Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Na jednej phale, mi rastie nová rastlinka zo spodu. Len pozerám koľko má koreňov, či ju na jar presadím.A tej novej rastlinke rastie už kvetná stonka. Šikulka

Zdeni - tak super ak ti korene narastú. Ja mám tiež takého phaly už vyše roka a žiaden koreň :-(
A to že ide kvitnúť - supeeeer !!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Na jednej phale, mi rastie nová rastlinka zo spodu. Len pozerám koľko má koreňov, či ju na jar presadím.A tej novej rastlinke rastie už kvetná stonka. Šikulka
Zdenka mám takú jednu má dve nové rastlinky od spodku majú aj korienky a sú dosť veľké, ale neriešim, ked som delila od spodku matka uhynula
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Zdeni gratuľujem. Ja som ešte nikdy nemala rastlinku
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adel, striekaj na spodok kejky Lignoh... Veď ty dobre vieš, že to podporuje rast koreňov. V priebehu dňa pridám foto kejky, ktorá mi narástla na stonke vo váze ..... áno, stále žije vo váze ...už rok a pol a má 2 nové, silné korene, zatiaľ ich je teda málo, takže deliť sa nechystám. Korene, resp. spodok kejky mám obalený v machu a denne striekam buď Lignom alebo len vodou Takisto striekam Lignom spodky všetkých orchideí a povyrastali mi nové zdravé korene.

Tiež mi na mojom "ufe" rastie kejka . "Ufo" preto, lebo je to tá orchidea, ktorej zo srdiečka narástla stonka. A z tejto orchidey je aj tá stonka vo váze
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dáši, ja by som sa bála že by mi to uhnilo..............už vzhľadom na to, že pár orchidiek zrejme na ňu odišlo...............a pritom voda sa do srdiečka nedostala, len sa asi voda "obtrela" o orchidku ked som prelievala ich vodou........

Jednu bez koreňov mám v ozdobnom vlhky keramzit a v ňom kochlík priehladny s troškou kôry na spodu ktorú občas porosím a 2 korene sa tlačia takže možno sa zachráni...................
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Baby, pri polievaní alebo rosení treba mať v druhej ruke papierovú kuchynskú vreckovku a ak sa aj niečo niekam dostane, ihned to ňou odsať. Funguje to spolahlivo a dosucha. A hlavne ked je to po ruke, tak sa na to neskôr nezabudne. Ja to tak vždy robím, zatial žiaden problém so srdiečkom, pokial nebolo chytnuté už s kúpou.
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
začína rozkvitať dendrophalka, len je ťažko uhádnuť jej farbu..........ešte keď ani slnko nesvieti :/

4 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Prikladám sľúbené fotečky A stráášne veľa orchideí mi pustilo nové stonky
mq 003.jpg  
mq 002.jpg  
mq 001.jpg  
1/1
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jess Pozri príspevok
Adel, striekaj na spodok kejky Lignoh... Veď ty dobre vieš, že to podporuje rast koreňov. V priebehu dňa pridám foto kejky, ktorá mi narástla na stonke vo váze ..... áno, stále žije vo váze ...už rok a pol a má 2 nové, silné korene, zatiaľ ich je teda málo, takže deliť sa nechystám. Korene, resp. spodok kejky mám obalený v machu a denne striekam buď Lignom alebo len vodou Takisto striekam Lignom spodky všetkých orchideí a povyrastali mi nové zdravé korene.

Tiež mi na mojom "ufe" rastie kejka . "Ufo" preto, lebo je to tá orchidea, ktorej zo srdiečka narástla stonka. A z tejto orchidey je aj tá stonka vo váze
Ja tiež používam Lignohumát, ale riediem ako hnojivo a polievam. Ale isto to má účinok, lebo mi rastú korene bočnými dierkami z kvetináča.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
veď jasné, zriedené sa farbu čaju
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja tiež používam Lignohumát, ale riediem ako hnojivo a polievam. Ale isto to má účinok, lebo mi rastú korene bočnými dierkami z kvetináča.
ja hnojim granul. kravskym hnojom, korene tiez rastu ako dive, aj kvitnut sa chystaju viacere, dokonca sa prebudzaju aj male nobilka, oddelene, myslela som, ze uz vyschli a naraz ide nieco zboku, uvidime, ci listy?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Pisali ste endavno, ze co s tym, ked ide stonka zboku a list zavadzia, zatial som ju otacala, ale uz je dlha, dnes som ju pripla, len dufam, ze sa nezlomi, snad by som ju mala niecom pruznejsim pripnut k palicke?
IMG_2510.jpg  
IMG_2534.jpg  
1/1
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

Ahojte baby, mate krasne rastlinky Som tu nova a tak sa vam trochu predstavim rastlinkami: Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dendro ruzove.jpg
Zobrazení: 23
Veľkosť:  19.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  pinocchio.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  42.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dendro king.jpg
Zobrazení: 23
Veľkosť:  54.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  phila.jpg
Zobrazení: 22
Veľkosť:  93.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dendro zelene.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  89.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  miltonky.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  49.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  kaceny.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  43.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  ec.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  33.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dori.jpg
Zobrazení: 20
Veľkosť:  27.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dendro bordove.jpg
Zobrazení: 22
Veľkosť:  17.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  deperle.jpg
Zobrazení: 23
Veľkosť:  33.6 KB
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Butka vitaj medzi nami !!!!!

Máš krásne orchidky,..............dostali ma tí papučáci - veľmi sa mi páčia takýto kt. je viac na stonke, ešte som na takých nenarazila......
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

Ahoj, dakujem Tie papuce su z Baumaxu, ruzovo-zeleny je krizenec paph. pinocchio a deperle deperle. Lahko sa pestuju, su teplomilne, takze ziadna kludova faza alebo pokles teplot. Mala som aj paph. maudiae aj aj kvitlo, ale potom sa porucalo na nebesku luku, takze si asi zozeniem nove
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
Pisali ste endavno, ze co s tym, ked ide stonka zboku a list zavadzia, zatial som ju otacala, ale uz je dlha, dnes som ju pripla, len dufam, ze sa nezlomi, snad by som ju mala niecom pruznejsim pripnut k palicke?
Nemáš náhodou z niektorej kúpenej také tie dvojité očká? čo sa jedna strana navlečie na paličku a druhá sa pripne o stonku. Ja najradšej také používam, ked sa takto krúti....tak také ja dávam yväčša dve, niekdz až tri, podla výškz a "povahz" stonkz. Yatial sa mi to darí ustáť na rovnom vyraste. Práveže ked je už taká dlhá, tak bz sa mala lahšie dostať na správne miesto, skôr ked sú krátke stonkz, tak su hodne krehké.....alebo existujú aj také plexisklové paličky s pozatáčanými výstupkami, sú rôznej farby, biele zelenkavé aj ružové, tých výhonkov pozatáčaných je tam asi 4 alebo 5 a je to docela pružné. Stojí jeden ks asi 2 eurá, dnes som to videla v Baumaxe v oddelení kvetín, je to vyslovene pre orchiše určené. A je to aj pekné. Ked sa mi minú tie moje odložené pomôckz, určite si na skúšku kúpim. Ale dá sa kludne aj bužirkou potiahnutý kúsok drótiku použiť a jemne to tým ovinúť a pripnúť o paličku.

Baby, dnes som videla v Baumaxe Miltoniopsis, jednu rastlinu s dvoma rôznymi farbami kvetov ! NA jednej stonke boli bordové, na druhej fialkavé, oboje s kresbou a rástli z jednej hluZY! Nechápem. Aj by som ju vzala ako raritu, ale ked som ju poťažkala a kukla aj na korene, tak nič moc a za 10 eur Ale tie dvojaké kvety, to bolo niečo!
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

O áno, a mali aj pekné papučáky v Baumaxe, také ako mám ja, ale menšie, dokonca jeden mal na 1 stonke dva kvety. Za 12 alebo 13,99 tuším. A mali aj tie panašované teplomilné biele s pásikmi a aj bordové, také s menšími kvetmi, našiel sa aj docela pekný jeden trsík, tuším za 10 Eur. No ja musím najprv police poriešiť, kam tie kvety všetky dám, takže sa momentálne krotím Lebo už aj jedávame na konferenčnom stolíku, bo jedálenská je pred oknom, takže je zaprataný orchišami.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina, viem, co mas na mysli, tie 1. mam, ale somsa bala, je taka krehka, zdalo sa mi, ze ta sponka to urobi rychlo, ale zase nem miesto, asi to zmenim , tu 2.vecicku poznam, ale nejdem teraz do baumaxu, to vyzeralo, ze ma dobru volu. Lenze pri tycho ukonoch sa moze stonka zlomit, som mala si pockat, ale ta netrpezlivost...
ja police mam, ale nie su na okne, bojim sa teraz, ked je zima, nemam plastove okna, tolko som proti nim bojovala, ale mala som dat aspon sem, kde su orchidky. Kazdy vecer zaryvam okno, rano odkryvam, bojim sa, aby nezamrzli, ked idu do kvetu
bude mi 1x kvitnut aj celkom mala mini, ani neviem, ktora to je, mala som 3
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina, viem, co mas na mysli, tie 1. mam, ale somsa bala, je taka krehka, zdalo sa mi, ze ta sponka to urobi rychlo, ale zase nem miesto, asi to zmenim , tu 2.vecicku poznam, ale nejdem teraz do baumaxu, to vyzeralo, ze ma dobru volu. Lenze pri tycho ukonoch sa moze stonka zlomit, som mala si pockat, ale ta netrpezlivost...
ja police mam, ale nie su na okne, bojim sa teraz, ked je zima, nemam plastove okna, tolko som proti nim bojovala, ale mala som dat aspon sem, kde su orchidky. Kazdy vecer zaryvam okno, rano odkryvam, bojim sa, aby nezamrzli, ked idu do kvetu
bude mi 1x kvitnut aj celkom mala mini, ani neviem, ktora to je, mala som 3

Butka, su nadherne, asi to pisem zle, som tu stale zmatena, odkedy to zmenili...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina, viem, co mas na mysli, tie 1. mam, ale somsa bala, je taka krehka, zdalo sa mi, ze ta sponka to urobi rychlo, ale zase nem miesto, asi to zmenim , tu 2.vecicku poznam, ale nejdem teraz do baumaxu, to vyzeralo, ze ma dobru volu. Lenze pri tycho ukonoch sa moze stonka zlomit, som mala si pockat, ale ta netrpezlivost...
ja police mam, ale nie su na okne, bojim sa teraz, ked je zima, nemam plastove okna, tolko som proti nim bojovala, ale mala som dat aspon sem, kde su orchidky. Kazdy vecer zaryvam okno, rano odkryvam, bojim sa, aby nezamrzli, ked idu do kvetu
bude mi 1x kvitnut aj celkom mala mini, ani neviem, ktora to je, mala som 3

Butka, su nadherne, asi to pisem zle, som tu stale zmatena, odkedy to zmenili...
ta biela je papucka? lebo listy ma ako philadelphia.7. v poradi mam aj ja, uz mi 2x kvitla doma, je krasna, encyclia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať