Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ani neviem kedy naposledy kvitla, aby to neprehnala tak dala až dva kvietky lepšie ako nič
Snímka0345.jpg  
Snímka0344.jpg  
1/1
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Holky moc pěkně vám to kvete
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

ahojte baby, mate vsteky moc krasne kvietky, ja som tu este nova, mam 5 orchidei, 4 phaly a jednu cambriu, pokusim sa cim skor dat aj obrazky, teraz mi kvitnu dve phaly tak sa z nich tesim
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dievčatá, ja Vám závidím
Vaše orchidee krásne kvitnú.Moje nechcú Vždy si kúpim pekné, rozkvitnuté a keď odkvitnú, dám ich do mojej izby a kúpim do obývačky nové.
Menila som im miesto, rosím, prihnojujem a nič. Svokre som kúpila takú istú ako sebe,jej už kvitne tretíkrát, ani sa o ňu nestará. Neviem čo robím zle,ale je mi to ľúto, keď kvitli boli krásne. Asi ich odnesiem ku svokre a keď rozkvitnú vezmem si ich späť
0 0
giovanna1 giovanna1

giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

O čo menšia - o to milšia... Táto malinká kráska mi pribudla / na Valentína/, takže "už" mám dve. Celkom im to ladí, nie? A teším sa na deň žien ... manžel je poučený, celkom naklonený takýmto darčekom, tak už len nájsť niečo pekné.
Keď pozerám na fotky, ktoré tu dávate - ktokoľvek z vás, naozaj máte doma nádheru. Obdivuhodné.
P2170234.JPG  
P2170236.jpg  
P2170237.JPG  
P2170238.JPG  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

truch Pozri príspevok
Dievčatá, ja Vám závidím
Vaše orchidee krásne kvitnú.Moje nechcú Vždy si kúpim pekné, rozkvitnuté a keď odkvitnú, dám ich do mojej izby a kúpim do obývačky nové.
Menila som im miesto, rosím, prihnojujem a nič. Svokre som kúpila takú istú ako sebe,jej už kvitne tretíkrát, ani sa o ňu nestará. Neviem čo robím zle,ale je mi to ľúto, keď kvitli boli krásne. Asi ich odnesiem ku svokre a keď rozkvitnú vezmem si ich späť
No to býva zákon schváľnosti s tým kvitnutím. Skús nerosiť, menej hnojiť a trochu znížiť teplotu, je to dobre pre tvorbu pukov.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

truch Pozri príspevok
Dievčatá, ja Vám závidím
Vaše orchidee krásne kvitnú.Moje nechcú Vždy si kúpim pekné, rozkvitnuté a keď odkvitnú, dám ich do mojej izby a kúpim do obývačky nové.
Menila som im miesto, rosím, prihnojujem a nič. Svokre som kúpila takú istú ako sebe,jej už kvitne tretíkrát, ani sa o ňu nestará. Neviem čo robím zle,ale je mi to ľúto, keď kvitli boli krásne. Asi ich odnesiem ku svokre a keď rozkvitnú vezmem si ich späť
urob im obdobie kľudu so zníženou teplotou,ale len ak nekvitnú, nerastie im ani list, tak ich nehnoj, cez zimu to tak býva, taktiež menej vody treba, moc ich nepremiestňuj, daj ich na jedno miesto, orchideiky nemajú v láske premiestňovanie, najlepšie je umiestniť ich na východné okno, alebo juhozápadné. mojim sa darí najlepšie tam, ja by som určite nerosila, nemám s tým dobrú skúsenosť a hlavne veľkú dávku trpezlivosti, to pri ich pestovaní treba najviac
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj Dianka,ja mam po tejto zime dobru skusenost s vychodnym oknom,na Velku noc by to uz mohlo byt pekne.Neboj,aj Tvoje sa rozhybu,mam niektore co nekvitli u mna od odkvitnutia vobec a niektore kvitnu s prestavkou dokola.A podmienky maju skoro rovnake.
Naposledy upravil lusielaL : 22.02.10 at 14:26
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  
1/1
0 0
umb umb

umb je offline (nepripojený) umb

Dobrý deň,
Chcela by som Vás poprosiť ako správne postupovať pri sáčkovej metóde.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

sayly Pozri príspevok
urob im obdobie kľudu so zníženou teplotou,ale len ak nekvitnú, nerastie im ani list, tak ich nehnoj, cez zimu to tak býva, taktiež menej vody treba, moc ich nepremiestňuj, daj ich na jedno miesto, orchideiky nemajú v láske premiestňovanie, najlepšie je umiestniť ich na východné okno, alebo juhozápadné. mojim sa darí najlepšie tam, ja by som určite nerosila, nemám s tým dobrú skúsenosť a hlavne veľkú dávku trpezlivosti, to pri ich pestovaní treba najviac
Sayly, ďakujem za rady, skúsim. Teraz som ich dala na východné okno, problém je, že mám iba jedno okno na východ, ostatné len sever a juh. Teplotu mám cez deň okolo 21 stupňov, v noci okolo 18. Skúsim ich na jar dať do zimnej záhrady, tá je síce na juh, ale tienia ju stromy, tak tam nie je príliš teplo. Teraz tam nekúrime, je tam okolo nuly, tak tam mám len kaméliu a sandevilu. Mám tých odkvitnutých orchidei až 8, boli nádherné, a listy majú zdravé, tak dúfam, že sa pošťastí a zakvitnú. Dáša
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte dievčence, krásne vám to všetko kvitne a tak ako to teší vás, tak potešili fotky tej nádery aj mňa
zuzkahris - ty si tuším dával tak viacej fotiek, ty ich máš také zvláštne, zaujímavé, zaujali ma
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
Takže po Vašich radách, som sa zamerala na Miltonie a asi som našla správny názov - Miltoniopsis ( sirôtková orchidea). Máte niekto skúsenosti s jej pestovaním?
http://forum.abecedazahrady.cz/viewt...c08ce59032e8db
skús túto stranku
a eštehttp://prateleorchideji.xforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=17
Naposledy upravil milka 60 : 22.02.10 at 14:01 Dôvod: oprava
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

dominica Pozri príspevok
Ahojte dievčence, krásne vám to všetko kvitne a tak ako to teší vás, tak potešili fotky tej nádery aj mňa
zuzkahris - ty si tuším dával tak viacej fotiek, ty ich máš také zvláštne, zaujímavé, zaujali ma
Ďakujem pekne, aj mne sa veľmi páčia, všetky orchidejky, už sa bojím niekde ísť, aby som nejakú nekúpila, ale ako som spomínala ideme na výstavu, takže určite pribudnú prírastky
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
umb Pozri príspevok
Dobrý deň,
Chcela by som Vás poprosiť ako správne postupovať pri sáčkovej metóde.
naštuduj si o tom str.83 príspevok č.824 a dobré by bolo (keď bude čas) ostatné príspevky na tejto porade.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá po takom to túžim
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

mata10 Pozri príspevok
Dievčatá po takom to túžim
Maťka ja tiež
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
http://forum.abecedazahrady.cz/viewt...c08ce59032e8db
skús túto stranku
a eštehttp://prateleorchideji.xforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=17
Ďakujem moc za rady.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
mata10 Pozri príspevok
Dievčatá po takom to túžim
Maťka nie si sama minule ju mali u nás v kvetinárstve a do dnes banujem že som ju nekupíla.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

mata10 Pozri príspevok
Dievčatá po takom to túžim
Je krásny, ja sa "zatiaľ" musím uspokojiť s týmto. Vykvitá z druhej ružice tak som celá nadšená, pretože odkvitol cca pred 2 mesiacmi.
Obrázok 618.jpg  
Obrázok 402.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ešte niečo pre potechu oka. Bola vo výpredaji a ja mám pre túto farbu proste slabosť.
Obrázok 619.jpg  
Obrázok 620.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať