Zavrieť

Porady

Aké auto by ste si zvolili?

rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Usporiadat
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

...niečo som vyhrabal:


Renault Clio: Európske auto roku 2006

Záplavu emocí v řidiči nevyvolá, zato ho odveze v pohodlí a s vědomím bezpečí - v crashtestech totiž dostal maximální počet hvězdiček za ochranu posádky.....V hodnocení vozu začneme tím nejlepším – podvozkem...Auto dokáže překvapit i zaryté odpůrce francouzských vozů. Především proto, že naladění je opravdu výborné..... Motori patří k tym nejlepším...Největším neduhem nového clia je jeho vysoká cena....V interiéru čekají kvalitní a příjemné materiály. Bohužel je ale hodně poznat, kolik majitel za své clio zaplatil....Nové clio patří k tomu nejpohlednějšímu, co segment malých aut nabízí....


Volkswagen Polo

Pověstná německá preciznost sice ztratila s rostoucí kvalitou konkurence něco ze svého lesku, ale polo dokazuje, že kvalitu si udržuje.Volkswagen Polo není předraženou hračkou, ale plnohodnotným kvalitním automobilem, jehož cena se přiblížila levnější konkurenci. Cenové úrovně korejských automobilů sice nedosahuje, ale to není ani účelem. Za rozumnou cenu nabízí budoucímu majiteli kvalitně zpracovaný interiér, vysoký jízdní komfort a nízkými cestovními náklady
New Picture.jpg  
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Jazdím po Bratislave, mám VW automat a som veľmi spokojná. Ale celé je to len o zvyku. Tiež som predtým mala manuál a teraz keď občas presadnem do manuálu sa mi veru stalo, že som zabudla stlačiť spojku. Ale ako píšem, je to len zvyk. A na automat sa veľmi ľahko zvyká.
0 0
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

Jednou výhodou automatu je, že má aj možnosť manuálneho radenia, no nieje také pohotové. Občas, som mal chuť riadne trhnúť radiacou pákou a zaradiť tam dvojku, no nemal som čím. Musíš sa podradiť automatu, ktorý určuje kedy preradiť, no zase udržuje motor vo vyšších otáčkach, čo nieje priaznivé pre spotrebu, ale auto je živšie a rýchlejšie ide do otáčok.
0 0
igi666 igi666

igi666 je offline (nepripojený) igi666

rada Pozri príspevok
Pokiaľ sa jedná o môj názor, sú to milé autíčka najmä "svištík" ako my voláme Swift, avšak momentálne sa mi v cene , ktorú som ochotná dať s pomerne dobrou výbavou páčia už vyššie spomínané VW a Clio.
Resp. už prevažuje Clio . Ešte sa musím vyspať nad rozhodnutím o prevodovke.
no tak to by som si dovolil nesuhlasit ze by bol swift vzhladom k tomu co clovek dostane ze tie peniaze nejak drahy. Ved v autoideali mali swifta v najvyssej vybave za nejakych 360tisic! A to nehovorim o modeli GLX kde je aj klima a to za 323tisic. A motorovo je to urcite lepsie ako VW ci renault. Ja uz mam swifta dva roky mam nabehanych 54tisic km a maximalna spokojnost
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Mám suzuki swift 1,5 ročné s automatickou prevodovkou a neviem si toto autíčko vynachváliť. Síce nepoužívam automat ale manuálne riadenie (aspoň trochu mám pocit že len nekrútim volantom ) ale nemusím sa zaoberať spojkou. Mám v aute aj klímu a nemám pocit žeby to malo nejaký extra vplyv na spotrebu. Je to závislé aj na štýle jazdy vodiča

Ale keby som si už mala vybrať medzi Polom a cliom tak by som si vybrala Clio.
Aj keď medzi tým množstvom pekných áut by to určite nebolo ani jedno z nich.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Dovolím si k tým autám....Ja mám štvrtý rok Clio....odhliadnuc od toho, že ho idem predať, s jazdnými vlastnosťami som maximálne spokojná...je to motor 1,6 maximálna výbava....na také malé auto silný výkon...fakt super....len ten servis....otras....mala som smolu, že mi odišla škrtiaca klapka...kým prišli na závadu....chodila som tam ako na klavír, lebo test nič neukázal a mne auto neťahalo....vymenili klapku, ale už boli poškodené štartovacie cievky....a opäť asi päť návštev servisu...a zase dokola....test nič neukázal....až sa tam našiel jeden mechanik, ktorý ma nakoniec uprosil, aby som tam ešte nechala auto, že on chce vyskúšať tie cievky...inak som bola rozhodnutá, že už ten servis nechcem ani vidieť....mala som pocit, že automechanici už vymreli a nejaký testovací stroj obsluhuje žiak základnej školy. Ale po týchto peripetiách, kedy som zanevrela na Renault sevis a povedala som si, že už nikdy Renault, musím uznať, že autíčko pokiaľ ide, tak ide perfektne. A čo sa týka Swifta....máme v rodine aj to...používajú ho dcéry, je to motor 1,3, slušná výbava a sú maximálne spokojné....Fiat určite nie!!!!!
0 0
igi666 igi666

igi666 je offline (nepripojený) igi666

zabudol som vlastne odpovedat: tak ak by som si mal vybrat, tak Clio
lebo VW mi akosi nesedi.

to KatkaJ: chcel som napisat cez sukromnu spravu, no este nemam narok, ak by ste sa chceli dozvediet nejake rady a tipy ohladne swifta, pozrite si (hmm tak ani stranku mi nejde este pridat)
Je to dobre si pozriet mozno aj pre tych co sa rozhoduju kupovat auto
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Síce clio nie je zlá voľba :
http://www.euroncap.com/tests/renaul..._2005/220.aspx
všimnite si, že polo má len 28 bodov pri čelnom náraze :
http://www.euroncap.com/tests/vw_polo_2002/114.aspx

Za povšimnutie ešte stojí Peugeot 207 a Toyota Yaris, čo poviete.
Sú z hľadiska bezpečnosti na vyššej úrovni.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Mám Clio 1,2, predtým som mala Megane a predtým Twingo.
Renaulty majú veľmi dobre sprevodovaný motor čo spôsobuje jeho svižnosť už v nízkych otáčkach a do mesta je to veľmi výhodné keďže jazdíte v rozmedzí 20-60 km/h, stále sa pribrzďuje, spomaľuje a rozbieha. Podobne je na tom aj Yaris, aspoň čo viem od kamarátky. Clio a vôbec renaulty sú aj veľmi mäkučké, pohodlné. Čo sa týka servisu naozaj nič moc. Netreba s ním rátať pre vnúčatá :-) Max 6 rokov:-)
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

igi666 Pozri príspevok
zabudol som vlastne odpovedat: tak ak by som si mal vybrat, tak Clio
lebo VW mi akosi nesedi.

to KatkaJ: chcel som napisat cez sukromnu spravu, no este nemam narok, ak by ste sa chceli dozvediet nejake rady a tipy ohladne swifta, pozrite si (hmm tak ani stranku mi nejde este pridat)
Je to dobre si pozriet mozno aj pre tych co sa rozhoduju kupovat auto
Stránka by ti mala ísť prilepiť
0 0
igi666 igi666

igi666 je offline (nepripojený) igi666

toto mi vypise ked to chcem pridat:

Odkaz na webovú adresu môžete len ak počet Vašich príspevok na Porada.sk je 15 a viac. Momentálne máte 3 príspevkov

suzukiswift.sk je ta stranka, samozrejme s www predtym
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Zvykanie si na automat je jedno z najlepsich a najprijemnejsich zvykani si na nieco, ake poznam . quote


Tak poznám aj niečo iné na čo čo sa lepšie a príjemnejšie zvyká ako je automat. Ale to je teraz. .
0 0
Luboš 7 Luboš 7

Luboš 7 je offline (nepripojený) Luboš 7

Ak si môžeš vybrať, tak VW Polo. Clio je tiež veľmi kvalitné auto ale náhradné diely a príslušenstvo + servis sú veľmi drahé. Na polo zoženieš niektoré náhradné diely aj v predajniach vozidiel Škoda máš ich lacnejšie. Pozor na záručný servis. Zisti si na nete, kde vykonávajú záručný servis a iste ušetríš pár stovák korún.

Pre ženu je lepšia automatická prevodovka.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Luboš 7 Pozri príspevok
Pre ženu je lepšia automatická prevodovka.
...a ja som myslel, ze pre zenu je lepsie mat sofera.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

misomiso Pozri príspevok
...a ja som myslel, ze pre zenu je lepsie mat sofera.
ja by som toho šoféra veľakrát pridelila aj mužom-vodičom
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Clio. A urcite automaticku prevodovku. Pouzivam oboje a automatika je famozna :-) zvlast v meste.
0 0
xclaymanx xclaymanx

xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

Ak by som mal vybrat len z tychto dvoch tak jednoznacne Clio. Nevyhody Pola:
- podstatne drahsi servis ( never tomu, ze Clio ma drahsi )
- fadny dizajn
- klenot pre zlodejov

Podotykam, ze nikdy som nemal ani jedno z tychto aut.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A ake auto si mam kupit ja? Poradte mi nejake naozaj dobre auto...
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

misomiso Pozri príspevok
A ake auto si mam kupit ja? Poradte mi nejake naozaj dobre auto...
Naozaj dobré ?
HUMMER alebo nissan qashqai
počula som, že sú super.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

misomiso Pozri príspevok
...a ja som myslel, ze pre zenu je lepsie mat sofera.
No veď hej. Moja polovička ma aj vozí do práce, aj z práce . Rada by som však bola nezávislá, a preto uvažujem o autíčku, ktoré by som si sama šoférovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať