Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
...prečo neposielaš už s novou? tá Ti nefunguje?
Veru nefunguje. Aj keď som hneď písal mail o nefunkčnosti do SP, a na moje počudovanie reagovali do 2 hodín (to bolo 29.7.). vypýtali si SSN a moje meno, ale odvtedy nič sa neudialo.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Na základe sledovaných príspevkov som mala obavy ako to bude fungovať.
Klobúk dolu, včera som posiela mesačný výkaz, zobrala mi to hneď na prvýkrát bez problémov. Hlásim sa už iba s novou kartou. Aj RLFO prešiel v pohode. Len aby to tak bolo ďalej.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Veru nefunguje. Aj keď som hneď písal mail o nefunkčnosti do SP, a na moje počudovanie reagovali do 2 hodín (to bolo 29.7.). vypýtali si SSN a moje meno, ale odvtedy nič sa neudialo.
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.
Funčnosť starých kariet myslím bola predlžena.... A sľubovali na stránke, že v období (ne)fungovania duálneho zasielania (staré, nove karty) oneskorené výkazy nebudú penalizovať, lebo sú vedomí (ne)dokonalosti systému.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

VladoaKatka Pozri príspevok
... asi prečítali túto tému ...

Teraz vážne: už od dneska by mali fungovať len nové GRID karty, mal by si sa s ními spojiť telefonicky, lebo aj súbory do konca júla vo formáte SML a teraz vo formáte XML musíme posielať, aj štruktúra súborov je iná, aby Ti nakoniec nezarátali pokutu za oneskorené podanie.
Skúste pozrieť stránku SP, včera som si tam všimla, že žiadajú o trpezlivosť, termín presúvajú do 15.9. a bolo napísané, že nebudú penalizovať za oneskorené podania /sú si vedomí , že oni zlýhajú/
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
drobeceva Pozri príspevok
Skúste pozrieť stránku SP, včera som si tam všimla, že žiadajú o trpezlivosť, termín presúvajú do 15.9. a bolo napísané, že nebudú penalizovať za oneskorené podania /sú si vedomí , že oni zlýhajú/

Len dokedy? Aby po 10 rokoch nezačali vyťahovať a penalizovať oneskorené zasielanie. V r. 2018 už nikto si nebude pamätať, že prečo sa posielal vykaz oneskorene.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

No veď práve o to ide. Teraz hovoria tak, do budúcna sa na to zabudne. Ja už mám na to alergiu-pokutami sa vedia vyhrážať pri každej príležitosti, ale že vďaka ním sú často zmätky, to si nepriznajú.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Už ide, teda píše číslo políčka, čo treba zadať, pri starych kartách. Huuuurrrraaaaa!!!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
smith Pozri príspevok
Už ide, teda píše číslo políčka, čo treba zadať, pri starych kartách. Huuuurrrraaaaa!!!!
A dokonca už aj nova karta. Jupeeej...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

smith Pozri príspevok
A dokonca už aj nova karta. Jupeeej...
No tešíme sa s Tebou. Veľa úspechov, nech Ti to ide tak bezproblémovo ako mne /len aby som nezakríkla/
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím vás, ako robíte opravné výkazy v EZU? Konkrétne za 6/2008 som nútená dať dodatočný výkaz, no ezu mi vyhlasuje chybu. Neberie staré xml. Mohla by som to dať do EZU manuálne alebo radšej papierovo na soc. poisťovňu? Ďakujem pekne za radu.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

... ešte taká perlička z posledných dní:
Tiež som bola osobne odovzdávať dokumenty dňa 8.8., lebo nebola som spokojná s odosielaním, tak som zároveň sa chcela spýtať na IUP a prístup - ako to vlastne je?
Pracovníčka pobočky prišla si po mňa na vrátnicu, že mi spraví prístup, ale nedalo sa jej pripojiť na net. Tak sme sa začali baviť o EZU atď., ona "superaktívna", že mi aspoň zatiaľ skontroluje platby a či sú akceptované tlačivá - aktivita ako ...., už to by ju malo "trknúť", že mám GRID kartu na svoje meno a že systém je nastavený tak, že na jeden IP (občianský) vydajú len jednu GRID kartu, ona kľudným svedomím mi vydala ďalšiu GRID kartu.
Za 3 dni doporučeným listom žiadali späť...
Nemá na starosť toľko zákonov ako my, aj z toho jedného asi len tú časť, čo sa týka jej pracovného zaradenia - informovaná bola menej ako sme my tu na porade ... len hľadala usmernenia v e-maloch ... ale ani tie asi nemá osvojené...alebo ani prečítané...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Len dokedy? Aby po 10 rokoch nezačali vyťahovať a penalizovať oneskorené zasielanie. V r. 2018 už nikto si nebude pamätať, že prečo sa posielal vykaz oneskorene.
Žeby sme do šanonov MZDY za rok 2008 priložilo aj túto tému v tlačenej forme alebo na CD ako dôkazový materiál?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Reprografia Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za pozitívnu odpoveď. Budem tam zajtra volať. Len dúfam, že v tomto hektickom čase, som nezabudla aj tie odpovede na kontrolné otázky.
Tak včera som tu písala o tom, ako som stratila nové prihlasovacie meno. Keďže bol včera nestránkový deň na sociálnej poisťovni, celá žhavá som tam volala dnes ráno. Tá pani čo to má na starosti najprv začala s tým, že si musím požiadať o vydanie novej grid karty, načo som jej odpovedala, že som dostala odpoveď mailom so SP, že mi to meno s menšími problémami nájdu. Stále som dobiedzala, ale slušne, až mi ho nakoniec dali a bez problémov. Takže chcem povzbudiť takých "nepozorných" ako ja, ktorá som si prihlasovacie údaje vyhodila, keď som si robila v kanclíku poriadok. Teraz sa cítim lepšie a s kľudom odchádzam na dovolenku
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Žeby sme do šanonov MZDY za rok 2008 priložilo aj túto tému v tlačenej forme alebo na CD ako dôkazový materiál?
Ja to tak robím, všetko z EZU vytláčam a prikladám. Už o rok si pracovníci SP nebudú nič pamätať, veď oni ani nevedia, že sa vydávajú nové grid karty.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Od rána sa snažím prihlásiť na sociálnej poisťovni či starou grid kartou, či novou grid kartou, ale vôbec sa mi to nedá.
Všetky heslá si to vezme, ale pri prihlasovaní novou grid kartou mi nakoniec napíše text: "Informácia o zablokovaní konta".
Do Bratislavy nie je možné sa dovolať, tiež na sociálke v mieste bydliska mi s tým pracovníčka nevedela poradiť.
Mali ste niekto podobný prípad?
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

mne to dnes tiež nešlo a to som chcela koleginiu ukázať ako to ma odosielať kým tu nebudem. take bude odnášať papierovou formou. Prihlásila som sa dokonce ma pustilo dnu, ale keď som chcela vyhľadať zamestnanca na manuálne odhlásenie tak ma vyhodilo a na druhý krát ma po zadaní hesliel žiadalo znovu dookola heslo...........heslo..........heslo. tak som to vzdala.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Asi tak pred hodinkou to ešte išlo, ale teraz to vôbec nefunguje.

Mňa trápi trošku iná vec, ohľadne nových grid kariet. Ak mám grid kartu pre viacero platiteľov, prečo nevyriešili prechod z jedného do druhého voľbou IČZ. Nakoľko ja posielam hromadne pre všetkých naraz, a keď jedného ukončím musím sa najprv odhlásiť a potom sa prihlásiť a vybrať iné IČZ.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Janiela Pozri príspevok
Ja to tak robím, všetko z EZU vytláčam a prikladám. Už o rok si pracovníci SP nebudú nič pamätať, veď oni ani nevedia, že sa vydávajú nové grid karty.
Toto si treba vytlačiť a odložiť (zo stránky SP to rýchlo zmizne):

Informácie
  • Vážený klient Sociálnej poisťovne, <o:p></o:p>
vzhľadom na množiace sa dotazy ohľadne zobrazovania registračných listov (RL) v inom období (072008) namiesto obdobia s dátumom, kedy ste posielali príslušný RL (082008), vám chceme poskytnúť nasledovné vysvetlenie. <o:p></o:p>
RL v starej XML schéme 1.5 bolo možné zasielať iba do dátumu 31.7.2008 a od dátumu 1.8.2008 už iba v XML schéme 1.7. Sociálna poisťovňa, aby vyšla v ústrety požiadavkám klientov, sa rozhodla toto obdobie zasielania v XML schéme 1.5 predĺžiť do 15.8.2008, pričom zároveň bolo umožnené aj zasielanie RL aj v novej XML schéme 1.7. Z tohto dôvodu registračnému listu zasielanému v období medzi 1.8.2008 do 15.8.2008 v starej XML schéme 1.5, je aplikáciou zobrazovaný ako najneskorší možný dátum 31.7.2008 a tým pádom je viditeľný v prehľadoch za obdobie <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:metricconverter w:st="on" ProductID="072008 a">072008 a</st1:metricconverter> nie 082008. RL zasielaný v tomto období v požadovanej novej XML schéme 1.7 je riadne viditeľný v prehľade za obdobie 082008 s korektným dátumom prijatia. <o:p></o:p>
Sociálna poisťovňa zobrazí v aplikácii riadny dátum prijatia aj pre RL zasielané v starej XML schéme 1.5. v období medzi 1.8.2008 do 15.8.2008.<o:p></o:p>
Ďakujeme za pochopenie.<o:p></o:p>
  • <LI class=MsoNormal style="MARGIN-BOTTOM: 12pt; COLOR: #c70202; mso-list: l2 level1 lfo3; tab-stops: list 36.0pt">Od 16. augusta 2008 (vrátane) aplikácia prijíma formuláre registračných listov fyzických osôb (RLFO) iba v novej XML schéme. Zamestnávateľ všetky druhy RLFO (prihláška, zmena, prerušenie, odhláška, zrušenie prihlásenia) zasiela elektronicky v štruktúre XML verzia 1.7. (pozn. dátum vzniku, zániku alebo prerušenia poistenia a dátum zmeny pre použitie tejto verzie nie je rozhodujúci).<o:p></o:p> <LI class=MsoNormal style="MARGIN-BOTTOM: 12pt; COLOR: #c70202; mso-list: l2 level1 lfo3; tab-stops: list 36.0pt">Mesačný výkaz poistného a príspevkov (MVP) za mesiac júl <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="2008 a">2008 a</st1:metricconverter> ďalšie mesiace zamestnávateľ zasiela elektronicky v novej XML schéme, verzia 2.7. MVP za obdobia pred júlom 2008 sa elektronicky zasielajú aj po 31. júli 2008 v XML schéme platnej pred 31. júlom 2008, nemôžu byť zaslané v novej štruktúre.<o:p></o:p> <LI class=MsoNormal style="MARGIN-BOTTOM: 12pt; COLOR: #c70202; mso-list: l2 level1 lfo3; tab-stops: list 36.0pt">Možnosť práce v systéme EZU pomocou starých grid kariet sa predlžuje do 15.9.2008.<o:p></o:p>
  • V súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU) si Vás dovoľujeme požiadať o trpezlivosť. Sociálna poisťovňa vzniknuté problémy odstráni tak, aby bola opätovne obnovená funkcionalita EZU v plnom rozsahu. Od 28. júla 2008 až do doby bezproblémovej prevádzky systému EZU nebudú ukladané pokuty za nepredloženie týchto formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. O opätovnom bezproblémovom fungovaní systému EZU budú zamestnávatelia informovaní.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

smith Pozri príspevok
Mňa trápi trošku iná vec, ohľadne nových grid kariet. Ak mám grid kartu pre viacero platiteľov, prečo nevyriešili prechod z jedného do druhého voľbou IČZ. Nakoľko ja posielam hromadne pre všetkých naraz, a keď jedného ukončím musím sa najprv odhlásiť a potom sa prihlásiť a vybrať iné IČZ.
Presne toto trápi aj mna. Možno by sme im to mali naznačiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať