Zavrieť

Porady

DPH-čka oplatí sa?

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte prosím mohol by mi niekto vysvetliť ako je to s DPH, kedy sa oplatí byť platiteľom DPH a kedy nie?
A ako je to s nadmerným odpočtom a vlastnou daňovou povinnosťou?
Som živnostník a vediem jednoduché účtovníctvo..nie som platcom DPH.
Ďakujem
Naposledy upravil veronica : 17.03.05 at 10:11
Usporiadat
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

Marianna01 Pozri príspevok
Ja sa predsa len vrátim k téme, predchádzajúca diskusia je, myslím si, úplne zbytočná. Kvôli týmto veciam sú tu témy ohlasy a po porade. Treba si to vydiskutovať tam, stačí pozrieť Etiketu...
Dion, v čase podnikania skutočne musíš mať vykázaný tovar na sklade, ináč pri inventarizácii musíš vykázať manko.
DPH si si uplatnil pri nakúpení tovaru. Ak máš poškodený tovar, môžeš ho v rámci reklamácie vymeniť u predávajúceho, odkiaľ si tovar kúpil. Ak škoda vznikla Tvojím zavinením, vstúpi Ti tento tovar do položky manká a škody, ktoré môžeš dať k náhrade tomu, kto túto škodu zavinil. Vypracuješ si smernicu (hľadaj smernice v poradách), kde presne určíš, do akej výšky zosobňuješ škody atď.
Ak skončíš s podnikaním, vstúpi Ti tovar to výnosov, keďže pri nakupovaní Ti vstúpil do nákladov. To znamená, že o sumu nepredaného tovaru si navýšiš základ dane.
ak ak sa tvoat skazil ? napr potraviny?
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

EFA Pozri príspevok
Ak platca DPH aj neplatca DPH svojmu odberateľovi ponúknu niečo za rovnakú celkovú cenu napr. 119 000.-, odberateľ si s najväčšou pravdepodobnosťou vyberie platcu DPH, pretože ten mu to vyfakturuje ako základ + DPH (100 000 + 19 000) a odberateľ si môže od štátu uplatniť vrátenie nadmerného odpočtu (DPH = 19 000). Neplatca DPH mu to vyfakturuje ako jednu sumu, odberateľ od štátu nemôže dostať naspäť nič, celá suma ide do nákladov, t.j. tento dodavateľ bol drahší.
Ale napriklad ked platca DPH ponukne nieco za 119 000 (100 000+19 000) a ja ako neplatca DPH ponuknem tu istu vec za 100 000 tak tomu odberatelovi to moze byt v podstate jedno koho si vyberie nie ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať