Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

zmrzka333 Pozri príspevok
Je krasna a tiez lte korene su makke alebo tvrde? Na substrate v zadu je napisane ze je z piniovej kory? Tak potom je to on lebo sa mi zda ze Floria robia aj taky miesany substrat ale najlepsia je ta cista piniova kora. Aspon ja som velmi spokojna. Niektore pestuju aj v coco chipsoch ja som taky u nas nenasla takze pouzivam tu koru od Florie.
Tie korene sú tvrdé.A je to z píniovej kory.A mám predtým premyť tú koru viackrát,nechat presušiť a až potom použiť?Tak som sa aspon v príspevkoch dočítala.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
ja by som ju zatial nepresádzala, nechala by som ju pekne preschnút ten substrát opticky poznám,ale z vnútra neviem aké má zloženie kupujem iný, ale aj ten si preosievam, aby mi ostala len kôra možno ho dievčatá poznajú
Len ked ona sa mi dá lahko vybrať z kochlíka.A možem sa jej pozrieť na korene?Neviem,nemám z toho dobrý pocit ako to tam vyzerá oproti tej mojej.Ked ju vyberiem,pozriem korene a to ju mám potom zasadit do toho istého substrátu,do povodného?Alebo ju mám radšej nechať tak,čo urobí?Ďakujem za radu.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

henrieta3 Pozri príspevok
Vyzera to tak, ze prichadzam aj o tuto, pekna, biela, s malymi kvietkami, volam ju Flora/je z vlanajsej vystavy Flora/. Napadlo mi, ci by som ten ketramzit nemohla dat do vazy so zuzenym hrdlom, aby aspon tych par listov zostalo, nelezali by na podlozke. Co si o tom myslite?
skontroluj korene, ak aj bude mať zhnité, nevadí, má dosť vzdušných korienkov na zasadenie, len treba poodstraňovať tie zhnité, potom ju znovu zasaď do menšieho črepníka, alebo do pet flaše, potom nepolievaj cca 7 - 10 dní a až potom začni mierne polievať, určite nie naraz nechať ponorené hodinu, to by bol pre ňu šok, nehnoj, začni hnojiť až keď sa preeberie
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

infinityfx21 Pozri príspevok
Tie korene sú tvrdé.A je to z píniovej kory.A mám predtým premyť tú koru viackrát,nechat presušiť a až potom použiť?Tak som sa aspon v príspevkoch dočítala.
Prepierajú sa len cocochipsy. Ja si dávam kôru zapiecť na 3 minúty do mikrovlnky, potom nechám vyschnúť. Pokiaľ je koreň mäkký tak odstrániť, radšej by som zasadila do nového substrátu.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Ak ich bude menej, tak zasadiť to menšieho kvetináča alebo PET fľaše.
ja chcem jednu miniphalu presadiť do PET fľase /0,75l/ akú ju mam nechať na výšku?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
včera tu niektorá z Vás spomínala, že jej v kvetinárstve povedali, že oncidium nemá byť v priehľadnom črepníku.....
Ja to svoje chcem presadiť, tak poraďte..........svoje skúsenosti s presádzaním ondicia.......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
Dianka, tú som kúpila v kvetinárstve k v Kauflande, inak sa oplatí pozerať aj v Baumaxe, mávajú na tých akciových stojanoch, aj kvitnúce / už som kúpila aj za 1 €, inak tam mávajú po 2 €, 3 € /. Ešte ma nikdy nesklamali, tie čo som v akcii kúpila v novembri kvitnú ešte teraz , takže mám dobré skúsenosti
V Baumaxe som bola pred 2 dnami, nemali zlacnene, len cca za 7 najlacnejsie, ale obycajne phaly, potom velmi drahe miniorchi, v malickych stamperlikoch a velmi velke, asi za 20 eur vo velkych vazach
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Dnes som bola v careffure pozriet na tie akciove orchidky ale mali iba bodkovane a oranzove a boli krasne zdrave ale neuputala ma ziadna. Takze nemam novy prirastok. Pockam si na inu akciu.
Prosim ta, ake bodkovane a oranzove? phaly? dakujem
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Zdenka175 Pozri príspevok
Prepierajú sa len cocochipsy. Ja si dávam kôru zapiecť na 3 minúty do mikrovlnky, potom nechám vyschnúť. Pokiaľ je koreň mäkký tak odstrániť, radšej by som zasadila do nového substrátu.
Ďakujem za radu.Pojdem sa jej pozrieť na tie korene.Idem presadiť,prvýkrát,aj tu moju,držte palce aby to dobre dopadlo.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dianka2401 Pozri príspevok
zmrzka, a ake akcie maju v carrefoure?
Jedna kocka tu pisala ze dvojstonkove phale po 12,99EUR. Boli vsak len dve farby - bodkovana a oranzova a nejak ziadna neurobila cililing tak som si ani cenu nepozrela.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
V Baumaxe som bola pred 2 dnami, nemali zlacnene, len cca za 7 najlacnejsie, ale obycajne phaly, potom velmi drahe miniorchi, v malickych stamperlikoch a velmi velke, asi za 20 eur vo velkych vazach
ta vo vaze asi bola vanda. To bola potom super cena s vazou 20 eur
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
henrieta3 Pozri príspevok
Prosim ta, ake bodkovane a oranzove? phaly? dakujem
Druh phalaenopsis - orchidea oranzovej farby a bodkovane (Biele s ruzovymi bodkami)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Druh phalaenopsis - orchidea oranzovej farby a bodkovane (Biele s ruzovymi bodkami)
dakujem za info, hladam uz ine druhy, preto som sa pytala
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zmrzka333 Pozri príspevok
Druh phalaenopsis - orchidea oranzovej farby a bodkovane (Biele s ruzovymi bodkami)
oranžovu phalu som ešte ani nevidela ((
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
ta vo vaze asi bola vanda. To bola potom super cena s vazou 20 eur
za tu cenu nerucim, tie velke som az tak nevnimala, lebo bolo vela roznych cien, mozno stala aj viac, cakala som, ci nejake nedolozia, z tych zlacnenych
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka333 Pozri príspevok
ta vo vaze asi bola vanda. To bola potom super cena s vazou 20 eur
vanda za 20 eur? to je potom fakt dobra cena
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

zmrzka333 Pozri príspevok
Jedna kocka tu pisala ze dvojstonkove phale po 12,99EUR. Boli vsak len dve farby - bodkovana a oranzova a nejak ziadna neurobila cililing tak som si ani cenu nepozrela.

to je dost ta cena, aj ked su dvojstonkove...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
ja chcem jednu miniphalu presadiť do PET fľase /0,75l/ akú ju mam nechať na výšku?
Ja sadím na spodok fľaše, Ma -ba sadí do hrdla fľaše. Odrež si trochu väčšiu porob dierky zo spodu a tiež z boku. Aby ti neostali hrany z tých dierok .Potom skús len tak vložiť phalu a uvidíš či to je OK.Ak je ešte veľká odstrihni. Aby mala listy nad kôrou! Na ukážku moja zasadená keika. Listy má veľké a korene také menšie.
P2170390.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Ja sadím na spodok fľaše, Ma -ba sadí do hrdla fľaše. Odrež si trochu väčšiu porob dierky zo spodu a tiež z boku. Aby ti neostali hrany z tých dierok .Potom skús len tak vložiť phalu a uvidíš či to je OK.Ak je ešte veľká odstrihni. Aby mala listy nad kôrou! Na ukážku moja zasadená keika. Listy má veľké a korene také menšie.
dakujem, už som zasadila.........len nerozumiem čo si písala (asi mi niekto stojí na kábli) tomuto: "Aby ti neostali hrany z tých dierok"
A poliať až 7-10 dní po presadení? Namáčaním po okraj?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jara Pozri príspevok
Sľúbila som priložiť foto hnojiva na listy v spray, tak slovo dodržujem:

Tu je pribalový leták aj foto:


listova vyziva pre orchidee a bromelie je urcena
k priamej aplikacii na list. Tento sposob prinasa velku vyhodu
v urychlenom prisune zivin priamo do vsetkych casdti rastlin a v maximalnom vyuziti jednotlivych prvkov.
Z toho dovodu je koncentracia roztoku nizsia ako je to u korenovej vyzivy prevadzane zalievkou.
Vo vlastnom pomocnom rastlinnom pripravku
"hnojivy postrek na orchidee" zodpoveda zasadam prihnojovania epifytickych orchidei a ostatnych rastlin.
Okrem hlavnych zivin obsahuje hnojivo v optimalnom pomere aj dva stopove prvky (Fe a Mn), ktore su dolezite
pre vyfarbenie listov a ich prijem zo substratu moze byt blokovany vyssou hodnotou pH. Listovu vyzivu
aplikujte v priebehu vegetacie 1x tyzdenne. Aplikacia hnojiva cez list je doplnkovy sposob vyzivy rastlin
podstatne mnozstvo zivin je potrebne dodat hnojivou zalievkou v obdobi marec - oktober.
a už si ho odskúšala aký je?

Ja som si kúpila dnes ten s rozprašovačom........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať