Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mesačná nčzd je 303,72 x 12 = 3644,64 .. aj ked je ročná 3644,74.. vzniklo to zaokrúhlením mesačnej nčzd, pretože:
3644,74:12=303,728
3 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

kde v Pohode, máte kód zdravotnej poisťovne plus kod pobočky, nechce mi elektronicky zobrať mesačný výkaz pre túto chybu,
ďakujem :-)
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

katarinaNR: mzdy>zoznamy>zdravotne poistovne

kody pobociek Vszp: http://www.vszp.sk/platitelia/rocne-...-pobociek.html
ostatne poistovne su myslim normalne a kod pobocky nepotrebuju, iba kod poistovne, t.j. 2400 a 2700.
1 0
Flash Flash

Flash je offline (nepripojený) Flash

Vie niekto poradiť s Pohodou komplet. Chcem pri účtovaní na prelome rokov, t.j. v roku 2013 vypočítať mzdy pre zamestnancov za január 2013. Po prepnutí na rok 2013 mi však v kolonke mzdy sa žiadny zamestananec nenachádza, ani v personalistike ani v pracovných pomeroch. Nevie niekto, prečo sa to neprenieslo do roku 2013?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som poprosiť o radu, chcem posielať z pohody mailom v pdf, vidím, že tam tá možnosť je, ale nemám ju vysvietenú, ako ju aktivujem?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

a ešte poprosím o jednu radu, v tlačových zostavách v mesačných výkazoch do zdravotných poisťovní mám uvedené počet prihlásených zam. 6, počet zamestnancov, za ktorých sa platia preddavky 6 a na konci tabuľky zoznam zamestnancov, vymer.základy mám uvedených len dvoch zamestnancov, a pritom z preddavky sa platia zo 6 zam. a každý má nejaký vymeriavací základ, :-((
prosím radu
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

posúvam, prosím o radu
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

katarinaNR: v papierovych mesacnych vykazoch su len dvaja zamestnanci, pretoze ak ich mas viac, musis vykazy posielat elektronicky. takze dvaja su tam preto, lebo viac sa do papieroveho tlaciva ani nezmesti. toto papierove tlacivo ani nikam neposielas, pretoze mas 6 zamestnancov. na subore ktory si z pohody vyexportujes a nasledne zasielas cez elektronicku podatelnu ZP by mali byt vsetci zamestnanci.
0 0
geroj22 geroj22

geroj22 je offline (nepripojený) geroj22

Kde vo mzdách sa ma zadávať príspevok na podporu udržania v zamestnaní podľa §50a zákona č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti ktorý prináleží zamestnancovi keď sa mu preplácajú strhnuté odvody??? Môže to byť cez iný príjem-vymeriavací základ ZP-zvýš.VZ na zdravotné alebo?
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Flash Pozri príspevok
Vie niekto poradiť s Pohodou komplet. Chcem pri účtovaní na prelome rokov, t.j. v roku 2013 vypočítať mzdy pre zamestnancov za január 2013. Po prepnutí na rok 2013 mi však v kolonke mzdy sa žiadny zamestananec nenachádza, ani v personalistike ani v pracovných pomeroch. Nevie niekto, prečo sa to neprenieslo do roku 2013?
možno ešte pomôže..
musíš si zadefinovať - účtovanie na prelome období
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

poprosila by som radu. v PÚ, dám zaúčtovať mzdy, v ID vidím sumu hrubé mzdy zam-c, ale ako dám automaaticky zaúčtovať odvody za zamestnanca a za zamestnávateľa? tie v ID nevidím
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

odvody do jednotlivých poisťovní sú v ostatných záväzkoch
Naposledy upravil srska : 15.02.13 at 14:55
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ešte ku mzdám:
- tvorba soc. fondu sa Ti obajví po zaúčtovaní v ID
- ak si vo mzdách strhla stravenky, tiež ich musíš zaúčtovať cez ID
- ak vyplácaš aj daňový bonus, tak Ti program spraví buď záväzok /ak je daň vyššia než bonus/, alebo pohľadávku, ak je bonus vyšší ako daň
- cez ID tiež na konci roka účtujem tvorbu rezervy na mzdy, potom v priebehu roka aj jej čerpanie
2 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

Všimol som si že Pohoda nesprávne počíta zamestnaneckú prémiu ak sa nepoberala za celý rok. Za 11 mesiacov sa to počíta ako 46,3942 € : 12 mesiacov x 11 mesiacov = 42,528 €, po zaokrúhlení 42,53 €. Pohoda ale vypočíta 42,54 €.

Neviem či mám kvôli 1 centu podávať opravné Hlásenie, alebo sa na to vykašlať...
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

dobrý deň,

začala som robiť mzdy v Pohode, neviete mi prosím poradiť, ako zadám prácu cez víkend? Máme zamestnaných prevažne dohodárov, ktorí pracujú aj cez víkendy a sivatky, ale program mi nechce počítať hodiny cez víkend Neviem kde to treba nastaviť.

ďakujem.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tak im to daj ako nadcasy
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý večer. Potrebujem sa spýtať ako v pohode nastavím ELDP tak aby to tlačivo bolo akceptovateľné pre SP? Ďakujem
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

1.mzdy- personalistika - pracovné pomery - eldp
2. tlač do originál tlačiva zrušiť zaškrtnutie
Naposledy upravil katka 23 : 11.06.14 at 06:51 Dôvod: doplnenie
0 0
matusisko matusisko

matusisko je offline (nepripojený) matusisko

ELDP pri dohodár. na nepr. prijem od 01.09.2013 do 31.5.2014 sa robí na celé obdobie teda:
jeden riadok rok 2013 A 01092013 do 31.12.2013 VZ napr. 100 EUR
druhy riadok rok 2014 A 01012014 do 31052014 napr. 100 eur,
ale určite nerozpisovať do ELDP konkrétne na dni ktoré pracoval (ako v zdravot. poistovni) však??? poradťe prosím
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať