Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
Zmrzka,tak tu su ukazky tych kvetinacov a su aj v dobrej cene od 0,50cent.,cez euro.
tie sú nádherné, kde ich kupuješ?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

dominica Pozri príspevok
tie sú nádherné, kde ich kupuješ?
Kupila som ich vacsinou v nedalekom mestecku od nas,v Suranoch v takych malych domacich potrebach.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Mne sa zmenila takto:
PC040003.jpg  
P8050084.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

písalo sa tu, že nám to málo kvitne, ja som osobne celkom spokojná z mojich 38 kúskov phalov momentálne kvitne 15ks a 2ks idú kvitnúť. tak teda nech nám to dievčence kvitne!!!!!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Len pre porovnanie - tu sú obidve zblízka. Celkom milo ma prekvapila, v tejto verzii sa mi páči viac.
Pekné sú obe nech dlho kvitnú
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

ahojte, ja som dostala prvu orchideu phalu 7.1.2010 fialovu na narodeniny, mala dva kvietky a dva puciky...no nepoliala som ju 2 tyzdne a puciky mi odpadli...niesli sme ju domov povonku a bola dost zima, korienky ma pekne, aj vzdusne, tie co mala suche som jej ostrihala...preco jej tie puciky odpadli? uz som ju vykupala a zatial sa drzi, tak snad mi prezije...necitala som vsetky prispevky no fotky su nadherneeee...na Valentina sme sa dohodli s manzelom ze si kupime este dve, nech jednej nie je smutno
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

lesslie, nečuduj sa, že jej tie puky odpadli, keď ste šli s ňou po vonku...Ja sa bojím orchideu prenášať v takejto zime i autom...orchidea je citlivá na zimu, ja v miestnosti, kde mám kvety ani okno neotvorím...Je to pre nich šok-z tepla do zimy a zo zimy do tepla... Ale neboj, ona si privykne u vás a zas pokvitne..Teším sa na foto...A uvidíš, orchidee sú veeeeľmi nákazlivé...
Gratulujem k prvej
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

dindi22 Pozri príspevok
lesslie, nečuduj sa, že jej tie puky odpadli, keď ste šli s ňou po vonku...Ja sa bojím orchideu prenášať v takejto zime i autom...orchidea je citlivá na zimu, ja v miestnosti, kde mám kvety ani okno neotvorím...Je to pre nich šok-z tepla do zimy a zo zimy do tepla... Ale neboj, ona si privykne u vás a zas pokvitne..Teším sa na foto...A uvidíš, orchidee sú veeeeľmi nákazlivé...
Gratulujem k prvej
dindy dakujem za podporu, snad si zvykne a odpusti nam ten sok fotocky pridam, ked sa ami vrati fotak z opravy a este jej aj jeden list odpadol, ozltol a odpadol, bude to mat asi tu istu pricinu...nuz, musi si zvyknut
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lusielaL Pozri príspevok
Zmrzka,tak tu su ukazky tych kvetinacov a su aj v dobrej cene od 0,50cent.,cez euro.
Jej super take som este nevidela, kde ich kupujes?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

No takto ma potešila moja orchidejka, ktorú som kúpila vo výpredaji a nevedela som, akú bude mať farbu
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tie kvetináče sú skoro v každom kvetinárstve aspoň u nás.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
zuzkahris Pozri príspevok
No takto ma potešila moja orchidejka, ktorú som kúpila vo výpredaji a nevedela som, akú bude mať farbu
jeje tak to ta krasne prekvapila. Je nadherna
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

zmrzka333 Pozri príspevok
jeje tak to ta krasne prekvapila. Je nadherna
Ďakujem pekne, veľmi ma potešila, každým dňom som netrpezlivo pozorovala púčiky, až ma obdarovala
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Baby, pozooor! V KE v botanickej zahrade je predajna vystava orchidei. Nieco nadherne. Odporucam. Ceny od 2,- eur
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
Kupila som ich vacsinou v nedalekom mestecku od nas,v Suranoch v takych malych domacich potrebach.
ešte som také u nás v TT nevidela, ale je pravda, že odkedy mám deti, tak sa po obchodoch takých menších ani nedostanem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nádherná, nádherná .................. a to je kúpená taká, alebo už nanovo zakvitnutá?
A tie vzdušné korene netreba ostrihať?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Akurát som sa vrátila z TESCA a hneď vám píšem, bo je akcia na orchidky dvojstonkové po 5,99 €. Veľmi dobrý výber, majú rôzne farby, dá sa vybrať. Rôzne žíhané žlté, fialové, lososové, biele a dokonca som objavila aj bodkavé.........
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Aj si si nejakú kúpila? Ja čakám do jari, ale si ma tou informáciou poriadne rozladila...Teraz premýšľam, premýšľam...ale zatiaľ odolávam:-))
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
dindi22 Pozri príspevok
Aj si si nejakú kúpila? Ja čakám do jari, ale si ma tou informáciou poriadne rozladila...Teraz premýšľam, premýšľam...ale zatiaľ odolávam:-))
Zatiaľ nie...........
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
foza Pozri príspevok
Zatiaľ nie...........
Neprovokuj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať