Zavrieť

Porady

l.y.o.n.e.s.s

Mate niekto skusenosti s tymto businessom, niekedy tu bola zrusena tato tema, preto prosim len informacie ludi, ktori si to vyskusali, pocul som o tom dost aj ja, ale chcem informacie od ludi ktori s tym mali tu cest. Kedze som trochu obchodnik, viem, co mam z toho ja, ale chcem vediet, co ma z toho tato firma - preco to robia a ci to ma dlhodoby zmysel. To, ze mi niekto povie, ze len 1% nie je pre mna odpoved - neverim tomu ani podobnym vymyslom. Ziadny obchodnik pre percento nepohne prstom
VOpred dakujem za info a ze tato tema nepadne zasahom admina do zabudnutia, pretoze je urcite vela ludi co chcu objektivne vediet ci ma zmysel zacat to riesit.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

korduľa Pozri príspevok
na ich stranke mas zoznam obchodnikov, ktori to ponukaju. take vacsie napr. omv, hypernova - aj tankovanie, aj potraviny, billa, tesco,satur, instavmat, okrem toho je tam niekolko sto dalsich. treba sa pozriet koho co zaujme. ano je vela obchodov, ktore ti daju zlavu, ale s kartou kenvelo nenakupis v baumaxe... a hlavne to plati nie len u nas ale aj v dalsich eu statoch
napr. s tou kartou Sphere sa dá nakúpiť tiež v rôznych obchodoch.
Inak OMV patrí medzi najdrahšie čerpačky, Billa sa hrá na značkovú predajňu - tiež je najdrahšia a Hypernova tiež nie je lacná. Nákupom inde usporím viac ako 1%. Minimálne 10-15%.
0 0
matulo matulo

matulo je offline (nepripojený) matulo

Mam par otazok, kedze aj ja by som rad usetril 10-15%, hlavne pri tom tankovani:
Kde chodis tankovat? K Jurkimu ? Mam auto natolko rad, ze donho tankujem pravy diesiel, nie tu zmesku z Jurkiho.

Ked sa ti zda hypernova draha, celkom by ma zaujmalo kde zvyknes nakupovat.


Bastian Pozri príspevok
napr. s tou kartou Sphere sa dá nakúpiť tiež v rôznych obchodoch.
Inak OMV patrí medzi najdrahšie čerpačky, Billa sa hrá na značkovú predajňu - tiež je najdrahšia a Hypernova tiež nie je lacná. Nákupom inde usporím viac ako 1%. Minimálne 10-15%.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

matulo Pozri príspevok
Mam par otazok, kedze aj ja by som rad usetril 10-15%, hlavne pri tom tankovani:
Kde chodis tankovat? K Jurkimu ? Mam auto natolko rad, ze donho tankujem pravy diesiel, nie tu zmesku z Jurkiho.

Ked sa ti zda hypernova draha, celkom by ma zaujmalo kde zvyknes nakupovat.
Myslím, že Bastian nemyslel Hypernovu ako čerpaciu stanicu, ale ako nákupné stredisko, veď ho porovnáva s Billou.

Čerpaciu stanicu spomína len OMV, čo je naozaj drahá.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

matulo Pozri príspevok
Mam par otazok, kedze aj ja by som rad usetril 10-15%, hlavne pri tom tankovani:
Kde chodis tankovat? K Jurkimu ? Mam auto natolko rad, ze donho tankujem pravy diesiel, nie tu zmesku z Jurkiho.

Ked sa ti zda hypernova draha, celkom by ma zaujmalo kde zvyknes nakupovat.
Tak ako napísal Chobot Hypernovu som spomínal ako obchod. Čo sa týka tankovania u nich, tak to hej – majú veľmi nízke ceny. Aká je to kvalita neviem, ale hádam lepšia ako pančovaná Jurki.
A čo sa týka tých lacnejších nákupov, tak si myslím, že také TESCO, Carrefour, Kaufland alebo Metro sú ďaleko lacnejšie ako Hypernova či Billa. A asi nezaostávajú ani čo sa kvality týka.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mas na vyber, ked mas pocit, ze l...s nie je pre teba, tak sa rozhodni inac. sme svojpravni ludia tak robme to co chceme
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

skaspa Pozri príspevok
bol som oslovený známym, ktorý mi tiež ponúkal niečo podobné (založiť účet a dostávať provízie, určité % z mojich nákupov, tiež ak sa stanem členom dostanem nejakú kartu na zľavy - zdá sa mi, že členstvo je podmienené 20 000 Sk poplatkom); keďže v dnešnej dobe neverím nikomu a ničomu, začal som si to trošku preverovať a zistil som zajujímavé veci:
zriadenie účtu 3 300 Sk
výber hotovosti z bankomatu 3,85 USD + 1 %
mesačný poplatok za kartu 1 USD
emailový výpis (kvartálne) 0,5 USD
poplatok za vklad na účet 7,5 USD (alebo 11,5 USD ak je vklad nižší ako 1000 USD v prepočte)
poplatok za interný prevod 3 USD + 0,7 %
POKUTA ZA VKLAD HOTOVOSTI 5 % z vloženej sumy (aj keď do karibiku by som to asi vkladať ani neišiel)
účet vedený v USD, takže pri poklese kurzu ďalšie straty (ale kurz môže aj rásť)

následne som si zistil, že banka má sídlo niekde v karibiku (zrejme daňový raj)
o ostatných "zaujímavých" veciach ani nebudem písať;

keď som si to teda zrátal, tak na tých rôznych poplatkoch by som tie moje akože vrátené % preplatil, v konečnom dôsledku je možné, že tie % sú práve z tých poplatkov, čo sa majú banke platiť a banka má príjem zo mňa,pričom vytvorila fikciu, že ja mám príjem od nej resp. z mojich nákupov;
vzhľadom k tomu, že v TB mám účet zadarmo, položky v rámci balíku mi bohato stačia na mesačné útraty a peniaze mám, takpovediac, doma a nie kdesi v karibiku, kárt na zľavy milión (orange karta, nokia club, všzp....) prídu mi takéto ponuky nevýhodné, ale je na každom nech si to zváži

neviem ako je to s poplatkami v spoločnosti rozoberanej v tejto diskusii, každopádne sa mi to na ich oficiálnej stránke zistiť nepodarilo, možno by to tu mohol niekto zverejniť a potom si veľmi ľahko dá zistiť, či sa to vôbec oplatí alebo nie
Poznám aj vedenie spoločnosti a aj iné pikošky ohľadne tejto možnosti .
Je to uhol pohľadu na to, ako to robia a kde je sídlo banky atď...
Vôbec ich nezastávam. Ale robia niečo jedinečné, čo veľa ľudí robí zdarma. No a zárobky sú asi fajn keďže poznám trochu zákulisie. Nie som členom.
Nemyslím však, že by to bolo moc drahšie ako celkové poplatky v našich bankách. Skôr je to o inom spôsobe používania účtu a bankovej karty.

Som osobne zaujatý proti niektorým ľuďom z vedenia spoločnosti po tom, čo dokázali predviesť svoj postoj na niektorých ľuďoch a preto sa radšej k ich praktikám čo sa týka personálnej stránky nebudem vyjadrovať.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

korduľa Pozri príspevok
mas na vyber, ked mas pocit, ze l...s nie je pre teba, tak sa rozhodni inac. sme svojpravni ludia tak robme to co chceme
Je fajn, že mi dávaš na výber.
Ale asi si ma zle pochopila, keď píšeš, že sa mám rozhodnúť ináč. Ja som nad tým ani neuvažoval. Píšeš tu veci, ktoré predsa všetci vieme. Som svojprávny a robím to čo chcem, t.j. píšem sem môj názor.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ludo_centrum Pozri príspevok
Poznám aj vedenie spoločnosti a aj iné pikošky ohľadne tejto možnosti .
Je to uhol pohľadu na to, ako to robia a kde je sídlo banky atď...
Vôbec ich nezastávam. Ale robia niečo jedinečné, čo veľa ľudí robí zdarma. No a zárobky sú asi fajn keďže poznám trochu zákulisie. Nie som členom.
Nemyslím však, že by to bolo moc drahšie ako celkové poplatky v našich bankách. Skôr je to o inom spôsobe používania účtu a bankovej karty.

Som osobne zaujatý proti niektorým ľuďom z vedenia spoločnosti po tom, čo dokázali predviesť svoj postoj na niektorých ľuďoch a preto sa radšej k ich praktikám čo sa týka personálnej stránky nebudem vyjadrovať.
o akom spôsobe? veď napíš, nech sa dozviem niečo nové, mňa to celkom zaujíma; ten známy mi dal nejaké CD, ktoré ma malo presvedčiť - no čistá propaganda, tak keď som mu ho vracal, som sa na neho trošku nachystal, ale nič mi nechcel povedať, len že mám ísť na nejaké školenie či čo (samozrejme za poplatok); potom som mu ukázal krásnu pyramídovú štruktúru, ktorú som si stiahol z ich oficiálnej stránky, kde boli dokonca výpočty ako budem do pol roka milionárom a nebudem musieť do konca života robiť - známy skoro okoktavel, že on o ničom nevie a zle som to pochopil - ale nič nechcel povedať, furt len o tom platenom školení, že tam mi všetko povedia;
ak máš nejaké info tak napíš (aj SS), lebo ja viem len to, čo som si stiahol od nich zo stránky, ale v súčasnosti už odtiaľ nejaké tie veci zmizli a celkom ma to zaujíma, dík
0 0
matulo matulo

matulo je offline (nepripojený) matulo

Z popisanych informacii o systeme je to tak, ze radsej to 1-2% usetrim vhodnym vyberom ako pri nejakom probleme dojst o tych 10 kamaratov, ktorym odporucim "vybornu" firmu, ktora ma v priemere zivotnost 6 mesiacov az 2-3 roky ...
0 0
matulo matulo

matulo je offline (nepripojený) matulo

Cokolvek co obsahuje platene skolenia, resp vstupne clenske, alebo dozvedanie sa informacii az na stretnuti a nikdy nie pri nom, nic nehovoriace webove stranky ... smrdi.

Pokial mam system, ktory je uspesny, rozpisujem ho dopodrobna, inzerujem v televizii aj radiu, a neucim o nom na tajnych seansach.

Holt, mne to smrdi.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Ahojte, všetci!

Dávnejšie som nebola na stránke, tak prepáčte, že som nezareagovala skôr. Je mi jasné, že okrem kordule a Gabiky nemáte informácie o spoločnosti *******. A je tu toľko skreslených informácií, že naozaj neviem, na ktorú mám najskôr odpovedať. Na začiatok možno toľko, že s touto spoločnosťou spolupracujem od roku 2003, prešla som s ňou všetky "detské choroby" a mám o jej činnosti presné informácie.
Cokolvek co obsahuje platene skolenia, resp vstupne clenske, alebo dozvedanie sa informacii az na stretnuti a nikdy nie pri nom, nic nehovoriace webove stranky ... smrdi.

Pokial mam system, ktory je uspesny, rozpisujem ho dopodrobna, inzerujem v televizii aj radiu, a neucim o nom na tajnych seansach.

Holt, mne to smrdi.

Informácie o fungovaní systému sú verejné, nie tajné. Každý, kto má záujem môže navštíviť infovečery, ktoré sa robia v rôznych mestách (kedy a kde je infovečer sa každý môže dozvedieť na stránke spoločnosti v sekcii "Podujatia" a tieto informácie sú zdarma, verejne prístupné, /dokonca tam dostanete i občerstvenie zdarma/. Registrácia je bezplatná, webové stránky majú vysokú úroveň s množstvom informácií, nič nie je tajné.
Čo sa týka verejnej reklamy, aj na tej sa už pracuje, medzinárodná reklamná kampaň "vypukne" už v tomto roku. Doteraz sa systém budoval, aby mal čo ponúknuť svojim klientom, teraz začneme s masívnejšou reklamou, /už to tu niekde bolo spomenuté/.
Neviem, kto tu písal, že pre 1% obratu, ktoré dostáva spoločnosť, nikto robiť nebude. Uvedomujete si, že spoločnosť nič nepredáva, ale u partnerov spoločnosti si každý môže kúpiť všetko, čo potrebuje? A ročný obrat spoločnosti je viac ako 100 miliónov euro? Koľko je z toho 1%? A to je iba začiatok. Zatiaľ je spoločnosť aktívna v 9 štátoch Európy, do konca roku 2012 bude aktívna v 28 štátoch Európy. Aký to bude obrat? Nechceli by ste to 1%?
A to sa ešte stále používajú hlavne poukážky. Čo bude, keď nebudeme musieť objednávať poukážky a všade budeme používať jednu kartu výhod? Jednu, u všetkých obchodníkov a vo všetkých aktívnych štátoch? Karta nie je platobná, je evidenčná, zaplatíte tak, ako ste zvyknutí, iba si svoj nákup zaevidujete a získate peniaze naspäť z každého vášho nákupu. Poznáte lepší vernostný systém? A mnohí ste obchodníci. Potrebujete obraty, nových klientov a hlavne verných stálych klientov? Ste za to ochotní dať časť zo svojich rabatov /sprostredkovateľskú províziu/? Je to niečo neobvyklé, alebo je to bežná prax? A tieto percentá spoločnosť prerozdeľuje svojim zákazníkom. Nezarábate na Vašich známych, naučíte ich, ako oni môžu mať svoje výhody.
Neviem, či ste to niekto dočítal do konca, asi som sa veľmi rozpísala, ale vysvetliť celú filozofiu spoločnosti sa naozaj nedá pri jednom stretnutí.
Mne osobne sa už vrátili peniaze z mojich nákupov, ktoré som od roku 2003 urobila u obchodných partnerov spoločnosti a mňa už nikto nepresvedčí, že okamžitá zľava, ktorú si dojednám u obchodníkov sama, bude vyššia ako suma, ktorá sa mi vráti, keď nakúpim u partnerov tejto spoločnosti.
Ak máte ešte niekto konkrétne otázky, môžete sa pýtať, prípadne mi môžete napísať i na môj mail. Rada sa s Vami podelím o svoje skúsenosti.
A po mojich skúsenostiach mi "holt, nič nesmrdí". Všetko je úplne jasné, prehľadné.
0 0
**Gabika** **Gabika**

**Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

Ja tankujem na čerpacej stanici v T...u a tam berú aj poukážky. U nás O.V nie je.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

co ma z toho tato firma - preco to robia a ci to ma dlhodoby zmysel.
toto je otázka v zakladajúcom príspevku tejto témy.
Môj názor na časové obdobie fungovania tejto firmy je, že má veľmi dlhodobú perspektívu. Funguje na tom, že si nakupujeme produkty dennej spotreby. Keď nebudem mať na nič iné, potraviny si kúpiť musím. A môžem ich kúpiť tak, že sa mi vracajú peniaze naspäť z každého nákupu. Z výdajov si urobím príjem a vylepším si svoju finančnú situáciu.
Prečo to robia? Už som písala, že sú tam veľmi vysoké obraty a to je ešte iba úplný začiatok, maličkosť oproti tomu, čo príde. Prezident spoločnosti je veľký vizionár, založil nadáciu pre rodinu a nadáciu pre deti. Z toho jedného percenta pre spoločnosť posiela promile na túto nadáciu, chce podporovať charitu v jednotlivých aktívnych krajinách a zachraňovať životy ľudí, ktorí sú na charitu odkázaní. Celá činnosť je transparentná, momentálne naberá na obrátkach a je ten správny čas, kedy každý, kto má informácie, môže ich využiť i na zabezpečenie si celkom zaujímavých trvalých príjmov pre budúcnosť.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

No,nemozem si pomoct, ale tento system je zatial mimo mna. Ani mi to tak nesmrdi ako system,ako skor ludmi, ktori tam funguju - aj ked neberte to osobne. Vrcholne neznasam ked ma niekto jedno ci dve skolenia z asertivity ci nejakej verbalnej cineverbalnej komunikacii a schopnosti presvedcit a potom to tu hadze na ludi, mysliac si, ze je retor v greckej dobe, ktory dokaze presvedcit celu akropolu. Tak napriklad fakt nemusim ked tu niekto hodi niekolko miestne cisla, este k tomu v eurach a potom sa spyta opytovaciou vetou a kolko je 1% - to si fakt myslite, ze ludia su taki dementni, ze si to nevedia vypocitat, ked to tam pisete?
Pre mnaje to obmedzovanie trhu vdaka nejakej nadnarodnej sieti a preto do toho v blizkej dobe nevstupim. Tesim sa na marketingovu kampan v buducom roku a takisto aj na karty a na rozsirovanie siete o dalsich predajcov a predajne. Teraz je to pre mna viac rizikove ako ziskove na to, aby to clovek robil tak, aby sa mu to oplatilo.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oluska_1 Pozri príspevok
toto je otázka v zakladajúcom príspevku tejto témy.
Môj názor na časové obdobie fungovania tejto firmy je, že má veľmi dlhodobú perspektívu. Funguje na tom, že si nakupujeme produkty dennej spotreby. Keď nebudem mať na nič iné, potraviny si kúpiť musím. A môžem ich kúpiť tak, že sa mi vracajú peniaze naspäť z každého nákupu. Z výdajov si urobím príjem a vylepším si svoju finančnú situáciu.
toto je princíp každého MLM systému. Funguje tak aj AMWAY. tiež sú to produkty dennej spotreby, kvalitné spoľahlivé, donáška piamo do domu.
nerada kupujem neodskúšané veci, potom sa síce lacnejšie nakúpené odhodí do koša....
Kúpim = predám alebo spotrebujem. Ak spotrebujem, tiež sa mi to počíta do obratu a vracajú sa mi percentá = bonusy. Ak predám, je to "čistý" obrat a bonusy. Nemusím nikoho presviedčať.
0 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

Neviem, ako presne táto spoločnosť funguje, viem však na 100%, že sú ukrutne otravní. Asi pred 2-mi rokmi som sa zaregistrovala, keď na naše pracovisko prišiel agitovať jeden ich člen. Rozprával veľmi presvedčivo, aké výhody sú z každého nákupu, že zarábať budeme nakupovaním, atď. bla bla ..., takže som sa nechala namotať. Doma som to rozoberala s manželom a skonštatovali sme, že to bude asi len jedna z ďalších pyramíd. Tak som si povedala, že o nič nejde, poukážky som si ešte nekúpila, a teda sa jednoducho na to vykašlem a aj som tak spravila. Ale táto firma je taká neúnavná a vytrvalá, že mi pravidelne raz za týždeň posiela prostredníctvom mailov rôzne ich ponuky, poriadanie aktivít, ... Už som im napísala, že si neželám, aby mi to posielali, ale nič platné, posielajú stále. A najhoršie na tom je, že tieto e-maily mi chodia v neskoré nočné hodiny a zakaždým ma zobudí SMS-ka, ktorá mi oznámi, že mám nový e-mail v schránke.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Nikomu nechcem a nebudem vnucovať môj názor a moje skúsenosti. Tie veľké čísla tu boli iba pre názornosť o veľkosti spoločnosti.
polka Tebe môžem poradiť. Ak nechceš, aby Ti chodil newsleter, zájdi na svoju webovú stránku a v sekcii stále údaje si zmaž mailovú adresu a žiadna ďalšia správa Ti nepríde. Pokiaľ potrebuješ presne poradiť, ako to spraviť, napíš.
Máme veľa spokojných zákazníkov, mrzí ma, že niektorí z vás máte zatiaľ negatívne skúsenosti.
Naposledy upravil oluska_1 : 22.06.08 at 21:58
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

oluska_1 Pozri príspevok
Nikomu nechcem a nebudem vnucovať môj názor a moje skúsenosti. Tie veľké čísla tu boli iba pre názornosť o veľkosti spoločnosti.
No fungovať v 9tich krajinách,mať tisíce zákazníkov a obrat 100 mil Eur a zisk iba 1 mil mi príde ako strašní šuflikanti, taký zisk už dosahujú aj malé firmy od desať zamestnancov.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

zisk iba 1 mil mi príde ako strašní šuflikanti,
Nikde som nepísala o výške zisku. Zisk je tam niekde úplne inde, v špeciálnom zúčtovacom systéme. 1% je iba na pokrytie časti nákladov spoločnosti a klientov, pretože klient neplatí nič, všetky náklady znáša spoločnosť. Spoločnosť je nezávislá od bánk, nemá žiadne úvery, nezávislá od prevádzkovateľov kartových systémov /má vyvinutý vlastný kartový systém/, apod. Je to holding so sídlom vo Švajčiarsku.
Ale to už sú špecifické informácie, ktoré sa nedajú vysvetľovať útržkovito.
A vôbec nie bez základných informácie o fungovaní tohto systému.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tak sem daj komplexné info a nie útržkovité, pri holdingu a ešte k tomu švajčiarskemu by to malo byť samozrejmosťou informovať verejnosť o finančných výsledkoch, slovenské a.s. svoje výsledky a súvahu zverejňujú v novinách
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať