Zavrieť

Porady

Prerusenie odpisu

IRA IRA

IRA je offline (nepripojený) IRA

Dobry den,
poradite mi, prosim.
Spolocnost zaradila budovu v 8/2007,
v uctovnictve su odpisy za obdobie 8-12/2008.
Rozhodli sa prerusit odpisovanie pre rok 2007.
Danove odpisy za cely rok su daleko vyssie
ako tie v uct.
Ktoru sumu mam dat ako polozku zvysujucu danovy
zaklad - uctovne alebo tie danove.
Dakujem, Ira
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gabi2 Pozri príspevok
Dobrý deň. V roku 2008 boli zle vyrátané odpisy, pri úzávierke sa na 551 nedostali niektoré odpisy, neviem prečo ale budem to zisťovať. Jedná sa o sumu 3000 Eur. A tým navýšilo základ dane. Mám podať opravné DP za rok 2008, alebo sa to dá vysporiadať v DP za r. 2009? Som vďačná za každú odpoveď. Gabi
Zaúčtuješ ich do roka 2009. Nemusíš teda podávať DDP za rok 2008.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Twenty a zaúčtujem to interným dokladom k 31.12.2009 551/082 ? Netreba to dávať na iné účty? Ďakujem. Gabi
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

prosím o radu ohľadom odpisov v JÚ : prebraloasom účto a na karte majetku mám malotraktor kúpený v roku 2007- v roku 2007 sa neodpisoval ani v roku 2008 ani v r. 2009- ZC k 31.12.2009 mám na karte presne tú istú ako obstrarávaciu. Môžem začať daňovo odpisovať v roku 2010 a už ako v prvej skupine / došlo k zmene odpisovej skupiny z 2 do prvej/ a roky 2007 ,2008 a 2009 považovať za prerušenie ? A ešte pravdepodobne by som asi mala prepočítať zostatkovú cenu účtovnú od roku 2007, podľa mňa by mala byť iná ako je ZC daňová. Na karte ich mám rovnaké k 31.12.2009 - ako keby boli prerušené aj účtovné odpisy. Prosím pekne poradí mi niekto či uvažujem správne.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
heluška Pozri príspevok
prosím o radu ohľadom odpisov v JÚ : prebraloasom účto a na karte majetku mám malotraktor kúpený v roku 2007- v roku 2007 sa neodpisoval ani v roku 2008 ani v r. 2009- ZC k 31.12.2009 mám na karte presne tú istú ako obstrarávaciu. Môžem začať daňovo odpisovať v roku 2010 a už ako v prvej skupine / došlo k zmene odpisovej skupiny z 2 do prvej/ a roky 2007 ,2008 a 2009 považovať za prerušenie ? A ešte pravdepodobne by som asi mala prepočítať zostatkovú cenu účtovnú od roku 2007, podľa mňa by mala byť iná ako je ZC daňová. Na karte ich mám rovnaké k 31.12.2009 - ako keby boli prerušené aj účtovné odpisy. Prosím pekne poradí mi niekto či uvažujem správne.
Presne tak ako píšeš.
Daňové odpisy 1.skupina od roku 2010 ako v prvom roku.
Účtovné odpisy sa neprerušujú. Treba prepočítať zostatkovú cenu a upraviť výkaz majetku.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Pekne ďakujem.
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Dobrý deň, prosím Vás, môžem prerušiť odpisovanie auta, ktoré je kúpené na leasing v r. 2009? Za rok 2009 boli uplatnené odpisy a za rok 2010 chce FO prerušiť odpisovanie. Účtuje sa v JÚ. Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pukluš Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, môžem prerušiť odpisovanie auta, ktoré je kúpené na leasing v r. 2009? Za rok 2009 boli uplatnené odpisy a za rok 2010 chce FO prerušiť odpisovanie. Účtuje sa v JÚ. Ďakujem
Pri leasingu táto možnosť nie je.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pukluš Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, môžem prerušiť odpisovanie auta, ktoré je kúpené na leasing v r. 2009? Za rok 2009 boli uplatnené odpisy a za rok 2010 chce FO prerušiť odpisovanie. Účtuje sa v JÚ. Ďakujem
Lízing musíš odpisovať rovnomerne po celú dobu prenájmu. Takže prerušenie nie je možné. §26 odst.8 Zákona o dani z príjmu
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pukluš Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, môžem prerušiť odpisovanie auta, ktoré je kúpené na leasing v r. 2009? Za rok 2009 boli uplatnené odpisy a za rok 2010 chce FO prerušiť odpisovanie. Účtuje sa v JÚ. Ďakujem
Ale nemusíš si uplatniť odpis do VOZD. Potom však o tento odpis prídeš.
Môžeš si ho aj krátiť v pomere "služobné" jazdy ku celkovým jazdám. Ak ho používaš aj na súkromné účely.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať