Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

kristinagabi Pozri príspevok
Ja som len zaciatnocka,ale ten substrat sa mi zda velmi vlhky,alebo si ju iba teraz poliala?
Preco si ju ostrihala?
Ano,včera bola ponorená do vody,nech sa napije.No švagriná mi povedala,že ked odkvitne,mám ju nad tretím očkom odstrihnúť.No tieto príspevky čo sú tu,som našla,ale asi už neskoro.Tak neviem.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
keby bola moja ja ju presadím.do kochlíka o číslo väčšieho, môžeš ešte dorobiť do neho dierky horúcim klincom, pre lepšie prevzdušnenie substrátu. ja sadím len do kôry. niektoré mám zasadené v mixe kôra+keramzit/velký/. už je na tebe ako sa rozhodneš, každý tu má svoje skúsenosti, svoje ťahy
A kde zoženiem vhodný substrát?Mám len jednu orchidku,zatial,tak či sú dostať aj nejaké malé balenia toho substrátu?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Zdenka175 Pozri príspevok
Koreňoch má akurát, z črepníka zospodu nevytrčajú, podľa mňa nie je potreba presadiť. Je práve poliatá alebo ju máš stále takú mokrú? Ak nevidíš odhnívajúce korene nechaj ju tak.
Bola práve poliata a už jej idú aj 3 korene zospodu z črepníka.Ja len že jej nechcem nejak ublížiť,ja len že či jej tam neni už moc tasno.A ďakujem velmi pekne za odpoveď.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
infinity - ja by som presadila. Teraz je veľmi vhodná doba.
Ďakujem velmi pekne za radu.No uvidím,každý tu radí niečo iné,ale asi ju presadím,lebo jej už trčia 3 korienky aj zospodu z kvetináča.Len ešte musím zohnať ten správny substrát.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
infinityfx21 Pozri príspevok
Ano,včera bola ponorená do vody,nech sa napije.No švagriná mi povedala,že ked odkvitne,mám ju nad tretím očkom odstrihnúť.No tieto príspevky čo sú tu,som našla,ale asi už neskoro.Tak neviem.
Ved ked odkvitla tak nevadi ze si ju odstrihla nad 3 ockom. Ked nahodou kvetna stonka aj po odstrihnuti zoschne, neboj sa len ju potom odstrihni uplne dola. Ak nezoschne je tam sanca ze z tejto stonky pusti dalsiu a ta zakvitne. Ale ja by som ju tiez presadila. Ma-Ba ma pravdu ze po odkvitnuti je najlepsi cas na presadenie.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba tiez mi par phalov odkvita a potrebujem ich presadit, ale idu mi na nich nove listky nevadi ked to presadim aj tak? Nemoze sa nic stat? Predpokladam ze sa iba trosku pozastavia v raste tie listky
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

infinityfx21 Pozri príspevok
Ďakujem velmi pekne za radu.No uvidím,každý tu radí niečo iné,ale asi ju presadím,lebo jej už trčia 3 korienky aj zospodu z kvetináča.Len ešte musím zohnať ten správny substrát.
Ahoj prispejem aj ja k radam,tak ked je odkvitnuta a zda sa mi taka mokra a ma vela korenov,presadzam do trochu väcsieho kvetinaca,substrat kupis aj v zahradkarstve,asi 5 kg balenie Floriu,ale to sme tu uz pisali.Len daj pozor,ja som tam videla tie drobne chrobaciky,tak som premyvala.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lusielaL Pozri príspevok
Ahoj prispejem aj ja k radam,tak ked je odkvitnuta a zda sa mi taka mokra a ma vela korenov,presadzam do trochu väcsieho kvetinaca,substrat kupis aj v zahradkarstve,asi 5 kg balenie Floriu,ale to sme tu uz pisali.Len daj pozor,ja som tam videla tie drobne chrobaciky,tak som premyvala.
ja najprv substrat upeciem v rure par minut a viem ze tam nezostane ziaden chrobak
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

v 517 som dala video o presadzni a deleni, skus sa pozriet, neviem presne, aka to bola orchidea
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
v 517 som dala video o presadzni a deleni, skus sa pozriet, neviem presne, aka to bola orchidea
Komu patri tento prispevok? To video je o presadeni cymbidia to je nieco ine ako phalaenopsis
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta ak chces aby si precital tvoj prispevok konretny clovek (ako odpoved na otazku napriklad) tak pod jeho prispevkom je "cituj" tak to ked stlacis tak ti naskoci okno s povodnym prispevkom a svoj tam uz len dopises. Je to prehladnejsie a kazdy vie na aky prispevok je to odpoved.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Ma-Ba práveže ja nemám pocit, že by jej rástli nové korene.
Kúpila som ju minuly rok v polovici augusta, do polovice oktobra kvitla a nepresádzala som ju vôbec. Je v nepriehľadom bielom kvetináči.
Myslíš, že je potrebné ju presadiť? Ale väčší črepník jej určite nie je treba, ma síce 3 hluzy, ale tá jedna nemá žiaden list.......
A na listoch akoby bolo pár mini-mini čiernych bodiek, chcela som to odfotiť,ale neukazalo to dobre na foto.........
Neviem čo urobíš, ale ja zvyknem kupované presádzať, alebo ich po odkvitnutí nechám tak, a ak vyženú nové výhony a zakvitnú potom ich určite presadím.
Čierne bodky - tiež ma to trápilo každú som obzerala, ale teraz to nechám na nich nech si poradia, samozrejme ak sa nejedná o nejaké šíriace sa fľaky alebo hnilobu.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
Ved ked odkvitla tak nevadi ze si ju odstrihla nad 3 ockom. Ked nahodou kvetna stonka aj po odstrihnuti zoschne, neboj sa len ju potom odstrihni uplne dola. Ak nezoschne je tam sanca ze z tejto stonky pusti dalsiu a ta zakvitne. Ale ja by som ju tiez presadila. Ma-Ba ma pravdu ze po odkvitnuti je najlepsi cas na presadenie.
Dovolím si vysvetliť, ako som to myslela, nie po odkvitnutí, ale ide jar, ako všetky vidíme orchidky sa prebúdzajú nové korene môžu vrastať do nového substrátu.
Keď treba presadím aj keď ide nový list.
Naposledy upravil Ma-Ba : 01.03.10 at 15:03
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba mas sukromnu spravu a este to dendrophal - kvetnu stonku po odkvitnuti zrezat tam kde vyrasta medzi listami?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
henrieta ak chces aby si precital tvoj prispevok konretny clovek (ako odpoved na otazku napriklad) tak pod jeho prispevkom je "cituj" tak to ked stlacis tak ti naskoci okno s povodnym prispevkom a svoj tam uz len dopises. Je to prehladnejsie a kazdy vie na aky prispevok je to odpoved.
teraz ked pod tvojim textom je odpovedaj, tak to nie je odpoved?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
teraz ked pod tvojim textom je odpovedaj, tak to nie je odpoved?
nie to je vseobecna odpoved. Musis dat cituj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
A kde zoženiem vhodný substrát?Mám len jednu orchidku,zatial,tak či sú dostať aj nejaké malé balenia toho substrátu?
vhodný substrát je problém, myslím si že každá tu používa niečo iné. ja kupujem v baumaxe, ale aj ten si upravím tak, že ho preosejem cez dierky na kochlíku a ked mi ostane len velká kôra tak do toho sadím. neviem či majú aj menšie balenia, toto je 10l
Snímka0361.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Ano,včera bola ponorená do vody,nech sa napije.No švagriná mi povedala,že ked odkvitne,mám ju nad tretím očkom odstrihnúť.No tieto príspevky čo sú tu,som našla,ale asi už neskoro.Tak neviem.
ja odstrihujem odkvitnutú kvetnú stonku, tak ako sa tu píše vtedy, ked je konček súchý teda už nakonci nehodí žiadne kvety. a miesto kde ju štiknem je pod miestom odkial vyrastal prvý kvet na stonke, ale čítala som aj o odštiknutínad tretím spiacim očkom. občas štikám aj dole, ale nie často.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Joj moje zlate malinke, dufam ze to bude fungovat a vyrasi korienky. A pevne verim ze aj keik to stihne.
zmrzka čo povieš na keramzitovú metódu? vyskúšam to najprv bez pri krytia, ale nefotila som aj s prikrytím
Snímka0362.jpg  
Snímka0363.jpg  
1/1
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá dnes som si kúpila črievičkovca ej ale som rada
črievičkovec 001.jpg  
črievičkovec 002.jpg  
črievičkovec 003.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať