Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slamec Pozri príspevok
Ahojte
rada by som vás poprosila o radu, čo robiť s týmto, na orchidei mi vyhnali lístky bez korienkov a jeden kvietok, prikladám fotky. Neviem či je to keik, lebo ten už som jeden práve včera zasadila a vyzeral inak - boli tam len lístky a asi 4 vzdušné korienky.
Neviem čo s tým mám robiť, nakoľko orchideu mi asi treba presadiť, lebo spodný list začína jemne žltnúť a mäknúť. Bojím sa ale, že poruším ten "stvor" čo na nej rastie.
Ďakujem za všetky rady.
je, len treba počkať, kým budú korienky.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

..zato mne Unicum asi odíde
Kvet sa ani poriadne nerozvil,iba tak do 1/3-/1/2 a dalšie dva puky sa nerozvili vôbec a zdá sa mi že nejako zvädli, nedostatok vody by to ale nemalo byť...skôr jej už došiel doping od schwertera a teraz zistila, že klasicky sa nemá ako uživiť bez koreňov...ach jaj smútim...horšie je že ani sa jej nedarí nové tvoriť....iba sa viac zošuveruje ta pidi hluzka bez koreňov Tebe ako Adel, držia sa tie dve?
17-20.5. sú dni záhrad V SChlosshofe, som chcela zajtra vzbehnúť, ale to počasie mi asi nedovolí...zajtra má aj pršať
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Pred časom som si kúpila bielu orchideu a nedávno som dostala modru. Keď mi kvety odpadli , začali nanovo pučať , z modrej orchidei sa vykľuli biele kvietky. Neviete prečo orchidea zmenila farbu???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jb0863 Pozri príspevok
Pred časom som si kúpila bielu orchideu a nedávno som dostala modru. Keď mi kvety odpadli , začali nanovo pučať , z modrej orchidei sa vykľuli biele kvietky. Neviete prečo orchidea zmenila farbu???
Nezmenila farbu je biela....bola len prifarbena.
1 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Určite ste to už rozoberali,ale je to veľa ...nechce sa mi prechádzať 1000 strán....aká je to chyba ,ak mi mäknú -akoby kožatejú listy? Začína sa mi to robiť na dvoch a mám ich zo dva roky...doteraz boli v pohode.
0 0
slamec slamec

slamec je offline (nepripojený) slamec

Ďakujem za odpoveď. Takže keď keik narastie, nasadím ho do druhej nádoby. Ako dlho asi trvá kým z maličkého keiku vyrastie rastlina s kvetmi?
A keď odrežem keik, presadím matku orchideu, môžem hneď skúsiť terapiu zmeny teplôt na podporu tvorby pukov? Alebo musí nejaký čas oddychovať? Mám dojem, že sú to hybridy, ktoré nepotrebujú oddych. Jedná sa samozrejme o phalenopsis. Ďakujem za všetky rady.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slamec Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Takže keď keik narastie, nasadím ho do druhej nádoby. Ako dlho asi trvá kým z maličkého keiku vyrastie rastlina s kvetmi?
A keď odrežem keik, presadím matku orchideu, môžem hneď skúsiť terapiu zmeny teplôt na podporu tvorby pukov? Alebo musí nejaký čas oddychovať? Mám dojem, že sú to hybridy, ktoré nepotrebujú oddych. Jedná sa samozrejme o phalenopsis. Ďakujem za všetky rady.
dlho...mne po niekoľkých rokoch zakvitla. ked odrežeš keik, načo chceš presádzať matku?ak netreba nevyrušujem ich. zmenu teploty robím na jeseň .....ak sa dá začnem kúriť v byte neskôr...inak v byte v lete asi tažko bez klímy znížim teplotu. oddych si robia samé .mám takú ktorá kvitne "dookola"
0 0
slamec slamec

slamec je offline (nepripojený) slamec

lujza.j Pozri príspevok
dlho...mne po niekoľkých rokoch zakvitla. ked odrežeš keik, načo chceš presádzať matku?ak netreba nevyrušujem ich. zmenu teploty robím na jeseň .....ak sa dá začnem kúriť v byte neskôr...inak v byte v lete asi tažko bez klímy znížim teplotu. oddych si robia samé .mám takú ktorá kvitne "dookola"
Pretože listy začínajú jemne mäknúť a myslím si, že to bude koreňmi, preto by som ich rada skontrolovala a presadila. Orchideu môžem presadiť až keď odrežem keik alebo môžem ju presadiť a skontrolovať tým korene aj s keikom? Bojím sa, aby som tomu maličkému nejako neublížila.

No ja som mala na mysli skôr také letnenie vonku od konca mája. Hlavne cez leto je rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou výrazný. Alebo na noc von a cez deň vnútri. Môže sa to takto?
Ďakujem
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

chcem sa spytat ci ma niekto skusenost so zmesou upravených drvenych kokosových vlákien a obalov kokosových orechov pre orchidky.vdaka
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

prikladam aj link http://www.bbcom.cz/sortiment/hobby/...ro-orchideje-2
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slamec Pozri príspevok
Pretože listy začínajú jemne mäknúť a myslím si, že to bude koreňmi, preto by som ich rada skontrolovala a presadila. Orchideu môžem presadiť až keď odrežem keik alebo môžem ju presadiť a skontrolovať tým korene aj s keikom? Bojím sa, aby som tomu maličkému nejako neublížila.

No ja som mala na mysli skôr také letnenie vonku od konca mája. Hlavne cez leto je rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou výrazný. Alebo na noc von a cez deň vnútri. Môže sa to takto?
Ďakujem
ja neletním, mám iba phale.
tak skús jej teda kuknúť na korene, ale je možné že budeš musieť stonku s keikou odrezať, ak by mala málo sily na natiahnutie vody s obmedzeným množstvom korenou, ak by teda nebali OK a už by nevládala vyživiť aj keiku. tak po odrezaní ju daj do vázy...možno bude rásť dalej tam, ak nie tak smola.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Momentalne kvitnuca orchidea moje priatelky.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j



milka 60

57 Minutes Ago #10878Hovorí sa , že orchidka urobí keiku , keď jej ide o život, tak možno by bolo dobré zachrániť matku.....

no u mňa v niektorých prípadoch áno.....keika prežila, matka uhynula....nepodarilo sa mi zachránit....
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

dakujem betina2 no ja som to neskombinovala s nicim postupovala som podla navodu na obale - staci pridat 1liter cistej vody na to kokosove vlakno a vznikne 4litre substratu , nepisalo tam ze to treba z niecim kombinovat alebo ako dlho ma byt to vlakno vo vode ci treba cakat kedy rozrobeny substrat vyschne tak som to nechala trocha preschnut a potom som isla presadzat no dufam ze to preziju
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

rada sa s Vami podelím o svoju dnešnú skúsenosť....niečo podobné som na nete videla nedávno, tak som to vyskúšala...je fakt, že tá kokosová škrupina dosť rýchlo vodu nasaje, ale zároveň dosť rýchlo presychá....kúpila som 1/2 škrupiny kokosového orechu v Hornbachu s peknou vydlabanou vyčistenou dutinov tvare polgule a ešte pred sadením dendrobka som to s tou vodou vyskúšala.....to dendro by som aj tak musela presadiť Do dutiny som najprv dala očistené korene bez substrátu a opatrne som prisýpala kôrový substrát tak aby sa korene ukotvili. Vešať to nebudem (ale ak by sa diery navrtali, tak by to iste šlo) , na povrch som dala pre zvýšenie vzdušnej vlhkosti aspoň na začiatku zakoreňovania machový koberec. Bude treba opatrnosť pri poliegvaní, aby vnútri nebodal nestála voda, ja sa prikloním k namáčaniu celého orechu, potiahne si kolko treba...
Nie je to klasika na kôre alebo korku, ale mne sa to páči
http://www.facebook.com/media/set/?s...6896274&type=3

1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moja Iwanagara-Apple Blossom , má iba 3 kvietky ....zatiaľ
Iwanagara 003.jpg  
Iwanagara 002.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Moja Iwanagara-Apple Blossom , má iba 3 kvietky ....zatiaľ

Milka je super !!!! Ja mam iwanagaru smotanovu ale tej sa kvitnúť nechce :-( Táto tvoja aj vonia?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcem vam len oznamit, ze v baumaxe maju akcie na nadherne rozkvitnite orchidei, ja si dnes idem vybrat, dufam, ze vsetko nepredali.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka - vonia a nádherne
Pridaj si na ten konár aj nejakú papraď , bude poskytovať vlhkosť a pekne to vypadá , až pôjdeš na mach- bielomach - vezmi aj pre mňa
daj si do hladača na tejto porade tilandsie a moje sú tam
o naväzovani sa vela dozvieš na- Forum orchidej.cz-p.Hoger, alebo na prateleorchidei.xforu..
želám vela úspechov
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ahojte
chcem sa spytat chcela by som dat na balkon paphiopedilum hybrid usa - črievičkovec len neviem odkedy sa moze dat letnit a mam este jednu momentalne nekvitne tiez by som ju chcela dat ale neviem ci sa moze letnit lebo neviem na 100%či sa vola burrageara nelly isler ked kvitla tak to meno pasovalo na moju listy ma podlhovaste a spicate odfotim a dam tu foto a musim uz si spravit album vdaka za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať