Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
oliwa k tym million bellsom..to som akurat teraz nedavno dostala odpoved. Mne totiz uvadli konce na cervenych millionkach, ale zlte a fialove su v poriadku. Tak som trosku patrala a v raj je to tych, ze sa odrezky brali z nezdravej rastliny a tieto to proste maju v sebe a ked pride urcita chvila, tak nahle zvadnu, ze je to materskou rastlinou. Moje zatial ziju, konce som odstranila a vypada to, ze sa to dalej nesiri, tak uvidim, co s nimi dalej bude.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Iconka Pozri príspevok
oliwa k tym million bellsom..to som akurat teraz nedavno dostala odpoved. Mne totiz uvadli konce na cervenych millionkach, ale zlte a fialove su v poriadku. Tak som trosku patrala a v raj je to tych, ze sa odrezky brali z nezdravej rastliny a tieto to proste maju v sebe a ked pride urcita chvila, tak nahle zvadnu, ze je to materskou rastlinou. Moje zatial ziju, konce som odstranila a vypada to, ze sa to dalej nesiri, tak uvidim, co s nimi dalej bude.
Dík za vysvetlenie, tie moje boli tiež červené...všetky...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6140133.jpg
Zobrazení: 56
Veľkosť:  70.2 KB

na tej mojej zacali rast ine kvietky, podstatne mensie a tmavsie... a ja neviem, mohlo by to byt "sokom"?... minuly tyzden sa odtrhol zavesny kvetinac a zemina sa vysypala na kvetinku a takto boli do vecera...

ale teraz to vyzera to celkom zaujimavo, velke a male kvietky na jednej rastlinke v dvoch odtienoch fialovej
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6140137.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  54.0 KB

a k tejto mi viete poradit nejake hnojivo alebo potrebuje nejaku specialnu starostlivost? zda sa mi ze rastie aj kvitne strasne pomaly...
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Sisima, neviem presne co myslis, ale ak je to len to, ze nove kvety su tmavsie ako uz rozkvitnute, tak to je uplne normalny jav. Ked sa novy riadne rozvinie a bude mat tak 2-3dni, zacne aj on stracat farbu. A mensie kvety? Obcas to robia aj moje, ale potom zase dalsie idu normalne...a este ma napadlo, neposkodila sa stonka? Ono, ked je nalomena, alebo cosi, tak nedostava tolko zivin a kvety na konci su mensie.
a k tej druhej,..no nie kazda odroda rastie do horibilnych dlzok. A najma tieto plnokvete (cest vynimkam) zvycajne nedosahuju taky vzrast, ako tie z jednoduchymi kvetmi. Z vlastnej skusenosti napr.cervene mi nikdy nejdu moc do dlzky, za to ich mavam bohatsie a viac kvitnu, ako napr.ruzove, fialove, biele a pod. Kazda je ina.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja som novacik, tak sa este len ucim... stonky neboli nalomene... normalne jej rastu velke aj male kvietky... je to take ozivene, na jednej stonke raz velky raz maly a tak sa to strieda... a zacalo to od toho padu... zajtra pridam lepsie foto...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

sisima Pozri príspevok
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6140137.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  54.0 KB

a k tejto mi viete poradit nejake hnojivo alebo potrebuje nejaku specialnu starostlivost? zda sa mi ze rastie aj kvitne strasne pomaly...
Akékoľvek hnojivo na surfínie a petúnie - mne sa osvedčilo napr. Engo /ale oplatí sa Ti len pri veľkých množstvách - je 500 g balenie/. Ak máš kvetináčov menej, doporučila by som Ti hocijaké tekuté. Kým sa vytvorí takýto pekný plný kvet, chvíľu to trvá - preto plnokveté surfínie /rovnako ako muškáty/ nerastú tak rýchlo a ani nedosahujú také previsy ako tie s jednoduchými kvetmi - ich sila sa sústredí viac do tvorby kvetu ako nových rýchlorastúcich výhonkov.
Nič si z toho nerob - ja mám tiež také plnokveté červené - a podstatne zaostávajú za tými obyčajnými .
Pri výbere na jar je dôležité rozhodnúť sa, či chceš "kvalitu" alebo "kvantitu"...
A nováčikmi sme boli raz všetci. A stále sa máme čo učiť a radiť.
Naposledy upravil Oliwa : 14.06.10 at 11:41
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Sisima, ved aj ja som novacikm, relativne...surfinky pestujem treti rok. Neboj sa, naucis sa.
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Iconka Pozri príspevok
Moje dnes pocas burky boli dnu
špica,sú prekrásne tie petunky aj ostatné dievčatá ich majú krásne.
Tiež som ich schovala v poslednej chvíli pred búrkou,ale aj tak mi pár vetvičiek stihlo vylámať rovno pri koreni,tak uvidím,ako to dopadne,či to trochu zarastie.Vyzerá to teraz srandovne,akokeby tie petunky mali miestami plešinu
0 0
deni27 deni27

deni27 je offline (nepripojený) deni27

Ahojte dievčatá, posielam foto mojich tochtoročných surfíniek a ďalších balkónoviek, veľmi sa z nich vytešujem. Všetkým prajem krásne slnečné leto
Surfínie, verbeny jún 2010 002.jpg  
Surfínie, verbeny jún 2010 003.jpg  
Surfínie, verbeny jún 2010 004.jpg  
Surfínie + skalka jún 2010 002.jpg  
Surfínie + skalka jún 2010 010.jpg  

1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deni27 Pozri príspevok
Ahojte dievčatá, posielam foto mojich tochtoročných surfíniek a ďalších balkónoviek, veľmi sa z nich vytešujem. Všetkým prajem krásne slnečné leto
...keď budem veľká aj ja budem mať také krásne surfínky
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Tohoto roku mám len dve, ale potešia
kvitnúce 005.jpg  
kvitnúce 006.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Tohoto roku mám len dve, ale potešia
Miluška, krásne ja som si tento rok tiež prvý krát zasadila do jedného kochla, už sa rozbiehajú do kvetov
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

nádherné petunky
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Biela po mesiaci.
biela.jpg  
4 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Pekné, ja mám fialovú.
Pozri fotku.
Naposledy upravil JANAKU : 18.06.10 at 14:52
Záhrada a zajace 054.jpg  
4 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
janaku, peknu mas aj ty. Ja mam celkovo 6farieb, pozri si starsie prispevky.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Je fotená 2.5.2010. Teraz je 3 krát väčšia, musím ju odfotiť.
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Iconka Pozri príspevok
Biela po mesiaci.
Iconka ja žasnem z tých tvojích kvietkov ,darí sa ti perfektne
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

JANAKU nádherné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať