Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

tiež lúbim petúnie a surfénie sú moje naoblúbenejšie kvietky, ale chcem sa spýtať, bolo tu spomínané niečo o múčnatke čo to je nebolo vysvetlené, vysvetlíte laikovi? a ešte jedna vec, ja ich sadím spoločne s muškátkmi a mávam ich krásne, listy mávam tiež polepené, aj vtedy používate samozavlažovacie kochlíky? ja som ešte také nemala, je to lepšie sadiť do takých?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dara....
Múčnatka patrí medzi najrozšírenejšie a najznámejšie hubové choroby rastlín. Vyskytuje sa nielen na viniči, ovocných drevinách, zelenine, ale aj ružiach, petúnkach, verbene, nechtíku, floxe a iných.



Pre všetky múčnatky je typický hustý múčnatý povlak, ktorým sú pokryté listy a stonky napadnutých rastlín. Múčnatka sa vyskytuje predovšetkým na takých rastlinách, ktoré majú nedostatok svetla, alebo sú umiestené na málo vzdušných miestach.

Možnosťou ochrany je v prvom rade prevencia, spočívajúca vo výbere a pestovaní menej citlivých druhov a odrôd okrasných rastlín a vytváraní optimálnych pestovateľských podmienok pre vybrané rastliny. S chemickou ochranou okrasných rastlín proti múčnatke začíname po zistení prvých príznakov. Postreky opakujeme v 10-dňových intervaloch.


Osobne som ich este s muskatmi zasadene nemala,ale nemyslim si,ze by im to nejako vadilo,aj ked surfinie potrebuju viac vody.
Osobne nemam este skusenosti so samozavlazovacimi kvetinacmi,tento rok som kupila prve,ale v tych mam fuksie.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Tak to je krása, úžasné Ikonka, vieš pestovať surfínie, patrí to k Tvojmu príspevku č. 25.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
DAkujem.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

aj ja ďakujem... za odborný výklad
0 0
zuzkasch zuzkasch

zuzkasch je offline (nepripojený) zuzkasch

Niektore moje surfinie maju take zvlnene listky / poskrucane. Neviete mi poradit co im je? Ale popri tom kvitnu. A este sa chcem opytat, vzdy ked na ne svieti slnko tak tie listky zvadnu a na vecer sa opat postavia, je to bezne? Dakujem za rady
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Poskrúcané lístky môžu byť,ak sú tam vošky.Pozerala si, či nie sú zospodu nejaké mušky?
0 0
zuzkasch zuzkasch

zuzkasch je offline (nepripojený) zuzkasch

Ano pozerala vosky urcite nemaju . Podla toho co som sa docitala na webe, mohli byt niektore preliate boli chladnejsie dni a mohlo dojst k zahnivaniu korenov. Teraz su na slniecku tak hadam to pomoze. Ale aj tak nechapem ze ked na tie zdrave zasvieti slnko tak tie listky "odkvecnu" a vecer su zas v pohode je to divne.
Este by som sa chcela opytat co sa tyka vysievania. Ked mi narastu prve male rastlinky - su nahusto pri sebe, kedy ich mam prvy krat presadit? Teraz maju tak cca 3 cm a viem ze sa maju dva krat prepichovat. Lebo som skusila jednu presadit a skapala.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Tie obrázky čo ste tu popripínali sú naozaj nádherné, ste šikovné. Sú to nádherné kvety a keď ich vie niekto pestovať tak super. Ja by som sa chcela opýtať v príspevku číslo 17 od Ludmily 12 som sa dočítala že nové surfínie tvorí tak, že zaštipuje konce a sadí do nových kvetináčov. To je ako? Môže mi to niekto vysvetliť.? Ďakujem.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Hanka,rozmozovanie odrezkami sa robi tak,ze odrezes z materskej rastliny nejaky kusok,napr.5-10cm a napichas do pripravenej zeminy. Odporuca sa pouzit stimulator na zakorenenie. Ja osobne radsej odrezky dam do vody a ked pustia korene,zasadim.Prve dni ich nechaj v tieni,ked ich uz zasadis do hliny a potom ich postupne privikni na slnko.Ale toto je nnajlepsie robit skor na jar,myslim si,ze teraz uz nie je na to najvodnejsia doba.Ale skusit mozes.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ďakujem skúsim to na jar, tento rok som si dala muškáty, ale nemohla som odolať ani surfínii tak som si kúpila jednu v závesnom košíku, ale neviem či z toho bude niečo. Mám ju na južnej strane, svieti tam slnko skoro celý deň. V minulosti som ich mala ale jeden rok mi úplne vyhynuli a minulý rok som ich mala také nie moc pekné. Ty ich máš úžasné. Nech sa ti aj tento rok podaria
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Dakujem ti...inak,neviem,preco sa im nedarilo u teba,juzna strana je pre ne idealna.Nevzdavaj to,raz to musi vyjst
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ahojte chcem sa spytať ake mate skusenosti s tekutym hnojivom na surfinie/Florasin/ma denny davkovač ponukla mi ho pani v predajni
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ak je na surfínie tak bude určite dobre. Určite tam bude viacej železa, to surfinie potrebujú. Možno by to chcelo vyskúšať aj to hnojivo ENGO, o ktorou píšu dievčatá v predošlých príspevkoch.Kvety majú nádherné.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prezimovali niekomu surfínie?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Surfínia je letnička, rastlina neprezimuje.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Mne prezimovala surfinia.Náhodou na jar ako som presádzala muškáty,som našla korene,ktoré začali vyháňať listky a už nahadzuju kvety
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dara Pozri príspevok
prezimovali niekomu surfínie?
ja som tiež skúšala, ale uprostred zimy som to vzdala...a vyhodila ich

Sa mi marí, že sa to tu na porade už spomínalo, že niekomu prezimujú,skús pozrieť
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No vidíte, človek sa stále učí ale určite by som sa s tým neprplala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať