Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

foza Pozri príspevok
Akurát som sa vrátila z TESCA a hneď vám píšem, bo je akcia na orchidky dvojstonkové po 5,99 €. Veľmi dobrý výber, majú rôzne farby, dá sa vybrať. Rôzne žíhané žlté, fialové, lososové, biele a dokonca som objavila aj bodkavé.........
Sú naozaj nádherné a je aj veľký výber, našťastie vonku mrzne, takže sa mi ľahšie odoláva. Veď ja si to neskôr vynahradím
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
foza Pozri príspevok
Zatiaľ nie...........
No moje zlaté, že zatiaľ nie! Ja som sa do toho Tesca vrátila a orchidky sú už doma!!! Sebe som kúpila tú vytúženú bodkavú a svokre lososovú a krémovú z bordovým pištekom. No krása!!!!!! Zajtra, ak bude času ich pofotím a prilepím foto, aby ste sa aj vy potešili!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím si, že nie je problém kupovať orchidky aj v tomto mrazivom počasí. treba si zobrat z domu viac igelitových sáčkov, natiahnut opatrne cez kvety zaviazať a potom vložiť do ďalšej igelitky, rýchlo do auta a šup s nimi domov. potom ich ešte chvíľu nechám v igelitke aby sa trochu aklimatizovala a až potom rozbalím. verím tomu, že keď pôjdem do tesca tak určite neodolám. treba tú šedivú zimu skrášliť!!!!!
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Foza, teším sa na foto...
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

Mozete mi niekto v kratkosti vysvetlit tu sackovu metodu? hladala som to ,ale viem akurat len to,ze treba dat celu rastilnu do sacku a nejaky maly otvor. a ako to ma byt s rosenim alebo co presne mam robit? vdaka za rady


este prikladam nejake fotky.. tu fialovu mam novu ,tak sa z nej tesim a ruzova mi ide kvitnut. zlta je ta ,co chcem dat do sacku..kvety ma krasne ale korene ziadne vid foto...
Naposledy upravil janka.koc : 23.01.10 at 10:08
23012010402.jpg  
10012010399.jpg  
23012010404.jpg  
Snímka0004.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lujza.j Pozri príspevok
myslím si, že nie je problém kupovať orchidky aj v tomto mrazivom počasí. treba si zobrat z domu viac igelitových sáčkov, natiahnut opatrne cez kvety zaviazať a potom vložiť do ďalšej igelitky, rýchlo do auta a šup s nimi domov. potom ich ešte chvíľu nechám v igelitke aby sa trochu aklimatizovala a až potom rozbalím. verím tomu, že keď pôjdem do tesca tak určite neodolám. treba tú šedivú zimu skrášliť!!!!!
Súhlasím, ale mne chýba z receptu jedna ingrediencia - auto, či aspoň šofér(manžel v zime nechce jazdiť a mne to zrak nedovoľuje). Ale už sa hrozím toho, čo vyparatím keď sa oteplí
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dnes som si aj ja urobila radosť, boli v Baum. po 2 eu
orchidejky 2010 006.jpg  
orchidejky 2010 011.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

janka.koc Pozri príspevok
Mozete mi niekto v kratkosti vysvetlit tu sackovu metodu? hladala som to ,ale viem akurat len to,ze treba dat celu rastilnu do sacku a nejaky maly otvor. a ako to ma byt s rosenim alebo co presne mam robit? vdaka za rady


este prikladam nejake fotky.. tu fialovu mam novu ,tak sa z nej tesim a ruzova mi ide kvitnut. zlta je ta ,co chcem dat do sacku..kvety ma krasne ale korene ziadne vid foto...
Janka ja nevidim dovod davat tu zltu do sacku,dievcata ktore fotili svoje marodky ich mali v inom horsom stave.Dokonca ak dobre vidim mas tam novy korienok,ako som uz raz pisala,podla mna treba trpezlivo cakat,ona sa rozbehne..
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
janka.koc Pozri príspevok
Mozete mi niekto v kratkosti vysvetlit tu sackovu metodu? hladala som to ,ale viem akurat len to,ze treba dat celu rastilnu do sacku a nejaky maly otvor. a ako to ma byt s rosenim alebo co presne mam robit? vdaka za rady


este prikladam nejake fotky.. tu fialovu mam novu ,tak sa z nej tesim a ruzova mi ide kvitnut. zlta je ta ,co chcem dat do sacku..kvety ma krasne ale korene ziadne vid foto...
Vybrala si tu zltu von z kvetinaca? Ako vies ze nema korene?
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
milka 60 Pozri príspevok
Dnes som si aj ja urobila radosť, boli v Baum. po 2 eu
máte ale šťastie na také nízke ceny, ja keď prídem do obchodov je to naopak.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

konečne rozkvitla, trvalo jej to asi trištvrte roka
orchidea.jpg  
Snímka0033.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
janaGT Pozri príspevok
konečne rozkvitla, trvalo jej to asi trištvrte roka
je nádherná je ako pre nevestu, gratulujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

milka 60 Pozri príspevok
je nádherná je ako pre nevestu, gratulujem
ďakujem, veľmi sa z nej teším.
Mám ešte jednu fialkovú, tá tiež dlho štrajkovala, teraz už ide stonka, tak sa teším, čo z nej bude.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

milka 60 Pozri príspevok
Dnes som si aj ja urobila radosť, boli v Baum. po 2 eu
ahojky, dnes mali za 2 eura? a dokedy trva ta akcia? ja mam strasnu chut ist si kupit tak pojdem asi zajtra
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

lusielaL Pozri príspevok
Janka ja nevidim dovod davat tu zltu do sacku,dievcata ktore fotili svoje marodky ich mali v inom horsom stave.Dokonca ak dobre vidim mas tam novy korienok,ako som uz raz pisala,podla mna treba trpezlivo cakat,ona sa rozbehne..

Lusiela, asi som malo trpezliva inak ked je to korienok ,tak je to tam uz hodne davno a nic sa s tym nedeje...
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

zmrzka333 Pozri príspevok
Vybrala si tu zltu von z kvetinaca? Ako vies ze nema korene?
no hej vyberala som ju asi uz pred 2 tyzdnami a dala do novej zeminy. mala vtedy asi dva take male korienky. dnes som trosku prstom prehrabala substrat a ma tie korene suche a len take fuziky ... uz tu niekto pisal ,ze by bolo vhodne kvety odstrihnut,aby sa zbytocne tolko nesilila.. neviem,, kazdy vravi inak.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
janka.koc Pozri príspevok
Mozete mi niekto v kratkosti vysvetlit tu sackovu metodu? hladala som to ,ale viem akurat len to,ze treba dat celu rastilnu do sacku a nejaky maly otvor. a ako to ma byt s rosenim alebo co presne mam robit? vdaka za rady


este prikladam nejake fotky.. tu fialovu mam novu ,tak sa z nej tesim a ruzova mi ide kvitnut. zlta je ta ,co chcem dat do sacku..kvety ma krasne ale korene ziadne vid foto...
Janka máš ich krásne tu žltu by som ešte nedavala do sačku sú tam krásne kvety aj listy sú pekne len sa snaž ju primerane zalievať aby nebola veľmi mokrá a určita popušťa aj korene. Ja tiež mám 3 čo maju veľa vzdušných korenoch a 3 čo nemaju žiadné. Veľa šťastia a nech sa im darí.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

janaGT Pozri príspevok
konečne rozkvitla, trvalo jej to asi trištvrte roka
Je krásna,nech sa jej dlho darí.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
janaGT Pozri príspevok
konečne rozkvitla, trvalo jej to asi trištvrte roka
Je krásna v kutiku duše ti závidim mne čo kvitnu teraz tak maju po jednom najviac dva kvety ostatne púčky všetky opadli . Dve krásne rozkvvitnuté mám len čo som dostala od dcérky v oktobri na narodky a jednu čo som si kupila minulý štvrtok. ale ja nemam také šťastie ako niektoré holky , že po dva eura za moju som dala 12.5 eura. V stredu chcem isť do Košic na tu vystavu tak dúúúúúúúúfam že sa mi tam podari kupiť niečo krásne a lacnejšie. Len sa bojim aby neboli také mrazy ako dnes.-14
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
janaGT Pozri príspevok
ďakujem, veľmi sa z nej teším.
Mám ešte jednu fialkovú, tá tiež dlho štrajkovala, teraz už ide stonka, tak sa teším, čo z nej bude.
Držím Ti palce aby bola aspon taká krásna ako ta biela, ale môže aj krajšia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať