Zavrieť

Porady

Aké prílohy?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím čo treba priložiť k danovému priznaniu. Ide o živnostníka , neplatca DPH, vedie JU. Stačí priložiť výkaz majetku a zavazkov, prijmov a výdavkov? Kolko kopii?
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V téme http://www.porada.sk/t126601-danove-...e-zaznamy.html som priložila súpis príloh, ktoré som vypisovala priamo z priznania.
Na str. 8 v odvolávke 20 je uvedené: - kópie potvrdení o zrazených preddavkoch na daň (§ 43) s výnimkou potvrdení z úrokov z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti

Z toho mi vyplýva:
- dôchodca (nepodnikajúci) musí priniesť potvrdenie z banky
- podnikateľ nepredkladá

Prikladám info z DRSR k priznaniam FO (o prílohách na str. 4)
Naposledy upravil Rozalka : 03.02.10 at 12:50
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
V téme http://www.porada.sk/t126601-danove-...e-zaznamy.html som priložila súpis príloh, ktoré som vypisovala priamo z priznania.
Na str. 8 v odvolávke 20 je uvedené: - kópie potvrdení o zrazených preddavkoch na daň (§ 43) s výnimkou potvrdení z úrokov z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti

Z toho mi vyplýva:
- dôchodca (nepodnikajúci) musí priniesť potvrdenie z banky
- podnikateľ nepredkladá

Prikladám info z DRSR k priznaniam FO (o prílohách na str. 4)
Rozalka, Rozalka, vidíš ako čítame .....D
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zita5 Pozri príspevok
Ja nepochopím , prečo už tieto informácie nie sú na stránke DRSR , prečo to prilepia v termíne , keď už veľa ľudí ma odovzdané daňové priznania . Ja som výnimka, lebo daňové priznania zásadne odovzdávam koncom marca .
Súhlasím Zitka, už by som aj podala nejaké priznania, ale radšej ich ešte "držím" u seba.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
evina Pozri príspevok
Rozalka, Rozalka, vidíš ako čítame .....D
No to vidím, ale je to pre vás poľahčujúca okolnosť, že som to "vyvesila" ešte 19.12., keď sme všetci mali "sviatočné" starosti.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Rozalka Pozri príspevok
V téme http://www.porada.sk/t126601-danove-...e-zaznamy.html som priložila súpis príloh, ktoré som vypisovala priamo z priznania.
Na str. 8 v odvolávke 20 je uvedené: - kópie potvrdení o zrazených preddavkoch na daň (§ 43) s výnimkou potvrdení z úrokov z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti

Z toho mi vyplýva:
- dôchodca (nepodnikajúci) musí priniesť potvrdenie z banky
- podnikateľ nepredkladá

Prikladám info z DRSR k priznaniam FO (o prílohách na str. 4)
Prosím Vás, boli by Ste taký láskavý a napísali mi, či tá odvolávka 20) na strane 8 znamená, že:

Alternatíva 1.
SZČO nemusí predkladať s daňovým priznaním typu B žiadne doklady (ani kópie výpisov ani potvrdenie, proste nič) o úrokoch a o zrazených preddavkoch k bežnému účtu, ktorý využíva na podnikanie

alebo

Alternatíva 2.
SZČO nemusí predkladať s daňovým priznaním typu B žiadne potvrdenie o úrokoch a o zrazených preddavkoch k bežnému účtu, ktorý využíva na podnikanie, ale musí priložiť kópie z bankových výpisov, na ktorých je vyčíslená daň vybraná zrážkou podľa § 43.

Ďakujem krásne za pomoc!
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja sa tiež spýtam, prikladáte k daňovému priznaniu aj potvrdenie zdravotnej poisťovne o odvedení zrážkovej dane z vráteného preplatku RZZP?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Kája. Pozri príspevok
Ja sa tiež spýtam, prikladáte k daňovému priznaniu aj potvrdenie zdravotnej poisťovne o odvedení zrážkovej dane z vráteného preplatku RZZP?
Áno...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Anka,
najviac sa mi páči toto doporúčanie:

-odporúčame daňovníkom, ktorí si uplatnili nezdaniteľnú časť základu dane na doplnkové dôchodkové sporenie, účelové sporenie alebo životné poistenie, aby ako prílohu k daňovému priznaniu priložili aj Potvrdenie na uplatnenie týchto nezdaniteľných častí základu dane.


...tak fčul neviem.....buď mám niečo "za povinnosť", alebo nie
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Muška Pozri príspevok
Anka,
najviac sa mi páči toto doporúčanie:

-odporúčame daňovníkom, ktorí si uplatnili nezdaniteľnú časť základu dane na doplnkové dôchodkové sporenie, účelové sporenie alebo životné poistenie, aby ako prílohu k daňovému priznaniu priložili aj Potvrdenie na uplatnenie týchto nezdaniteľných častí základu dane.


...tak fčul neviem.....buď mám niečo "za povinnosť", alebo nie
Máš pravdu. A zrejme to nevedia ani oni, (stačí si porovnať skúsenosti daňovníkov s rôznymi DU...).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ELAST Pozri príspevok
Prosím Vás, boli by Ste taký láskavý a napísali mi, či tá odvolávka 20) na strane 8 znamená, že:

Alternatíva 1.
SZČO nemusí predkladať s daňovým priznaním typu B žiadne doklady (ani kópie výpisov ani potvrdenie, proste nič) o úrokoch a o zrazených preddavkoch k bežnému účtu, ktorý využíva na podnikanie

alebo

Alternatíva 2.
SZČO nemusí predkladať s daňovým priznaním typu B žiadne potvrdenie o úrokoch a o zrazených preddavkoch k bežnému účtu, ktorý využíva na podnikanie, ale musí priložiť kópie z bankových výpisov, na ktorých je vyčíslená daň vybraná zrážkou podľa § 43.

Ďakujem krásne za pomoc!
Bankové výpisy má SZČO založené v účtovníctve , tie nebudete predkladať k DP .Čiže ak sa to týka podnikateľského účtu , alebo účtu využívaného v súvislosti s podnikateľskou činnosťou , tak nepredkladáte nič .
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Zita5 Pozri príspevok
Bankové výpisy má SZČO založené v účtovníctve , tie nebudete predkladať k DP .Čiže ak sa to týka podnikateľského účtu , alebo účtu využívaného v súvislosti s podnikateľskou činnosťou , tak nepredkladáte nič .
Prosím, platí to aj pre SZČO, ktorá si podľa § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov uplatňuje paušálne výdavky a teda nevedie si účtovníctvo?

I keď táto SZČO síce nevedie účtovníctvo, musí ale viesť evidenciu o príjmoch, a tak si myslím, že by to mohlo byť také isté ako pre prípad SZČO, ktorá si vedie účtovníctvo. Ale nie som si tým istá, tak by som Vás ešte raz chcela veľmi pekne poprosiť o potvrdenie, že ani SZČO, ktorá si uplatňuje 40% paušálne výdavky nemusí dávať ako prílohu k DP výpisy z bankových účtov ani iné potvrdenie o preddavkov vybraných podľa § 43 z úrokov na podnikateľskom účte.

Ďakujem ešte raz za pomoc!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ELAST Pozri príspevok
Prosím, platí to aj pre SZČO, ktorá si podľa § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov uplatňuje paušálne výdavky a teda nevedie si účtovníctvo?

I keď táto SZČO síce nevedie účtovníctvo, musí ale viesť evidenciu o príjmoch, a tak si myslím, že by to mohlo byť také isté ako pre prípad SZČO, ktorá si vedie účtovníctvo. Ale nie som si tým istá, tak by som Vás ešte raz chcela veľmi pekne poprosiť o potvrdenie, že ani SZČO, ktorá si uplatňuje 40% paušálne výdavky nemusí dávať ako prílohu k DP výpisy z bankových účtov ani iné potvrdenie o preddavkov vybraných podľa § 43 z úrokov na podnikateľskom účte.

Ďakujem ešte raz za pomoc!
Prílohu k DP FO o úrokoch na bežnom účte ,používanom v súvislosti s dosahovaním zdaniteľných príjmov neprikladáte ani daňovníkovi , ktorý si uplatňuje paušálne výdavky . Tomuto daňovníkovi neprikladáte ako prílohu k DP ani Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch , nakoľko nie je účtovnou jednotkou v roku 2009 .

Takže nie , neprikladáte .
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Zita5 Pozri príspevok
Prílohu k DP FO o úrokoch na bežnom účte ,používanom v súvislosti s dosahovaním zdaniteľných príjmov neprikladáte ani daňovníkovi , ktorý si uplatňuje paušálne výdavky . Tomuto daňovníkovi neprikladáte ako prílohu k DP ani Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch , nakoľko nie je účtovnou jednotkou v roku 2009 .

Takže nie , neprikladáte .
Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

Dobrý deň,

mám to chápať tak, že ak SZČO si vedie JÚ ale uplatňuje si paušálne výdavky (lebo je to výhodnejšie ako reálne) tak nemusí v DP prikladať žiadne výkazy z JÚ ???

Podotýkam, že samozrejme už v predošlom období prebehli potrebné úpravy základov dane, keďže už minulý rok sa vedelo (pri podávaní DP), že sa prechádza z reálnych výdavkov na paušálne.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

pri uplatení paušalnych výdajov neprikladáš žiadne výkazy z JÚ
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

Ďakujem za odpoveď.

Ešte jedna otázka, keď sa uplatňuje daňový bonus na dieťa, ktoré má 12 mesiacov tj. nechodí do školy.
Tak aké prílohy treba okrem kópie rodného listu??
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

nie, iba kópiu rodného listu
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

otázka k prílohám JÚ - živnostník podnikal od 1.4. do 31.8. 2009, na výkaz hore sa píše aký dátum? výkaz ku dátumu 31.12.2009 alebo ku dňu ukončenia živnosti? mesiace podnikania uvedie nižšie, to je mi jasné, len ten dátum hore nie, vďaka
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
draco Pozri príspevok
otázka k prílohám JÚ - živnostník podnikal od 1.4. do 31.8. 2009, na výkaz hore sa píše aký dátum? výkaz ku dátumu 31.12.2009 alebo ku dňu ukončenia živnosti? mesiace podnikania uvedie nižšie, to je mi jasné, len ten dátum hore nie, vďaka
dátum ku dňu ukončenia živnosti. T. j. ku 31.8.2009.
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

ďakujem za rýchlu odpoveď, prosím vás a kde nájdem k výkazom poučenie? zaokrúhľuje sa na celé eurá - ale matematicky alebo nahor alebo ako??? k daňovému poučenie mám, k tomuto nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať