Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Súhlasím, mamka ich chcela mať v záhradke na záhone, ale boli škaredéééé. Vôbec sa im nedarilo. Radšej ich niekam schovaj, aby neboli na priamom daždi, to nemajú rady.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Zlta nabera na obratkach
P1030636.JPG  
2 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

iconka máš ich nádherné,tu prikladám tie moje pokusné neviem či sú to millionbells,ale kvietky majú asi 4cm priemer,teraz som ich schovala pred dažďami
PICT5898.JPG  
PICT5899.jpg  
1/1
3 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

kh73 Pozri príspevok
iconka máš ich nádherné,tu prikladám tie moje pokusné neviem či sú to millionbells,ale kvietky majú asi 4cm priemer,teraz som ich schovala pred dažďami
Mas ich nadherne. Kolko si davala kusov do jedneho truhlika?
Aj ja mam tento rok na skusku ale len jednu surfinku do zavesneho crepnika, tak cakam kym troska zakvitne aby som mohla pridat foto. Ale klobuk dole pred tvojimi, naozaj krasne
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
kh mas ich krasne, to nie su million bells, tie su este mensie, toto su tie mini surfinie,teda aspon podla tych 4cm, ale isto su to surfinky. Aj u nas prsi cely tyzden,teda hlavne v noci, ale neschovala som ich, lebo nefukal vietor, tak to im neublizi.
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

ďakujem vám ,mám 3 korienky v 60cm hrantíku.
Ja som schovala preto lebo u nás aj dosť fúkalo tak som mala o ne veľkého boja
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
krasne mi vonaju v okne
lasky.jpg  
4 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Iconka, citam tu, ze si odbornicka na pestovanie surfinii. Dnes som si kupila hnojivo Engo na surfinie. Podla navodu by som mala davkovat 10 g hnojiva na 10 l vody a pouziva sa to raz za tyzden. Ale v tejto diskusii sa pisalo, ze davkujete do kazdej zalievky aj hnojivo. Ako to je vlastne s tym hnojenim surfinii?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Adams ahoj...no odbornicka urcite nie som, ja som si len surfinky proste zamilovala a teraz ich mam zatial len treti rok.
Z vlastnej skusenosti k tomu hnojeniu asi tolko, ze ja urcite nehnojim denne, aj ked urcite je to castejsie ako raz za 14dni. Ja hnojim tak cca 4-5x tyzdenne a davkujem od oka, ale davam menej nez je napisana davka na 1xza 14dni. Proste od oka. Engo modre na surfinie som mala vlani, ale nebola som nim nejako velmi ohurena a preto som ho podarovala dalej. Mne sa viac osvedcil Krystalon. Tento rok som do niektorych korytok (nielen surfiniam) pridala granulove hnojivo, tzv.zasobne, tak uvidim ako im bude prospievat. Zase ako sa vravi, vsetkeho vela skodi a myslim si, ze hnojivo nie je vynimka.
2 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Iconka Pozri príspevok
Adams ahoj...no odbornicka urcite nie som, ja som si len surfinky proste zamilovala a teraz ich mam zatial len treti rok.
Z vlastnej skusenosti k tomu hnojeniu asi tolko, ze ja urcite nehnojim denne, aj ked urcite je to castejsie ako raz za 14dni. Ja hnojim tak cca 4-5x tyzdenne a davkujem od oka, ale davam menej nez je napisana davka na 1xza 14dni. Proste od oka. Engo modre na surfinie som mala vlani, ale nebola som nim nejako velmi ohurena a preto som ho podarovala dalej. Mne sa viac osvedcil Krystalon. Tento rok som do niektorych korytok (nielen surfiniam) pridala granulove hnojivo, tzv.zasobne, tak uvidim ako im bude prospievat. Zase ako sa vravi, vsetkeho vela skodi a myslim si, ze hnojivo nie je vynimka.
Dakujem Iconka, aj ked nie si mozno odbornicka, tvoje kvety su prekrasne. Ja som surfinie zatial nepestovala, mavala som na oknach tahave muskaty, ale tie mi nechceli prezimovat a ktore mi prezimovali na buduci rok uz neboli tak pekne. A na oknach nemam podpery, ktore by udrzali kvety na oknach pocas burky. Tak som po burke casto zbierala kvety po zemi a to im neprospievalo. Preto to tento rok skusam so surfiniami. Mam dva zavesne kvetinace a doobjednala som si este do jedneho a do klasickych kvetinacov na balkon. Mam este jednu otazku... aj v tomto pocasi zalievas kvety rano a vecer? Alebo najprv vyskusas vlhkost substratu a podla toho sa zariadis. Moje kvety maju nejake dost ochabnute listky, akokeby mali malo vody, ale substrat je vlkhy... zatial ich polievam raz denne... este nie je tak teplo. Dakujem za odpoved
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tie ochabnute listky,to viem co myslis, ked to nie je nedostatkom vody, tak je to pravdepodobne preto, ze este nie su dostatocne prisposobene na slnko. Nedala si ich hned po zasadeni na okno? Ak ano, uz s tym nic nespravis, oni si zvyknu.Kvety proste nemaju radi zrazu priame svetlo. Ak to nie je tym, tak potom neviem. Inak ani ja nemam oporu na oknach, teda tu ohradku, tak tiez som presla na surfinky a tie su lahke, tie nespadnu. Tiez som parkrat zbierala muskaty pod oknami.
A pridaj fotky.
A k polievanie, teraz polievam len rano, aj to len tak mierne,pokial nie je take teplo. 2X denne az ked si to pocasie vyzaduje.
1 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Vo stvrtok som si v zahradnictve kupila vysadene zavesne kosiky. Tie som hned podvecer zavesila von.
Foto prilozim hned ked u nas prestane prsat. Musim naprv odfotit.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tak to bude tym sokom zo slnka. Nabuduce radsej par dni nechaj v tieni a pomalsie privykaj. A kludne odfot aj v izbe, ci kde teraz su. Onak ak vravis, ze prsi, tak nech ti neprsi dlhodobo na ne, to im nerobi dobre.
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Tak toto su moje surfinie... este sa musia aklimatizovat. Fotila som ich mobilom, tak nie ktovie aka kvalita fotiek :-(
Naposledy upravil adams : 09.05.10 at 13:47 Dôvod: doplnene
09052010142.jpg  
09052010143.jpg  
1/1
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Pekne su, aj pekne budu, len pozor na ten dazd.
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

adams máš ich krásnučke,tieš si petunie prekladám hore dole pred silnejšími dažďami ,susedia sa asi už musia aj smiať zo mňa,už aby sa počasie zlepšilo
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Iconka Pozri príspevok
krasne mi vonaju v okne
to je nááááááádhera,tie biele sú špica ,ja som ich nemohla zohnať,nabudúci rok skúsim asi zo semiačok pestovať,ak to nebude komplikovanézačnem si zháňať semiačka
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den ja som si tiež kúpila surfínie biele boli na obrázku a teraz ked kvitnú tak sú fialové ale nevadí sú aj tak krásne, už som ich pestovala, takže treba dávať pozor na dážd a aj na vietor, ktorý ich môže polámať.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem, nase surfinie
P5070025.jpg  
1 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem, nase surfinie
Su krasne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať