Zavrieť

Porady

Aké prílohy?

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosím čo treba priložiť k danovému priznaniu. Ide o živnostníka , neplatca DPH, vedie JU. Stačí priložiť výkaz majetku a zavazkov, prijmov a výdavkov? Kolko kopii?
Usporiadat
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Podobne ako Draco, aj mňa zaujímajú údaje na Výkazoch v JÚ. Za predchádzajúci rok ich zaokrúhlim z SK na EUR na 2 des.miesta matematicky, údaje za tento rok zapíšem taktiež na 2 des.miesta matematicky. Bude to tak správne?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

draco Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu odpoveď, prosím vás a kde nájdem k výkazom poučenie? zaokrúhľuje sa na celé eurá - ale matematicky alebo nahor alebo ako??? k daňovému poučenie mám, k tomuto nie
výkazy o príjmoch a výdajoch a o majetku a záväzkoch sa zaokruhľujú matematicky na celé eura aj predchádzajúce obdobie aj bežné obdobie
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

SzabM Pozri príspevok
Podobne ako Draco, aj mňa zaujímajú údaje na Výkazoch v JÚ. Za predchádzajúci rok ich zaokrúhlim z SK na EUR na 2 des.miesta matematicky, údaje za tento rok zapíšem taktiež na 2 des.miesta matematicky. Bude to tak správne?
údaje vo výkazoch zaokruhliš na celé eura matematicky aj predch. rok aj bežný rok
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Timka1, opäť si mi dobre poradila.
Ešte by som sa rada opýtala, či je možné vo Výkaze zapísať debetný zostatok na BÚ, keď podnikateľ zašiel do mínusu. Myslím si, že áno - ale takýto Výkaz som ešte nemala.
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Práve vypĺňam Výkazy - takže ak šiel podnikateľ do debetu na BÚ, na Výkaze mu píšem debetný zostatok mínusom.
Banálna otázka - do Výkazu sa údaje zapisujú odzadu, na desatinnú čiarku (eurocenty) použijem jeden celý štvorček (teda nepíšem ju medzi dva za sebou idúce štvorčeky). Bolo by lepšie, keby boli vytlačili Výkazy s naznačenou desatinnou čiarkou. Je to takto správne, ako to teraz robím?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ak má v banke povolený debetný rámec- kontokorent a zostatok na účte k 31.12. je v mínuse vo výkaze majetku - účty v bankách dávam 0 a sumu vyčerpaného debetného rámca dávam do záväzkov -úvery
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

SzabM Pozri príspevok
Práve vypĺňam Výkazy - takže ak šiel podnikateľ do debetu na BÚ, na Výkaze mu píšem debetný zostatok mínusom.
Banálna otázka - do Výkazu sa údaje zapisujú odzadu, na desatinnú čiarku (eurocenty) použijem jeden celý štvorček (teda nepíšem ju medzi dva za sebou idúce štvorčeky). Bolo by lepšie, keby boli vytlačili Výkazy s naznačenou desatinnou čiarkou. Je to takto správne, ako to teraz robím?
Výkazy sa vyplňujú v celých Eurách, nie na dve desatinné miesta. Asi si zle pochopila príspevok od Timky.
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

ďakujem krásne za pomoc!
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Musím sa sama na sebe smiať, aká som len nechápavá. Veď Timka mi jasne napísala, že zaokrúhliť matematicky na celé Eur, ja som si v hlave uložila na 2 des. miesta matematicky - a rozdiel som si ani nevšimla - HA, HA, HA.
Kontokorent asi nemá, ale napriek tomu sa mu podarilo dostať sa do debetu - urobím tak, ako si odporučil - dám to do záväzkov.
Ďakujem veľmi pekne za dobré rady, ktorými ste mi skutočne pomohli. Prajem pekné sníčky.
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

A predsa ešte jedna otázka - keď živnostník nemá predchádzajúce obdobie - podnikal len časť roka (1.4-31.8.2009) a predtým nie ani potom nie, vo výkaze mám celý stĺpec "za bezprostredne predch. účtovné obdobie" nechať nevyplnený, alebo tam dať nuly?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

draco Pozri príspevok
A predsa ešte jedna otázka - keď živnostník nemá predchádzajúce obdobie - podnikal len časť roka (1.4-31.8.2009) a predtým nie ani potom nie, vo výkaze mám celý stĺpec "za bezprostredne predch. účtovné obdobie" nechať nevyplnený, alebo tam dať nuly?
Ja by som nechala nevyplnené
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Ak si daňovník vedie len daňovú evidenciu prikladá k DP výkazy alebo nie? Dakujem
0 0
hawkey hawkey

hawkey je offline (nepripojený) hawkey

nie
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ada159 Pozri príspevok
Ak si daňovník vedie len daňovú evidenciu prikladá k DP výkazy alebo nie? Dakujem
neprikladá ani výkaz o príjmoch a výdajoch ani výkaz o majetku a záväzkoch
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/t134743-uctovne...odovzdava.html
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ada159 Pozri príspevok
Ak si daňovník vedie len daňovú evidenciu prikladá k DP výkazy alebo nie? Dakujem
prikladajú sa len nasledovné prílohy a to v prípade vedenia klasického jednoduchého účtovníctva
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Rozalka Pozri príspevok
V téme http://www.porada.sk/t126601-danove-...e-zaznamy.html som priložila súpis príloh, ktoré som vypisovala priamo z priznania.
Na str. 8 v odvolávke 20 je uvedené: - kópie potvrdení o zrazených preddavkoch na daň (§ 43) s výnimkou potvrdení z úrokov z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti

Z toho mi vyplýva:
- dôchodca (nepodnikajúci) musí priniesť potvrdenie z banky
- podnikateľ nepredkladá

Prikladám info z DRSR k priznaniam FO (o prílohách na str. 4)
k riadku 99 Dpriznania B
Prosim, nevie niekto či je povinnou prílohou je aj potvrdenie o výške
Dane zrazenej podľa §43 zdravotnou poisťovňou z preplatku RZZP 2008 ? Vo vysvetlivke 20) DP (viď citovaný príspevok) je výnmimka - nemusí byť potvrdenie iba ak ide i daň z úrokov na podnikateľskom účte, ale daň zrazená poisťovňou tam nie je vyňatá,
z toho mi vyplýva že potvrdenia od poistovne by mali byť prilohou k DP typu B
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ErikaDP Pozri príspevok
k riadku 99 Dpriznania B
Prosim, nevie niekto či je povinnou prílohou je aj potvrdenie o výške
Dane zrazenej podľa §43 zdravotnou poisťovňou z preplatku RZZP 2008 ? Vo vysvetlivke 20) DP (viď citovaný príspevok) je výnmimka - nemusí byť potvrdenie iba ak ide i daň z úrokov na podnikateľskom účte, ale daň zrazená poisťovňou tam nie je vyňatá,
z toho mi vyplýva že potvrdenia od poistovne by mali byť prilohou k DP typu B
Súhlasím. Ja Potvrdenie prikladám.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Včera (dosť zavčasu!!!) zverejnilo MinFin.
0 0
m.lujza m.lujza

m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac
Pri preberaní daňových priznaní odo mňa úradníčky pýtali výkazy PaV a MaZ k priznaniam FO B vedenej daňovej evidencii u tých daňovníkov, ktorým v priznaní vznikla strata a u tých, ktorý uplatňovali skutočné výdavky (nie paušálne). Hľadala som nejaký predpis, v ktorom sa to píše, ale neobjavila som. Vie niekto poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať