Zavrieť

Porady

Aké auto by ste si zvolili?

rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

rada Pozri príspevok
No veď hej. Moja polovička ma aj vozí do práce, aj z práce . Rada by som však bola nezávislá, a preto uvažujem o autíčku, ktoré by som si sama šoférovala.
To ti schvaľujem a urob to čo najskôr. Niet nad pocit nezávislosti od chlapa Ak máte iné autko, kup si na behačky po meste hlavne menšie, nebudeš mat problém zaparkovať, otočit hocikde, a budeš mať usmev na tvari, keď pred tebou jeep, alebo veľká kara márne skúša kde sa vopchať a ty sa tam šupneš ako nič
Naposledy upravil Halli : 26.03.08 at 19:59
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

slavica Pozri príspevok
To ti schvaľujem a urob to čo najskôr. Niet nad pocit nezávislosti od chlapa Ak máte iné autko, kup si na behačky po meste hlavne menšie, nebudeš mat problém zaparkovať, otočit hocikde, a budeš mať usmev na tvari, keď pred tebou jeep, alebo veľká kara márne skúša kde sa vopchať a ty sa tam šupneš ako nič
Toto je dôvod prečo som založila túto tému. Niet nad pohodlie ak sa Vám stará o šoférovanie niekto iný. Pokiaľ sa jedná iba o cestu do a z práce. Avšak, ak sa chcem uliať aj cez pracovnú dobu nastáva problém kto ma odvezie, pretože sa mi nechce ísť na MHD.
Moje váhanie medzi Clio-m a Polo-m je zdá sa už odstránené, keď aj vďaka názorom na porade sa misky váh prevážili na Clio a zdá sa, že aj na automatickú prevodovku.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rada Pozri príspevok
Naozaj dobré ?
HUMMER alebo nissan qashqai
počula som, že sú super.
Hummer urcite nie, mal by som velky moralny problem podporovat americky zbrojny priemysel. Terenne auta ma vo vseobecnosti velmi nelakaju. Vobec je trocha problem najst dnes na Slovensku model, ktory by na jednej strane vyzeral trocha reprezentativne a na druhej strane netrpel efektom "zmrdizmu" (citat z jedneho ceskeho fora - mysli sa auto, ktore reprezentuje mafianov).

Co sa tyka limuzin je tiez problem, ak nechem zadny nahon, tak odpoada BMW a Mercedes, ak nechem auto, na ktore budu polovat zlodeji, odpada aj VW koncern.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

misomiso Pozri príspevok
Hummer urcite nie, mal by som velky moralny problem podporovat americky zbrojny priemysel. Terenne auta ma vo vseobecnosti velmi nelakaju. Vobec je trocha problem najst dnes na Slovensku model, ktory by na jednej strane vyzeral trocha reprezentativne a na druhej strane netrpel efektom "zmrdizmu" (citat z jedneho ceskeho fora - mysli sa auto, ktore reprezentuje mafianov).

Co sa tyka limuzin je tiez problem, ak nechem zadny nahon, tak odpoada BMW a Mercedes, ak nechem auto, na ktore budu polovat zlodeji, odpada aj VW koncern.

Nová Honda Civic 2.2 D
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JankaO Pozri príspevok
Nová Honda Civic 2.2 D
No zatial som sa o Japoncov velmi nezaujimal. Ale taku som ani na ich stranke nenasiel. Myslis mozno Accord 2,2D nie? Podla fotky to ma predok ako Dacia Logan, musim to pozeriet ako to vyzera v skutocnosti. Viac ma zaujala Honda Legend. Skoda, ze robi aiba benzinak. Ja som ale skor rozmyslal nad Citroen C6 alebo Volvo, ale neviem, aky ma Volvo u nas servis.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
odporúčal by som Volvo

servis však bude asi drahší, neviem však či aj kvalitnejší ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze co sa tyka cien servisu, maju to vsetci cca na rovnakej urovni. Rozdiely budu skor iba v dostupnosti a kvalite (slusna - zla - este horsia - najhorsia)

Ja ma problem v tom, ze som sa zamiloval do auta, na ktorom uz roky jazdim a nechce sa mi z neho vystupit. Sice uz na niektorych obchodnych stretnutiach parkujem radsej "za rohom" ale to auto jazdi tak skvelo, ze sa mi nechce to menit. Viem, ze by som mohol byt kupou novsieho modelu v knohych veciach aj sklamany (aj to sa stava, napriek pokroku). Cakam ze sa pokazi, ze mi nebude luto dat ho prec, dokonca som sa on prestal starat, uz tam ani nemenim olej.

Keb budem kupovat nove, urcite to bude opat ojazdene (mam zvlastny vztah k "starym" veciam) - nove som kupoval iba raz a velmi som to olutoval. Kadzopadne nove (dalsie) auto u mna musi mat xenony (jedia vec, co mi trocha chyba) a - ak uz budem menit, tak vacsi vykon, ako sucasnych 140k.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze co sa tyka cien servisu, maju to vsetci cca na rovnakej urovni. Rozdiely budu skor iba v dostupnosti a kvalite (slusna - zla - este horsia - najhorsia)

Ja ma problem v tom, ze som sa zamiloval do auta, na ktorom uz roky jazdim a nechce sa mi z neho vystupit. Sice uz na niektorych obchodnych stretnutiach parkujem radsej "za rohom" ale to auto jazdi tak skvelo, ze sa mi nechce to menit. Viem, ze by som mohol byt kupou novsieho modelu v knohych veciach aj sklamany (aj to sa stava, napriek pokroku). Cakam ze sa pokazi, ze mi nebude luto dat ho prec, dokonca som sa on prestal starat, uz tam ani nemenim olej.

Keb budem kupovat nove, urcite to bude opat ojazdene (mam zvlastny vztah k "starym" veciam) - nove som kupoval iba raz a velmi som to olutoval. Kadzopadne nove (dalsie) auto u mna musi mat xenony (jedia vec, co mi trocha chyba) a - ak uz budem menit, tak vacsi vykon, ako sucasnych 140k.
To je na Slovensku tak: Aké máš auto - taký si podnikateľ.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
misomiso Pozri príspevok
Keb budem kupovat nove, urcite to bude opat ojazdene (mam zvlastny vztah k "starym" veciam) - nove som kupoval iba raz a velmi som to olutoval. Kadzopadne nove (dalsie) auto u mna musi mat xenony (jedia vec, co mi trocha chyba) a - ak uz budem menit, tak vacsi vykon, ako sucasnych 140k.
to rozhodne áno, ja som vlani prešiel z auta čo malo xenóny na auto bez xenónov a prvé dni som si pripadal, že chodím s vypnutými svetlami
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Richard Pozri príspevok
odporúčal by som Volvo

servis však bude asi drahší, neviem však či aj kvalitnejší ...

súhlasím. VOLVO je najlepšie.

A servis je vo všetkých značkách rovnaký, lebo v BA sa v servisoch stále točia tí istí ľudia
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

VladoaKatka Pozri príspevok
To je na Slovensku tak: Aké máš auto - taký si podnikateľ.
My na Slovensku nerobime ziaden biznis. Preto, ak by to tak bolo iba na Slovensku, tak ma to netrapi...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
Cakam ze sa pokazi, ze mi nebude luto dat ho prec, dokonca som sa on prestal starat, uz tam ani nemenim olej.

Toto teda stalo zato . Prezradis znacku, model?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rickman Pozri príspevok

Toto teda stalo zato . Prezradis znacku, model?
Prco nie? Jazdim na 10 rocnom Citroen Xantia HDI. Kupoval som ho pred siestimi rokmi, ked mal asi 140 tis km, teraz bude mat 300. Ked som ho kupil, nechal som si spravit chiptuning na cca 140 koni. Po kupe sa tam vyskytli nejake bezne muchy, ale potom auto postupne uplne prestalo vyzadovat akykolvek servis. Na nejake pravidelne prehladky som nechodil nikdy so ziadnym autom. Jedina vec, co riesim pri kazdom aute preventivne je vymena rozvodoveho remena a obcas olej - ak si spomeniem.

Jedina vec, co sa mi za posledne 2 roky pokazila je "pipak" diakoveho zamykania, takze otvaram klucom ako v 16 storoci . Inak jazdim denne a auto vobec nesetrim. Dokonca aj posledna navsteva servisu (specializovany servis na klimu) asi pred 2 rokmi bola zbytocna, nechal som doplnat chladivo, no oni zistili, ze tlak je upne na originalnych hodnotach, a problem slabeho chladenia spocival v tom, ze som mal za naberacku ornice v pelovom filtri .

Mam povodnu spojku, povodny vyfuk, spotreba 5,8 a to jazdim vsade tak cca 30 km/h nad limit. Navyse sa mi tazko zvyka na akekolvek auto, ktore nema hydraulicke pruzenie s automaticku kontrolou vysky podvozku a vysokotlake brzdy. To je jeden z dovodov, preco som si nekupil novsiu C5 (okrem skaredeho dizajnu) pretoze ta uz bohuzial vysokotlake brzdy nema a ak si raz zvyknes na to, ze na rychle zabrzdenie nemusis dvihat nohu z plynoveho pedala, tak si v kazdom inom aute nestastny.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

misomiso Pozri príspevok
...a problem slabeho chladenia spocival v tom, ze som mal za naberacku ornice v pelovom filtri .

Ty to auto vazne nesetris . Na 500tkm by si mal ist za vyrobcom - ukazat im, ake kvalitne auta vyrabaju, za vernost ti daju najnovsi model gratis a tvoj vystavia v muzeu.

misomiso Pozri príspevok
To je jeden z dovodov, preco som si nekupil novsiu C5 (okrem skaredeho dizajnu) pretoze ta uz bohuzial vysokotlake brzdy nema a ak si raz zvyknes na to, ze na rychle zabrzdenie nemusis dvihat nohu z plynoveho pedala, tak si v kazdom inom aute nestastny.
Tomu odpruzeniu by som aj rozumel, ale tym brzdam nie . How it works?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

rada zájdi si do predajne a vyskúšaj Renault Clio aj Volswagen Polo - bude sa Ti ľahšie rozhodovať.
...misomiso máš asi šťastie na autá, keď Ti napriek všetkému tak dobre slúži. Ja som sice Citroen nemal, ale kamarát má v Španielsku Servis a on na zn. Citroen dost nadaval. Ked som sa ho opýtal, aké autá sú podľa neho najmenej kazové tak poradil Wolksvagen a Peugeot. Citroen spolu s Fiatom zaradil medzi najkazovejsie.
Ja som mal doteraz iba ojazdené autá (Ford, Wolksvagen, Opel) a našťastie som vždy riešil iba bežný servis u známych opravárov. Pred necelým rokom som kúpil nové auto a dnes som sa bol opýtať v Opli na pravidelný servis, lebo už mám najazd. 30.000 km. Trocha ma prekvapili, keď mi povedali, že to stojí 10.000,- Sk. Zdá sa mi to dosť veľa. Aké máte vy skúsenosti?
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
ahoj Bastian,jasom zaplatila v Renaulte za 1.servis 5000SK.Najdrahší bol olej skoro 700SK/lit.,olejový filter a cena práce.Jazdím na Cliu cdi.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
rada zájdi si do predajne a vyskúšaj Renault Clio aj Volswagen Polo - bude sa Ti ľahšie rozhodovať.
...misomiso máš asi šťastie na autá, keď Ti napriek všetkému tak dobre slúži. Ja som sice Citroen nemal, ale kamarát má v Španielsku Servis a on na zn. Citroen dost nadaval. Ked som sa ho opýtal, aké autá sú podľa neho najmenej kazové tak poradil Wolksvagen a Peugeot. Citroen spolu s Fiatom zaradil medzi najkazovejsie.
Ja som mal doteraz iba ojazdené autá (Ford, Wolksvagen, Opel) a našťastie som vždy riešil iba bežný servis u známych opravárov. Pred necelým rokom som kúpil nové auto a dnes som sa bol opýtať v Opli na pravidelný servis, lebo už mám najazd. 30.000 km. Trocha ma prekvapili, keď mi povedali, že to stojí 10.000,- Sk. Zdá sa mi to dosť veľa. Aké máte vy skúsenosti?
Ano, zdaleka nie vsetky Citroeny su spolahlive. Ja som kupoval novu Xsaru (jedine auto, co som kupoval nove) a musel som sa toho zbavit, aky to bol srot - ale to bolo auto zo zaciatku vyroby (novy model). Ten nastupca mojej Xantie - C5 bol zo zaciatku tak strasne poruchovy, ze ludia boli z toho na psychiatra...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

misomiso Pozri príspevok
No zatial som sa o Japoncov velmi nezaujimal. Ale taku som ani na ich stranke nenasiel. Myslis mozno Accord 2,2D nie? Podla fotky to ma predok ako Dacia Logan, musim to pozeriet ako to vyzera v skutocnosti. Viac ma zaujala Honda Legend. Skoda, ze robi aiba benzinak. Ja som ale skor rozmyslal nad Citroen C6 alebo Volvo, ale neviem, aky ma Volvo u nas servis.
Nemyslím Accord. Viem, na čom sa vozím.
(Konečne máme Auto)

http://www.honda.sk/models.asp?mid=10
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rickman Pozri príspevok

Ty to auto vazne nesetris . Na 500tkm by si mal ist za vyrobcom - ukazat im, ake kvalitne auta vyrabaju, za vernost ti daju najnovsi model gratis a tvoj vystavia v muzeu.



Tomu odpruzeniu by som aj rozumel, ale tym brzdam nie . How it works?
Este sa moze stat, ze sa to pri 490 tis km (alebo mozno zajtra?) uplne rozpadne.

Tie brzdy - to funguje uplne opacne ako bezne brzdy. V beznych brzdach sa vytvara tlak brzdovym pedalom a pomaha tomu posilovac. Teda - aby si zacal brzdit, musi sa system najprv natlakovat hlavnym brzdovym valcom (v podstate nohou) a preto je potrebna pomerne dlha draha pedalu - nasledne z toho dovodu sa umiestnuje brzd. pedal pomerne vysoko - vyssie, ako plynovy. Ked chces odrazu brzdit, musis nie len prlelozit nohu vlavo, ale ju najprv dvihnut hore.

Na brzdach, ktore dlhe desatrocia pouziva Citroen to funguje uplne odlisne. Tam je v systeme vyvinuty staly vysoky tlak (vytvara ho stale cerpadlo a akumuluje sa v centralnej "guli" za chladicom). Brzdovym pedalom iba davkujes tento tlak do brzdoveho systemu podobne, ako v kupelni pakovou bateriou regulujes mnozstvo vody do umvadla. Pedalom sa teda nic netlakuje, necerpa, iba sluzi ako prepustaci ventil. Ma to 2 vyhody:
- pri prudkom brzdeni je hned od zaciatku k dispozicii plny tlak
- pedal brzdy sa skoro vobec neponara (iba par mm), preto je jeho zakladne umiestnenie na urovni pedalu plynu.

Podobne umiestnenie pedalu brzdy maju iba pretekerske upravy aut, ktore to ale dosahuju zvysenim pedalu plynu na uroven toho brzdoveho. To ale nie je idealne riesenie, pretoze potom su zvycajne oba pedaly prilis blizko vzhladom na polohu volantu a riadiacej paky (aj ked sedadlo sa da posuvat).

Bohuzial Citroen setri, odkedy je pod nadvladou Peugeotu a teraz davaju tieto brzdy iba do modelu C6.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

misomiso Pozri príspevok
My na Slovensku nerobime ziaden biznis. Preto, ak by to tak bolo iba na Slovensku, tak ma to netrapi...
To neni môj názor, ja sa stretávam s takýmito názormi. Dokonca, 3 mesiace po začatí podnikania sa ma spýtala známa "aké už máš auto"?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať