Zavrieť

Porady

Pestovanie surfínií a petúnií

Dobrý deň, na balkon som si zasadila kvety surfínie a petúnie,
viem že sú to krásne ale zároveň dosť náročné kvety na pestovanie .
Preto Vás prosím ak vie niekto poradiť kedy je lepšie tieto kvety zalievať,
ako sa o ne správne starať podľa vlastných skúsenosti. Ďakujem.
Usporiadat
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
marlo79 Pozri príspevok
Neviem do kedy to takto vydrzi ale som spokojny...
Tak taký balkon by som aj ja chcela.....nááádherné!!!
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ahojte, pozeráme sa na tú krásu, som takisto "pestovateľ - fanúšik" surfínií, tento rok máme prvý krát na balkóne, na začiatku som obštikal všetky kvietky a puky, teraz majú kvetov mnoho, ale tie výhony sú stále také tenké, akoby polozvädnuté. Polievame výlučne dažďovou vodou, hnojíme hnojivom pre surfínie a petúnie, oštikávame odkvitnuté kvietky, odkladáme pred dažďom a predsa sú také akési "neduživé" a tenké. Môžete poradiť, kde robíme chybu?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Moje pocasim skusane, vetrom slahane, dazdom macane, milovane surfinky,,,uz len aby konecne pocasie prialo, chudatka
surfinky.jpg  
4 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
To je krása.....!!!!!!!!!!
0 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
nuz toto su moje chudatka . surfinie a million bells som si zamilovala pred dvomi rokmi, ale stale je to v rovine zaciatocnicky. doteraz som napriklad odkvitnute iba vytrhavala az po precitani vasich prispevkov som prisla nato, ze to ma byt aj so stopkou. to mozem odtrhnut ci to mam odstrihovat ostrymi noznickami? co sa tyka strihania este mam dalsiu otazku. to odstrihavanie 5-10 cm stoniek sa robi iba na zaciatku? napriklad iba april-jun,alebo aj teraz?

chytili sme samozrejme aj nejaku chorobu, mozno aj dve. mam na kvetoch take nieco biele, neviem ci to je na foto rozpoznatelnee. to je ta mucnatka? mame asi aj vosky, lebo mam na kvetoch mravce, aj lienky. mozem ich postrekavat aj ked su tam tie lienky?

a do tretice-hnojivo. minule dva roky som hnojila plantonom a bola som velmi spokojna. tento rok som podlahla lakavemu napisu na krabici a kupila som krystalon gold, ktory mi sluboval silnejsi korenovy system, zelensie listy a jasnejsie farby kvetov. mam vsak pocit, ze na surfinie to nie je. ani ich neprikladam vyfotene, lebo su ozaj tento rok velmi biednucke. ale mali sme aj dazde, zle pocasie, byvam pod tatrami. nedokazem to teraz spravne vyhodnotit. myslite, ze je to iba kvoli pocasiu alebo mam zmenit aj hnojivo?

dakujem za odpovede
Naposledy upravil zuzana.ppt : 12.07.11 at 09:50
kvety.jpg  
fialove.jpg  
okno.jpg  
1/1
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Zuzka, na fotkach vypadaju tvoje millionky pekne.

Co sa tyka vystipovanie surfinii, resp. ich odkvitnutych kvetov, tak mozes to robit len nechtami, aj ked po kratkej dobe mas uz lepkave prsty a ide to horsie, ale samozrejme mozes pouzit aj noznice. Ja uprednostnujem prsty, ktore si priebezne chodim umyvat.
Zastipovanie sa robi na jar a ak zastipujes len pre zhustenie, tak odstipujes len vrcholceky na kazdej stonke. Tych 5-10cm sa odstipuje vtedy, ked ich chces pouzit na mnozenie
Co sa chorob tyka, tak tej sa nevyhne mnoho z nas. Na vosky je celkom dobry pyrimor, ale skor, nez ho zacnes aplikovat, uisti sa, ze tam vosky naozaj mas. Na postreku uvadzaju aj to, ci to skodi napr. vcelam. Pozor, vacsinu postrekov nesmies aplikovat pri vysokych teplotach, za slnka, za vetra, dazda a pod, dokladne si precitaj navod a hlavne si postrek nezarob prilis silny!!!
Mucnatku spoznas lahko, vypada, akoby ti niekto listy posypal mukou. Tu treba pouzit postrek na baze siry. Konkretny nazov som zabudla, ale tiez som ho pouzila prave cez vikend. A nediv sa, ked budes mat za 1-2dni spalene kvety, ktore este nemali byt odkvitnute. To sa za par dni strati, ked rozkvitnu dalsie.
A taktiez neviem ako je to pri striekani dvama roznymi postrekmi, urcite by som to nepouzila naraz. Vyber si, co je akutnejsie. Avsak doporucujem, najskor sa zbav mucnatky, pretoze tam je urcite horsia. A inac, lienka je biologicky ochranca pred voskami, takze ak to nie je akutne, skusila by som pockat, ci to lienky nezvladnu aj bez postreku.
Hnojivo? No to je tazko radit, kazdy ma svoje oblubene a neda nan dopustit. Mne sa napriklad vobec neosvedcilo modre Engo a ini ho chvalia, cize vec nazoru. Urcite vsak treba pouzivat hnojivo priamo a len na Surfinie a petunie a nie nejake univerzalne, ci muskatove. Surfinie potrebuju viac zeleza ako ine kvety!!! Osobne sa mi osvdcilo od firmy Agro a Krystalon davam na striedacku.
A pocasie bolo zle aj u nas, dlho prsalo, fucalo a to sa samozrejme prejavi, najma ta mucnatka je ukazka ako to skonci, ked dlho prsi.
Tak horsa do boja a nevzdaj sa, kvetinky sa ti odvdacia.
2 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
tieto fotografie su zo zaciatku juna.teda ako vidno po mesiaci sa mi million bells v kvetinaci takmer vobec nerozrastli, tie na okne ano a dokonca ta zlta je dominantna na ukor ostatnych farieb. modro fialova takmer upne zanikla, takisto aj oranzova na boku.
minuly rok som prvykrat skusila nakombinovat million bells zo surfiniou, len do jednej vysacky a vysledok sa mi celkom pacil a tak som to urobila aj tento rok, ale uz to hranika. verim, ze po vasich radach budem moct v septembri pridat foto krasnych previsov, nie iba tento junovy pohlad zhora.
fialovu surfiniu s bielym okrajom som si kupila uz treti rok. stale si kupim iba jeden koren, pre potesenie a s niecim ho nakombinujem. tento rok je to s verbanou a fuchsiou, ale zda sa, ze jej vobec neprekaze, ze nie je na priamom slnku. uvidime na jesen aky bude vysledok
kvetinac jun.jpg  
okno.jun.jpg  
okno.maj.jpg  
jun ruzove.jpg  
fialova surfinia.jpg  

1/1
2 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
dakujem velmi pekne za odpoved surfinka vlastne Iconka. tiez uprednostnujem priamy kontakt s rastlinou a nevadi mi odstranovat odkvitnute kvety prstami, len som si nebola ista ci je to spravne. tebe sa podarilo na surfinie pozhanat specialny krystalon na surfinie? lebo u nas bol na vsetko mozne, len ciste na surfinie nie. moze sa postrek proti voskam ci mucnatke robit aj preventivne?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Zuzka (menovnicka :-) ), Krystalon len na surfinie som este nevidela, pochybujem, ze taky aj je. Ciste na surfinie mam AGRO a Krystalon davam sem-tam, ked nedam agro, nemiesam spolu do jednej vody. Robit preventivny postrek samozrejme mozes, ja ho nerobim. Za chemiu som az vtedy, ked nemam inu moznost.
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Ahoj Poradaci, doteraz som bola len velka obdivovatelka , od tejto jari som uz aj pestovatelka surfinii; snivala som sice o tmavofialovych kvetoch, zohnala som taketo, ale nelutujem, prave naopak - velmi sa z nich tesiiiim.
01082011.jpg  
01082011(001).jpg  
1/1
7 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Sú nádherné!!!
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
MOje krasky 4.8.2011. p.s. to nie som ja
akt.JPG  
4 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
sú prekrásne...
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Waw....prekrásny balkonik!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
to sú moje petunky - sú vysoké cca 40cm - ale vypestovala som si ich zo semiačok, ktoré som si kúpila v kvetinárstve, tak o to mám k nim "citovejší"vzťah....
DSC02797.jpg  
DSC02798.jpg  
DSC02799.jpg  
DSC02800.jpg  
DSC02801.jpg  

DSC02802.jpg  
DSC02803.jpg  
1/1
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Prekrasne, si sikulka!
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Sú krásne, Andersenka. A toto sú moje - konečne sa trochu pozviechali, hoci tohto roku žiadna sláva...
7.8..jpg  
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no ty ich máš tiež riadne veľa. Krása.......ale na budúci rok si skúsim semiačka surfínií kúpiť..........toto je moc vysoké.......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ešte nejaké foto mojich petuniek vypestovaných zo semiačka
DSC02834.jpg  
DSC02835.jpg  
DSC02836.jpg  
1/1
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...milé poraďáčky, mám otázku: sú surfínie samočistiace? dííky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať