Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
joki joki

joki je offline (nepripojený) joki

Ideš na to dobre - 331000 / 33600x, v osnove si predtým vytvor anal. účty k jednotl. ZP, k zamestnancom nie. Analytiku priradíš - Mzdy / Zoznamy / Zdrav. poisťovne
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

To všetko máme. Ide o predkontáciu v globálnom nastavení, je tam možnosť zadať len jednu položku - a ja mám predsa tých poisťovní viac a tým pádom aj predkontácií. Alebo to tak nemá byť?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Porada neporadila, ale poradila som si sama :-)
Takže pre "trenčana":
Všetko máš dobre, len musíš mať aj syntetiku na účet 336, tj. dať používať aj účet 336000 /nulový/. Do ostatných záväzkov si potom daj predkontáciu s týmto účtom na stranu DAL. Mali by to byť celkovo 3 predkontácie, tj. odvody za firmu, zam-ca a spoločníkov.
V Globálnom nastavení potom použij túto predkontáciu /s nulami pri 336/. Pohoda už rozpozná, o ktorú ZP sa jedná. Ja som to teraz nastavila a funguje mi to. Takže musí aj Tebe.
0 0
trenčan trenčan

trenčan je offline (nepripojený) trenčan

Elektronická verzia výkazu poistného a príspevkov do SP v Oddieli 3 má samostatnú kolonku pre číslo súpisné a číslo orientačné. Firma má číslo súpisné 1795 a číslo popisné 127. Ak vložím do POHODY reťazec 1795/127, výkaz pri odoslaní do SP je vyhodnotený ako neakceptovaný z dôvodu "chybná dľžka (povolený počet znakov 5)". Má to niekto už vyriešené, alebo zadáva len jedno číslo, napr. popisné.
0 0
IMRO IMRO

IMRO je offline (nepripojený) IMRO

Výsluhový dôchodkár
Tento problém prenasleduje od začiatku. Je to chyba programátorov POHODY.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

Neviem či mám založiť novú tému tak to skúsim tu:
Pri JÚ v POHODE môžem do personalistiky zaevidovať aj živnostníka ako HPP aby mu generovalo riadky do peňažného denníka na odvody a dane? Ak áno tak na záložke "Dane a poistné" aké riadky vypĺňať?

Alebo ich účtovať ručne cez "Ostatné záväzky" keďže priamo do peňažného denníka sa dajú zapisovať len prevody?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

magnum Pozri príspevok
Neviem či mám založiť novú tému tak to skúsim tu:
Pri JÚ v POHODE môžem do personalistiky zaevidovať aj živnostníka ako HPP aby mu generovalo riadky do peňažného denníka na odvody a dane? Ak áno tak na záložke "Dane a poistné" aké riadky vypĺňať?

Alebo ich účtovať ručne cez "Ostatné záväzky" keďže priamo do peňažného denníka sa dajú zapisovať len prevody?
Neviem, či dobre chápem, chceš živnostníkovi zaevidovať povinné odvody do ZP a SP? Cez agendu Ostatné záväzky, tak ako píšeš.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

OK a tu mi to stačí zaevidovať pod jedným číslom?

Ako dodávateľa dám Sociálnu poisťovňu, ako text pravidelné mesačné odvody, predkontáciu dám ručne a následne do položiek na záložke "Položky dokladu" rozpíšem jednotlivé poistné do sociálnej poisťovne ako garančné, invalidné, dôchodkové... všetko s predkontáciou "Platba do fondov zamestnávateľa"

Z tohto si môžem vytvoriť šablónu na ďalšie mesiace.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja si platby do SP a ZP zadávam do ostatných záväzkov, predkontácia - platby do fondov, a potom pri ich uhrade likvidujem banka - ostatné záväzky a mám evidenciu záväzkov a tiež to pekne natiahne do dennika, pri ich úhrade.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

takže vôbec nepoužívate Položky dokladu?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Prečo chceš položky? Je to jedna kontácia, odvody do fondov. Zbytočne si to nekomplikuj. Ale ak ich tam vypíšeš, nič s tým nepokaziš.
Ja to robím tak, že v júni spravím doklad o výpočte odvodov do SP, ktorý je položkovite. Ten mi potom slúži na nahodenie zápisov do OZ.
Kdesi tu je tu výborná tabuľka.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

tu je ta tabulka
http://www.porada.sk/1101948-post2.html
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Naši zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou a sviatok im je preplácaný priemerom. Nastal mi problém, keď pracovali aj 1.9.

1. Mala by im byť vyplatená mzda za daný deň priemerom + 50% príplatok?
2. Majú nárok aj na stravný lístok, keď odpracovali viac ako 4 hodiny v daný deň?
3. Ako to nahodím v Pohode?

Prosím, poraďte mi.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka
HPP alebo dohoda?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zdenka 0705 Pozri príspevok
HPP alebo dohoda?
HPP
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
AMM Pozri príspevok
Naši zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou a sviatok im je preplácaný priemerom. Nastal mi problém, keď pracovali aj 1.9.

1. Mala by im byť vyplatená mzda aj zaplatený sviatok t.j. 100% aj nadčasový príplatok, ak nečerpali náhradné voľno za daný deň priemerom + 50% príplatok?
2. Majú nárok aj na stravný lístok, keď odpracovali viac ako 4 hodiny v daný deň?
3. Ako to nahodím v Pohode? Neviem - nepoznám Pohodu

Prosím, poraďte mi.
Odpoveď zvýraznená v texte.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak to musíš jednotlivo nahodiť všetky odvody.
- nemocenské /zc aj zm
- starobné /zc aj zm
- nezamestnanosť len zm
- garančné zm
- rez.fond zm
- zdravotné zm aj zc
- plus dane
p.s. odpoveď pre bv_alexandru
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 07.10.09 at 08:57
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím Vás čo všetko je potrebné zadať v personalistike pri dôchodcovi? Vďaka
Všetko ako nedôchodcovi, len neplatí Invalidné poistenie, Poistenie v nezamestnanosti a ak bol dôchodcom k 1.1.2009 nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane (335,47€). Preto je dobré zadať aj dátum priznania dôchodku (mal by ti predložiť rozhodnutie SP o priznaní dôchodku)
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ančika Pozri príspevok
Odpoveď zvýraznená v texte.
. Mala by im byť vyplatená mzda aj zaplatený sviatok t.j. 100% aj nadčasový príplatok, ak nečerpali náhradné voľno za daný deň priemerom + 50% príplatok?
To urcite nie, priplatok za sviatok je zo zakona 50% /okrem st.spravy/,
ma im byt vyplatena mzda + priplatok za sviatok.
Ak pracovali, nemaju mat zaplateny sviatok ako taky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať