Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Iconka Pozri príspevok
Tak tu je moja.Myslim si,ze na to,ako vyzerala po tom krupobiti je pekna.
Je to nádhera.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
branislavp...dakujem.Ja ich mam na okno vonku,svieti na ne cely den slnko a ked boli najvacsie horucavy,polievala som ich aj viackrat za den.Polievam rano.Mnohokrat zmokli a vzdy ked usli boli opat pekne.Najviac im dalo zabrat to krupobitie,ked som musela vyhodit cele vetvicky dlhe aj pol metra,to mi islo do placu.Ale neodpisala som ich,obstrihala,polutovala ich a dalej sa o ne starala ako predtym a oni po trochh tyzdnoch vyzeraju tak ako vidis na fotke.Mucnatku som zatial nikdy nemala,tak snad si ju neprivolam.Uz teraz viem,co si nasadim na okna o rok.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tak som si spravila radost a mam uz surfinie nasadene v korytku.Zatial mam len cervene,ale este chcem bud take,ake som mala vlani,bledo fialove,alebo biele.Uz nech je jar a idu von.
surfinie 002.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tu su moje surfinky aktualne a bola by som velmi rada,keby ste aj vy pofotili tie svoje a dali ich sem.
surfinia 2.5.09 004.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Iconka, sú nádherné!
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Dakujem Arizona.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Iconca- do toho závesného si sadila koľko rastlín?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Hrdzoska ja mam vsetko len v klasickych 50-100cm kvetinacoch(korytkach),ak myslis tie,tak v mensich mam 5 a vo velkom 10korenov.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Iconka, aké hnojivo používaš? Tie kvetinky máš nádherné.
0 0
samuelovic samuelovic

samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

moje petunie sa vždy ťahaju do neba, zo semiačka ich vysadím a vždy sa ťahaju k nebu.
Prečo??
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Iconka myslela som fotku z príspevku č.20 fotky z minulého roka
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Hrdzoska aj to je klasicke korytko,ale vlani som ich mala v jednom az 10
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Samuelovic,to je tym,ze petunky nie su ukazkou tahavych kvetov,oni su do vysky a potom sa ohnu pod tarchou vyhonu.Surfinie su vyslechtene na tahanie sa smerom dole.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Jarka ja hnojim momentalne Krystalonom a obcas pridam aj hnojivo na zelene izbove rastliny....dakujem
0 0
kokteil kokteil

kokteil je offline (nepripojený) kokteil

Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac
ahojte-k surfiniam-MUSIA mat vhodne stanoviste, tj.slnecne a bezveterne, a je pravda, ze im uskodi silny dazd, najma ak nie su pestovane na slniecku ( nepreschne sa im korenovy bal ), nenahodia nove puciky a kvitnu potom mizerne ( aj napriek prihnojovaniu). tiez nemaju rady veterne stanoviste. su krasne, len im treba najst naozaj vhodne podmienky:-)
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
kokteil Pozri príspevok
ahojte-k surfiniam-MUSIA mat vhodne stanoviste, tj.slnecne a bezveterne, a je pravda, ze im uskodi silny dazd, najma ak nie su pestovane na slniecku ( nepreschne sa im korenovy bal ), nenahodia nove puciky a kvitnu potom mizerne ( aj napriek prihnojovaniu). tiez nemaju rady veterne stanoviste. su krasne, len im treba najst naozaj vhodne podmienky:-)
Kokteil, tiež som mala surfínie, doobedu boli na strane kde svietilo na nich slniečko, poobede boli v tieni, ale neboli pekné, boli také lepkavé, a schli im kvietky aj lístky, no veľmi sa páčia tieto kvietočky len neviem "ako na nich"?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Moje su na juznej strane,takze maju idealne miesto a ked vela prsi a fuka,tak ich davam dnu.
0 0
kokteil kokteil

kokteil je offline (nepripojený) kokteil

Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Kokteil, tiež som mala surfínie, doobedu boli na strane kde svietilo na nich slniečko, poobede boli v tieni, ale neboli pekné, boli také lepkavé, a schli im kvietky aj lístky, no veľmi sa páčia tieto kvietočky len neviem "ako na nich"?
ahoj lenka, podla tvojich info si ich asi pestovala na zapadnej strane - co teda nie je uplne idealne, najma ak tam prefukuje vietor ( napr. nechraneny balkon ), preto ak si ich napr. kupis v zavesnom kosi, je dost mozne, ze do mesiaca bude po nich:-( surfinie i petunie maju rady vodicku, ale neznesu premokrenie. ta lepkavost listov je take ich specifikum - myslim si, ze ta ich postihuje dost casto prave ked nie su na vhodnom mieste alebo sa prihnoja nespravnym/ silnym hnojivom. je dostat aj specialne hnojivo len na surfinie, tak to treba skusit s tym ( podla navodu ). ja to tiez nevzdavam a opat som si zadovazila 2 petuniedam ich do zmiesanej vysadby a uvidim, ako im to pojdeiste vsak je, ze idealne miesto pre ne je slnecna terasa, alebo okno a treba davat pozor, aby nepreschli. a este k tomu roseniu - neviem, ake maju skusenosti ostatni, ale ak sa napr. petunkam pozries na listky - maju tam take jemne chlpky...a tie kvietky by sa "akcne" rosit nemali.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Niekoľko rokov som sadila surfínie a nemala som s nimi problémy. Previsy som mala až po zem. 1,5 metra a viac. Nevadil im vietor. Ak im dolámalo niektoré výhonky tak som ich zasadila a mala som ďalšie rastlinky. /Samozrejme po skrátení výhonku na dĺžku 5 - 6 cm/. Skôr som mala problém, že boli veľmi husté, pretože nikdy som sa nepoučila a nasadila som ich do 60 cm hrantíka aj 6 rastliniek a po zaštipnutí som ich mala veľmi husté. Jeden rok sa tiež dostali až po zem tak som ich zostrihala na požadovanú dĺžku a rástli ďalej. Ja som ich mala v samozavlažovacích hrantíkoch a takmer do každej zálievky / počas najväčšieho tepla vypili denne aj 2,5 litra vody na 60 cm hrantík/ som dávala Engo hnojivo na surfínie/tmavomodré/. Je potrebné dávať hnojivo ktoré obsahuje viac železa inak nebývajú pekné. Jediné na čo som bola neporiadna bolo odstraňovanie odkvitnutých kvietkov, pretože ich mali straašne veľa. Prajem veľa úspechov pri ich pestovaní je to neskutočne vďačný kvietok.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
A dalsia mi rozkvitla tentokrat zlta a kvitnu aj ruzove.
Susanna.JPG  
P1020215.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať