Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
lubmar1 lubmar1

lubmar1 je offline (nepripojený) lubmar1

Iconka Pozri príspevok
A mame tu prvy kvet a xy dalsich pukov...tesim sa na dalsie farby
Nádherný ako všetky Tvoje kvietky :-)Ja som ešte surfinky nemala,tento rok idem vyskušat či by sa im darilo aj u mňa.Tak uvidíme.....
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Len skus a mozno si ich zamilujes ako ja. Aj ja som sa najskor bala a preto som na skusku zasadila len jedno korytko a boli krasne aj do neskorej jesene a to ma presvedcilo, ze idem na to aj dalsie roky. Vlani nebol dobry rok, lebo pocasie moc neprialo a dva krat som bojovala s voskami na nich, ale na to vsetko boli aj tak pekne. A ak mas juznu stranu, tak to mas pre ne idealne podmienky. A ak mozem, odporucam samozavlazovacie kvetinace, lebo surfinky piju velmi vela vody.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Súhlasím s Iconka, že surfínky treba pestovať v samozavlažovacích truhlíkoch.
Potrebujú neskutočne veľa vody, a keďže ja ich pestujem už 5.rok a mám každý rok 14 až 16 truhlíkov tak je to veľká pomoc. Keď sa pravidelne hnoja a majú dostatok vlahy, /nepreliať/ tak sa rozrastú, že ich je plný balkón. Ja kupujem už hotové sadeničky, nemám totižto nervy na ich vypestovanie zo semiačka. Ale držím palce všetkým, ktorí tú trpezlivosť majú a ešte sa im aj darí.
0 0
lubmar1 lubmar1

lubmar1 je offline (nepripojený) lubmar1

chcem ich dat do zavesnych kvetinacov,su samozavlazovacieDom mame orientovany na JZ,dufam ze priame slnko im neuskodi?!Vlastne hlavne kôli tomu som sa im doteraz "vyhybala"
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
To je prave to, co potrebuju, vela slnka a vody.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Dnes rozkvitla aj druha farba, krasne vonaju, tak sa z nich tesim.
P1030503.jpg  
P1030511.JPG  
1/1
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
..dnes...
8.4.2010.JPG  
1 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Iconka Pozri príspevok
..dnes...
nádhera,krásne sú.U nás ich ešte nepredávajú na trhu,v baumaxe aj majú v ponuke len ešte keby ich aj v predaji mali
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
kh73 daco mi hovor, uz som sa asi 3x prehnala do Baumaxu, ze si dokupim este par kuskov a stale namaju...hlavne,ze na letaku su....
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Zase nove a okrem nej aj cervene
fialova 2010.JPG  
1 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Iconka Pozri príspevok
Zase nove a okrem nej aj cervene
sú nádherné,tebe sa perfektne darí s kvietkami ,konečne som aj ja zohnala,kúpila som si petúnie ale tie s menšími kvietkami/neviem ako sa presne volajú,čo je to za odrodu/ale hovorili,že by mali mať veľa kvietkov tak dúfam,že z nich niečo bude,keby som ich mala aspoň z polovice také krásne ako máš ty tak by som bola šťastná
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
kh73 asi mas na mysli millionbells, tie maju male kvietky a vypadaju ako surfinky. Aj tie mam nasadene na skusku z troch farieb po prvy krat.Zatial este nekvitnu, ale uz su pekne huste. Neboj sa, nie je tazke ich pestovat, len im dopraj vela vody v horucich dnoch, ked su dlhsie dazde,tak ich schovaj a hnoj. Iste budu pekne.Pridaj fotky...a dakujem za pochvalu
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

baby, a chcem sa spýtať..už predávajú surfínie.. ale ešte ich nemôžem dať von, že?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ewitta, ja ich uz mam vonku uz sa nemusis bat, jedine ak by hlasili v noci nejake mrazy, tak na noc dnu, alebo ak by dlhodobejsie prsalo, inak uz kludne nasad a daj von.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Iconka Pozri príspevok
Ewitta, ja ich uz mam vonku uz sa nemusis bat, jedine ak by hlasili v noci nejake mrazy, tak na noc dnu, alebo ak by dlhodobejsie prsalo, inak uz kludne nasad a daj von.
tak to sa teším.. lebo ja už mám stráášnu chuť ich dnes kúpiť a vyvesiť..
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Este mala rada, ked ich dnes aj vysadis, nedaj ich este von. Nechaj ich par dni v byte pod oknom napriklad, ale na parapetke, kde nebude moc na ne prazit, aspon 2-3 dni, nech sa aklimatizuju a potom ich daj von. Nahle slnko by im mohlo ublizit. A ak budu este male, tak trochu pozastipuj, nech sa rozkonaria.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ďakujem za rady, už sa teším, jak sa budem piplať dneska v hline.. :-))
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Kupila som milionbells a petunky, chcela by som si ich dať aj do záhonu na záhradke - myslíte, že by stačilo ich zasadiť priamo do takej pôdy a hnojiť špec.hnojivom na kvitnutie?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

robin1 Pozri príspevok
Kupila som milionbells a petunky, chcela by som si ich dať aj do záhonu na záhradke - myslíte, že by stačilo ich zasadiť priamo do takej pôdy a hnojiť špec.hnojivom na kvitnutie?
... pri dlhotrvajúcich dažďoch by sa im na záhone zrejme nepáčilo...
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Do zahonu vobec nie, jedine, ze im hned nachystas aj slnecnik v pripade dazdov, krupov a vetra...

Dnes rozkvitli dalsie moje surfinky
surfinky.jpg  
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať