Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ja by som chcela vidiet tie prezimovane,ako vypadaju a ci su aj na druhy rok take pekne,ako boli rok predtym.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ja som si tento rok skúsila odlomené konáriky posadiť do zeminy,uvidíme,či sa príjmu.
Naposledy upravil bikam : 09.06.09 at 04:19
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

No uvidím aké budú.zatial mi nahadzujú kvety.Minulý rok som ich mala pekné,bola to taká kučeravá odroda a krásne voňali.Tak neskôr sa ozvem


Iconka Pozri príspevok
Ja by som chcela vidiet tie prezimovane,ako vypadaju a ci su aj na druhy rok take pekne,ako boli rok predtym.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

JankaII Pozri príspevok
Mne prezimovala surfinia.Náhodou na jar ako som presádzala muškáty,som našla korene,ktoré začali vyháňať listky a už nahadzuju kvety
aj si sa o to nejako špeciálne pričinila?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Dnes som obstrihovala ruzovu,tak som ju aj pofotila. A pridavam aj novsiu fotku cervenych.
ruzova mix.jpg  
mix3.jpg  
1/1
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iconka Pozri príspevok
Dnes som obstrihovala ruzovu,tak som ju aj pofotila. A pridavam aj novsiu fotku cervenych.
Iconka, ako vždy...nádhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si skrátka macher
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Jeee,to si mi fakt polichotila,dakujem
0 0
Farkaš Farkaš

Farkaš je offline (nepripojený) Farkaš

žena
Pestujem petúnky a surfínie už roky. V paneláku som ich mala na balkóne, kde ráno od pol šiestej do večera do pol piatej pálilo slnko a to im veľmi neprospievalo. Teraz v dome ich mám na severnej strane, slnko do nich ide asi hodinu ráno a hodinu a pol večer. Keď ich donesiem domov z trhoviska, po týždni ich preventívne postriekam postrekom proti škodcom, prihnojím až o dva týždne od kúpy. Potom ich pravidelne hnojím raz za 10 dní Kristalonom. Ako tu bolo napísané, je dôležité odtrhávať odumreté kvety. Nie len kvôli zosilneniu a lepšiemu rastu, ale keď z kvetináča nevisia odumreté kvety, tak stále vyzerajú krásne a čerstvo. Polievam ráno, keď je zem v kvetináči vychladnutá. Nepolievam pravidelne, ale vždy rukou skúsim vlhkosť zeminy. Polejem, keď je suchá a hnojím na vlhkú pôdu, nikdy nie na suchú. Mám ich každý rok až do polovice októbra.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

dara Pozri príspevok
aj si sa o to nejako špeciálne pričinila?

Ani nie. Keď som na zimu odkladala muškáty medzi ktorými som mala petúnie a surfínie,nevyhadzovala som obstrihane korene a tie na jar začali vyháňať.
0 0
kokteil kokteil

kokteil je offline (nepripojený) kokteil

Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac
ahojte,
mam VAZNY problem-tento rok som neodolala petuniam a surfiniam, niektore som si dopestovala sama zo semiacka (nic narocne ) a BOLI KRASNE:-( ...lenže mi ich zacala OBHRYZAT daka pliaga - podotykam NIE JE VIDNO ani musky, larvy, husenicky, chrobaciky, vosky...proste NIC...a totalne im poohryzali listy...aj niektore kvety...postriekala som ich saponatovou vodou, postrekom APPLAUD W25...a NIC:-((((((((((((( listky su troska lepkave a FAKT som zufala, lebo netusim co to je...stitnicky? molice? cervce?
vie s tym niekto pomoct? hladala som aj na nete a nic som k tomu nenasla:-( ked to bude takto pokracovat, OHRYZU mi tie prisery cely zavesny kos:-( zaujimave je, ze ostatne kvety im
"nechutia"...
vopred dakujem za radu.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

A slimáky? Susedke obhrýzli nízke dáhlie a tiež nebolo vidno nič, až raz ráno ich zbadala a pozbierala. Teraz má pokoj, ale musí ich kontrolovať.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojte, no tak pripspievam s príspevkom, z jednej strany baráku som si dala do samozavlažovacých kochlíkov surfínie spoločne s muškátmi, kým som ich nemala na okne (slnko tam svieti až poobede), ale len tam voľne na zemi položené boli krásne, červené a fialové, medzi nimi mám aj milion bells, ale ako náhle som ich dala na okno tam mi vybledli, farba sa úplne zmenila, z červenej na nejakú bielo ružovú a niektoré sa zatvorili úpplne, čo s tým? poradte prosím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dara Pozri príspevok
ahojte, no tak pripspievam s príspevkom, z jednej strany baráku som si dala do samozavlažovacých kochlíkov surfínie spoločne s muškátmi, kým som ich nemala na okne (slnko tam svieti až poobede), ale len tam voľne na zemi položené boli krásne, červené a fialové, medzi nimi mám aj milion bells, ale ako náhle som ich dala na okno tam mi vybledli, farba sa úplne zmenila, z červenej na nejakú bielo ružovú a niektoré sa zatvorili úpplne, čo s tým? poradte prosím.
Z mojich skúseností je lepšie dávať surfínie do závetia.Prudký dážď, alebo vietor im škodí. Mojim sa viac darí v polotieni.Ak sú na prudkom slnku, polievať 2x denne.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no ja ich mám v polotieni, sú pod strieškou, neprší na ne, napriek tomu, ako som ich mala už krásne rozrašené až také nadýchané nádherné, ako som ich dala na to okno na zábradlie, tak mi vybledli úplne stratili farbu a okrem toho sa uzavreli do seba. Nevadnú.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nikto nič? nemáte s tým niekto skúsenosti?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Konecne sa blizi jar a ja uz mam zasadene prve priesady
surfinky.jpg  
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Iconka Pozri príspevok
Konecne sa blizi jar a ja uz mam zasadene prve priesady
Šikovná . Dopestovala si si ich sama alebo sú už v predaji ? V piatok som videla v Baumaxe len previsnuté muškáty. Pozerala som staršie príspevky, vieš dopestovať nádherné kvety.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dakujem...su kupene, ale mam nasadene aj semienka, ale tie este len klicia, kupene priesady su istejsie
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
A tu su moje plnokvete zo semienok..snad sa vydaria. Mali by byt take, ako su na obrazku, tak som zvedava
plnokvete.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
A mame tu prvy kvet a xy dalsich pukov...tesim sa na dalsie farby
prvy kvet 30,3,2010.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať