((
Dala som si záväzok, že ďalšie nové nekupujem, uvidím či prežijú počas leta tie čo ešte ostali .........a až potom si "dovolím" nejakú kupit pre radosť.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
no lenže mne odchádzajú aj phaly........ale ako som to tu prednedávnom preberala s Ma-BA tak zrejme dôvod bude ten že mam v izbe dosť chladno..........to bude zrejme tým. Aj sáčkova metoda akosi zlyháva........ ((
Dala som si záväzok, že ďalšie nové nekupujem, uvidím či prežijú počas leta tie čo ešte ostali .........a až potom si "dovolím" nejakú kupit pre radosť.....
a nemôžeš si ich dat do izby kde je vyhovujúca teplota? ja mám phale v kuchyni, v obyvke a u psa v izbe. v spálni ani v detskej nemám. tam kde ich mám aj kúrim, alebo temperujem. ked bude vonku teplo dám aj do detskej. v spálni kúrim málo alebo vôbec / inak, že vraj v spalni by kvety ani nemali byt/a u dcéry by mi vykapalo aj to čo je umelé
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, dievčatá
Dávno som tu nebola, kedže teraz už mám menej času a v podstate ani nemám nič nové...Phalky krásne stále kvitnú, nahadzujú puky, púšťajú zo spiacich očiek...
Pozerám, že preberáte teplotu...Teraz vás možno zarazím, ale u nás v dome sa nekúri vôbec od 5.00 ráno do 16.00 poobede-v čase, keď sme v práci. Je v dome teplota asi 12-14 stupňov a mojim kvetom to len prospieva. Teplota po zakúrení je pri phaloch asi 19 stupňov, ked ideme spať znižujeme asi na 17...Čiže u nás majú riadne rušno....
Ale vážne im to nevadí a krásne kvitnú.
Takže ja neviem, či odchádzanie vašich orchidejok je vinou teploty
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, idem sa poradiť i podeliť o skúsenosť: vo februári 2009 som dostala prvú orchidku. Odkvitla, začali jej rásť nové lístky i vzdušné korene, ale v júli, keď som bola pár dní preč, ju manžel prelial (nenechala som inštrukcie ). Tak som sa pustila do zachraňovania. Zostali asi 2-3 malé korienky, potom aj z tých takmer nič. Bola v sáčku, potom v kôre, potom zase v sáčku a teraz po 7. mesiacoch vyzerá, že sa jej, popri jednom starom, tlačia korienky. Je toto možné? Podľa Vašich rád som ju teraz dala na keramzit. Môže byť tak, či ju prikryť, či čo? Viem, že ešte nemáme vyhraté ani zďaleka, ale tak by som ju chcela zachrániť. Pokračovanie potom napíšem.
záchr2.jpg  
záchr3.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Ahojte, idem sa poradiť i podeliť o skúsenosť: vo februári 2009 som dostala prvú orchidku. Odkvitla, začali jej rásť nové lístky i vzdušné korene, ale v júli, keď som bola pár dní preč, ju manžel prelial (nenechala som inštrukcie ). Tak som sa pustila do zachraňovania. Zostali asi 2-3 malé korienky, potom aj z tých takmer nič. Bola v sáčku, potom v kôre, potom zase v sáčku a teraz po 7. mesiacoch vyzerá, že sa jej, popri jednom starom, tlačia korienky. Je toto možné? Podľa Vašich rád som ju teraz dala na keramzit. Môže byť tak, či ju prikryť, či čo? Viem, že ešte nemáme vyhraté ani zďaleka, ale tak by som ju chcela zachrániť. Pokračovanie potom napíšem.
ja som toto zahájila včera na mojom "mega" phale fakt bol kedysi normálnej velkosti, foto na predch. stránkach. zmrzka povedala, že nezakrývat tak som nezakryla. keamzit je vo vode, ale tak aby vody nebolo toľko, že by potom rastlinka bola v kontakte s vodou. tak vela šťastia aj tebe
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

lujza.j Pozri príspevok
ja som toto zahájila včera na mojom "mega" phale fakt bol kedysi normálnej velkosti, foto na predch. stránkach. zmrzka povedala, že nezakrývat tak som nezakryla. keamzit je vo vode, ale tak aby vody nebolo toľko, že by potom rastlinka bola v kontakte s vodou. tak vela šťastia aj tebe
Vďaka, tak budeme bojovať.
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Ahojte pestovatelky ja som len novacik a prve co bolo som si pozrela vase rady a fotky orchidei.Dakujem su nadherne.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ja som si musela kupit novu, ked teraz mam par, co musim zachranit. Vzniklo to preto, ze boli v zemine, hoci som bola u priatelky a jej v zemine pekne prospievaju. A dokonca aj v Baumaxe bol 1 sacok so zeminou na orchi. Este by som chcela zohnat tu, co mam v profile, lebo ta je uz definitivne prec. 1 kvetinarka mi slubila, ze sa pokusi ju najst. Precitala som vas, aj vela inych for, som prekvapena, kolko ludi sa venuje ich pestovaniu, dokonca si posielaju rozmnozene. Dnes som dala keramzit aj do vsetkych misiek pod kvetinace. Vela stastia a radosti z krasnych orchidei.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, idem vám ukázať ako ma potešili orchidejky . Na prvom obrázku je tá, čo som kúpila vo výpredaji za 1.50 € a takto ma ide obdariť za to, že som ju zachránila a na druhom je orchidejka, ktorá kvitla od novembra a už ženie nový stvol z púčika, tak sa teším a potom určite dám fotky, ako rozkvitli
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A ešte ak sa pamätáte na phalu, čo mi dala kolegynka na záchranu / 1 a 2 obrázok - takto vyzerala / no a teraz 3 a 4 obrázok / vyhnala nový korienok a už sa tlačí lístoček, takže podarilo sa
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
*ala* Pozri príspevok
Ahojte pestovatelky ja som len novacik a prve co bolo som si pozrela vase rady a fotky orchidei.Dakujem su nadherne.
Ahoj ala vitaj medzi nami
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
betrix Pozri príspevok
Ahojte, idem sa poradiť i podeliť o skúsenosť: vo februári 2009 som dostala prvú orchidku. Odkvitla, začali jej rásť nové lístky i vzdušné korene, ale v júli, keď som bola pár dní preč, ju manžel prelial (nenechala som inštrukcie ). Tak som sa pustila do zachraňovania. Zostali asi 2-3 malé korienky, potom aj z tých takmer nič. Bola v sáčku, potom v kôre, potom zase v sáčku a teraz po 7. mesiacoch vyzerá, že sa jej, popri jednom starom, tlačia korienky. Je toto možné? Podľa Vašich rád som ju teraz dala na keramzit. Môže byť tak, či ju prikryť, či čo? Viem, že ešte nemáme vyhraté ani zďaleka, ale tak by som ju chcela zachrániť. Pokračovanie potom napíšem.
neprikryvaj nicim len tam musi byt voda v tom keramzite ale tak aby sa orchidka vody nedotkla len polozit na keramzit castou z ktorej rastu korene a dolievat vodu ked sa odpari
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte ak sa pamätáte na phalu, čo mi dala kolegynka na záchranu / 1 a 2 obrázok - takto vyzerala / no a teraz 3 a 4 obrázok / vyhnala nový korienok a už sa tlačí lístoček, takže podarilo sa
pekne sa staráš, ššikulka každá záchrana velmi tešíí
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lujza.j Pozri príspevok
pekne sa staráš, ššikulka každá záchrana velmi tešíí
Ďakujem pekne, neskutočne ma tešia
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

zmrzka333 Pozri príspevok
neprikryvaj nicim len tam musi byt voda v tom keramzite ale tak aby sa orchidka vody nedotkla len polozit na keramzit castou z ktorej rastu korene a dolievat vodu ked sa odpari
Ďakujem, Tvoje sú krásne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať