Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ja sa tu len udomacnujem, ale ked raz budu mat moje take korene...
dnes som same hniloby strihala
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
Ja som len zaciatnocka,ale ten substrat sa mi zda velmi vlhky,alebo si ju iba teraz poliala?
Preco si ju ostrihala?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
keby bola moja ja ju presadím.do kochlíka o číslo väčšieho, môžeš ešte dorobiť do neho dierky horúcim klincom, pre lepšie prevzdušnenie substrátu. ja sadím len do kôry. niektoré mám zasadené v mixe kôra+keramzit/velký/. už je na tebe ako sa rozhodneš, každý tu má svoje skúsenosti, svoje ťahy
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
ok, pockam, cela je v zlom stave, nema ani korene, tie som obstrihala, listy su skoro suche
Henrieta a co tak skusim keramzitovu metodu? Dodas vlhkost na tvorbu novycho korenov . Lebo predpokladam, ze preto ze ti uhnili korene tak rastlina nemala dost vlhkosti a zacali schnut listy. Keramzit das do misky nalejes don vodu a orchidku polozis na keramzit tak aby sa rastlina nedotykala vody. A ked sa voda odpari tak ju dolejes ale znova tak aby rastlina neprisla do kontaktu s vodou. Listy ti budu vytrcat s misky von len ta cas kde korene su bude polozena na keramzite. Liecenie je dlhodoby proces tak to nevzdavaj. Moze to trvat aj mesiaci kym vyzenie novy korienok. Ale skus to, na inom fore takto liecia orchidky ktorym zhnili korene a fungovalo to. Tak rastline dodas vlhkost aspon zvonku a snad sa ti ju podari zachranit. A ked jej narastu nove korene v dostatocnom mnozstve a dlzke tak ju zasadis do kory.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
Koreňoch má akurát, z črepníka zospodu nevytrčajú, podľa mňa nie je potreba presadiť. Je práve poliatá alebo ju máš stále takú mokrú? Ak nevidíš odhnívajúce korene nechaj ju tak.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zmrzka, uz musim pockat, co sa teraz s nimi stane, mala som ich zasadene v zemine pomiesanej s korou, vsetko som preosiala a nechala len koru.Aj ked som ich malo polievala, bolo to velmi mokre, teraz su vsetky len v kore, niektore aj kvitli, ale velmi slabo. Ta najviac znicena je v sacku, su to len pokusy, uvidim. A nasla som pri presadzani celkom malicku oncidiu, mozno sa ujme. A skusim niekde zohnat to kokosove vlakno.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
ak jej nič nie je, tak nepresádzaj, nie je to potrebné
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mám cambriu kt. mi cca v polovici októbra odkvitla.......teraz akoby oddychovala, má dve hľuzy - na jednej dva listy, na druhej iba jeden. Zatial nevychádza žiaden nový list či výhonok..... bude z nej ešte niečo? Prebudí sa???? Polievam, nehnojím.......
DSC00382.jpg  
DSC00095.jpg  
DSC00096.jpg  
DSC00098.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

pozri si tu
http://209.85.135.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=sk
alebo v kvety a zahrada, je tam vela dobrych rad
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

A este otazka, kde kupujete tie specialne druhy? Normalne v baumaxe, alebo inych OD?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Henrieta a co tak skusim keramzitovu metodu? Dodas vlhkost na tvorbu novycho korenov . Lebo predpokladam, ze preto ze ti uhnili korene tak rastlina nemala dost vlhkosti a zacali schnut listy. Keramzit das do misky nalejes don vodu a orchidku polozis na keramzit tak aby sa rastlina nedotykala vody. A ked sa voda odpari tak ju dolejes ale znova tak aby rastlina neprisla do kontaktu s vodou. Listy ti budu vytrcat s misky von len ta cas kde korene su bude polozena na keramzite. Liecenie je dlhodoby proces tak to nevzdavaj. Moze to trvat aj mesiaci kym vyzenie novy korienok. Ale skus to, na inom fore takto liecia orchidky ktorym zhnili korene a fungovalo to. Tak rastline dodas vlhkost aspon zvonku a snad sa ti ju podari zachranit. A ked jej narastu nove korene v dostatocnom mnozstve a dlzke tak ju zasadis do kory.
zmrzka idem skúsit tú keramzitovú metódu, nie síce na ten moj keik, ktorý ešte zázrakom funguje na napoly vyschnutej stonke stále však bez korienkov, ale na také chúdatko, nedám sem ani foto lebo by ste si asi so mnou aj poplakali , alebo ano a uvidíme čo s nej bude. nech vás nepomýli, tá "mega" velkost kedy si bola normálna .
Snímka0358.jpg  
Snímka0359.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka este som sa zabudla opýtat , že čo keby som tú misku s tým keramzitom ešte zakryla kochlíčkom? čo ty nato?
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

lujza.j Pozri príspevok
zmrzka idem skúsit tú keramzitovú metódu, nie síce na ten moj keik, ktorý ešte zázrakom funguje na napoly vyschnutej stonke stále však bez korienkov, ale na také chúdatko, nedám sem ani foto lebo by ste si asi so mnou aj poplakali , alebo ano a uvidíme čo s nej bude. nech vás nepomýli, tá "mega" velkost kedy si bola normálna .
Veľmi držím palce.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

infinityfx21 Pozri príspevok
Dobrý večer.Chcem vás požiadať o radu.Neviem či nemám presadiť moju orchidku.Má dosť koreňov a neviem čo mám urobiť.Čítala som,že majú radi tesnejšie priestory,len nechcem jej ublížiť tým,že ju ani nepresadím.Už som asi ublížila ostrihaním.Ďakujem za odpoveď.
infinity - ja by som presadila. Teraz je veľmi vhodná doba.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Mám cambriu kt. mi cca v polovici októbra odkvitla.......teraz akoby oddychovala, má dve hľuzy - na jednej dva listy, na druhej iba jeden. Zatial nevychádza žiaden nový list či výhonok..... bude z nej ešte niečo? Prebudí sa???? Polievam, nehnojím.......
andersenka - myslím, že sa prebudí. Zvonku tie pahľuzy vyzerajú normálne. Teraz svetlo, teplo, voda. Kedy si ju presádzala? Idú nové korenky takže teraz by bola vhodná doba, aby vrastali do nového substrátu.
Ak mám dobré informácie je to Cambria Tahoma Glacier.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
andersenka - myslím, že sa prebudí. Zvonku tie pahľuzy vyzerajú normálne. Teraz svetlo, teplo, voda. Kedy si ju presádzala? Idú nové korenky takže teraz by bola vhodná doba, aby vrastali do nového substrátu.
Ak mám dobré informácie je to Cambria Tahoma Glacier.
Ma-Ba práveže ja nemám pocit, že by jej rástli nové korene.
Kúpila som ju minuly rok v polovici augusta, do polovice oktobra kvitla a nepresádzala som ju vôbec. Je v nepriehľadom bielom kvetináči.
Myslíš, že je potrebné ju presadiť? Ale väčší črepník jej určite nie je treba, ma síce 3 hluzy, ale tá jedna nemá žiaden list.......
A na listoch akoby bolo pár mini-mini čiernych bodiek, chcela som to odfotiť,ale neukazalo to dobre na foto.........
DSC00097.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Moja zahájená "sáčková" metóda spred mesiaca mojich 5 orchid. asi bude neúspešná...........okrem toho, že sa akosi nechcú tie korene tlačiť (aj keď viem že je to ešte krátka doba), tak na dvoch či troch odišli uplne listy a ostal už len uplne suchy kusok korena.........to asi nema vyznam.
Rozmýšlam, či tie ktorym ešte ako-tak ostali schopné listy, či ich radšej nezasadiť do substratu, alebo ako to tu niekto radil s tým keramzitom........ ????
Hmmm, čo vy na to odborníčky??
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka idem skúsit tú keramzitovú metódu, nie síce na ten moj keik, ktorý ešte zázrakom funguje na napoly vyschnutej stonke stále však bez korienkov, ale na také chúdatko, nedám sem ani foto lebo by ste si asi so mnou aj poplakali , alebo ano a uvidíme čo s nej bude. nech vás nepomýli, tá "mega" velkost kedy si bola normálna .
Joj moje zlate malinke, dufam ze to bude fungovat a vyrasi korienky. A pevne verim ze aj keik to stihne.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lujza.j Pozri príspevok
zmrzka este som sa zabudla opýtat , že čo keby som tú misku s tým keramzitom ešte zakryla kochlíčkom? čo ty nato?
To neviem lebo nepisali ze to treba zakrit a myslim si ze skor nie. Lebo by ti mohla zacat plesniviet. Takto bez crepnika to musi stacit. Ked davas do sacku tak ju nerosis prave kvoli plesni - len vetras. A ked ju das na keramzit tak dostava vlhko a keby si ju prikrila tak by ti bud zhnila alebo splesnela. To je moj nazor. Ja by som ju len polozila na keramzit
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
tak moje prve dendrophal uz odkvitlo tak teraz kde mam odstrihnut kvetnu stonku? Na mieste kde vyrasta spomedzi listov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať