Zavrieť

Porady

Aké prílohy?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím čo treba priložiť k danovému priznaniu. Ide o živnostníka , neplatca DPH, vedie JU. Stačí priložiť výkaz majetku a zavazkov, prijmov a výdavkov? Kolko kopii?
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
m.lujza Pozri príspevok
Pri preberaní daňových priznaní odo mňa úradníčky pýtali výkazy PaV a MaZ k priznaniam FO B vedenej daňovej evidencii u tých daňovníkov, ktorým v priznaní vznikla strata a u tých, ktorý uplatňovali skutočné výdavky (nie paušálne). Hľadala som nejaký predpis, v ktorom sa to píše, ale neobjavila som. Vie niekto poradiť?
ak vedieš daňovú evidenciu, tak nemusíš dávať k DP výkazy:

Zavedenie daňovej evidencie u fyzických osôb (podnikateľov)
V zákone pribúdajú v § 6 odseky 14 a 15.

Podnikateľ, ktorý je fyzickou osobou, nemusí viesť účtovníctvo ak:


  • nezamestnáva žiadnych zamestnancov,
  • jeho príjem nepresiahne v predošlom zdaňovacom období sumu 170000 € a
  • uplatňuje skutočné výdavky.



Takýto podnikateľ bude viesť zjednodušenú daňovú evidenciu a to evidenciu o:

  • príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,
  • hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
  • zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.



Keďže takýto podnikateľ nemusí viesť účtovníctvo, nemá napr. ani povinnosti:

  • vykonania inventarizácie,
  • zostavovania účtovnej závierky,
  • uzatvárať a otvárať účtovné knihy a vyhotovovať účtovné výkazy,
  • oceňovania reálnou hodnotou,
  • zostavovania účtovného odpisového plánu,
  • vyčísľovania kurzových rozdielov.


Daňovník spĺňajúci uvedené podmienky môže viesť zjednodušenú daňovú evidenciu už od 1. marca 2009.
4 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
m.lujza Pozri príspevok
Pri preberaní daňových priznaní odo mňa úradníčky pýtali výkazy PaV a MaZ k priznaniam FO B vedenej daňovej evidencii u tých daňovníkov, ktorým v priznaní vznikla strata a u tých, ktorý uplatňovali skutočné výdavky (nie paušálne). Hľadala som nejaký predpis, v ktorom sa to píše, ale neobjavila som. Vie niekto poradiť?
Tak sup sup na DU povedat im,nech si naštudujú novelu DzP vramci krízových opatrení.
1 0
m.lujza m.lujza

m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac
vďaka za reakcie, už sme si to s DÚ vydiskutovali. Keď ma ale úradníčka pri okienku 31.3. presviedčala, že výkazy tým čo sú v strate alebo nejdú paušálom musím dať, zneistela ma. Človek si uvedomuje, že nevie vždy všetko a povšimnutiu môže nejaký ten predpis ujsť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať