Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

janakova29 Pozri príspevok
Dievčatá, nemáte skúsenosti s Catleyou ? Čítam, že nie je náročná a je vhodná aj pre začiatočníkov. Má krásne kvety a vraj aj vonia.
Určite majú viacerí s Cattleyou skúsenosti. Na pestovanie podľa mňa nie je náročná, ale doviesť ju do kvetu nebýva vždy ľahké. Stane sa, že vytvorí kvetné púzdro, ale nezakvitne atď. Ak ju budeš mať pridáme aj pestovateľské podmienky, ale netreba sa jej báť. Vonia naozaj krásne, ale každá inak. Dnes keď som prišla z toho "čerstvého" vzduchu dovnútra privítala ma jemná vôňa, celkom to poteší.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly - gratulujem. To si naozaj zaslúži odmenu. A čo tak jednu za skúšky a druhú na Valentína?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nádhrerná, nádherná, nádherna................ )) aj ja chcem takú bodečkovú...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
ak myslíš vráskavosť - ovysnuté alebo zmäknuté listy tak príčina môže byť tak ako píšeš z prelievania, ale aj z toho že má zase málo vody, a potom o ktoré listy sa jedná o všetky alebo iba o spodné, ktoré by chceli prirodzene neskôr odpadnúť?
na viacerých sa jedná o všetky listy (( a taktiež nie všetky mi vyháňajú nové korene..........
Ja za príčinu dávam skôr to, že sú pri teplote maxi 17-18 stupňov cez deň.........
Čo na to vy odborníčky na orchidey hovoríte?
SOm sa zapovedala, že ak neprežijú, že s ťažkým srdcom, ale končím s nimi, aj keď na druhej strane neviem im odolať .....ako tu niektorá z VáS písala - je to ako magnet....
Lenže keď vidím ako sa tým Vasším darí, aké krásne sú a ako opäť zakvitnú tak ticho-neticho závidím........
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Andersenka, ktorá je taká nádherná bodečková? Nevidím tu žiadnu... Ja mám 2 takéto:
030.jpg  
034.jpg  
079.jpg  
DSC01115.JPG  
DSC01118.JPG  

1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
lujza - Miltonia je veľmi nevyspytateľná. Mnoho skúsených pestovateľov píše, že sa im s ňou nedarí. Ale je viac jednoduchších druhov na pestovanie napr. Ludisia. Má krásny ozdobý list. Vyhovuje jej jemnejší substrát a netreba sa báť ani zálievky. To len ako typ.
Ludisiu Red Velvet mám aj ja........ale ani zďaleka sa nevyrovná krásou ostatným orchideám............. po odkvitnutí treba tú stonku odstrihnúť?
Z boku mi na nej ide nový výhonok "konárik" s listami.........a zo zemimy ďalší.........
Zatial ju mam v normálnom substráte ako som kúpila. Čítala som, že presadiť ju do substrátu na orchidee, ale až keď sú v črepníku rastlinky.....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no keďže som v podstate nováčikom na tento stránke, pre rýchlej odpovedi som zabudla zaškrtnút "citovať vybraný príspevok v odpovedi".............na niektorej z posledných stránok bola krásna bodečková..............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jara Pozri príspevok
Andersenka, ktorá je taká nádherná bodečková? Nevidím tu žiadnu... Ja mám 2 takéto:
no keďže som v podstate nováčikom na tento stránke, pre rýchlej odpovedi som zabudla zaškrtnút "citovať vybraný príspevok v odpovedi".............na niektorej z posledných stránok bola krásna bodečková........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jara Pozri príspevok
Andersenka, ktorá je taká nádherná bodečková? Nevidím tu žiadnu... Ja mám 2 takéto:
tú ktoru máš ako 3. takú mám aj ja.....po odkvitnutí sa jej darí, aspoň zatial...........či mi ešte zakvitne netuším........lebo v tomto akosi šťastie nemám (
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Dievcata dnes mam velmi zly den. Mam 3 marodov - phaly. A dnes som prisla na to ze troch. Jedna mi uplne zoschla. Prisla som na to tak ze ked som sla vetrat a isla som ju preniest z parapetu tak na parapete ostal list. Boli zvednute ale dufala som ze je ok a napnu sa. Tak som ju sla pozriet a vsetky korene uschnute a srdiecko makke suche a aj pachlo trochu. Ak si pamatate tak to je jedna z tych co ked som ju kupila tak som prisla na to ze su v jednom kvetinaci dve phaly zasadene a jednej zacali zltnut a opadavat listy. Tak som ich rozsadila presadila do pet flias. Korene boli ok tak som ich zasadila. No a predstavte si ta co jej zacali zltnut a opadavat listy ostala uz len s jednym listkom ale ten sa napol a vyzera ze je z najhoriesho vonku a ta - co sa javila ok tak ta posla.

No a aby toho nebolo malo tak ked som tretiu marodku isla po vyvetrani vratit na parapet tak som sa podkla o synovu hracku a orchidka spadla na zem tak ze sa cela vysipala s pet flase. Takze som ju tekala nanovo zasadit. No a to je ta co bola zasadena v musliach a zacali jej hnit korene. Ale teraz ked sa jej to stalo tak som si ju poprezerala a korene su ok a dokonca pustila nove dva. ale stale ma zvednute listy aj ked v poslednych dnoch sa mi zdala ze jej tiez z najhorsieho vonku.

Tak som teraz zvedava ako dopadne. Taka som na seba nahnevana. Nejak sa mi nedari a to sa mi dnes celu noc snivalo o orchidkach (o ruzovom cymbidku co som vcera spominala)
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
andersenka Pozri príspevok
na viacerých sa jedná o všetky listy (( a taktiež nie všetky mi vyháňajú nové korene..........
Ja za príčinu dávam skôr to, že sú pri teplote maxi 17-18 stupňov cez deň.........
Čo na to vy odborníčky na orchidey hovoríte?
SOm sa zapovedala, že ak neprežijú, že s ťažkým srdcom, ale končím s nimi, aj keď na druhej strane neviem im odolať .....ako tu niektorá z VáS písala - je to ako magnet....
Lenže keď vidím ako sa tým Vasším darí, aké krásne sú a ako opäť zakvitnú tak ticho-neticho závidím........
Ak mas phaly tak si myslim ze im je zimka. Oni su teplomilne takze ja by som ich dala do vysej teploty, ale neviem ci prave to sposobilo zvraskavenie listov.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zmrzka333 Pozri príspevok
Ak mas phaly tak si myslim ze im je zimka. Oni su teplomilne takze ja by som ich dala do vysej teploty, ale neviem ci prave to sposobilo zvraskavenie listov.
no idem to riešiť výmenou okna /nielen kvôli orchideám/ a snáď na budúci rok im bude už lepšie.....
Mám aj oncidium.....a tomu sa darí - zo 3 výhonky nové vyháňa...
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, v Carrefoure je akcia na phaly, i keď 11.99 eura sa mi zdá trošku veľa. Veď za takú sumu predávajú u nás v kvetinárstve neakciové...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, v Carrefoure je akcia na phaly, i keď 11.99 eura sa mi zdá trošku veľa. Veď za takú sumu predávajú u nás v kvetinárstve neakciové...
LIDLI či tescu mávajú akciové za 6-7 euračov
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zmrzka333 Pozri príspevok
Dievcata dnes mam velmi zly den. Mam 3 marodov - phaly. A dnes som prisla na to ze troch. Jedna mi uplne zoschla. Prisla som na to tak ze ked som sla vetrat a isla som ju preniest z parapetu tak na parapete ostal list. Boli zvednute ale dufala som ze je ok a napnu sa. Tak som ju sla pozriet a vsetky korene uschnute a srdiecko makke suche a aj pachlo trochu. Ak si pamatate tak to je jedna z tych co ked som ju kupila tak som prisla na to ze su v jednom kvetinaci dve phaly zasadene a jednej zacali zltnut a opadavat listy. Tak som ich rozsadila presadila do pet flias. Korene boli ok tak som ich zasadila. No a predstavte si ta co jej zacali zltnut a opadavat listy ostala uz len s jednym listkom ale ten sa napol a vyzera ze je z najhoriesho vonku a ta - co sa javila ok tak ta posla.

No a aby toho nebolo malo tak ked som tretiu marodku isla po vyvetrani vratit na parapet tak som sa podkla o synovu hracku a orchidka spadla na zem tak ze sa cela vysipala s pet flase. Takze som ju tekala nanovo zasadit. No a to je ta co bola zasadena v musliach a zacali jej hnit korene. Ale teraz ked sa jej to stalo tak som si ju poprezerala a korene su ok a dokonca pustila nove dva. ale stale ma zvednute listy aj ked v poslednych dnoch sa mi zdala ze jej tiez z najhorsieho vonku.

Tak som teraz zvedava ako dopadne. Taka som na seba nahnevana. Nejak sa mi nedari a to sa mi dnes celu noc snivalo o orchidkach (o ruzovom cymbidku co som vcera spominala)
mne sa tiež snívalo o orchideách..........že mi konečne idú kvitnúť.........Hovorím, že každý sen niečo chce povedať, ale žial prídem na to až keď sa to udeje, dopredu si to vyložiť neviem :/
0 0
Denisa.Knapová Denisa.Knapová

Denisa.Knapová je offline (nepripojený) Denisa.Knapová

Ahojte,som tu prvy krat a chcela by som sa poradit =)
vcera som si od kamaratky doniesla orchideu,pravdepodobne Phalaenopsis.kvietky jej odkvitli a na tom mieste zacali rast dva listy aj s jednym korienkom...a prave to by som potrebovala poradit,ze keby som si chcela tie nove listky s korenom posadit,tak ako to mam spravit,ci ich mam dat do vody(ale neviem ci to bude dobre,ked orchidei neznesu vela vody) alebo ich dat rovno do zeminy.budem vdacna za kazdu radu =)
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly - gratulujem. To si naozaj zaslúži odmenu. A čo tak jednu za skúšky a druhú na Valentína?
vidíš....dobrý nápad, aj to tak urobím
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Baby nemáte niektorá skúsenosť s hnojivom na orchidey - v spreji na listy?
Nedávno to spomínali na Prime v Receptári. Pýtala som sa na toto hnojivo v kvetinárstve - momentálne ho však nemali, neviem ako často sa aplikuje, ani ako sa cenovo pohybuje.....
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Denisa.Knapová Pozri príspevok
Ahojte,som tu prvy krat a chcela by som sa poradit =)
vcera som si od kamaratky doniesla orchideu,pravdepodobne Phalaenopsis.kvietky jej odkvitli a na tom mieste zacali rast dva listy aj s jednym korienkom...a prave to by som potrebovala poradit,ze keby som si chcela tie nove listky s korenom posadit,tak ako to mam spravit,ci ich mam dat do vody(ale neviem ci to bude dobre,ked orchidei neznesu vela vody) alebo ich dat rovno do zeminy.budem vdacna za kazdu radu =)
to, čo ti tam rastie je nová keika...takže gratulujem k novej rastlinke.....ešte ju nemôžeš oddeliť a zasadiť, musíš počkať kým jej narastú 3 - 5 korienkov cca 5 - 7 cm dlhé, potom ju opatrne oddeľ a zasaď normálne, môžeš ju najprv ponoriť do vlažnej vody na cca 1/2 hodinu, aby jej zmäkli korienky a nepolámali sa pri sadení a potom šup do substrátu
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Deniska vítaj medzi nami a nech sa ti tu páči, určite ti niekto poradí, Jarka krásne máš orchidky najmä ten črievičkovec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať