Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

janka51 Pozri príspevok
Je to určite kvetna stonka len ja by som ju už teraz zasadila. Neviem ako Ti poradia odborníčky.
Janka ďakujem,už som ju tam šupla.Ved ona mi skoro ani nie mesiac chce znovu kvitnúť,len chudatko ma mizerné korienky.Asi je to bojovníčka a chce ukázať čo dokáže.Ved nechám sa prekvapiť.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ma-Ba Pozri príspevok
Nahnevať, nie prečo? Ale ja som len obyčajný amatér, niekedy aj babroš. Viete to je tak, ak si človek urobí nejakú predstavu a tá Vás sklame býva to horšie, ako keby ste žiadnu nemali.
Ale viete čo? Plánujeme urobiť zimnú záhradu, manžel mi ju sľúbil, ale kedy neviem. Tak potom by to mohlo byť, ako sme to už raz spomínali.
Prajem všetkým veľa zakvitnutých orchideí.
Pred takým ,,amatérom" ako sa nazývate skláňam hlavu.Vaše skúsenosti a rády hovoria za všetko.A tá zimná záhrada bude určite nádherná.Už teraz sa tešákujem na fotečky z nej.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janka51 Pozri príspevok
Dievčatá zase radostná správa vo štvrtok budu v kauflande zas orchidky phaly po 6.99 € a dendrobium nobile po 7.99 € tak zajtra budem mať zas bezsennú noc.
... no ja som kúpila ... presne 5.3. a za týždeň opadali všetky listy .. kvet ostal dlhšie ... teraz je tam ešte posledný
.. a to som si vyberala, aby bolo dobré a pevné srdiečko... vyzerala dobre
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax... no neviem, čo vy nato

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Katy a R Pozri príspevok
Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax... no neviem, čo vy nato

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....
strasne sa mi paci prispevok k tomuto na hoax.cz - "Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....." nech si prinesieme domov hociaku rastlinu, ci uz z baumaxu, lidla, normalneho kvetinarstva, to je jedno, musime pocitat aj s tym, ze si mozeme priniest aj nejakeho zivocicha. nemalo by sa to stavat, ale na 100% to nikto nevyluci. mna osobne toto neodradi, maximalne budem viac okukovat rastlinku, ci tam nieco podozrive neuvidim, ale to som robila aj doteraz.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.
Mne sa viac páčia tie stredné ako také velikánske.Mini mali po 12e,tie stredné po 5.99,6.99€.Ja som ešte natrafila na túto novú,mali ešte ale 4,ale už také chuďatká.Boli mi ich aj lúto.Dúfam že ju aspoň odfotíš.Takej kytici by som sa veru potešila.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.
A ešte som zabudla.Aj ja budem presádzať,lebo má zelené v substráte,asi je už starý.Ale neni moc mokrá ako bývajú inokedy.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Mne sa viac páčia tie stredné ako také velikánske.Mini mali po 12e,tie stredné po 5.99,6.99€.Ja som ešte natrafila na túto novú,mali ešte ale 4,ale už také chuďatká.Boli mi ich aj lúto.Dúfam že ju aspoň odfotíš.Takej kytici by som sa veru potešila.
uz viem, je to miltonia, aj ja mam rada tie stredne, ale tejto som neodolala, este taku nemam, odfotim, zajtra
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Katy a R Pozri príspevok
Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax... no neviem, čo vy nato

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....
Ešte kým som nebola na MD,tak som pracovala vo firme,čo bola postavená na roli.Z francúzska chodil tovar,sem tam nejaké pavúčiky sa našli,ale bežne boli aj na roli a aj v záhradách..Je to dosť podobné tarantule,tak si ich môžete fakt doniesť domov kedykolvek a akokolvek.Je to nepríjemný pocit,ale je to tak.Ale nás to neodradí.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

infinityfx21 Pozri príspevok
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.
pekne predbolestne ma zaujimavu farbu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dianka2401 Pozri príspevok
pekne predbolestne ma zaujimavu farbu
Ked ju odfotis, tak ju ukaz
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
A ešte som zabudla.Aj ja budem presádzať,lebo má zelené v substráte,asi je už starý.Ale neni moc mokrá ako bývajú inokedy.
ja som uz presadila, korene nic moc, neviem, co tam s nimi robia, bud su vyschnute, alebo premocene
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
Ešte kým som nebola na MD,tak som pracovala vo firme,čo bola postavená na roli.Z francúzska chodil tovar,sem tam nejaké pavúčiky sa našli,ale bežne boli aj na roli a aj v záhradách..Je to dosť podobné tarantule,tak si ich môžete fakt doniesť domov kedykolvek a akokolvek.Je to nepríjemný pocit,ale je to tak.Ale nás to neodradí.
maly pavucik by im neuskodil, aspon by pojedol skodce
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

infinityfx21 Pozri príspevok
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.
uz som nasla foto, nevedela som, ze je este v 600, nech ti robi radost
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Dianka2401 Pozri príspevok
pekne predbolestne ma zaujimavu farbu
Ďakujem,padla mi hneď do oka.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

henrieta3 Pozri príspevok
uz som nasla foto, nevedela som, ze je este v 600, nech ti robi radost
Ďakujem.Aj ja som presadila,boli asi 4 korienky vysušené,ale celkom dobre.Fuj,ale ten substrát bol hnusný,úplne sa rozpadával.Asi tam bol dlho.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Tak to ešte neviem, lebo je moja prvá, ešte jej potrvá asi dosť dlho, kým nahodí korienky. Odpovedať by mali skúsenejšie pestovateľky.
mám dva keiky už zasadené rastú fakt pomaly ja si myslím že keď keik kvitne tak to je niečo výnimočné, tak isto ako samotný keik
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné
Lujzi neviem to posúdiť či preháňam alebo nie,ale ja musím.Mne sa ten substrát skrátka nepáči.A aspon im odstránim hnilé korienky.Možno im robím zle,vyruším ich,ale je to aj prevencia.Ak tá orchidka niečo má,tak to skor zistím,ako mi to prejde na ostatné.To je len môj názor,a istota že tam ozaj neni tá tarantula o ktorej sa tolko píše.Ja neviem,ale potom mám dobrý pocit,že je všetko o.k.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať