Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

vrabcak Pozri príspevok
pekný večer, budem veľmi vďačná skúsenejším za radu:
zamestnanec je zadaný v personalistike na dohodu o pracovnej činnosti. tá končí 27.4.2011, od 28.4.2011 je ten istý zamestnanec prijatý na kratší pracovný čas (25 hodín týždenne). jedná sa o pracovníka s čiastočným invalidným dôchodkom (50 %).
prosím o radu, ako správne postupovať pri zadávaní údajov v personalistike, keďže pracovník z firmy neodchádza, len dochádza k zmene pracovného pomeru a je potrebné zároveň vysporiadať povinnosť voči soc. poisťovni (odhláška, prihláška).

ďakujem za radu
dohodu ukonči a nahoď si ho znovu na hlavný prac. pomer s krát. úvazkom
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

ďakujem za odpoveď, nevedela som či sa to nedá aj iným spôsobom.
0 0
Tania2 Tania2

Tania2 je offline (nepripojený) Tania2

jozka56 Pozri príspevok
Mne v pohode neťahá MV preddavkov na ZP pre zamestnanca, ktorý je na mat. dovolenke. Výkazy za január a február boli v poriadku a teraz v marci mi ich vôbec neponúka, hoci k zmene u ZC nedošlo. Pritom v rekapitulácii ZP sa tieto údaje nachádzajú. Čo teraz?
Mám podobný problém, mne do výkazu preddavkov na ZP nepotiahne zamestnanca, ktorý je dlhodobo PN (od januára). Za január a február bol výkaz v poriadku, tam ho zahrnul, ale v marcovom výkaze nie je. Asi budem musieť opravu urobiť manuálne cez portál ZP, alebo máte niekto tip ako to upraviť v Pohode ?
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

zdravím, chcem sa opýtať - zamestnanec = konateľ = spoločník, previdelný mesačný príjem = minimálna mzda, podpísal Vyhlásenie..., poistenie všetko, .... má nárok aj na zamestnaneckú prémiu? a čo všetko zadávate do personalistiky ( samozrejme okrem osobnýzch údajov). ďakujem
0 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

Dobrý deň, chcela by som z programu POHODA vyexportovať zálohu - ale len časť mzdy. Vie mi niekto poradiť akým spôsobom by som mohla mzdárke vyexportovať len zálohu miezd a nie celé účtovnícvo? Na hotline mi povedali, že sa to nedá. Len sa pýtam či niekto nevie nejakú fintu, resp. neobjavil spôsob ako zálohu vytiahnuť :-) ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Chceš jej v akom formáte poslať tú zálohu, ako PDF alebo excell alebo ako dátový súbor.....lebo ak ako dátový súbor, tak neviem, že bz sadalo z databázy oddeliť len zálohy miezd. Ak chceš exportovať tlačovú zostavu, v tom problém nie je.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mimi Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som z programu POHODA vyexportovať zálohu - ale len časť mzdy. Vie mi niekto poradiť akým spôsobom by som mohla mzdárke vyexportovať len zálohu miezd a nie celé účtovnícvo? Na hotline mi povedali, že sa to nedá. Len sa pýtam či niekto nevie nejakú fintu, resp. neobjavil spôsob ako zálohu vytiahnuť :-) ďakujem
daj mzdy napr. 01/2011, vyber x-kom zamestnanca a exportuj agendu. dá sa to do excelu 97 - 2000 ale nie je to pravá záloha
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
0 0
mimi mimi

mimi je offline (nepripojený) mimi

ďakujem za odpoveď. :-) Aspoň niečo jej pošlem - mzdárke.
0 0
meggy2806 meggy2806

meggy2806 je offline (nepripojený) meggy2806

Chcem sa spýtať, keď robíte nový záznam do personalistiky (príjmate zamestnanca) v programe POHODA, neexistuje nikde v nej tlačová zostava na pracovnú zmluvu? To naozaj sa dá iba cez tie dokumenty a vypĺňať to? Považujem to za veľký nedostatok tohto programu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

meggy2806 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, keď robíte nový záznam do personalistiky (príjmate zamestnanca) v programe POHODA, neexistuje nikde v nej tlačová zostava na pracovnú zmluvu? To naozaj sa dá iba cez tie dokumenty a vypĺňať to? Považujem to za veľký nedostatok tohto programu.
no, treba kuknúť tu: pohoda sk/dokumenty/šablony/personalistika
a tam máš zmlúv koľko len chceš
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...alebo si vytvorit v Report designeri vlastnú šablónu s vloženými poliami (ja som ju tak mala a pekne ťahalo všetky potrebné údaje, stačilo vytlačiť a podpísať), ale už aj Pohoda má v tlačových zostavách od výrobcu svoju vlastnú Pracovnú zmluvu na 3 strany, kdee pekne naťahá údaje z databázy zamestnanca. Treba sa v aktuálnej verzii popozerať.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Betina2 Pozri príspevok
...alebo si vytvorit v Report designeri vlastnú šablónu s vloženými poliami (ja som ju tak mala a pekne ťahalo všetky potrebné údaje, stačilo vytlačiť a podpísať), ale už aj Pohoda má v tlačových zostavách od výrobcu svoju vlastnú Pracovnú zmluvu na 3 strany, kdee pekne naťahá údaje z databázy zamestnanca. Treba sa v aktuálnej verzii popozerať.
ja som to nenašla, kde v tlačových zostavách mám hľadať?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

V agende Personalistika, otvoríš ju, postavíš sa na daného zamestnanca, otvoríš zoznam tlačových zostáv a tam by mala byť aj Pracovná zmluva....ak nenájdeš, napíš, pozriem to v druhom PC, tu Pohodu nemám.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Betina2 Pozri príspevok
V agende Personalistika, otvoríš ju, postavíš sa na daného zamestnanca, otvoríš zoznam tlačových zostáv a tam by mala byť aj Pracovná zmluva....ak nenájdeš, napíš, pozriem to v druhom PC, tu Pohodu nemám.
nie, nemám to tam :-(
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

OK, takže ešte raz:
Máš otvorenú agendu Personalistika, postavíš sa na aktuálneho zamestnanca, alebo ho vyselektuješ. Otvoríš si zoznam talčových zostáv v agende personalistika a vyroluje sa zoznam. Hned hore máš Karta zamestnanca s označením + . Tak klinkneš na to + a otvorí sa zoznam pod Kartou zamestnanca a tam máš potom Zmluva a Dohoda o zmene pracovnej zmluvy.

Ak by si tam Zmluvu nemala, tak by si si mohla vytvoriť novú tlačovú zostavu práve v tej zložke Karta zamestnanca . Klikneš pravým tlačidlom myši na názov tlač.zostavy Karta zamestnanca, potom vyhodí dialógové okno, klikneš na nom na Pridať užívateľskú zostavu. Prepíšeš si názov v strome podla svojiích potrieb, aj názov pri tlači a Názov súboru napíšeš ZAMzmluv. Ten názov musí byť presne takto. Ak aj tlač zostavu nemáš presne takto, ale určite ju máš v zozname tlačových zostáv priemo v zložke Pohody medzi SW v PC.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Betina2 Pozri príspevok
OK, takže ešte raz:
Máš otvorenú agendu Personalistika, postavíš sa na aktuálneho zamestnanca, alebo ho vyselektuješ. Otvoríš si zoznam talčových zostáv v agende personalistika a vyroluje sa zoznam. Hned hore máš Karta zamestnanca s označením + . Tak klinkneš na to + a otvorí sa zoznam pod Kartou zamestnanca a tam máš potom Zmluva a Dohoda o zmene pracovnej zmluvy.
Nemám tam pri Karte zamestnanca označenie +
nebude to v tom, že mám Pohodu len pre JÚ? teda, Pohoda Standard?

Ak by si tam Zmluvu nemala, tak by si si mohla vytvoriť novú tlačovú zostavu práve v tej zložke Karta zamestnanca . Klikneš pravým tlačidlom myši na názov tlač.zostavy Karta zamestnanca, potom vyhodí dialógové okno, klikneš na nom na Pridať užívateľskú zostavu. Prepíšeš si názov v strome podla svojiích potrieb, aj názov pri tlači a Názov súboru napíšeš ZAMzmluv. Ten názov musí byť presne takto. Ak aj tlač zostavu nemáš presne takto, ale určite ju máš v zozname tlačových zostáv priemo v zložke Pohody medzi SW v PC. Tuto tie tlačové zostavy mám, v priečinku DOkumenty / Šablóny, ale predsa len to treba vyplňať ručne, neťahá z personalistiky do týchto zostáv nič...
...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Heni, ak máš vrámci Pohody prístupnú personalistiku a tvorbu miezd, tak určite to máš
Len nie v šablónach, ale v priečinku kde máš nainštalovanú Pohodu. Ja to mám takto, tu je moja cesta k tomu súboru:

Mám ju na disku C:
Systém C/Program Files/Stormware/Pohoda SK/TiskSK/Copy/ZAMzmluv.rph

Ja to tiež nemám priamo v zložke TiskSK, možno preto, že niektoré údaje som si v RD zmenila, boli tam nejaké drobné preklepy v origináli....nevadí, skús si to tam pozrieť, ak to tam nenájdeš, pokúsim sa poslať Ti ten môj súbor, ale musíš si to uložiť presne tak ako to mám ja do tej zložky TiskSK/Copy a potom ten nzov súboru presne opíšeš už priamo ked si dáš vytvoriť novú tlačovú zostavu v tlač zostave Personalistika/Karta zamestnanca
Na trej zxostave Karta zamestnanca sa postavíš myšou, klikneš pravým tlačidlo, zadáš pridať užívateľskú zostavu, prepíše podla seba názov v strome, názov pri tlači a ako názov súboru presne opíšeš ten názov súboru, čo Ti pošlem, dáš OK a máš ju tam...otvárať to potom budeš rovnako - Personalistika , + na karta zamestnanca, otvorí sa strom pod Kartou zamestnanca a už len klikneš na Zmluva, alebo ako si to nazveš....ved skús, a skontroluj si tam potom či Ti dosadzuje správne údaje....poprípade si to v RD uprav, vlož potrebné polia a pod. mzslím, že vzorce tam nebude treba, takže by to nemalo byť nejako zložité.
A dôležitá vec:
Ja vždz ked zakladám zamestnanca do PC, tak vyplním všetky dostupné polia údajmi na základe ním vyplneného dotazníka, prípadne, podla čísla účtu atd....a najdôležitejšie: Popis práce, resp. popis náplne práce, popis predmetu činnosti stručne napíšem pri každom zamestnancovi do Poznámky (je to nad zoznamom zamestnancov v tabuľke úplne vpravo, klikneš na to a otvorí sa okno, kde to môžeš napísať - stručne, tak na dve max. 3 vety, aby sa to zmestilo, poprípade písať zaradom, nie pod seba....ved si to skontroluješ v náhlade zostavy a uvidíš, čo treba ešte upraviť, po pár razoch dôjdeš na finty.

Je to zazipované, stiahneš si to do PC a rozbalíš, potom len skopíruješ do uvedenj zložky (TiskSK/Copy). Normálne to má koncovku rph.
Daj vedieť, či to funguje
Naposledy upravil Betina2 : 05.08.11 at 10:12
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Betina2 Pozri príspevok
Heni, ak máš vrámci Pohody prístupnú personalistiku a tvorbu miezd, tak určite to máš
Len nie v šablónach, ale v priečinku kde máš nainštalovanú Pohodu. Ja to mám takto, tu je moja cesta k tomu súboru:

Mám ju na disku C:
Systém C/Program Files/Stormware/Pohoda SK/TiskSK/Copy/ZAMzmluv.rph

Ja to tiež nemám priamo v zložke TiskSK, možno preto, že niektoré údaje som si v RD zmenila, boli tam nejaké drobné preklepy v origináli....nevadí, skús si to tam pozrieť, ak to tam nenájdeš, pokúsim sa poslať Ti ten môj súbor, ale musíš si to uložiť presne tak ako to mám ja do tej zložky TiskSK/Copy a potom ten nzov súboru presne opíšeš už priamo ked si dáš vytvoriť novú tlačovú zostavu v tlač zostave Personalistika/Karta zamestnanca
Na trej zxostave Karta zamestnanca sa postavíš myšou, klikneš pravým tlačidlo, zadáš pridať užívateľskú zostavu, prepíše podla seba názov v strome, názov pri tlači a ako názov súboru presne opíšeš ten názov súboru, čo Ti pošlem, dáš OK a máš ju tam...otvárať to potom budeš rovnako - Personalistika , + na karta zamestnanca, otvorí sa strom pod Kartou zamestnanca a už len klikneš na Zmluva, alebo ako si to nazveš....ved skús, a skontroluj si tam potom či Ti dosadzuje správne údaje....poprípade si to v RD uprav, vlož potrebné polia a pod. mzslím, že vzorce tam nebude treba, takže by to nemalo byť nejako zložité.
A dôležitá vec:
Ja vždz ked zakladám zamestnanca do PC, tak vyplním všetky dostupné polia údajmi na základe ním vyplneného dotazníka, prípadne, podla čísla účtu atd....a najdôležitejšie: Popis práce, resp. popis náplne práce, popis predmetu činnosti stručne napíšem pri každom zamestnancovi do Poznámky (je to nad zoznamom zamestnancov v tabuľke úplne vpravo, klikneš na to a otvorí sa okno, kde to môžeš napísať - stručne, tak na dve max. 3 vety, aby sa to zmestilo, poprípade písať zaradom, nie pod seba....ved si to skontroluješ v náhlade zostavy a uvidíš, čo treba ešte upraviť, po pár razoch dôjdeš na finty.

Je to zazipované, stiahneš si to do PC a rozbalíš, potom len skopíruješ do uvedenj zložky (TiskSK/Copy). Normálne to má koncovku rph.
Daj vedieť, či to funguje
DAKUJEM. Ja som v tom priečinku TiskSK/Copy mala len ZAMkarta.rph a nič viac, asi preto mi to nešlo...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Heni Pozri príspevok
DAKUJEM. Ja som v tom priečinku TiskSK/Copy mala len ZAMkarta.rph a nič viac, asi preto mi to nešlo...
stormware to ani nedodáva (ani v pohode komplet). to si vytvorila betina v rd sama.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

srska Pozri príspevok
stormware to ani nedodáva (ani v pohode komplet). to si vytvorila betina v rd sama.
ale pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1814183-post192.html
Betina2 píše, že to je od výrobcu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať