Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Razitko Pozri príspevok
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť )
Vitaj medzi nami,nech ti robí dlho radosť,a nezabudni jej kúpiť aj kámošku,dvom im bude veselšie.Pekný deň.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
1/1
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.
fíííha, ako ti to pekne raší...tak nech len kvitnú, je tu jar, tak nech reprezentujú a nech robia radosť
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
posielam aj fotku ako to chudatko vyzera
Snímka0082.jpg  
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto je môj nový prírastok. Dostala som ju úplne premočenú ešte z kvetináča tieklo fňuk. Nie je to črievička však? Na to má asi priveľký kvet. A od boku mi raší nový trs. Oni sa tak rozmnožujú?







Naposledy upravil 2009 : 06.04.10 at 16:16 Dôvod: Skúšala som obrázky vkladať cez svoj album
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj Vladan.Neboj sa chybu si urcite neurobila.Niektore sa snazia stale,ine dlhsiu dobu nic.Viem podla mojich,napr.tieto fialove,ako mam vyssie obr.2,kvitnu dookola.Ine uz ani neviem ake mam co mi davno nekvitli.Suchu stonku urcite odstrihni.Hnojenie je v poriadku.Zlty list kludne odstrihni,aj to je normalne ze obcas tie spodne zltnu.Nech sa dari.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
Ahojte,som tu nova a tiež pestujem orchidei.mam ich 7.len s jednou mam problém.vola sa miltoniopsis,krásne vonia,ale po týždni sa jej začali harmonikovat listy a kvety vednu.Neviem či ma malo vody alebo vela.aj som ju presadila ale zatial nevidno žiadne výsledky.poradte kto viete čo s nou aby mi neuhynula.velmi pekne dakujem.
ja síce nemám žiadne miltónie, ja mám iba phale, ale v knihách píšu, je harmonikové listy u miltonie, sú zapríčinené nepravidelnou zálievkou ale určite sú tu holky čo majú miltonie a poradia ti
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

POCKAJ vLADAN,TO V POSTIELKE ALE NIE JE CHUDATKO
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Ahoj Vladan.Neboj sa chybu si urcite neurobila.Niektore sa snazia stale,ine dlhsiu dobu nic.Viem podla mojich,napr.tieto fialove,ako mam vyssie obr.2,kvitnu dookola.Ine uz ani neviem ake mam co mi davno nekvitli.Suchu stonku urcite odstrihni.Hnojenie je v poriadku.Zlty list kludne odstrihni,aj to je normalne ze obcas tie spodne zltnu.Nech sa dari.
takze mam byt iba trpezliva?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
lusielaL Pozri príspevok
POCKAJ vLADAN,TO V POSTIELKE ALE NIE JE CHUDATKO
yo, yo, to sa mi tam akosi zaplietlo
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

vladan Pozri príspevok
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
Neboj sa, nepokafrala si nič. Ak si nájdeš čas a prečítaš si celú túto diskusiu, zistíš, že pri orchidkách máme jedinú istotu - a to tú, že nemáme žiadnu. Každá sa správa ináč a nikdy nemôžeš vopred vedieť, ako na tom bude tá tvoja, či bude kvitnúť desať mesiacov z dvanástich, alebo či zakvitne až po troch rokoch. Určite aj toto "riziko" je (okrem ich krásy) na nich také príťažlivé.
Všetky tu tajne dúfame že tá, ktorú som si práve kúpila (a bola to tá posledná, ako som sľúbila manželovi) mi bude kvitnúť stále a prinúti ku kvetu aj všetky moje tvrdohlavé.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

lesslie Pozri príspevok
fíííha, ako ti to pekne raší...tak nech len kvitnú, je tu jar, tak nech reprezentujú a nech robia radosť
lesslie dakujem,teraz jednej odpadli tri puky,ale postupne bude co pridavat,este bude kvitnut asi 14
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
dakujem zienky za odpovede. Tu druhu som dostala kvoli tej prvej, vraj sa tak nekvitnuce oberu od tych kvitnucich a aj tak nic. No uvidime, mozno sa teraz umudri, ked uvidi, ze ta druha "zas" kvitne.
Este raz dakujem, majte sa
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.
takéto vytrvalkyne potešia velmi!!! ja mám tiež teraz také jedna hodila ešte cca. 10 a druhá 4 niektoré sú šikulky. ale niektoré sú zase pekne lenivé
Snímka0403.jpg  
Snímka0410.jpg  
Snímka0417.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá chcela by som sa s vami podeliť a trošku pochválit čo sa mi podarilo. vo februári som sa rozhodla, že urobím niečo obkukané z českej stránky, že urobím omladenie rastlinky orchidky - phale. obe mali vela krásnych vzdušných korenov, ale pôvodné-staré už boli nič moc, ale hnilé neboli. tak som sa rozhodla, že staré šmyknem preč a použijem nové-vzdušné. tak som ich namočila do teplej vody, na jednej boli fakt dost dlhé mala som čo robit napchat ich do kochla, ale podarilo sa. už viem je sa mi to podarilo!. jedna ženie list a rozbehli sa aj korienky a druhej zatial iba korienky ak sa mi podarí dodám aj foto.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Tak som si asi našla tú svoju novú ochchideu...Paphiopedilum hybrid. Toto som si našla a aj sa to podobá príspevku na stránke 326 príspevok 3254. Idem skúmať
Naposledy upravil 2009 : 06.04.10 at 17:02
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

vladan Pozri príspevok
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
Ja by som odstrihla tu suchu stonku, nepotrebuje ju a ak vyhana novy listok, je ok, niekedy sa mi stalo, ked isiel novy, stary odchadda. Ked bude celkom makky, tiez ho daj prec, uvidis, aj zakvitne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

holky tu sú moje "mladice"
Snímka0420.jpg  
Snímka0421.jpg  
Snímka0422.jpg  
Snímka0423.jpg  
Snímka0424.jpg  

Snímka0425.jpg  
Snímka0426.jpg  
1/1
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
vladan Pozri príspevok
dakujem zienky za odpovede. Tu druhu som dostala kvoli tej prvej, vraj sa tak nekvitnuce oberu od tych kvitnucich a aj tak nic. No uvidime, mozno sa teraz umudri, ked uvidi, ze ta druha "zas" kvitne.
Este raz dakujem, majte sa
vladan len nezabudni odstrihnúť tu suchu stonku a nech Ti čim skôr zakvitne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať