Zavrieť

Porady

l.y.o.n.e.s.s

Mate niekto skusenosti s tymto businessom, niekedy tu bola zrusena tato tema, preto prosim len informacie ludi, ktori si to vyskusali, pocul som o tom dost aj ja, ale chcem informacie od ludi ktori s tym mali tu cest. Kedze som trochu obchodnik, viem, co mam z toho ja, ale chcem vediet, co ma z toho tato firma - preco to robia a ci to ma dlhodoby zmysel. To, ze mi niekto povie, ze len 1% nie je pre mna odpoved - neverim tomu ani podobnym vymyslom. Ziadny obchodnik pre percento nepohne prstom
VOpred dakujem za info a ze tato tema nepadne zasahom admina do zabudnutia, pretoze je urcite vela ludi co chcu objektivne vediet ci ma zmysel zacat to riesit.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vajooo Pozri príspevok
Hmm.. no to je na dlhšie, treba ísť na ten kávičkový večer a mnohý iní čo tu chodia by to vedeli isto presnejšie povedať ako ja. Je to v jednoduchosti určitá suma, umiestnená v binárnom strome, za ktorú sa postupne ukladajú ďalšie pozície (vlastné či cudzie) a keď bude za mojou pozíciou určitý počet ďalších pozícií, tak vravia tomu že sa pozícia vyhospodárila na 450 Eurovú pozíciu. A potom može postúpiť do vyšej kategorie alebo byť vyplatená.. tak nejak..
a kedy konkretne ziskavas z toho financie ty?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Celý tento L****** systém (a jemu podobné) urobia podľa mňa viac zla ako dobra. Čo sa týka čísiel to áno... členovia budú nakupovať možno výhodnejšie ako tí čo nevyužijú túto super šancu. Píšem preto možno, lebo si myslím, že majú vo svojej ponuke tie drahšie siete, kde sú výhodné ceny iba na akciový tovar (a možno aj ten sa dá nájsť inde lacnejšie).

Ale čo sa týka inej hodnoty (ľudskej), budú podporovať v ľuďoch (zapojených do systému) to, aby si vyberali obchody na nákpupy podľa toho, či sú označené logom L****** a nie podľa toho, ako sú spokojný s kvalitou ich služieb či tovaru.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

vajooo Pozri príspevok
Hmm.. no to je na dlhšie, treba ísť na ten kávičkový večer a mnohý iní čo tu chodia by to vedeli isto presnejšie povedať ako ja. Je to v jednoduchosti určitá suma, umiestnená v binárnom strome, za ktorú sa postupne ukladajú ďalšie pozície (vlastné či cudzie) a keď bude za mojou pozíciou určitý počet ďalších pozícií, tak vravia tomu že sa pozícia vyhospodárila na 450 Eurovú pozíciu. A potom može postúpiť do vyšej kategorie alebo byť vyplatená.. tak nejak..
Trefa. Podľa mňa, práve na toto sa chytí najviac ľudí (na to "sa"). Nielenže budú supervýhodne nakupovať, ale sa im aj niečo vyhospodári... alebo im v tom najlepšom prípade ten sa aj zabezpečí vysnívaný život. Sám som mal možnosť spoznať nejaké podobné systémy a postupne som zistil, že veľa ľudí celý život hľadá akýsi samorodiaci strom.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Vidím, že asi budem musieť venovať viac času popísaniu fungovania zúčtovacieho systému a prerozdelenie rabatov od obchodníkov klientom. Keďže je to na dlhšie písanie a vysvetľovanie a ja som takmer celé dni na cestách, nechám si to na víkend. Verím, že potom všetci pochopíte jednoduchosť a reálnosť celej myšlienky spoločnosti. Aj keď nie celej ponuky, pretože to by som tu mohla písať celý týždeň. Ale pripravujeme na našej stránke spustenie videoprezentácií k jednotlivým témam. Nie je to vôbec jednoduché spracovať, tak neviem povedať, kedy sa táto časť stránky spustí. Zatiaľ sa Vám pokúsim priblížiť aspoň niečo, ale iba potiaľ, pokiaľ tu bude k tomu normálna diskusia a nie jednoznačne negatívny postoj hneď od začiatku. Potom by som to celé považovala za "boj s veternými mlynmi" a na také zbytočnosti je momentálne môj čas drahý.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

oluska_1 Pozri príspevok
Vidím, že asi budem musieť venovať viac času popísaniu fungovania zúčtovacieho systému a prerozdelenie rabatov od obchodníkov klientom. Keďže je to na dlhšie písanie a vysvetľovanie a ja som takmer celé dni na cestách, nechám si to na víkend. Verím, že potom všetci pochopíte jednoduchosť a reálnosť celej myšlienky spoločnosti. Aj keď nie celej ponuky, pretože to by som tu mohla písať celý týždeň. Ale pripravujeme na našej stránke spustenie videoprezentácií k jednotlivým témam. Nie je to vôbec jednoduché spracovať, tak neviem povedať, kedy sa táto časť stránky spustí. Zatiaľ sa Vám pokúsim priblížiť aspoň niečo, ale iba potiaľ, pokiaľ tu bude k tomu normálna diskusia a nie jednoznačne negatívny postoj hneď od začiatku. Potom by som to celé považovala za "boj s veternými mlynmi" a na také zbytočnosti je momentálne môj čas drahý.
Nemusíš nič zložité vymýšlať, stačí vysvetlenie na firme NAY. NAY má vlastný systém zliav, vlastné karty, vlastných marketingových pracovníkov a pod takže de facto L** nepotrebuje. NAY dáva vyššiu zľavu firme L** - nazvime to X% ako posunie L** nižšie svojim- neviem ako sa voláte klienti? zákazníci? členovia? zľavu, nazvime to Y%. Firme L** ostáva X-Y percent.Takže ak NAY dá všetkým (X-Y)/2+Y percent ako zľavu tak získa aj NAY aj zákazník, jedine stratová bude firma L**. Aký je jej prínos?
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Nemusíš nič zložité vymýšlať, stačí vysvetlenie na firme NAY. NAY má vlastný systém zliav, vlastné karty, vlastných marketingových pracovníkov a pod takže de facto L** nepotrebuje. NAY dáva vyššiu zľavu firme L** - nazvime to X% ako posunie L** nižšie svojim- neviem ako sa voláte klienti? zákazníci? členovia? zľavu, nazvime to Y%. Firme L** ostáva X-Y percent.Takže ak NAY dá všetkým (X-Y)/2+Y percent ako zľavu tak získa aj NAY aj zákazník, jedine stratová bude firma L**. Aký je jej prínos?
Nebudem a ani nechcem tu riešiť firmu Nay, posúdenie, či je alebo nie je pre nich výhodná zmluva s našou spoločnosťou, nechám na ich managerov. Asi predsa len budú mať nejaké tie výhody, keď zmluvu uzatvorili.
A na to, aby ste pochopili, prečo je výhodné pre zákazníka nezobrať okamžitú zľavu z nákupu, ale radšej trebárs aj nižšiu cez spoločnosť, treba poznať fungovanie zúčtovacieho systému spoločnosti.
Takže naši dodávatelia nám dávajú percentá (množstevné rabaty) v rôznej výške, podľa ich uváženia. Percentá sú od dvoch až do tridsať percent (tie vyššie percentá sú hlavne u stavebných materiálov). Jedno percento z obratu ostáva spoločnosti, jedno percento dostáva kupujúci a jedno percento sa delí pre priameho a nepriameho odporúčateľa, t.j. 0,5% a 0,5%. Keď sa prestaneme zaoberať percentom pre spoločnosť, na okamžitú spätnú náhradu pre klientov a priateľský bonus pre odporúčateľov sme rozdelili dve percentá.
Keďže dohodnuté rabaty sú spravidla vyššie, ostávajú nám tzv. zvyškové rabaty, ktoré sú u rôznych partnerov rôzne. Tieto klient nedostáva okamžite, ale ukladajú sa mu na tzv. pozičnom konte a keď sa nazbiera 50,- eur, vytvorí sa tzv. pozícia, ktorá sa ukladá do špeciálneho binárneho zúčtovacieho systému. Takéto pozície sa tvoria všetkým kupujúcim. Zdôrazňujem, že do systému sa ukladajú peniaze - 50,- eur od obchodníkov, nie klienti. Jednému klientovi sa môže pozícia tvoriť z viacerých nákupov, inému sa z jedného nákupu môže vytvoriť hneď niekoľko pozícií (napr. urobil nákup vyššej hodnoty u partnera, ktorý dáva vyššie percentá). A je určené, že keď za pozíciou klienta vznikne a uloží sa do systému 70 ďalších pozícií, klient za svojich 50,- eur, (ktoré by nikdy nebol mal, keby nebol nakupoval ako náš klient), dostane naspäť 450,- eur. Je to prepočítané, skutočne to medzinárodne funguje, týždenne do systému pribúdajú tisícky pozícií.
A ak chce teraz niekto namietať, že je to pyramída, prosím, ale rotujúca pyramída. Keďže je to binárny zúčtovací systém, za každú pozíciu môžu ísť iba dve pozície, každá ďalšia pozícia, ktorá vznikne môže ísť iba na koniec, kde je voľné miesto. A tak raz je moja pozícia prvá, potom pri vzniku ďalšej som na konci zúčtovacieho systému, aj iným sa tvoria ďalšie pozície, ukladajú sa za moju, mne vznikne ďalšia, som na konci.........
Chápete už teraz, prečo náš klient nechce okamžitú zľavu? Každý cent, ktorý príde do zúčtovacieho systému prinesie naspäť deväťnásobok svojej hodnoty.
A keďže v spoločnosti máme desať druhov príjmu, toto je iba v tzv. "prvom kole".
Toľko v skratke k tomu, ako funguje medzinárodný zúčtovací systém spoločnosti.

Celý tento L****** systém (a jemu podobné) urobia podľa mňa viac zla ako dobra.
Prečo myslíš? Čo je zlé na tom, že dodávateľ dá spoločnosti množstevný rabat, tak ako každému inému veľkoodberateľovi a spoločnosť tieto rabaty prerozdelí svojim klientom?

Ale čo sa týka inej hodnoty (ľudskej), budú podporovať v ľuďoch (zapojených do systému) to, aby si vyberali obchody na nákpupy podľa toho, či sú označené logom L****** a nie podľa toho, ako sú spokojný s kvalitou ich služieb či tovaru.
Nikto nikomu nič neprikazuje, každý si môže obchod vybrať podľa svojho uváženia. Vôbec nie sú predpísané povinné nákupy. Keď nakúpim u partnera spoločnosti, dobre, mám výhody zúčtovacieho systému, keď nie, nič sa nedeje, som na tom tak, ako som bol doteraz a je to moje rozhodnutie.
A prečo si myslíš, že máme nekvalitných partnerov dodávateľov?
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Podme si to prememnit na peniaze. Nakupujem v Hypernove, nakup za 100€, rabat 6%

Na moje konto ide 1€, na dvoch nado mnou po 0,5 €

4€sa mi ukladajú na nejake konto.
Dajme tomu, ze robim iba taketo nakupy, registrovala som 4, nech oni urobia za iste obdobie rovnake nakupy a pribudne mi od nich 10 € - to znamena, ze v hypernove by museli vsetci urobit nakupy za 2000€.
Do 50 € mi chyba este 36€. To znamena, ze musim este urobit nakupy 900€ . Vtedy má 1 pozíciu.
Niekde sa tu vyskytla aj informácia, ze tato pozicia sa da aj kúpit. A v tomto momente sa caka, kym za mnou bude dalsich 70 rovnakych pozicii.
Za cely tento čas sa zvyšné rabaty používajú na vyplácanie tých, ktorý su v tomto momente na vrchu stromu, su zrovna na 1. mieste.

Tieto vypocty by mali byt zatial spravne
0 0
vajooo vajooo

vajooo je offline (nepripojený) vajooo

Dáša_ Pozri príspevok
Podme si to prememnit na peniaze. Nakupujem v Hypernove, nakup za 100€, rabat 6%

Na moje konto ide 1€, na dvoch nado mnou po 0,5 €

4€sa mi ukladajú na nejake konto.
Dajme tomu, ze robim iba taketo nakupy, registrovala som 4, nech oni urobia za iste obdobie rovnake nakupy a pribudne mi od nich 10 € - to znamena, ze v hypernove by museli vsetci urobit nakupy za 2000€.
Do 50 € mi chyba este 36€. To znamena, ze musim este urobit nakupy 900€ . Vtedy má 1 pozíciu.
Niekde sa tu vyskytla aj informácia, ze tato pozicia sa da aj kúpit. A v tomto momente sa caka, kym za mnou bude dalsich 70 rovnakych pozicii.
Za cely tento čas sa zvyšné rabaty používajú na vyplácanie tých, ktorý su v tomto momente na vrchu stromu, su zrovna na 1. mieste.

Tieto vypocty by mali byt zatial spravne
No tych 70 pozicii ma trosku hacik.. musi byt 35 v hornej polovici stromu a 35 v dolnej polovici.. cize ked sa strom bude plnit nerovnomerne tak smola
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Na moje konto ide 1€, na dvoch nado mnou po 0,5 €

4€sa mi ukladajú na nejake konto.
Dajme tomu, ze robim iba taketo nakupy, registrovala som 4, nech oni urobia za iste obdobie rovnake nakupy a pribudne mi od nich 10 € - to znamena, ze v hypernove by museli vsetci urobit nakupy za 2000€.
Do 50 € mi chyba este 36€. To znamena, ze musim este urobit nakupy 900€ . Vtedy má 1 pozíciu.
Niekde sa tu vyskytla aj informácia, ze tato pozicia sa da aj kúpit. A v tomto momente sa caka, kym za mnou bude dalsich 70 rovnakych pozicii.
Za cely tento čas sa zvyšné rabaty používajú na vyplácanie tých, ktorý su v tomto momente na vrchu stromu, su zrovna na 1. mieste.
Tých štyroch priamych potrebuješ iba vtedy, keď chceš roztočiť kolotoč už nezastaviteľných príjmov. To sú iné príjmy.
Ale poďme sa pozrieť na to, čo si zadala. V spoločnosti máš založené konto pozícií a hotovostné konto. 1,- euro z Tvojho nákupu Ti ide na hotovostné konto. Tak isto 0,5% z obratu Tvojich 4 priamych a prípadné 0,5% z obratu tých, ktorých zaregistrovali Tvoji priami, teda Tvojich nepriamych. Na hotovostnom konte, keď sa nazbiera 10,- euro, najbližší utorok Ti príde smska a peniaze sú odoslané na Tvoj účet v banke, ktorý si si zadala. Do pozičného konta Ti idú iba zvyšné rabaty z Tvojich vlastných nákupov. Takže, ak by si si chcela vytvoriť pozíciu iba z nákupov v Hypernove (Hypernova nám dáva už pre zákazníkov 7%, t.j. zvyškový rabat zo 100,- eur je 5,- eur), musela by si tam postupne minúť 1000,- eur. Takáto suma sa tam v priebehu roka dá minúť (možno aj dva-trikrát).
Keďže niekomu dosť dlho trvá, kým sa mu vytvorí pozícia z jeho nákupov, tak je ešte druhá možnosť, ako sa dá zaradiť do zúčtovacieho systému, a to je dať si 50,- eur preddavok na svoje budúce nákupy. Nie je to povinnosť, je to iba úžasná možnosť. Pozícia v systéme je okamžite a za ňou sa môžu umiestňovať ďalšie pozície Tvojich priamych, nepriamych, nenenepriamych.... a aj pozície tých, ktorí už majú pozíciu pred Tebou a vytvorila sa im ďalšia pozícia z ďalších nákupov. Keď sa za ňou umiestni 70 pozícií (ako tu bolo správne podotknuté 35 a 35) pripíšu Ti na Tvoje nákupné konto 450,- eur a môžeš ich minúť u našich obchodných partnerov.

cize ked sa strom bude plnit nerovnomerne tak smola
Máš dve možnosti, ale nikdy nie "smolu". Buď si urýchliš druhú stranu tým, že odporučíš tento nákup svojim známym, alebo máš čas a počkáš si, kedy Ti pomôžu Tí pred Tebou a pomaličky sa zaplní aj druhá strana. Potom je to trošku "o čase", ale keby Ti teraz prišli naspäť peniaze z toho, čo si minul napr. preženiem, pred piatimi rokmi, potešilo by? Ale bohužiaľ tie sú " v nenávratne".
A celý systém sa zrýchli po prebehnutí reklamy.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

oluska_1 Pozri príspevok
Máš dve možnosti, ale nikdy nie "smolu". Buď si urýchliš druhú stranu tým, že odporučíš tento nákup svojim známym, alebo máš čas a počkáš si, kedy Ti pomôžu Tí pred Tebou a pomaličky sa zaplní aj druhá strana. Potom je to trošku "o čase", ale keby Ti teraz prišli naspäť peniaze z toho, čo si minul napr. preženiem, pred piatimi rokmi, potešilo by? Ale bohužiaľ tie sú " v nenávratne".
A celý systém sa zrýchli po prebehnutí reklamy.
No a ako to bude vyzerať keď kampaň prebehne úspešne a všetci nakupujúci budú v systéme? Najviac ľudí bude v poslednej rade takže žiadnych priamych ani nepriamych odporučených mať nebudeš takže pasívny príjem z nákupov bude 0, zarobíš iba na tom nákupe ktorý si sama uskutočnila. Keďže všetci domáci kupujúci majú v Hypernove zľavu 7% aký to zmysel administratívne sa zaoberať nejakým systémom, zarobia iba na nejakých zahraničných turistoch ktorí tú zľavu mať nebudú a tých až tak veľa nie je, to rovno môžu celoplošne znížiť ceny o 6% a sú na tom rovnako. A k tomu či manažéri vedia čo robia keď uzatvárajú nejaké zmluvy a či majú z toho nejaké výhody- no posledné mesiace mňa skôr presvedčujú že čím väčšia spoločnosť tým väčší prúser vedia manažéri urobiť, neviem ako napr AIG teraz pomáhajú utopené stámilióny vo futbalovom klube ManU.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

No a ako to bude vyzerať keď kampaň prebehne úspešne a všetci nakupujúci budú v systéme?
Nemyslím si, že v nejakom systéme budú všetci nakupujúci. Takí, ktorí budú donekonečna vymýšľať problémy a dôvody prečo nie, prečo to nemôže fungovať, takí tam určite nebudú, nech by sme urobili akúkoľvek kampaň. Na fungovanie našej spoločnosti stačí 5% obyvateľov Európy, 95% nepotrebujeme. Ak sa ale k nám pridajú, určite nebudeme proti.

Najviac ľudí bude v poslednej rade takže žiadnych priamych ani nepriamych odporučených mať nebudeš takže pasívny príjem z nákupov bude
0, zarobíš iba na tom nákupe ktorý si sama uskutočnila.
Aj keď nebudeš mať štyroch priamych, systém sa nezastaví, pretože nakupovanie nie je otázkou toho, či chcem nakupovať, základné tovary jednoducho musím kúpiť. A keď Ti príde napr. z každej minutej tisícky, ktorú minieš v Hypernove, naspäť 460,- eur, i keby to trvalo o niečo dlhšie, nebudeš ich chcieť? A systém je stále vo vývoji, vyvíja sa k lepšiemu, takže riešme iba to, čo je teraz a netrápme sa pre to, čo príde, lebo naše predstavy sa vôbec nemusia vyplniť a naše terajšie riešenia budúcej situácie, ktorá vôbec nemusí nastať sú zbytočnou stratou času a energie.

Keďže všetci domáci kupujúci majú v Hypernove zľavu 7% aký to zmysel administratívne sa zaoberať nejakým systémom, zarobia iba na nejakých zahraničných turistoch ktorí tú zľavu mať nebudú a tých až tak veľa nie je, to rovno môžu celoplošne znížiť ceny o 6% a sú na tom rovnako.
A v čom bude na tom Hypernova lepšie, keď celoplošne zníži ceny a nedá rabaty našej spoločnosti? Zamyslel si sa nad tým, že pri nákupe poukážok našou spoločnosťou má Hypernova dopredu celú sumu za poukážky, za ktoré klienti nakupujú tovar postupne? Nie je lepšie mať peniaze okamžite a nakúpiť si ďalší tovar? A ďalšia úvaha: Keď sa klientom budú vracať späť peniaze, budú solventnejší, kde ich pôjdu minúť? Tam kde im vrátia alebo tam, kde svojim peniazom povedia nenávratné zbohom? Je predpoklad, že sa zvýšia obraty našim obchodníkom? A mimochodom, systém je medzinárodný, takže naše výhody platia vo všetkých krajinách a u všetkých našich obchodníkov, teda aj u nás pre zahraničných zákazníkov.

A k tomu či manažéri vedia čo robia keď uzatvárajú nejaké zmluvy a či majú z toho nejaké výhody- no posledné mesiace mňa skôr presvedčujú že čím väčšia spoločnosť tým väčší prúser vedia manažéri urobiť, neviem ako napr AIG teraz pomáhajú utopené stámilióny vo futbalovom klube ManU
Tým, ako a čo riešia manageri jednotlivých spoločností sa jednoducho nezaoberám, to je ich problém, ja to neovplyvním, tak to jednoducho neriešim. Som však presvedčená, že naša spoločnosť pracuje stratégiou win-win-win, t.j. výhody na strane spoločnosti, výhody na strane obchodníka a výhody na strane zákazníka. A nie všetci manageri robia iba nesprávne rozhodnutia.

Sú ešte nejaké fakty, na základe ktorých nemôže fungovať systém, ktorý už funguje päť rokov, momentálne už v 10 krajinách Európy, s neustálymi zlepšeniami a neustálym nárastom počtu krajín i počtu klientov?
0 0
vajooo vajooo

vajooo je offline (nepripojený) vajooo

oluska_1 Pozri príspevok
Aj keď nebudeš mať štyroch priamych, systém sa nezastaví, pretože nakupovanie nie je otázkou toho, či chcem nakupovať, základné tovary jednoducho musím kúpiť.
Musim, ale nemusim v L. obchodoch. Mozem kupit inde lacnejsie alebo blizsie. Co ak tie "miliony" ludi, co sa zaregistuju po kampani (lebo cosi bolo zadarmo) proste nebudu kupovat v L. obchodoch, lebo sa im nebude chciet.. a system sa zastavi
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

oluska_1 Pozri príspevok
A keď Ti príde napr. z každej minutej tisícky, ktorú minieš v Hypernove, naspäť 460,- eur, i keby to trvalo o niečo dlhšie, nebudeš ich chcieť? A systém je stále vo vývoji, vyvíja sa k lepšiemu, takže riešme iba to, čo je teraz a netrápme sa pre to, čo príde, lebo naše predstavy sa vôbec nemusia vyplniť a naše terajšie riešenia budúcej situácie, ktorá vôbec nemusí nastať sú zbytočnou stratou času a energie.
Vies, ja som predvedcena, ze k tym 460 € moze byt velmi dlha cesta. Kludne aj niekolkorocna a nie otazka mesiaca, ci dvoch. Obzvlast ked nebudes registrovat nikoho, iba budes v systeme sam. A tie peniaze na pozicii sa zatial pouzivaju. Dokonca ako vidim ani nie vždy na vyplácanie klientov, lebo tych na vrchu nie je az tak vela.

A este otazka, da sa niekde zistit, kolko ktory obchod dava zlavu? Ja viem o konkretnej 11% zlave, ty hovoris o 30%. Ale taky obchod som nenasla, teda nenasla som, kde je to uvedene.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no, nechcem moc rypat,ale silne mi tieto argumenty pripominaju BMG...pyramida ostane pyramidou a na tom sa nezmeni nic.Vzdy budu ludia na spodnej hranici a ty nezarobia nic, resp minimum sa im vrati, co sa ani neoplati spominat.na to netreba ani aby boli zainteresovani vsetci zo spolocnosti,ale to plati aj pri vasich 5% zakaznikov. Nabalia sa iba ty co su hore, resp co zacali medzi prvymi...po case to tych dole prestane bavit, ked im to nebude prinasat peniaze, a postupne to prejde na vyssie poschodia...Skonci to tak, ze vam ostane nech tie 2% z nakupu, co bude rocne dajme tomu 3000,-Sk.To nie su ziadne peniaze, koli ktorym by som sa nechal obmedzovat kde mam nakupovat a kde nie, zvlast ked popri tom bezi kopec dalsich akcii aj v inych obchodoch (zlavy a pod) a usetrim podstatne viac.Ale , je to iba moj nazor.neznazim sa vas o tom presvedcit.Len ma zaujalo, ked na zaciatku tejto diskusie spominali nejaku velku reklamu tejto spolocnosti, a prvy krat som sa o nej dozvedel pred 3 dnami tu na porade v tejto diskusii.A nemyslim si ze by som sedel poslednych 5 rokov doma...
Teda, mozno sa vam vratia nejake peniaze z nakupov,ale nic co by spravilo cloveka solventnejsim....
A za dalsie...napriklad ta hypernova, zasa je na tom lepsie, lebo dostane peniaze dopredu - moje peniaze, za ktore si kupim jej poukazky, cize zaplatim za nieco co budem kupovat napriklad az za mesiac, za dva, to je tiez naozaj vyhodne....hlavne ze mi potom vratia to jedno percento
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Musim, ale nemusim v L. obchodoch. Mozem kupit inde lacnejsie alebo blizsie. Co ak tie "miliony" ludi, co sa zaregistuju po kampani (lebo cosi bolo zadarmo) proste nebudu kupovat v L. obchodoch, lebo sa im nebude chciet.. a system sa zastavi
Na všetko je myslené a v spoločnosti sú registrovaní hlavne ľudia, ktorí svoje nákupy robia u našich partnerov. Pokiaľ budeš stále hľadať dôvody, prečo to nebude fungovať, tak sa so systémom nikdy "nestotožníš" a zostaneš medzi tými 95% normálnych ľudí, ktorí ničomu neuveria, nič neriskujú, ale potom aj majú iba to, čo "tí ostatní", ktorí zmýšľajú tak ako oni. A mimochodom, mesačné žrebovanie nákupov u našich partnerov o ceny nebude dostatočne veľký "ťahák" na to, aby registrovaní klienti nakupovali u našich partnerov? Komu sa "nebude chcieť", je to iba jeho problém, nikto ho nebude nútiť, aby zo svojich minutých peňazí dostával niečo naspäť.

Vies, ja som predvedcena, ze k tym 460 € moze byt velmi dlha cesta. Kludne aj niekolkorocna a nie otazka mesiaca, ci dvoch.
Nikde, nikdy som netvrdila, že tých 460,- eur dostaneš okamžite, alebo rýchlo. Sú klienti, ktorým to trvalo šesť týždňov, ale tí sa o to výdatne "pričinili" sami a sú klienti, ktorým sa pozícia vytvorila v roku 2004 a náhradu dostali v minulom roku - tí sú už spokojní a sú klienti, ktorí tam majú pozíciu, neurobili celkom nič, iba čakajú a ja viem, že sa dočkajú. Ale, čo riskujú? Tovar za svoje peniaze majú doma, už im hrozí len to, že im príde oznámenie, že si môžu nakúpiť tovar u našich partnerov, že sa im "vyhospodárila" pozícia. Tí, čo nič neurobili a nechodia za informáciami, tí sú najviac nespokojní. Tí, ktorí sa aktívne zúčastňujú na šírení tejto myšlienky, zúčastňujú sa aktívne tohto biznisu, sú tiež spokojní. Len treba aj niečo urobiť. Ako si sama správne zistila, v systéme je dosť peňazí a je tam aj viac možností, ako si z nich zarobiť.
Poznáš takú možnosť, kde okamžite dostaneš veľké (alebo aj malé) peniaze, keď nič neurobíš?

A tie peniaze na pozicii sa zatial pouzivaju. Dokonca ako vidim ani nie vždy na vyplácanie klientov, lebo tych na vrchu nie je az tak vela.
S týmto sa netráp, to tu vysvetľovať podrobne nebudem, toto sa rozoberá na stretnutiach a seminároch spoločnosti. Môžem Ťa iba ubezpečiť, že spätných náhrad sa už týždenne vypláca dosť a aj tie ostatné peniaze, ktoré sú pre klientov, idú klientom. Už som spomínala, že v spoločnosti je desať druhov príjmov.

A este otazka, da sa niekde zistit, kolko ktory obchod dava zlavu?
Na verejnej stránke zistíš, ktoré obchody sú zmluvné, keď klient ide na svoju stránku, vie si nájsť, koľko ktorý obchod dáva percent. Myslím si, že pre tých, ktorí nie sú našimi klientami je táto informácia nepodstatná.

no, nechcem moc rypat,ale silne mi tieto argumenty pripominaju BMG...pyramida ostane pyramidou a na tom sa nezmeni nic.Vzdy budu ludia na spodnej hranici a ty nezarobia nic, resp minimum sa im vrati, co sa ani neoplati spominat.na to netreba ani aby boli zainteresovani vsetci zo spolocnosti,ale to plati aj pri vasich 5% zakaznikov. Nabalia sa iba ty co su hore, resp co zacali medzi prvymi...po case to tych dole prestane bavit, ked im to nebude prinasat peniaze, a postupne to prejde na vyssie poschodia...Skonci to tak, ze vam ostane nech tie 2% z nakupu, co bude rocne dajme tomu 3000,-Sk.To nie su ziadne peniaze, koli ktorym by som sa nechal obmedzovat kde mam nakupovat a kde nie, zvlast ked popri tom bezi kopec dalsich akcii aj v inych obchodoch (zlavy a pod) a usetrim podstatne viac.Ale , je to iba moj nazor.neznazim sa vas o tom presvedcit.Len ma zaujalo, ked na zaciatku tejto diskusie spominali nejaku velku reklamu tejto spolocnosti, a prvy krat som sa o nej dozvedel pred 3 dnami tu na porade v tejto diskusii.A nemyslim si ze by som sedel poslednych 5 rokov doma...
Teda, mozno sa vam vratia nejake peniaze z nakupov,ale nic co by spravilo cloveka solventnejsim....
A za dalsie...napriklad ta hypernova, zasa je na tom lepsie, lebo dostane peniaze dopredu - moje peniaze, za ktore si kupim jej poukazky, cize zaplatim za nieco co budem kupovat napriklad az za mesiac, za dva, to je tiez naozaj vyhodne....hlavne ze mi potom vratia to jedno percento
Na tento príspevok som v prvom momente ani nemala chuť reagovať. Ale predsa, i keď niekto, kto si zrejme prečítal jeden dva príspevky z celej témy sa snaží "vedieť všetko". Podobnosť s BMG nevidím, v BMG nešlo o tovar, išlo o "zhodnocovanie peňazí", podobnosť ani náhodou. Pyramída je pyramída a pyramídová hra je pyramídová hra a s tou tento systém nemá nič spoločné.
Ako bude vývoj spoločnosti pokračovať, s tým sa Ty netráp, Teba sa to netýka, pretože takí ako Ty v našej spoločnosti väčšinou nie sú a ani nebudú. Táto spoločnosť naozaj nie je pre každého.
Povedala som, že spoločnosť pracuje stratégiou win-win-win, teda Hypernova má výhodu, že má peniaze skôr, zákazník má výhodu, že dostane skôr svoje percentá, už pri nákupe poukážok a spoločnosť tiež. Nikto nič netratí, všetci sú vo výhode.
A čo sa týka reklamnej kampane, koncom minulého roku prebehla jedna časť v Rakúsku, teraz niekedy by mala ísť druhá časť (presné dátumy neviem, neskúmala som to a v Rakúsku nežijem), v tomto roku prebehne ešte kampaň na Slovensku, v Maďarsku a ďalších krajinách. Viem napr. od kolegyne, ktorá chodí do Rakúska, že v Grazi bola naša reklama aj na električkách.

A naozaj Vás prosím, pokiaľ chcete diskutovať, diskutujme v prítomnosti, nevymýšľajme scenáre do budúcnosti, už som tu niekoľkokrát napísala, že nemám čas na zbytočné nekonečné diskusie.
Naposledy upravil oluska_1 : 02.02.09 at 15:23
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
No, naozaj pekne...pobavilo ma ...taki ako ty....nasa spolocnost nie je pre kazdeho a pod.No co k tomu dodat.Ste proste uzasni a zavidim vam uplne vsetko.Vies, ked pouzivas taku , miertne zavadzajucu formulaciu ze ".. z každej minutej tisícky, ktorú minieš v Hypernove, naspäť 460,- eur, i keby to trvalo o niečo dlhšie..." to zavana hodne BMG a spol.Aj ked moje prirovnanie nebolo myslene ze tato spolocnost je ina forma BMG, len som prirovnaval pyramidu, kde , co nemozes popriet, ty dole vzdy budu cca na tom istom ako bez karty, keby normalne kupovali tam kde su akcie a zlavy a hadam aj viac usetria.Ked sa chceme bavit o pritomnosti , zaujimalo by ma percento vyplatenych provizii (ci ako to nazyvate) do tejto doby, oproti spotrebovanym nakupom nie to co im bude vyplatene napriklad za rok....S kuponom som narazal na to, ze dat niekomu moje peniaze, aby som si ja potom mohol u neho nakupit, a mat z toho iba 1% je smiesne - ked berem do uvahy ze min nakup poukazok je 150€.Viac vam daju v ktorom kolvek obchode s ich kartou a nemusite im cpat peniaze dopredu.
Tak ci tak, ja si myslim, ze napriek tomu ze sa vam vratia peniaze spat , co je dobre (nepopieram), rovnako, ak nie lepsie, mozete usetrit aj bez toho v inych obchodoch, resp za podla mna par korun co sa vam vrati nestoji za to obmedzovanie.Ako, toto sa mi javi ako akcia typu (priklad) Ak budem na pumpe XXX tankovat najblizsich 5 rokov(pravidelne), daju mi potom jedno tankovanie zadarmo alebo 3000,-Sk.Je to fajn az na to ze nie vzdy mam cestu okolo ich pumpy, niekedy na inej pumpe hned vedla maju o korunu lacnejsi benzin, a na Y dalsich medzicasom bezi akcia ze za 5 tankovani mi daju futbalovu loptu .Ovsem, ak sa nebudem chciet stale viazat na kupony, resp na 1% zlavu co mi ponukaju zapojene obchody, automaticky sa mi predlzuje cas kedy dostanem svoje peniazky spat.No a na zaver, ked teda spocitam cas za ktory sa mi vratia peniaze, ktore este k tomu podliehaju inflacii ( vcul ma napadlo ), tak je to prast ja uhod...
uff,ale som sa rozpisal...prepacte za preklepy.tot tolko moje uvahy. teoreticky existuje perpetum mobile,ale prakticky ee....

na posledy pripajam.Cele tie reci o vyhodnosti je ako predavanie poistky.Je fajn ked ju clovek ma (ja som positeny snad vsade),ale tie reci okolo toho su iba mazanie medu okolo ust..poistovna proste zarobit musi
Naposledy upravil Pidgey : 02.02.09 at 21:54
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Citát:
Bastian Pozri príspevok
Ale čo sa týka inej hodnoty (ľudskej), budú podporovať v ľuďoch (zapojených do systému) to, aby si vyberali obchody na nákpupy podľa toho, či sú označené logom L****** a nie podľa toho, ako sú spokojný s kvalitou ich služieb či tovaru.
oluska_1 Pozri príspevok
Nikto nikomu nič neprikazuje, každý si môže obchod vybrať podľa svojho uváženia. Vôbec nie sú predpísané povinné nákupy. Keď nakúpim u partnera spoločnosti, dobre, mám výhody zúčtovacieho systému, keď nie, nič sa nedeje, som na tom tak, ako som bol doteraz a je to moje rozhodnutie.
A prečo si myslíš, že máme nekvalitných partnerov dodávateľov?
To by bolo keby si nemohli vybrať podľa svojho uváženia... Usmievam sa keď čítam Tvoje slová že „vôbec nie sú predpísané povinné nákupy“ Čo k tomu dodať – úžasná výhoda... Ani som netušil, aké bonusy ponúka L******

Teraz vážne – na môj vkus je ten Tvoj systém príliš veľký... a tieto veľké firmy neponúkajú nič iné, iba čísla. Nedokážu osloviť ničím iným, iba číslicami v rôznych podobách... zľavy, bonusy, vyhospodárené eurá, percentá, pozície, stratégie win-win-win, rabaty, binárne stromy...

Minule som bol na káve v meste a všimol som si, že pri vedľajšom stole sedela pani, ktorá o dušu hustila do dvoch dievčat rôzne informácie. Ukazovala im rôzne obrázky a vysvetľovala, ako sa dá prísť za pár mesiacov k veľkým peniazom... Nezabudla spomenúť kamarátky, ktoré si už za pár mesiacov pôsobenia stihli zarobiť na nové auto a teraz každú chvíľu lietajú na dovolenky... Keby ste videli ako tým pipinkám žiarili oči...

Neviem koľkým sa splnia očakávania, ale jedno je isté – v ľuďoch podporia chuť míňať peniaze. A ešte im aj vsugerujú, ako úžasne múdro konajú... veď sa im tie minuté peniaze vrátia... alebo sa vyhospodária.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

No, naozaj pekne...pobavilo ma ...taki ako ty....nasa spolocnost nie je pre kazdeho a pod.No co k tomu dodat.Ste proste uzasni a zavidim vam uplne vsetko.Vies, ked pouzivas taku , miertne zavadzajucu formulaciu ze ".. z každej minutej tisícky, ktorú minieš v Hypernove, naspäť 460,- eur, i keby to trvalo o niečo dlhšie..." to zavana hodne BMG a spol.Aj ked moje prirovnanie nebolo myslene ze tato spolocnost je ina forma BMG, len som prirovnaval pyramidu, kde , co nemozes popriet, ty dole vzdy budu cca na tom istom ako bez karty, keby normalne kupovali tam kde su akcie a zlavy a hadam aj viac usetria.Ked sa chceme bavit o pritomnosti , zaujimalo by ma percento vyplatenych provizii (ci ako to nazyvate) do tejto doby, oproti spotrebovanym nakupom nie to co im bude vyplatene napriklad za rok....S kuponom som narazal na to, ze dat niekomu moje peniaze, aby som si ja potom mohol u neho nakupit, a mat z toho iba 1% je smiesne - ked berem do uvahy ze min nakup poukazok je 150€.Viac vam daju v ktorom kolvek obchode s ich kartou a nemusite im cpat peniaze dopredu.
Tak ci tak, ja si myslim, ze napriek tomu ze sa vam vratia peniaze spat , co je dobre (nepopieram), rovnako, ak nie lepsie, mozete usetrit aj bez toho v inych obchodoch, resp za podla mna par korun co sa vam vrati nestoji za to obmedzovanie.Ako, toto sa mi javi ako akcia typu (priklad) Ak budem na pumpe XXX tankovat najblizsich 5 rokov(pravidelne), daju mi potom jedno tankovanie zadarmo alebo 3000,-Sk.Je to fajn az na to ze nie vzdy mam cestu okolo ich pumpy, niekedy na inej pumpe hned vedla maju o korunu lacnejsi benzin, a na Y dalsich medzicasom bezi akcia ze za 5 tankovani mi daju futbalovu loptu .Ovsem, ak sa nebudem chciet stale viazat na kupony, resp na 1% zlavu co mi ponukaju zapojene obchody, automaticky sa mi predlzuje cas kedy dostanem svoje peniazky spat.No a na zaver, ked teda spocitam cas za ktory sa mi vratia peniaze, ktore este k tomu podliehaju inflacii ( vcul ma napadlo ), tak je to prast ja uhod...
uff,ale som sa rozpisal...prepacte za preklepy.tot tolko moje uvahy. teoreticky existuje perpetum mobile,ale prakticky ee....

na posledy pripajam.Cele tie reci o vyhodnosti je ako predavanie poistky.Je fajn ked ju clovek ma (ja som positeny snad vsade),ale tie reci okolo toho su iba mazanie medu okolo ust..poistovna proste zarobit musi
Absolútne nepochopenie systému. V zúčtovacom systéme neexistujú prví, ani poslední, nezaraďujú sa tam ľudia, ale pozície, ktoré neustále vznikajú. Znovu tu hovoríme o "šetrení" a zľavách, znovu tu čítam o 1%, znovu sa tu opakuje to isté nepochopenie celého systému, ako doteraz. Tieto veci už nemám síl vysvetľovať. Robota na sto rokov a u niektorých bez výsledku. Takže "no comennt".
Ale aj tak ma teší, že si sa pobavil.
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Neviem koľkým sa splnia očakávania, ale jedno je isté – v ľuďoch podporia chuť míňať peniaze. A ešte im aj vsugerujú, ako úžasne múdro konajú... veď sa im tie minuté peniaze vrátia... alebo sa vyhospodária.
A k takému názoru si prišiel kde? Nepropagujeme míňať viac peňazí, iba tie, ktoré míňame tak, či tak, míňať rozumne, tak, aby sa nám z nich niečo vrátilo.
Teraz vážne – na môj vkus je ten Tvoj systém príliš veľký... a tieto veľké firmy neponúkajú nič iné, iba čísla. Nedokážu osloviť ničím iným, iba číslicami v rôznych podobách... zľavy, bonusy, vyhospodárené eurá, percentá, pozície, stratégie win-win-win, rabaty, binárne stromy...
A čo by Ťa oslovilo viac? Že táto spoločnosť dáva z každého nákupu promile na charitu, že založila nadáciu pre rodiny s deťmi, že stavia detský domov v Tanzánii, a ďalšie akcie? Čím je väčšia, tým viac ľudských životov dokáže zachrániť. Cieľom zakladateľa spoločnosti je zachrániť denne život miliónu ľudí. Sú to dosť ušľachtilé ciele?

Ale mám obavu, že i toto tu píšem zbytočne, pretože pre niektorých z Vás to bude zase iba podnet na ďalšiu kritiku a nepochopenie celého systému.
Mrzí ma, Bastian, že práve Ty nechceš alebo nedokážeš pozrieť sa na celý systém z nadhľadu, bez negatívnych emócií. Veď Ty si propagátorom pozitívneho myslenia, nie?
A že je spoločnosť veľká? Bude ešte väčšia. To je na škodu? Práve v tom vidím výhodu, byť súčasťou niečoho veľkého, čo sa teraz "rodí". A podľa diskusie na tejto stránke to vôbec nie je "ľahký pôrod".
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
oluska_1 Pozri príspevok
Absolútne nepochopenie systému. V zúčtovacom systéme neexistujú prví, ani poslední, nezaraďujú sa tam ľudia, ale pozície, ktoré neustále vznikajú. Znovu tu hovoríme o "šetrení" a zľavách, znovu tu čítam o 1%, znovu sa tu opakuje to isté nepochopenie celého systému, ako doteraz. Tieto veci už nemám síl vysvetľovať. Robota na sto rokov a u niektorých bez výsledku. Takže "no comennt".
Ale aj tak ma teší, že si sa pobavil.
tu nejde o nepochopenie systemu.tomu praveze rozumiem, a ako takemu nic nemam, kym neskodi, co zatial nie (btw bol som na obdobnych seminaroch ako amway a pod...). To je to iste ako ked budem nahovarat ludi aby si vybavili v NAYke naykartu a kupovali tam a budu mat 3% z nakupu pripasane na svoj ucet. je to to iste.Je tam rozdiel v tom, ze tam je to chapane ako vernostne body, tu je to chapane ako "super, cim viac budem nakupovat, tym viac mi pride penazi". Kazda koruna co sa cloveku vrati je fajn,ale za korunu si koleno vrtat nedam (prenesene mi to za to nestoji si take nieco vybavovat ani nic podobne)Ale cele to hranie na pozicie a pod....to ako si tam budujete karieru?ked mi chu dat naspat peniaze nech mi ich daju,ale aby to bolo v spojitosti s tym ze ak este napojim pod seba dalsich ludi, budem mat viac penazi...to je troska o inom.Vy nie ze chcete naspat svoje peniaze, vy chcete este aj peniaze druhych, inak by ste tam nikoho neangazovali. ako male dieta si pamatam ze sa posielali listy kde bolo naspodku napisanych 5 adries, na prvu si mala poslat 50 Sk, a potom si taky isty list mala poslat dalsim 5 s tym ze na poslednu piatu poziciu si napisala seba. a potom uz len cakat kym ti 5x5 ludi posle 50Sk.Nie je to to iste,ale rovnaky princip....ale uz to radsej necham tak, tak ako vy mna, ja vas nepresvedcim. takze , vsetko dobre
a zrovna akcie zamerane na city ludi (charitativne akcie, stavba nemocnic etc...)...no, neznie to moc doverihodne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať