Zavrieť

Porady

Vynikajúci tvarohový koláčik

COGITO ERGO BOOM
Cesto:

1 pohar (250 ml) krystaloveho cukru, 2 pohare polohrubej muky, 1 pohar slahacky, 3 vajicka, 1 prasok do peciva, 1 vanilkovy cukor; na povrch: 250 g tvarohu, 1 vajce, cukor podla chuti,1 mensi pohar dzemu

Postup:

Vsetky prisady na cesto dobre vymiesajte.
V miske si pripravte tvaroh - do tvarohu dajte vajicko, cukor podla chuti ak chcete trocha citronovej kory a hrozienka, vsetko dobre premiesajte.
Cesto vylejte do vymasteneho a mukou vysypaneho plechu.
Na cesto striedavo ukladame lyzickou kopky z tvarohu a dzemu (dzem by mal byt hustejsi.
Kolac pecieme v stredne vyhriatej rure.
Pri peceni sa kopky mierne prepadnu do cesta a vytvoria sa dierky.
Na zaver kolacik pocukrujeme.


Tento skvely kolacik ma vzdy zachrani, ked uz naozaj neviem co.
Naposledy upravil kitky : 03.05.08 at 14:37
Usporiadat
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

Soľ zvýrazňuje celkovú chuť,samozrejme dáva sa len pár zrniek
1 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

môžu sa miesto lekváru použiť jahody alebo maliny?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

tom_i Pozri príspevok
môžu sa miesto lekváru použiť jahody alebo maliny?
a prečo by sa nemohli, ja som robievala len s ovocím bez tvarohu a bol výborný
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak ja som dnes ten koláčik upiekla a dala som slivkový lekvár hoci kitky písala, že slivkový nie a predstavte si bol vynikajúci vnúčatkám chutnal lepšie ako minule keď som dala marhuľový. Musí to ale byť pravý slivkový lekvár. Ja som mala domáci švagrina mi ho nosí z Moravy. Kitky takže ešte raz ďakujem za recept.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....tak dnes ja maximálne drevo na pečenie som večer upiekla tento koláčik, je proste úúúúžarný ideálne pečenie pre také nemehlo ako som ja
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

janka51 Pozri príspevok
Tak ja som dnes ten koláčik upiekla a dala som slivkový lekvár hoci kitky písala, že slivkový nie a predstavte si bol vynikajúci vnúčatkám chutnal lepšie ako minule keď som dala marhuľový. Musí to ale byť pravý slivkový lekvár. Ja som mala domáci švagrina mi ho nosí z Moravy. Kitky takže ešte raz ďakujem za recept.
Kitky sem pridala posledný príspevok pred dvomi rokmi, neviete prečo sme ju tu dva roky nevideli? Nestalo sa jej niečo?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
, baby aspoň 2 týždne už nepečte, prerábam panelákové jadro s kuchyňou už 2 týždne, a tak ľahko sa k žiadnemu pečeniu nedostanem...

Zuzana
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Velmi dobré na dietu...
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

adi11 Pozri príspevok
a prečo by sa nemohli, ja som robievala len s ovocím bez tvarohu a bol výborný
Poznám tento koláčik,a robím ho tiež rôzne ,aj s ovocím ,aj s lekvárom.V mojej rodine najviac chutí s ovocím.
0 0
mariadra mariadra

mariadra je offline (nepripojený) mariadra

Ja som niekde čítala, že soľ sa tam dáva preto, aby lepšie vynikla sladká chuť, potom netreba toľko sladiť.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jedla som raz taký fajn tvarohový koláč, ale neviem zohnať naň recept. Skúsim ho popísať: dole piškótové cesto, naň lekvár, drobné ovocie a na tomto boli poukladané roládky z piškótového cesta plnené tvarohovou plnkou a zaliate to bolo želatínou. Má niekto z Vás recept na takýto koláč? Bol naozaj famózny.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

z ceskeho casopisu:

TVAROZNIK S POMARANCAMI


280g hladkej muky
100g praskoveho cukru
1 vanilkovy cukor
2 zltky
1 PL nastruhanej pomarancovej kory
180g Hery

napln:
250ml mlieka
100g krupicoveho cukru
1 pudingovy prasok-vanilkovy
250g tvarohu
4 pomarance

-ruru predhrejeme na 160 stupnov
-vsetky prisady vypracujeme na hladke cesto
-vlozime na pol hodinu do chladnicky-zabalene

-medzitym si ocistime pomarance/treba odstranit aj bielu supku!!!/ a nakrajame na platky/12 platkov/
-v troch mlieka rozmiesame prasok
-ostatne mlieko s cukrom privedieme do varu a pridame rozmiesany prasok
-puding trosku prevarime a nechame mierne vychladnut
-potom don vmiesame tvaroh
-cesto vyberieme z chladnicky a rozgulame ho na na velkost plechu/30x35/
-po okraji cesto zdvihneme cca na 1 cm
-potom nan rozotrieme tvarohovy krem a rozlozime platky pomarancov
-piect asi 40 minut
-z formy vyberame az po vychladnuti
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mysimis Pozri príspevok
Jedla som raz taký fajn tvarohový koláč, ale neviem zohnať naň recept. Skúsim ho popísať: dole piškótové cesto, naň lekvár, drobné ovocie a na tomto boli poukladané roládky z piškótového cesta plnené tvarohovou plnkou a zaliate to bolo želatínou. Má niekto z Vás recept na takýto koláč? Bol naozaj famózny.
Myšička, našla som podobný. Ja by som len plnku vymenila za tvarohovú. Pozri http://varecha.pravda.sk/recepty/kol...53-recept.html
Naposledy upravil Marína : 15.01.12 at 06:59
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tvarohovník + jablká = mňamík
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A čo ti bráni ho upiecť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marína Pozri príspevok
Mirka, našla som podobný. Ja by som len plnku vymenila za tvarohovú. Pozri http://varecha.pravda.sk/recepty/kol...53-recept.html
...zastavím sa ???...zajtra ???

Presso varič si donesiem so sebou ...aj kávu môžem ...umelé sladidlo nosím so sebou skoro stále ....vodu hádam máš ...
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

buchač Pozri príspevok
...zastavím sa ???...zajtra ???

Presso varič si donesiem so sebou ...aj kávu môžem ...umelé sladidlo nosím so sebou skoro stále ....vodu hádam máš ...
Juri, nie sme "tam".
Že varič. Ty myslíš, že kvôli tomuto http://www.porada.sk/t183980-p2-dan-...-1-2012-a.html už ani nekúrim, nepečiem, nevarím?
No, vodu zatiaľ máme, len neviem, neviem, keď aj na ňu daň uvalia, či spotrebnou daňou aj ja návštevy nazaťažím.
2 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Pridávam aj ja jeden - "Sypaný tvarohový koláč" :
0,5 l (litra!)polohrubej múky, 0,5 l mlieka, 3,5 dcl kryšt. cukru, 1 kypriaci prášok, 4 celé vajíčka, 2 ks 250 g jemne hrudkovitého tvarohu, vanilkový cukor hrsť hrozienok, 100 g rastl. tuku. Postup : cukor, múku, prášok do peč. zmiešať. Polovičku tejto zmesi vysypať na vymastený veľký plech. Na to vysypať tvaroh, vanilkový cukor, hrozienka. Toto zaliať vyšľahanými vajíčkami s mliekom. Toto zasypať druhou polkou múčnej zmesi. Navrch nastrúhať riadne stužený tuk (najlepšie z mrazničky). Piecť cca 30-35 min. pri 180°.
Ešte som ho nevyskúšala, ale chystám sa.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

niella Pozri príspevok
Pridávam aj ja jeden - "Sypaný tvarohový koláč" :
0,5 l (litra!)polohrubej múky, 0,5 l mlieka, 3,5 dcl kryšt. cukru, 1 kypriaci prášok, 4 celé vajíčka, 2 ks 250 g jemne hrudkovitého tvarohu, vanilkový cukor hrsť hrozienok, 100 g rastl. tuku. Postup : cukor, múku, prášok do peč. zmiešať. Polovičku tejto zmesi vysypať na vymastený veľký plech. Na to vysypať tvaroh, vanilkový cukor, hrozienka. Toto zaliať vyšľahanými vajíčkami s mliekom. Toto zasypať druhou polkou múčnej zmesi. Navrch nastrúhať riadne stužený tuk (najlepšie z mrazničky). Piecť cca 30-35 min. pri 180°.
Ešte som ho nevyskúšala, ale chystám sa.
ten robievam aj ja ... je taky vlhkejsi ... ale mnaaaaam!!
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Soľ - do cesta sa pridáva asi 1% soli na hmotnosť cesta. Na hmotnosť múky je to 1,6%, takže na 1kg múky spracovanej na cesto sa pridáva 16 g soli. Množstvo soli v ceste ovplyvňuje priebeh nakyprovania.

Ocot - kyslosť vytvorená v ceste ovplyvňuje konečné chuťové vlastnosti a dokonalé napučanie múčnych bielkovín; pri nedokonalom napučaní bielkovín sa v ceste nedostatočne viaže voda a napr. chlieb má mdlú chuť a drobivú striedku, pridáva sa vtedy ak je múka málo kyslá a to je skoro vždy, pri pečení chleba na 1 kg múky 2 -2 1/2 PL

Bertin syrovník
Cesto:
600 g múky, 6 PL rozpusteného tuku Palmarin, (smetol), 3 pl cukru, 1 vajce, mlieko podľa potreby, instantné kvasnice (stredné balenie 4 g)
Plnka:
Syr (podľa chuti, najlepší hrudkový a tučný), zemiak v pomere 4 (3) : 1, ďalej škorica na posypanie, hrozienka

Pridaním zemiaku sa syrový poter nerozteká na plech a je chuťovo nezistitelný, skúste
Naposledy upravil viktorviktor : 18.01.12 at 20:59 Dôvod: opravené, tlačová chyba. palmex by bol zaujímavý, prala mačka psíka, či hrnček var :-), kvasnice instantné
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať