Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

zmrzka333
Ahojte čítam si to tu postupne ale je tu toho vela a tak to skrátim. Chcela by som si zadovážiť figovník avšak neviem akú odrodu je najlep pestovať. Chcem pestovať v kvetináči. Poradíte?

A čo robí tvoj stenly dalmacion? Ako to s ním dopadlo? Poreferuj.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Má niekto vedomosť akú najnižšiu teplotu zvláda bez ujmi na zdraví figovník s mladými plodami a listamy? Dnešná +3 vyzerá že ešte v pohode pre moje Brown turkey a "Bosnianskoodcestová".

Doplním dnešnú skúsenosť s +2, bez problémov a dúfam že už bude iba teplejšie.
Naposledy upravil Taserda : 23.04.15 at 19:14
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Zdá sa, že tohoročná úroda bude bohatá. zase budeme variť figový lekvar?
IMG_4151.JPG  
IMG_4150.JPG  
IMG_4149.JPG  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mňam...provokatér
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Hm, to mňam bude až koncom leta...
a0634228f316.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ved ja viem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

snád sa najem na dovolenke....raz som kúpila biskupická babka predávala na trhu pri picérke fantoci....
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

A už nám dozreli prvé tohoročné figy. Chutia naozaj výborne.
IMG_4806.JPG  
IMG_4805.JPG  
IMG_4804.JPG  
1/1
5 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Pochválim sa aj figovníkom mojich rodičov v BA. Takéto figy rodí. V popredí ten malý figovník bude môj, budúci rok si ho beriem.
IMAG0427.jpg  
IMAG0428.jpg  
IMAG0429.jpg  
1/1
8 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

A už dozrievajú a nestíham oberať....
IMG_4944.JPG  
IMG_4942.JPG  
IMG_4941.JPG  
IMG_4943.JPG  
1/1
3 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

až tri sa mi ušli v piatok na trhu
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ja už od minulého týždňa oberám pomaly tiež, len ich nik neje iba ja. Neviem ako ich dať najlepšie usušiť a hlavne ako ich potom odložiť aby vydržali. Vlani som si nebola istá usušením, tak som ich dala v sáčku do mrazáku usušené. Vystúpil na nich ten cukor a bolo to divné. Rozmýšľam či usušiť a dať do pohára a sterilizovať? Tam tiež asi ten cukor potom bude rozpustený? Ak má niekto dobrý recept , budem rada.
DSC02647.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nasa predchadzajuca domaca v Hr....ich mala popucene ...tak stlacene a tak ich susila na slnku..v takej drevenej prepravke.....prekryte riedkou gazou...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dzem si neskusala robit...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lujza.j
Nasa predchadzajuca domaca v Hr....ich mala popucene ...tak stlacene a tak ich susila na slnku..v takej drevenej prepravke.....prekryte riedkou gazou...
popučené? To z akého slova je odvodené?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

idem skúsiť džem. No priznám sa, že dnes po hľadaní a googlení na nete mi tak troška prešla chuť na ne (škoda, snáď zabudnem) som čítala jeden komentár pri radách o spracovaní fíg. Po jeho prečítaní som nasadila najlepšie okuliare plus veľkú lupu:http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
Prikladám ho, dúfam, že vám nepokazím chuť tiež: """"". figa je kvet a ta muska je jedina muska co do nej(figy)znasa vajicka a takto ju vlastne opeluje…jj,..tie jej larvy vyzeraju presne ako tie chutne piestiky vo fige…figu otvorim, vezmem bryle a cumim hodnu chvilu po az po hodnej chvili sa zacnu piestiky hybat a vtedy viem ze je s maskom ..fakt je ale ze susene figy uz desatrocia nejem aj ked mi chyba zelezo .""""""""
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

lujza.j
mňam...provokatér
Lui, my už 3 roky papkáme figy z nášho figovníka, tento rok prvú figu sme zjedli v júni
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Terezia13
lujza.j
mňam...provokatér
Lui, my už 3 roky papkáme figy z nášho figovníka, tento rok prvú figu sme zjedli v júni
Tak to sa mate....milujem toto ovko....vzdy dufam,ze sa napcham na dovce
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Luji našla som aj toto
My máme stromkový v kvetináči a rodí nám už 3 roky

Používateľ Rady do záhrady - prof. Ivan Hričovský pridal 4 nové fotky.
.
VÝSADBA A REZ FIGOVNÍKA. Figy sú čoraz viac vyhľadávaným a sadeným ovocím v našich končinách. Stretneme sa s nimi nielen v záhradách, ale často i na sídliskách. V mojej novej knihe Osvedčené rady do záhrady sme umiestnili otázku od Branislava Tomagu z Martina, ktorý sa ma opýtal prostredníctvom tejto stránky: Ako vysádzať, tvarovať a rezať figovníky, majú škodcov?
VYSÁDZAŤ NA SLNEČNÉ MIESTA A V ZÁVETRÍ. Figovníky odporúčam vysádzať do voľnej pôdy v záhrade alebo aj na sídlisku až ako dvojročné či trojročné rastliny. Dôvod je veľmi jednoduchý, mladšie drevo by nám mohlo pri veľmi nízkych teplotách úplne vymrznúť. Dvojročné a staršie kríky sú odolné až do -15 °C a vydržia úplne bez poškodenia. Avšak aj napriek tomu odporúčam figovník ochrániť pred mrazivými dňami a nocami jednoduchým obalením kmeňa do papiera a pôdu okolo koreňov slamou. Umiestniť by sme tieto rastliny mali na slnečné miesto, ktoré je dobre chránené pred silnými vetrami. Mnoho slnka figovníku neublíži, odolný je aj voči slnečnému úpalu. Potrebuje dostatok vlahy.
FIGY CHUTIA NIELEN ĽUĎOM. Figovník znáša rez veľmi dobre, udržiavame ním tvar a výšku. Pravidelný rez pomáha aj tomu, aby rastlina prinášala bohatú úrodu. Už v prvom roku ešte v predjarnom období skracujeme hlavné výhonky na päť až šesť púčikov. Odrodené konáre po zbere úrody odstránime. Rastlina v podstate nemá škodcov a netrpí žiadnymi chorobami. Na jej plodoch si však radi pochutí aj hmyz a vtáky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Na dochodok ak sa podari v rod.dome...figa mi nesmie chybat v zahrade...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať