Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
yuyo z vlastnej skusenosti dobre na vosky na surfiniach a snad aj million bellsoch je Pyrimor...mala som pred dvoma rokmi zamorene cervene surfinky a pomohlo, len bacha, nepremocit prilis, lebo nastupi mucnatka a to je este horsie, to si skoncil...alebo lienky, biologicky najlepsia pomoc, len kde ich najst, ja viem...
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
A este sa musim pochvalit s mojimi prvymi zo semienka, 1.krat sa mi to podarilo dotiahnut do kvetu, prezili mi 4ks z vyklicenych asi 10ks..na vrchnej fotke je realna farba na spodnej foto zo sacku so semienkami
Naposledy upravil Iconka : 05.06.11 at 21:37
real.jpg  
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

mne zo semienka schádzaju každý rok,samé aj tento rok ich je dosť a už aj kvitnu,nechala som ich na tom mieste kde zišli
0 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

Iconka Pozri príspevok
yuyo z vlastnej skusenosti dobre na vosky na surfiniach a snad aj million bellsoch je Pyrimor...mala som pred dvoma rokmi zamorene cervene surfinky a pomohlo, len bacha, nepremocit prilis, lebo nastupi mucnatka a to je este horsie, to si skoncil...alebo lienky, biologicky najlepsia pomoc, len kde ich najst, ja viem...
Nasiel som este toto,

http://www.syngenta.sk/index.php?produkt=31

vyskusam, pokial sa este tie mrchy objavia.Paci sa mi to, kedze sa to nemusi iba striekat a moze sa to aplikovat zalievkou do pody.Ma to systemovy ucinok(cez korene do celej rastliny) a posobi to nejaky mesiac...

pouzival to uz niekto ?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Iconka Pozri príspevok
Balkon 4.6.2011
Iconka, Ty by si si mala zmeniť nick na Surfinka...PS: Prosím Ťa a ako cez tú nádheru vešiaš na tom balkóne prádlo, aby si si ju nedolámala? To je asi praktickejšie vyjsť von a pekne zvonka... ešteže bývaš na prízemí, hihi...
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Oliea, dakujem...presne tak ako pises, vesiam tak, ze idem von a odtial :-)
0 0
matulka23 matulka23

matulka23 je offline (nepripojený) matulka23

Máte všetci krásne surfínky, vidieť že sa tu zišli šikovní pestovatelia
Konečne som si našla čas a tiež pridávam nejaké fotky mojich surfíniek...Škoda len, že dnes už takto nevyzerajú, pretože prišla nečakaná búrka a keďže som nebola doma nemal ich kto schovať Polámané vetvičky som odstránila ale súrfinky mi zostali také priľahnuté, tak dúfam že sa ešte pozviechajú...
DSCF2536.JPG  
DSCF2532.JPG  
1/1
1 0
Dália Dália

Dália je offline (nepripojený) Dália

Matulka23, prekrásne. Bielučké ako sneh. Držím palce, aby zas tak krásne obrástli. Ale myslím si, že budú ešte krajšie. Hustejšie. Teším sa na fotky.
0 0
yuyo yuyo

yuyo je offline (nepripojený) yuyo

Matulka23 krásne sú, určite sa ešte vzchopia
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Mna postihlo nieco podobne, matulka23. V nedelu sme boli cely den prec, na oslave, chvalila som sa, ako mi to konecne krasne zakvitlo, vytesovala som sa ako male decko, pysila som sa ... a vratila som sa domov a skoro som neverila vlastnym ociam...Ja som skoro odpadla, u nas bola totiz taka prietrz mracien... a tieto moje chudatka zostali take dobite, dolamane, dotrhane, ze na zaplakanie... V pondelok sa scenar opakoval, ale to som uz bola doma, tak som stihala pratat... Tiez verim, ze sa este pozviechaju...
P.S. Prilozim Vam aj pondelnajsie foto dobitych chudatok- fotenych uz v bezpeci zastreseneho balkona...
Inac, Iconka, ten tvoj balkon, to je nieco nadherne...prekrasne...zavideniahodne...
dobite petunky.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Janka dakujem...aj tvoje su krasne, trocha dazda im neublizi, to sa neboj, moje aj tuto noc vymokli ako sliepky, jaa uz ich ani neschovavam, netreba sa o ne tak bat, vyschnu a o par dni bude rovnake, ak nie este krajsie ako predtym. Volakedy som sa aj ja tak o ne bala, stale som to prenasala von a dnu, az som si povedala, ze kaslem na to. Schovam len zavesne, aby ich vietor nezhodil a nepadli a nerozbili aj kvetinac aj vsetko v nom.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Iconka Pozri príspevok
Janka dakujem...aj tvoje su krasne, trocha dazda im neublizi, to sa neboj, moje aj tuto noc vymokli ako sliepky, jaa uz ich ani neschovavam, netreba sa o ne tak bat, vyschnu a o par dni bude rovnake, ak nie este krajsie ako predtym. Volakedy som sa aj ja tak o ne bala, stale som to prenasala von a dnu, az som si povedala, ze kaslem na to. Schovam len zavesne, aby ich vietor nezhodil a nepadli a nerozbili aj kvetinac aj vsetko v nom.
No ved to, este aj vcerajsia noc...a doobeda ako lialo...a dnes v noci znova...len uz som nemala sil vlacit to vsetko dnu a von... Nejako bolo nejako bude...po ine roky som ich nikdy naprevlacala, len mam aj taky pocit, ze predtym nikdy neboli az take zbite... Mimochodom, nechcem si predstavit, Iconka, kam by som prenasala take bohato zakvitnute kvetinaciky ako ty...asi by som sa bala, ze im viac ublizim manipulaciou s nimi, nez im ublizi silny dazd... a okrem toho, dazdova voda je pre kvietky osoznejsia nez ta z vodovodu, takze pokial mi ich nebude odfukovat z balkona, necham ich tak...
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Iconka Pozri príspevok
Tak tu je moja.Myslim si,ze na to,ako vyzerala po tom krupobiti je pekna.
Pekná??Tá je náááádhernáááááááááá......a to je z jedného koreňa????
0 0
Svolakko Svolakko

Svolakko je offline (nepripojený) Svolakko

Moj prvy pestovatelsky pokus,
sadil som uz v marci (nevydrzal som cakat), sadil som asi velmi nahusto, kupil som tri sadenicky po 6 rastliniek a vysadil do dvoch hrantikov, jedna sadenicka sa ukazala byt fuchsiou (na detaily som nedbal ), narastli velmi divoko, buduci rok budem sadit trosku poredsie a hlavne viac farieb, lebo sa mi zdaju trosku jednotvarne.
V kazdom pripade krasne vonaju a velmi sa z nich tesim
Petu.jpg  
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

aj hafík zapózoval...
... tá lávka slúži jemu? či?
zlatý...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moje tohtoročné...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6020050.jpg
Zobrazení: 42
Veľkosť:  63.1 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6020051.jpg
Zobrazení: 36
Veľkosť:  81.6 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6060164.jpg
Zobrazení: 38
Veľkosť:  97.8 KB
tento rok som si kúpila aj niekoľko "milion bells" tak som zvedavá...
2 0
Svolakko Svolakko

Svolakko je offline (nepripojený) Svolakko

Lavka je pre havina, presne take cervene petunie som si predstavoval, ked som tam sadil tie fuchsie ))
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
matulka23 Pozri príspevok
Máte všetci krásne surfínky, vidieť že sa tu zišli šikovní pestovatelia
Konečne som si našla čas a tiež pridávam nejaké fotky mojich surfíniek...Škoda len, že dnes už takto nevyzerajú, pretože prišla nečakaná búrka a keďže som nebola doma nemal ich kto schovať Polámané vetvičky som odstránila ale súrfinky mi zostali také priľahnuté, tak dúfam že sa ešte pozviechajú...
Tie sú nádherné!!!
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Aj takuto s mensimi kvietkami mam
fialova mala.jpg  
1 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Neviem do kedy to takto vydrzi ale som spokojny...
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať