Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Poraďáci, navrhujem vôbec nereagovať na príspevky typu vitamin_r, jarosla.de a pod...ich to prestane baviť.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Myslim si,ze prave kvoli tym co nic nepodpisali bude mat poistovna problem z hromadnou zalobou, ktora v konecnom dosledku pomoze aj tym co podpisali niektory chytak a preto tu propagandisti poistovne stale operuju s odhovaranim od hromadnej zaloby.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r
Ked si si zle vsimol ja som ta v poslednom svojom prispevku c. 1478 nemenoval a nepouzil som ziadne slovo provokater, ale ked este raz po sebe precitam tak je tam slovo propagandisti. Za to, ze se medzi nich hlasis tymto svojim prispevkom c. 1479 aj ty ja nemozem, je to tvoje osobne rozhodnutie.

P.S. My tu na porade vo vecsine oci nezavierame s tym, ze dufame, ze zazrakom sa vsetko na dobre obrati, ale preto aj nieco robime, aby sa tak stalo. Co ty robis preto?
Naposledy upravil jarecko : 23.04.09 at 20:28
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ja som odpovedal mnohym co maju uprimny zaujem riesit okradacsky poistny problem, ale teraz to napisem natvrdo provokaterom odovedat nebudem na nic. Ber to tak, ze je to moj nazor, co sa tyka hromadnej zaloby. Mas svoj rozum, zariad sa podla toho, moj nazor ta k nicomu nezavezuje, mne si nic nepodpisal.
Naposledy upravil jarecko : 23.04.09 at 20:51
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pre vitamin_r
Ja som tu este ziadny tvoj nazor o rieseni problemu necital iba pisanie, ktore mne a ostatnym ma nasepkat zaver:

,, Nerobte nic ste odpisani, budte radi, ze vas o peniaze obrali a nesprtajte do nicoho, oni maju aj tak desat hviezdickoveho pravnika menom Drgonec, zabudnite na vsetko,, bodka

My dvaja sme ani ziadnu debatu neviedli, doteraz si nenapisal ci si vobec poskodeny, tejto odpovedi sa vyhybas. Z tvojho pisania vyzera, ze nie (tvoja uloha je tu ina) a som rad, ze si pochopil, ze mas to so mnou skoncit.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Nejdem teraz riešiť či nám súd uzná za pravdu alebo nie.
Pre nás je hlavná skutočnosť, že komisia VPP označila za neprijateľné a odporučila AUS-e podať na Rapid žalobu na súd. Takže až tak blbí za akých nás tu ten bacil vitamín má nie sme. Momentálne posielame hromadne splnomocnenia AUS-ou na zastupovanie na súde, takže myslím že prvý úspech už máme. Raz som tu napísal "internet je úžasné médium" a myslel som to doslova. Len vďaka tomuto sme sa dokázali spojiť a prinútiť kompetentných to riešiť a nevyriešiť to jedným CTRL-C ako to u individuálnych sťažnosti býva. A s týmto práve Rapid 100% nerátal. Jeho smola.. chcel zneužiť internet na zlegalizovanie tých svojich bludov a nakoniec sa to práve vďaka internetu obrátilo proti nemu.
Vitamín, vystupuješ tu ako jeden z poškodených, ale som presvedčený že si prinajmenšom zamestnancom Rapidu a snažíš sa to tu zúfalo prerušiť. Pretože ak si presvedčený že je všetko v poriadku, prečo márniš čas a zapájaš sa tu. Ja osobne by som riešil dôležitejšie veci v živote, ako jednu podrazácku poisťovňu. Máš ale smolu. Nik tu nie je taký hlúpy aby sa po zasadnutí komisie teraz zastavil a Rapidu venoval len tak svoje úspory. Jedna vec je niečo v nevedomosti podpísať a druhá ako chce niekto ošklbať svojich zákazníkov.

Daklen. Písal si aby sme na vitamina nereagovali...... no ale pochop!..zabiješ sa, keď na takého paka sa nereagovať proste nedá ???
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
jarecko, tvoj problem je ze sa na vec nedokazes pozriet objektivne.

samozrejme ze ak si prisiel o svoju odkupnu hodnotu tak sa tomu ani nedivim.

ale tym ze vsetkych ktori maju iny nazor ako ty nazyvas provokatermi ukazujes len svoju vlastnu obmedzenost a neschopnost zamysliet sa nad vecou.

moja debata s tebou, ak tu vobec nejaka bola, konci.
Hlavne, že ty si sa zamyslel a výsledok: búchanie hlavou o stenu. Paráda!!! Určite ty to pomôže.
Keď nechceš nikoho odhovárať, napíš rovno čo vlastne chceš.
0 0
stanlei stanlei

stanlei je offline (nepripojený) stanlei

to Deyres
daj vedieť prosím, čo za list ti došiel minulý rok, čo som ja nedostal, ked si sa na základe neho vedel odvolať voči dodatku 1, lebo ten dodatok sa mi vidí ako väčší problém ako samotný poplatok, aj ked s tým už nič nenarobím, len pre info
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Vitamin napíš odpoveď, prečo teba trápi kde my budeme a ešte raz čo vlastne chceš????
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

vitamin_r: BINGO! Veď presne toto chceme dosiahnuť. Zrušiť nové VPP - a s nimi aj tie agresívne výmysly namierené špeciálne proti starým poistným zmluvám a čiastočne aj proti poistencom samotným. To, že budem aj naďalej poistencom, ma až tak netrápi. Prinajhoršom zruším zmluvu a poisťovňa mi vyplatí odkupnú hodnotu - ďaleko vyššiu ako súčasných 0 EUR. A tí, ktorí už celé poistné zaplatili, si isto radi počkajú na vyplatenie poistnej sumy, ktorá nebude prepočítaná bulharskou konštantou (koeficient poistného kmeňa), ktorú zaviedli nové VPP.
0 0
slavka11 slavka11

slavka11 je offline (nepripojený) slavka11

Presne o to ide, a ak sa to podarí buď ostaneme poistencami alebo požiadame o vyplatenie odkupnej hodnoty.Myslím , že ak poisťovňa prehrá ,stratí pomerne veľa nielen na financiách ale hlavne na povesti.
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

vitamin_r Pozri príspevok
Ali76, uvedomujes si ze to ze komisia oznacila VPP za neprijatelne je uplne nepodstatne, nakoniec aj tak rozhodne sud. samotne rozhodnutie komisie ma asi taku pravnu silnu ako diskusne prispevky od jarecka.

asi si myslite ako sa poistovna pre vami trasie (a nie, nie som jej zamestnanec, uz si to ulozte do hlavy), ale jedine co mozete dosiahnut ze ZRUSENIE novych VPP, co znamena ze ostanu v platnosti stare VPP a budete dalej platit poistovni poistne.

inymi slovami poistovni moze byt jedno ci prehra alebo vyhra, lebo ked prehra, tak stale ostanete jej poistencami a budete musiet platit dalej poistne.

stratite par rokov na sude a jedine co dosiahnete je ze budete tam kde by ste boli keby poistovna nezmenila VPP. nic ine tym nemozete ziskat a poistovna na tom nema co stratit (okrem trov konania).

a pokojne podajte zalobu, len majte jasno v tom, co zalobou mozete dosiahnut.
Presne toto chceme. Riadiť sa ďalej starými VPP, tak ako napísal asymetrix. Ja mám už len dva roky, aby mi vyplatili celú poistku, tak radšej stratím pár rokov na súde, ako celý život s výčitkou, že sa možno niečo dalo urobiť. Takže neviem, prečo by som to mala vzdať. Myslím vitamínček, že si tu úplne zbytočný, pretože svojimi slovami nás určite neodradíš. Iba strácaš čas Ty, a oberáš o čas aj nás, keď tu musíme čítať tie Tvoje príspevky, ktoré k ničomu nevedú. Choď sa radšej vonku prejsť a pozri sa okolo seba, ako všetko krásne kvitne. Určite Ti to pomôže.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r Pozri príspevok
Ali76, uvedomujes si ze to ze komisia oznacila VPP za neprijatelne je uplne nepodstatne, nakoniec aj tak rozhodne sud. samotne rozhodnutie komisie ma asi taku pravnu silnu ako diskusne prispevky od jarecka.

asi si myslite ako sa poistovna pre vami trasie (a nie, nie som jej zamestnanec, uz si to ulozte do hlavy), ale jedine co mozete dosiahnut ze ZRUSENIE novych VPP, co znamena ze ostanu v platnosti stare VPP a budete dalej platit poistovni poistne.

inymi slovami poistovni moze byt jedno ci prehra alebo vyhra, lebo ked prehra, tak stale ostanete jej poistencami a budete musiet platit dalej poistne.

stratite par rokov na sude a jedine co dosiahnete je ze budete tam kde by ste boli keby poistovna nezmenila VPP. nic ine tym nemozete ziskat a poistovna na tom nema co stratit (okrem trov konania).

a pokojne podajte zalobu, len majte jasno v tom, co zalobou mozete dosiahnut.
vitamin_r
konecne si v tomto prispevku pochopil co chceme, vidim, ze ti stale lezim v zaludku a to je dobre. Keby ti moje pisanie nevadilo a bolo by pre zaujmy tvojich mecanasov bezvyznamne nechal by si moj nick na pokoji.

komisiu uz nechaj tiez na pokoji, kazdy tu vieme co je jej ulohou zo zakona o ochrane spotrebitelov a ked nevies zopakuj si to na strane 145 v mojom prispevku c.1450 je to napisane.

poistovna sa nemusi pred nami triast, ale netrasieme sa ani my pred nou. Teraz si sam potvrdil, ze co mozeme dosiahnut a to zrusenie novych VPP, to aj chceme. Ze budu platit stare to nam vobec nevadi. Myslim, ze kazdy, kto uzatvoril poistenie podla starych VPP, nema voci nim vyhrady a, ze budeme platit dalej povodne poistne sadzby, to tiez nikomu nevadi, dodrzime povodnu poistnu zmluvu do konca poistovna nam vyplati na com sme sa dohodli a pojdeme kazdy svojou cestu poistovna i my, ja v tom nevidim ziadny problem, ked to tak bude.

Zapametaj si, lebo uz sa opakujes a pleties piate cez deviate zdoraznim to este raz.

My co mame poistne zmluvy uzavrete podla starych VPP,chceme zrusit nove VPP voci nam a chceme nadalej dokoncit poistenie podla zmluv na ktorych sme sa dohodli na zaciatku poistenia a ked to tak poistovna nechce, jedine ked nam vrati vsetky vlozene financie, nehovorim o dalsom prislusenstve ako su uroky atd.

Ked poistovna tvrdi, ze je nas zanedbatelny pocet zo 160000 uzavretych zmluv tak ta vecsina, ktora dobrovolne uzavrela nove Eurokapital poistky podla novych VPP po 21.05.2007 nech si ich ma, my im na to nesiahame pre nu nech tie nove VPP platia nadalej, ked im nevadia , ale nas nech necha dokoncit poistenie tak na com sme sa dohodli v poistnej zmluve na zaciatku a nehlada finty ako nas oblafnut, ked sme zanedbatelny pocet nemozeme az tak zatazovat poistovnu v jej poistnom podnikani . Dufam, ze uz ti bude vsetko jasne z toho co tu pisem o co ide nam s povodnymi zmluvami UDP-K.
Naposledy upravil jarecko : 24.04.09 at 10:50
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

mh22 Pozri príspevok
asymetrix: zabudla si dodat ze to sa (MOZNO) podari len tym ktori to nepodpisali.
Ak súd rozhodne o neplatnosti VPP, tak sa to podarí všetkým.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r
opravim ta v tvojom bode 2) citujem:

2. ci mohla poistovna jednostranne zmenit VPP tym ktori to nepodpisali

ktory by mal zniet nasledovne:

2. ci mohla poistovna jednostranne zrusit poistne zmluvy tym ktori to nepodpisali

Poznamka: Nam co sme nic nepodpisali boli zmluvy jednostrane zrusene, lebo sme nepristupili podpisom na nove VPP.
0 0
ZuDu ZuDu

ZuDu je offline (nepripojený) ZuDu

Dnes som sa zúčastnila pojednávania na Okresnom súde Košice I, výsledok- pojednávanie odročené na 19.6.2009 z dôvodu, že sudkyňa až na pojednávaní odovzdala stanovisko poisťovne k žalobe právnemu zástupcovi poškodenej klientky / zastupuje ju advokátska kanelária JUDr. Gombosovej, Košice,/na oboznámenie sa s jeho obsahom, čo považujem za zdržiavanie zo strany sudkyne, pretože pokiaľ súd obdržal takéto stanovisko mal ho doručiť navrhovateľovi pred pojednávaním. Sudkyňa sa pýtala právneho zástupcu poisťovne, či už v podobnej veci rozhodol bratislavský súd, pretože vraj má ona vedomosť o tom, že aj tam prebieha takéto konanie. Mala som dojem, že preťahuje konanie, aby nemusela rozhodnuť kým nerozhodne nejaký iný súd. Ďalej sa ho pýtala, či je pravda, že poisťovňa podala žalobu na NBS o náhradu škody vo výške 333 mil Sk. čo zástupca poisťovne potvrdil.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

slavka11 Pozri príspevok
Presne o to ide, a ak sa to podarí buď ostaneme poistencami alebo požiadame o vyplatenie odkupnej hodnoty.Myslím , že ak poisťovňa prehrá ,stratí pomerne veľa nielen na financiách ale hlavne na povesti.
slavka11
prevziat iba odkupnu hodnotu je pre teba tiez strata. Ked si napriklad v polovici dohodnutych rokoch poistenia odkupna hodnota netvori ani polovicu vlozenych financii. Vyhodnejsie je dokoncit zacate poistenie, ktore uz platis niekolko rokov a prevziat dohodnutu sumu, ale teraz tym, ktorym vychadza odkupna hodnota 0 sa zda ze by aj ta polovicna suma bola dobra. Vsetko je pre poistenca strata, kym sa poistenie neskonci dohodnutou dobou.
Naposledy upravil jarecko : 24.04.09 at 11:21
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

ZuDu
Budu natahovat az dovtedy dokedy nerozhodne sud v hromadnej zalobe a z toho potom budu vychadzat, to je moj nazor.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

jarecko Pozri príspevok
slavka11
prevziat iba odkupnu hodnotu je pre teba tiez strata. Ked si napriklad v polovici dohodnutych rokoch poistenia odkupna hodnota netvori ani polovicu vlozenych financii. Vyhodnejsie je dokoncit zacate poistenie, ktore uz platis niekolko rokov a prevziat dohodnutu sumu, ale teraz tym, ktorym vychadza odkupna hodnota 0 sa zda ze by aj ta polovicna suma bola dobra. Vsetko je pre poistenca strata, kym sa poistenie neskonci dohodnutou dobou.
V tomto máš pravdu, ale ak súd zruší nové VPP a uvažujem že mám ešte 7 rokov platiť a 5 čakať, otázka je či z týchto podvodníkov ešte niečo po 12-tich rokoch niečo bude. Takže aj so stratou, budem určite uvažovať o odkupnej hodnote.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

čo to tu ten vitamín splieta.
dnes som volal do asu bb, údajne asi 2 týždne budú zhromažďovať splnomocnenia a ešte raz prechádzať sťažnosti, je nás vraj na stovky čo podali sťažnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať