Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Najprv si musíš dobre nahodiť údaje v personalistike, potom neprítomnosti v personalistike a ďalej už by to malo ísť "samo"...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Dôlezite je zosumarizovat si celu dochadzku. Potom ides do personalistiky a tam kliknes na kazdeho zamestnanca, ktory mal nejake volno, PN a tak to v kolonke nepritomnost doplnis. (umozni ti vybrat o aky typ nepritomnosti ide) ak chces zadat ciastku premii to je tiez v personalistike ale vo vrchnej casti.
Potom ides na prislusny mesiac, t.j. april a ono sa ta opyta ci vypocitat mzdy vsetkym daj si ano a mas to.
V tlacovych zostavach vytlacis vyplatne pasky, vyplatnu listinu a vykazy do poistovni.
Prikaz na uhradu vies vytlacit az ked das zauctovat mzdy a potom ho vytlacis z ostatnych zavazkov.
0 0
katarinaX katarinaX

katarinaX je offline (nepripojený) katarinaX

a tu nepritomnost treba kde nahodit?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

katarinaX Pozri príspevok
a tu nepritomnost treba kde nahodit?
V personalistike je záložka "Neprítomnosť"
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Dobrý deň,

pripájam sa tu, nakoľko mám zopár otázok k mzdám v Pohode. Potrebovala by som poradiť, či je možné nejako rozdeliť mzdy (neviem, či na nejaké strediská). Problém mám v tom, že mám dohodárov, kt. pracujú v rámci projektu, kt. realizuje naša neziskovka. A potom má ešte zamestnanca na hl. prac. pomer. Potrebujem to však analyticky rozlíšiť a neviem, aký by bol najvhodnejší postup.
Ešte by som sa chcela opýtať, ako presne sa účtuje stravné, keď robím mzdu za dané obdobie.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc, nakoľko so mzdami ešte nemám veľa skúseností.

beata
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ja si člením na strediská a po zaúčtovaní miezd, si opravím zaúčtovanie v internom doklade nakoľko si vediem aj dve analytiky na 521.
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Ďakujem pekne, už viem ako to spraviť.
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa účtuje správne stravné v Pohode?

beta
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Dobrý deň,
ešte by som sa chcela opýtať na to rozúčtovanie miezd podľa stredísk. Musím to urobiť ručne, alebo to vie rozlíšiť aj sám program? A čo odvody, tiež ich musím rozúčtovať podľa stredísk ručne?
Ďakujem pekne.
beata
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Nájdeš si nastavenia - zoznamy - strediská, tam si vytvoríš strediská a v personalistike, každému zamestnancovi nastavíš stredisko.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Dobry den, potrebovala by som surne poradit, kde v mzdach v POHODE nahodim vyplatenie cestovnych nahrad zamestnancovi.
Dakujem!
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

Cestovné náhrady nie sú mzda, takže v mzde nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janeb Pozri príspevok
Cestovné náhrady nie sú mzda, takže v mzde nie.
A prečo nie? tieto náhrady môžu byť vyplatené cez výplatnú listinu, tu problém nevidím.
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

problém je v pohode, ze na to nemá na výplatnej páske priestor
ale dá sa cez nezdanitelne nahrady v tretej zalozke

Iný problém mám - výplatná paska v EUR, ako ju nastaviť aby sa mzda zobrazila duálne
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

v globálnom nastavení v Menu Prechod na EURO si zvolíš obdobie duálneho zobrazovania od 1.7.2008 ak to chceš už na výplatnej páske za 07/2008 a až potom dáš vytvoriť mzdy.
0 0
janeb janeb

janeb je offline (nepripojený) janeb

dakujem, kurz som zadala, ale dátum asi nie :-)
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Mám (možno) hlúpu otázku:

Robím prvýkrát mzdy v POHODE. Na vela vecí som už prišla, ale nedokážem program donútiť aby mi vypočítal zo mzdy povinné odvody zamestnanca a zamestnávateľa. Sadzby v programe mám, ale jednoducho ich nevypočíta.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zlatica, nastav sa na mzdy, personalistika a pri každom zamestnancovi si nastav v záložke dane a poistné dátum/mesiac/ napr. odkedy daňovník podpísal prehlásenie, nezabudni dátum/mesiac/ poistenie všetko. Potom by odvody mali byť už v poriadku.
Naposledy upravil jozka56 : 12.10.08 at 21:56
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

jozka56 Pozri príspevok
Zlatica, nastav sa na mzdy, personalistika a pri každom zamestnancovi si nastav v záložke dane a poistné dátum/mesiac/ napr. odkedy daňovník podpísal prehlásenie, nezabudni dátum/mesiac/ poistenie všetko. Potom by odvody mali byť už v poriadku.
Súhlasím, len doplním, že poistné pre bežného zamestnanca zadáš jednorazovo výberom z ponuky poistenie-všetko (trošku som tiež pomáhala jednej kočke s "naštartovaním" programu a pracne vpisovala všetky poistné jednotlivo) .
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Atka4 veru aj mne samoukovi nejaký čas trvalo, kým sa prišla na to, že poistenie nemusím zadávať prácne po riadkoch.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Dakujem vsetkym za pomoc

A presvedcila som sa, ze u mna po 22.00 hod jednoducho vypína mozog
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať